• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

2'si 1 Arada Ultrabook: Hem Pastanız Dursun Hem Karnınız Doysun!

Şıklık mı rahatlık mı? Hız mı güvenilirlik mi? Dizüstü mü tablet mi?

Yaşam seçimlerle dolu ve çoğu zaman ikisine birden sahip olup olamayacağımızı sorgulamadan bir karar veriyoruz. Hem pastam dursun hem karnım doysun diyemediğimiz için bilgisayarların statükosunu da sorgulamıyoruz muhtemelen. Peki ama bilgisayar üretkenliği ile tabletin mobilitesini bir arada sunan bir cihaz var desek? Üstelik 2'si 1 arada bu cihaz Intel'e özgü performans sunuyor desek?

 

Nihayet bundan böyle Ultrabook™ var. Bu harika 2'si 1 arada cihaz, maksimum mobilitesiyle olduğu kadar çoklu görev yürütme becerileriyle de giderek çok daha popüler bir hale geliyor. Yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ve hızlı bir tablet arasında seçim yapmaya çalışıyorsanız, tekrar düşünün! Hem pastam dursun hem karnım doysun diyebilirsiniz!

 

2'si 1 Arada Ultrabook™ nedir?1

2'si 1 Arada Ultrabook yepyeni bir cihaz sınıfıdır. Bu çok amaçlı cihaz, size her iki dünyanın en iyi özelliklerini sunar: Eksiksiz bilgisayar performansı ve dokunmatik ekranlı tablet, üstelik şık ve hızlı.

 

Eksiksiz bilgisayar performansı, Intel® Core™ işlemciye entegre görsel geliştirmeler sayesinde kusursuz film, fotoğraf ve oyun deneyimi yaşayabileceğiniz anlamına geliyor. Tablet eğlencesi size en iyi dokunmatik ekran deneyimini sunar; hantal bir klavye olmaksızın fotoğraflarınızı yakınlaştırıp uzaklaştırabilir, parmaklarınızı kullanarak kolaylıkla oyun oynayabilir ve film izleyebilirsiniz.

 

Şık, Hızlı ve Güvenli 2'si 1 Arada Ultrabook Sizin İçin Ne Anlama Geliyor?

Ultrabook cihazının gözle görülebilenin ötesinde birçok özelliği var, ancak onun kadar çekici başka bir cihaz olmadığını da kabul etmeliyiz. Ayrıca, umduğunuzdan da iyi geçen bir randevuda olduğu gibi Ultrabook'u gözünüzde çekici hale getiren yalnızca görünüşü olmayacaktır.

 

Dokunmaya duyarlı. Ultrabook, en sevdiğiniz e-dergiler ve oyunlar arasında parmak dokunuşlarıyla gezinmenizi sağlayan dokunmatik ekran deneyimine sahiptir. Size ayak uyduran teknoloji!

 

Tamamıyla mobil. 21 milimetreden daha ince olan Ultrabook, ofisi işinin götürdüğü yer olanlar için ideal cihazdır. Hem derslerini kolaylıkla çalışabileceği güçlü bir dizüstü bilgisayara hem de sosyal ağlara hazır bir tablete ihtiyacı olan öğrenciler için bu 2'si 1 arada cihaz, sınıf ve ev arasındaki ikilemi ortadan kaldırıyor. 

 

Dokunun ve harekete geçin. Dizüstü bilgisayarınızın uyanmasını beklerken düşük pil ışığının yandığını izlemekten sıkıldınız mı? Ultrabook, ışık hızında uyanır.2 Bu sayede, dokunmak, yazmak ya da konuşmak istediğinizde oturup bilgisayarınızın açılmasını beklemek zorunda değilsiniz. Diğer bir artısı ise Ultrabook'un yazılımını otomatik olarak güncellemesidir. Böylece yenileyicileri ve yükseltmeleri indirmekle zaman harcamazsınız. Dokunun ve yola koyulun desek?   

 

Güven veren güvenlik. Daha güvenli bir bilgisayar deneyiminin gönül rahatlığını hissedin. Çalışmalarınızı yavaşlatmadan bilgilerinizi daha güvende tutmanız için daha hızlı veri şifrelemesi özelliği sunan Ultrabook™ ile sisteminizi başlattığınızda içiniz rahat olsun.3 Intel® güvenlik teknolojileri >

 

2'si 1 Arada Cihazlar Nasıl Çalışır?

Yeni 2'si 1 Arada Ultrabook™ cihazlarının ortak bir özelliği vardır: Dizüstü bilgisayarın çoklu görev yürütme becerileri ile tabletin dokunmatik ekranını tek bir cihazda bir araya getirirler. Aktif yaşam tarzınız için seçebileceğiniz 2'si 1 arada cihaz seçenekleri şöyledir:

 

 • Bazılarında klavye ve ekran birbirinden ayrılır.
 • Bazı modellerde ise iki taraflı ekran vardır ve katlanarak tablet ya da dizüstü bilgisayar halini alabilir.
 • Birçoğunda ise entegre klavyeyi ortaya çıkarmak ya da gizlemek için kaydırılan bir dokunmatik ekran vardır.
 • Bazı tasarımlarda iki taraflı ekran vardır. İki kişinin aynı ekranı aynı anda kullanması bile mümkündür: bir tarafında geleneksel dizüstü bilgisayar olarak, diğer tarafında dokunmatik bir tablet olarak.

 

Ultrabook Cihazının Uygun Fiyatı

Ultrabook hem çok kullanışlı hem de hızlıdır, peki fiyatı uygun mu? Sevinebilirsiniz, bu sorunun cevabı evet. Üstelik, 2'si 1 arada cihazların bu kadar sevilmesini sağlayan iki önemli noktayı göz önünde bulundurursanız, fiyatının ne kadar uygun olduğunu daha da iyi görebilirsiniz: rahat kullanım faktörü ve tek bir satın alma faktörü.

 

 • Rahat kullanım faktörü: Sürekli hareket halindeyseniz, neden yanınızda daha fazla yük taşıyasınız ki? Yanınıza dizüstü bilgisayarınızı ya da tabletinizi almak arasında bir tercih yapmanız gerektiğinde, bir seçenek her zaman diğeri karşısında zayıf kalacaktır. Ultrabook ile yapmanız gereken (çalışmak) ile yapıyor olmayı tercih ettiğiniz (oyun) arasında seçim yapmak zorunda kalmazsınız. Raporlarınızı yazarken arada Facebook* hesabınızı kontrol edebilir, böylece beyninizin iki bölümünü de memnun edebilirsiniz.
 • Tek satın alma faktörü: Ultrabook rahatlıktan daha fazlasını sunar. Uygun fiyat, haklı olarak satın alma kararınızı fazlasıyla etkileyecek bir başka kilit faktördür. Dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, ancak elinizde bir dokunmatik ekranlı tabletin olması fikri de sizi heyecanlandırıyorsa, Ultrabook ile iki cihaz satın almadan bir defada ikisine birden sahip olabilirsiniz. Harika bir 2'si 1 arada cihaz için çok iyi bir anlaşma değil mi?

 

2'si 1 Arada Ultrabook cihazının ne kadar uyumlu ve uygun maliyetli olduğunu gördüğünüzde, mobilite için performanstan taviz vermek zorunda olmadığınızı anlayacaksınız. Intel® teknolojisine sahip bu heyecan verici cihazları keşfetmek için Intel® Ürün Arama Aracını hemen ziyaret edin.

Daha Fazla Bilgi

İkisi Bir Arada Ultrabook™ cihazlarını keşfedin

İşlemcileri, dizüstü bilgisayarları Ultrabook™ ve 2'si 1 Arada cihazları karşılaştırın. Yeni bilgisayarınızı bugün bulun.

Intel Ürün Arama Aracı >

Alışverişe başlayın

Ultrabook™ Satın Alın >

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Dokunma ve dönüştürülebilirlik özellikleri tüm modellerde kullanılamayabilir. Ultrabook™ cihazınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi ve ayrıntılar için www.intel.com/content/www/us/en/sponsors-of-tomorrow/ultrabook.html sayfasına bakın.

2. Intel® Rapid Start Teknolojisi, bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi ve Intel® Solid-State Sürücü (Intel® SSD) gerektirir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için, sistem üreticinize başvurun.

3. Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Etkin bir Intel® işlemci, etkin yonga seti ve teknolojileri kullanmak için optimize edilmiş bellenim ve yazılım gerektirir. Daha fazla bilgi için sisteminizin üreticisine ve yazılım tedarikçinize danışın.