• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Hayatım Bu Kadar Hızlıyken Bilgisayarım Neden Bu Kadar Yavaş?

Bilgisayarınız yavaş mı çalışıyor? Bilgisayarınızın başında bekleyerek geçirdiğiniz süre sosyal ağlara bağlıyken geçirdiğiniz süreden daha mı uzun? Yavaş bir bilgisayarınız varsa, sorununuz tahmin edebileceğinizden daha basit olabilir. 1990'lardan kalma bir cep telefonu kullanırken kolunuzun neden ağrıdığını merak etmek gibi bir şey bu!

 

Yavaş Bilgisayarınızı Nasıl Hızlandırırsınız?

Neyse ki bilgisayarınızın hızını arttırmak için yapabileceğiniz birçok şey var:

 

 • Düzenli olarak virüs taraması yapmak ve casus yazılımları silmek.
 • Sabit diskinizde yer açmak için diskinizi temizlemek.
 • Bilgisayarınızın diskini birleştirmek.
 • Yeni bir işletim sistemine yükseltmek.

 

Yavaş bilgisayarınızda yapabileceğiniz birçok program düzeltmesi vardır ya da belleğinizi arttırabilirsiniz, ancak şunu da unutmamak gerekir ki eski model bir bilgisayarın yapabilecekleri sınırlıdır.

 

Yeni Bir Bilgisayarla Hem Performans Hem de Tasarruf Elde Edersiniz

Yukarıda sıralanan adımları gerçekleştirdikten sonra hala kendinize “bilgisayarım neden bu kadar yavaş?” diye soruyorsanız, yeni bir bilgisayar almanın zamanı gelmiş olabilir. Yüksek maliyetli tamir ve eklentilere harcama yapmak yerine, hem süper hızlı bir bilgisayara hem de enerji verimli bir tablete hafif ve şık bir cihazla sahip olmak istemez misiniz? Ayrıca, uygun maliyetli ve aynı zamanda kişisel bilgilerinizi en yeni güvenlik teknolojileriyle koruyan bir cihaz olsun diyorsanız1 doktor ayağınıza kadar geldi, kesin tedavi: Ultrabook™.

 

Yeni bir Ultrabook ya da Dizüstü Bilgisayar ile Hem Hız Hem de Mobilite Kazanırsınız

Arkadaşlarınız ve aileniz ile iletişime geçmek ya da siz gitmeye hazır olduğunuzda hazır bir şekilde sizi bekleyen bir bilgisayarla anında memnuniyet talep etmeniz çok doğal. Bu nedenle Ultrabook hem Intel® Rapid Start Teknolojisine2 hem de Intel® Smart Connect Teknolojisine3 sahiptir. Bu ne anlama mı geliyor? Yanıt basit. 7 saniyede açılsın siz hemen çalışmaya başlayın; e-postanız, sosyal ağlar, haber ve en sevdiğiniz uygulamalarınız aralıksız güncellensin; üstelik bunların tümüne 1.8 kg'dan daha hafif ve 21 milimetreden daha ince tek bir cihaz ile sahip olun! Hız ve mobilite nasıl oluyor?

 

Ayrıca, gün boyu dayanan pili ve entegre Intel® Anti-Theft Teknolojisi4 ile nerede ve ne zaman olursa olsun, güvenlikten ödün vermeden her an harekete hazırsınız. Hem işiniz hem eğlenceniz için yaşam tarzınıza göre tasarlanan ve gücünü Intel® teknolojisinden alan bir cihazla hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edebilirsiniz.

 

Hissedebileceğiniz Hız ve Verimlilik… Üstelik Dokunmatik!

Bilgisayarınızı açtığınız andan itibaren bir gün boyunca ne kadar içerik görüntülediğinizi bir düşünün. Son zamanlarda bir akıllı telefonunuz olduysa ya da self-servis kiosk kullandıysanız dokunmatik ekran teknolojisinin hızını biliyorsunuz demektir. Bilin bakalım daha neler var? Ultrabook5, dizüstü bilgisayar ve hatta hepsi bir arada bilgisayarda çok dokunuşlu bir ekrana sahip olabilirsiniz. Vuruş, hafif dokunuş ve döndürme özellikleriyle sayfalardan ve içerik sayfalarından en sevdiğiniz fotoğraf ve müzik koleksiyonlarına istediğiniz her şeyi seçebilir ve kolayca yönetebilirsiniz.

 

Etrafta kabloların dağınıklığı olmasın istiyorsanız, standart ekipman olarak tak çalıştır avantajlarına, kablosuz klavye ve fareye sahip hepsi bir arada bilgisayar almayı da düşünebilirsiniz. Çalışma köşeniz birden şık bir yaşam ve stil merkezine dönüşebilir!

Yükseltmeye Hazır Mısınız?

İkisi Bir Arada Ultrabook™ cihazlarını keşfedin

İşlemcileri, dizüstü bilgisayarları Ultrabook™ ve 2'si 1 Arada cihazları karşılaştırın. Yeni bilgisayarınızı bugün bulun.

Intel Ürün Arama Aracı >

Alışverişe başlayın

Ultrabook™ Satın Alın >

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Hiçbir bilgisayar sistemi her koşulda mutlak güvenlik sağlayamaz. Belirli Intel® Core™ ve Intel® Xeon® işlemcilerde bulunan yerleşik güvenlik özellikleri ek yazılım, donanım ve hizmetler ve/veya İnternet bağlantısı gerektirebilir. Yapılandırmaya bağlı olarak sonuçlarınız değişebilir. Kullanılabilirlik ve işlevler ile ilgili bilgi için sisteminizin üreticisine ve servis sağlayıcınıza başvurun. Intel, verilerin ve/veya sistemlerin kaybolmasından veya çalınmasından dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmez. Daha fazla bilgi için www.intel.com/content/www/tr/tr/data-security/security-overview-general-technology.html veya www.intel.com/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/vpro/vpro-technology-general.html sayfalarına bakın.

2. Intel® Rapid Start Teknolojisi, bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi ve Intel® Solid-State Sürücü (Intel® SSD) gerektirir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için, sistem üreticinize başvurun.

3. ¹ Intel® Smart Connect Teknolojisi belirli bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi, Intel® Kablosuz bağdaştırıcı ve Internet bağlantısı gerektirir. Katı hal bellek veya sürücü eşdeğeri gerekebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize başvurun.

4. Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Etkin bir Intel® işlemci, etkin yonga seti ve teknolojileri kullanmak için optimize edilmiş bellenim ve yazılım gerektirir. Daha fazla bilgi için sisteminizin üreticisine ve yazılım tedarikçinize danışın.

5. Ultrabook™ ürünleri farklı modeller halinde sunulmaktadır. Bazı modeller bulunduğunuz ülkenin piyasasında sunulmayabilir. Ultrabook™ cihazınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi ve ayrıntılar için www.intel.com/content/www/us/en/sponsors-of-tomorrow/ultrabook.html sayfasına bakın.