• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

İlk Dizüstü Bilgisayarını Alacaklara
İpuçları

Eskiden bilgisayarınız olmasa da yaşayabiliyordunuz. Ama artık böyle değil. Günümüzde aileniz ve arkadaşlarınızla mesajlaşmak, e-posta göndermek, görüntülü sohbet etmekten çevrimiçi okul içeriklerine ve öğretmenlerinize e-posta göndermeye, film izlemeye ya da müzik dinlemeye ve eğlenmeye tüm temel günlük işlemler için bir bilgisayara ihtiyacınız var. Ancak ilk dizüstü bilgisayarınızı almadan önce, yapmanız gereken ilk şey piyasadaki en iyi dizüstü bilgisayarlara göz gezdirerek seçiminizi daraltmak. Size en uygun dizüstü bilgisayarı bulmak için Intel Ürün Arama Aracını tıklayın. Size en uygun dizüstü bilgisayarı bulmanızda yardımcı olacak ve göz önünde bulundurmanız gereken birkaç konuyu aşağıda sıraladık.


Öncelikle Doğru İşlemciyi Seçin

Bilgisayarınızın işlemcisi, bilgisayarınızla yapabileceklerinizi gösterir. Kaportasının altında neler olduğunu, özellikle de motorunun gücünü öğrenmeden asla araba almayacağınız gibi bilgisayarınızı kullanmayı planladığınız işleri yerine getirebilecek kadar hızlı ve güçlü bir işlemcisi olduğundan emin olmadan asla bilgisayar (İkisi Bir Arada Ultrabook™, dizüstü bilgisayar, Hepsi Bir Arada Bilgisayar ya da tablet) almamalısız. Bu konuda karar verdikten sonra, daha az bilgisayarda bulunan aşağıdaki havalı ipuçlarını incelemeye geçebilirsiniz.


Anlık Bildirimde Bulunabilme

Bazıları için dizüstü bilgisayarları dışarıdaki dünya ile aralarındaki en önemli bağdır. Dizüstü bilgisayarla e-posta bildirimleri, doğrudan mesajlar, sosyal medya uyarıları, takvim anımsatıcıları, son dakika haberleri ve hava durumu bültenleri ve hatta doğrudan telefon çağrıları bile alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun dizüstü bilgisayarı aldığınızdan emin olmak için dizüstü bilgisayarın uyku modundayken bile sürekli güncel kalma becerisine bakın. Bu özellik, her dizüstü bilgisayarda yoktur, Intel® Smart Connect Teknolojisine1 sahip bir bilgisayar arayın.


Anında Sıfırdan Altmışa

Dünya genelinde bilgisayar sahiplerinin en büyük şikayetlerinden biri muhtemelen, bilgisayarlarını uyku modundayken yüksek vitese çıkmaları için beklemek zorunda kalmak olsa gerek. Bazıları bunun ufak bir sorun olduğunu düşünebilir, ancak bağlantıda kalmak için bilgisayarınıza güveniyorsanız, bir dakika beklemek bile size çok uzun gelebilir. Intel® Rapid Start Teknolojisine2 sahip bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, bu konuda endişelenmenize gerek yok.


Rahatlıkla Büyük Ekran Seçme Özgürlüğü

En iyi dizüstü bilgisayarların bazıları 'insan daha ne ister' dedirten mükemmel ekranlara sahip. Ancak kulaklıklarınızı takarak yüksek çözünürlüklü bir film izlemek ya da oyun oynamak istiyorsanız, büyük bir ekran deneyiminizi çok daha etkileyici hale getirebilir. Alışveriş yaparken, büyük ekranlı televizyonunuza kablosuz bağlanabilen bir dizüstü bilgisayar arayın. Intel® Wireless Display (Intel® WiDi)3 kablolarla uğraşmadan “büyük” ekrana geçmenize olanak tanır.


Film İzlemek Demişken…

Yerinizden kalkmadan film satın alabiliyor ya da kiralayabiliyorsanız, posta ile film siparişi verebileceğiniz film hizmetlerine ya da otomatik DVD makinelerine kimin ihtiyacı var ki? “Anında memnuniyet” sözcüğüne tamamıyla yeni bir tanım getiren Intel® Core™ işlemcili bir bilgisayar satın alırsanız, her tür HD eğlencesini ekranınıza getiren Intel® Insider™ teknolojisine erişebilirsiniz. Bu özellik Intel WiDi ile bir araya geldiğinde oturma odanızda hepsi bir arada bir sinemaya sahipsiniz demektir. Böyle bir şeyi kim istemez ki?


İlk dizüstü bilgisayarınızı almaya hazır mısınız? Intel Ürün Arama Aracına gidin ve ihtiyaçlarınıza ve yaşam tarzınıza en uygun teknolojileri keşfedin.

Daha Fazla Bilgi

İkisi Bir Arada Ultrabook™ cihazlarını keşfedin

İşlemcileri, dizüstü bilgisayarları Ultrabook™ ve 2'si 1 Arada cihazları karşılaştırın. Yeni bilgisayarınızı bugün bulun.

Intel Ürün Arama Aracı >

Alışverişe başlayın

Ultrabook™ Satın Alın >

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. ¹ Intel® Smart Connect Teknolojisi belirli bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi, Intel® Kablosuz bağdaştırıcı ve Internet bağlantısı gerektirir. Katı hal bellek veya sürücü eşdeğeri gerekebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize başvurun.

2. Intel® Rapid Start Teknolojisi, bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi ve Intel® Solid-State Sürücü (Intel® SSD) gerektirir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için, sistem üreticinize başvurun.

3. Intel® WiDi özellikli bir sistem ve Intel® WiDi özellikli bir alıcı cihazı gerektirir. 1080p ve Blu-ray* veya diğer korumalı içerikler yalnızca entegre görsel teknolojiler özelliğine sahip, uyumlu bir alıcı cihazı ve ortam oynatıcı içeren ve destekleyici Intel® WiDi yazılımı ile grafik sürücüsünün yüklü olduğu 3. veya 4. nesil Intel® Core™ işlemci tabanlı bilgisayarlarda oynatılabilir. Bu konuda bilgisayarınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/intel-wireless-display.html sayfasına bakın.