• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Dokunmatik Ekranlı Dizüstü Bilgisayar Teknolojisi Nedir?

Gerçeklerle yüzleşelim: havaalanlarında kendi bilet kontrolünüzü yapabileceğiniz makinelerden önemli ATM işlemlerine kadar birçok alanda dokunmatik ekran teknolojisinin müptelası olduk bile. O yüzden artık dizüstü bilgisayarımızın ekranına dokunarak yönlendirmek bize çok doğal geliyor. Şimdi tablet ile dizüstü bilgisayarın en iyi özelliklerini bir araya getiren uygun maliyetli bir cihazı hayal edin, şimdi Ultrabook™ cihazının sizin için yapabileceklerini keşfetmeye başlıyorsunuz. Dönen, katlanan ve hatta ayrılan ekranlara sahip yenilikçi modellerle yaşam tarzınıza en uygun Ultrabook cihanızı seçebilirsiniz1.

 

Dokunmatik Ekranlı Ultrabook: Adeta Doğal bir Uzantınız

Hafifçe vurma, ekranı yakınlaştırıp uzaklaştırma ve sezgisel gezinme olanakları tanıyan çok dokunuşlu ekran teknolojisi ile dizüstü bilgisayarın sunduğu kullanıcı deneyimi artık çok farklı olacak. Üçe kadar saymayı daha tamamlamadan tek parmağınızda bir oynatma simgesine dokunabilir, iki parmağınızla sayfalar arasında gezinebilir, üç parmağınızla en sevdiğiniz fotoğraflarınızı döndürebilirsiniz. En güzeli de çok dokunuşlu ekran teknolojisinin sizi hiç zorlamıyor olması; bu teknolojiye sahip cihazla tüm komutlarınız anında yeri yerine getirilir. Parmaklarınızı şıklatmak kadar kolay ve hızlı!

 

Dizüstü bilgisayarınızda piyano çalmak istemez misiniz? Gitarınızı tıngırdatmak? Resim yapmak? Ya da en sevdiğiniz oyun avatarınızı kontrol etmek? Dokunuşlarınıza anında yanıt veren uygulama ya da programlarla, dokunmatik ekranlı Ultrabook cihazınızda yaptığınız her şey daha sezgisel bir deneyim haline geliyor. Ne kadar çok kullanırsanız, dokunmatik ekran teknolojisinin öyle ileri düzey gelişme değil de sizin doğal bir uzantınız olduğunu hissedeceksiniz.

 

Ayrıca, bir inçten daha ince çerçevesi, düşük enerji tüketen Intel® Core™ işlemcisi, olağanüstü uzun dayanan pili, yıldırım hızında açılması gibi özellikleriyle yeni nesil Ultrabook yaşamınızı daha üretken, daha rahat ve en önemlisi daha EĞLENCELİ hale getirmek için burada!

 

Uygun Maliyetli, İşlevsel ve Taşınabilir Dokunmatik Ekranlı Dizüstü Bilgisayarlar

Dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar teknolojisi heyecan vericidir, çünkü aynı eski şeyin farklı bir pakette sunulduğu zamazingolardan farklıdır. Aksine, dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar maliyeti oldukça uygun ve yaşam tarzınıza uygun tasarlanmış kolay taşınabilir yeni cihaz grubunun bir parçası. Yapılan son araştırmalar tüketicilerin dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarları büyük ölçüde tercih ettiğini gösteriyor. Aslında, kullanıcı testlerinin sonuçları, dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar seçeneği sunulduğunda, insanların çoğunun önceden fare ve klavye ile yaptıkları işlerin %75'ini ekrana dokunarak yaptıklarını gösteriyor. Üstelik dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarların hikayesi burada sona ermiyor. Daha fazla bilgi için bu Ultrabook videolarını izleyin ya da hemen Ultrabook alışverişine başlayın.

Daha Fazla Bilgi

İkisi Bir Arada Ultrabook™ cihazlarını keşfedin

İşlemcileri, dizüstü bilgisayarları Ultrabook™ ve 2'si 1 Arada cihazları karşılaştırın. Yeni bilgisayarınızı bugün bulun.

Intel Ürün Arama Aracı >

Alışverişe başlayın

Ultrabook™ Satın Alın >

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Ultrabook™ ürünleri farklı modeller halinde sunulmaktadır. Bazı modeller bulunduğunuz ülkenin piyasasında sunulmayabilir. Ultrabook™ cihazınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi ve ayrıntılar için www.intel.com/content/www/us/en/sponsors-of-tomorrow/ultrabook.html sayfasına bakın.