• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

En İyi Ücretsiz Çevrimiçi Dersler ve Bunlar için Kullanılacak En İyi Bilgisayarlar

Dünya, üniversite düzeyinde çevrimiçi eğitimden henüz yeterince faydalanabilmiş değil, ancak eğitim çevrelerinde büyük değişiklikler yaratacak bazı yeni gelişmeler mevcut. Eğitimde demokratikleşme ve daha iyi bir dünya yaratmak için sağlanan kaynaklar düşünüldüğünde, Harvard ve Yale gibi prestijli üniversiteler dahil giderek daha çok sayıda üniversite ve enstitü ücretsiz çevrimiçi dersler veriyor. Bu yöndeki çabalarınızın karşılığını en iyi şekilde almak için yeni bir bilgisayara ihtiyacınız olabilir. Size en uygun bilgisayarı bulmak için Intel Ürün Arama Aracını inceleyin ve aşağıdaki ilginç derslerden bazılarını değerlendirmek için internette gezinmeye başlayın.

                     

Ücretsiz Çevrimiçi Derslerle Bilime Adım Atın

Biyolojiden kimyaya ve fiziğe birçok alanda dersler sunan MIT Open Courseware girişimi aynı zamanda sürdürülebilirlik, jeofizik, gezegen bilim, çevre bilimi ve atmosfer bilimi gibi alanlarda çok sayıda tamamen ücretsiz çevrimiçi ders sunar. Fizik size daha çok hitap ediyorsa, astrofizikten, yoğun madde fiziğine, termodinamikten parçacık fiziğine birçok ders bulmanız da mümkün.

 

Matematik Eğitimi On Numaradır, Ücretsiz Çevrimiçi Matematik Dersleriyse Tadından Yenmez

Dünyanın en saygın eğitim kurumlarının sunduğu bir dizi ücretsiz ders sayesinde çevrimiçi üniversite öğrencilerini matematik öğrenmeye teşvik etmek çok daha kolay olacaktır. MIT, 2.01x: Elements of Structures (Yapıların Öğeleri) adında bir ders veriyor ve bu derste, sürekli ortamlar mekaniğinin temelleri anlatılıyor. Bunun kadar ileri düzey dersler istemeyenler için ise, Udacity* yalnızca temel aritmetik bilgisi gerektiren ücretsiz cebir dersleri sunuyor. O yüzden ister daha yolun başında olun ister ileri düzeyde beklentileriniz olsun çok sayıda seçenek mevcut.

 

Çok Dilli Çevrimiçi Dersler? Bunun için Bir Uygulama Var!

İster inanın ister inanmayın, bu doğru. Stanford Üniversitesi bahisleri yükseltiyor ve Apple aracılığıyla kullanılabilecek iTunes U* adında ve dünya çapında lider üniversitelerin derslerine erişimi mümkün kılan bir uygulama geliştirerek ücretsiz çevrimiçi dersler sunuyor. Bu çığır açan eğitim uygulaması, çevrimiçi eğitim için gerçek bir çok dilli çözümdür ve iki düzineden daha çok dilde hizmet sunuyor: İngilizce, Arapça, Katalanca, Çince, Hırvatça, Çekçe, Danca, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, İbranice, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Malayca, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Rumence, Rusça, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Tay Dili, Türkçe, Ukraynaca ve Vietnamca.

 

Çevrimiçi dersler almak için kullandığınız bilgisayar, aradaki fiziksel mesafeleri kapatır, çalışma araçlarını indirmenizi, sunumlar görüntülemenizi, dersi alan diğer öğrencilerle görüntülü sohbet etmenizi ve aynı zamanda arkadaşlarınızla iletişimde olmanızı sağlar. İhtiyaçlarınızı karşılayacak bir bilgisayarınız olsun isteyeceksiniz. Eğitiminizi tamamlamanıza yardımcı olacak bilgisayarı bulmak için Intel Ürün Arama Aracını ziyaret edin.

Daha Fazla Bilgi

İkisi Bir Arada Ultrabook™ cihazlarını keşfedin

İşlemcileri, dizüstü bilgisayarları Ultrabook™ ve 2'si 1 Arada cihazları karşılaştırın. Yeni bilgisayarınızı bugün bulun.

Intel Ürün Arama Aracı >

Alışverişe başlayın

Ultrabook™ Satın Alın >

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.