• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Televizyon Programlarını Veri Akışıyla İzleme: İstediğinizi İzleyin

Eğlence tüketiminin ölçekleri geçen yıl büyük ölçüde değişti. Ama siz henüz duymadıysanız, muhtemelen televizyon programlarını izlemekle meşgul olduğunuz içindir. İnternetten televizyon izlemenin hızla daha popüler hale gelmesiyle, medya analistleri artık DVD disklerin ve kablolu televizyon aboneliklerinin sonunun yaklaşmakta olduğunu, çünkü programları ve filmleri veri akışı yoluyla izlemenin dünya genelinde İnternet meraklısı izleyiciler için çok önemli olduğunu söylüyorlar.

 

En sevdiğiniz televizyon programlarını, filmleri ve videoları, internetten veri akışıyla mükemmel görsel grafiklerle izlemek Intel® teknolojisine sahip en yeni bilgisayarları karşılaştırmak için Intel Ürün Arama Aracını ziyaret edin. Yeni bir dizüstü bilgisayarın, hepsi bir arada bilgisayarın ve bir Intel eseri en yeni ürünlerin özelliklerini hızlıca karşılaştırabilirsiniz: Tabletin dokunmatik teknolojisi ile dizüstü bilgisayarın gücünü ultra ince bir cihazda bir araya getiren ikisi Bir Arada Ultrabook™.

 

Uluslararası Çevrimiçi Veri Akışı İlerleme Kaydediyor

İnternetten televizyon izlemek, insanların yapım yeri neresi olursa olsun en sevdikleri programları dünya genelinde her yerden izlemelerini kolaylaştırıyor. 10 yıl öncesine kadar, Amerika, İngiltere ya da Avrupa'da yaşıyorsanız, Asya ya da Afrika kanallarına erişmeniz olanaksızdı. Genellikle, kendi ülkeleri dışında çalışanlar, ikinci nesil göçmenler ve diğerleri en sevdikleri eğlencelerden mahrum kalmak zorundaydılar. Şimdi girişimci Amerikalılar ve Britanyalılar, Japonlar, Koreliler ve Nijeryalılar (ve diğerleri) sayesinde, dünya genelinde erişilebilir programların sayısı giderek artıyor.

 

Manhattan'dan Seung Bak ve Suk Park tarafından kurulan DramaFever, açılışından bu yana geçen 5 yılda Kore televizyon programlarının Asya dışında dağıtımını yapan en büyük ve en önemli dağıtımcılardan biri haline geldi. Kaliforniyalı Kun Gao'nun kurucu ortağı olduğu Crunchyroll, ABD'deki ve diğer ülkelerdeki kullanıcılar için anime içeriklerinin veri akışını sağlıyor. Ve Jason Njoku'nun web sitesi iROKOtv.com*, İngiltere, ABD ve diğer ülkelerdeki izleyicilere ücretsiz Nijerya filmleri sunuyor.

 

Uluslararası pazarlar veri akışıyla dijital içerik aktarımına açılırken, lisans düzenlemeleri alanında uzman şirketlere de çok iş düştüğü açık. Ve bu işi yapanlar yalnızca nispeten küçük ve yeni şirketler değil. Daha büyük şirketler de uluslararası televizyon programları ve filmlerin nasıl büyük bir pazar olduğunun farkında. Yakın zamanda Hulu Japonya'ya açıldığını duyurdu. Hulu'nun büyük rakibi Netflix, artık ABD'nin yanı sıra Kanada'da da hizmet veriyor.

 

Veri Akışı Yoluyla Televizyon İzlenebilecek En İyi Web Siteleri

Birçok uluslararası izleyici, kullanabilecekleri veri akışı seçeneklerini öğrenmek için hala yerel kablo sağlayıcısıyla ve televizyon ağlarıyla iletişime geçmek zorunda olsa da dijital içerik izlemek için özel olarak tasarlanmış en popüler web sitelerinden bazıları şunlardır:

 

 • All My Faves TV Online birçok televizyon tutkununun ilk durağı. Kullanması kolay ve kolaylıkla tanınan logolarıyla en sevilen televizyon programlarının listelendiği bir anasayfaları var.
 • Hulu, internetten ücretsiz televizyonun lideri kabul ediliyor. Aradığınız bir programı bulamıyorsanız, muhtemelen o program, HD yayınlar sunan Hulu'nun premium ücretli versiyonu Hulu Plus'tadır.
 • Netflix, odak noktasını film kiralamadan içerik akışı sağlamaya değiştirdi. Şu anda cüzi bir ücret karşılığında devasa bir film kütüphanesi ve TV programları sunuyor.
 • Amazon Instant Video*, televizyon izlediğin kadar öde yöntemiyle hızlı, güvenli ve uygun maliyetli bir seçenek. Gerçeklerle yüzleşelim: Amazon nasıl alışveriş yaptığımızı biliyor. Ne izlediğimizi bilmeleri şaşırtıcı mı?

 

Öyleyse işten oyuna kusursuz bir geçiş yapmaya hazırsanız, Intel Intel Ürün Arama Aracı çoktan hazır. Kaçırmak istemeyeceğiniz bir manzara.

Daha Fazla Bilgi

İkisi Bir Arada Ultrabook™ cihazlarını keşfedin

İşlemcileri, dizüstü bilgisayarları Ultrabook™ ve 2'si 1 Arada cihazları karşılaştırın. Yeni bilgisayarınızı bugün bulun.

Intel Ürün Arama Aracı >

Alışverişe başlayın

Ultrabook™ Satın Alın >

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.