• <Daha Fazlası Intel.com'da
    • Şu Şekilde Etiketlendi:

Donanım Destekli Sanallaştırma Teknolojisi

Geleneksel yazılım tabanlı sanallaştırma çözümlerinin temel esnekliğini ve sağlamlığını arttırma

Donanım destekli sanallaştırma

Donanım destekli sanallaştırma

Donanım destekli Intel® Virtualization Teknolojisi (Intel® VT)1, sanallaştırılmış ortamların temel işlevlerini hızlandırarak geleneksel yazılım tabanlı sanallaştırma çözümlerinin temel esnekliğini ve sağlamlığını daha da arttırır.

  • Konuk işletim sistemi ile VMM arasında platform kontrolü transferini hızlandırma
  • VMM'nin belirli G/Ç cihazlarını belirli konuk işletim sistemlerine güvenli bir şekilde atamasını sağlama
  • Adaptör tabanlı hızlandırma özelliği ile ağı sanallaştırma için eniyileştirme

Sanallaştırma, olağanüstü durum kurtarma, yüksek kullanılabilirlik ve iş devamlılığı gibi yeni sanallaştırma tabanlı özellikler için çok çeşitli sektörlerde ve sistemlerde kullanılmaktadır.

Özellikler

Donanım destekli Intel® VT, Intel® işlemci teknolojilerine sahip sunucu platformlarının tüm özelliklerinde entegre edilmiştir.

İşlemciler

Entegre Intel ® Virtualization FlexMigration Teknolojisi ve Intel® Virtualization FlexPriority Teknolojisine sahip Intel® Xeon® işlemci ailesi sayesinde (Intel® VT-x) gelişmiş sanallaştırma performansı elde edin ve iş yüklerinin geçişini kusursuz bir şekilde gerçekleştirin.

Intel® Xeon® 5600 Serisi İşlemci, yeni nesil Intel® Virtualization Teknolojisi ile sınıfının en iyisi sanallaştırma performansı, üst düzey ölçeklenebilirlik, gelişmiş esneklik ve basitleştirilmiş sunucu yönetimi sağlar.

Intel® Xeon® 6500 Serisi İşlemci, etkili veri merkezi sanallaştırması için optimize edilmiş akıllı ve ölçeklenebilir performans sağlar.

Intel® Xeon® E7 İşlemci Ailesi, entegre donanım desteği sayesinde sanallaştırılmış ortamların çok çeşitli ihtiyaçlarına otomatik olarak uyum sağlayan esnek sanallaştırma olanağı sunar.

Chipset

Yönlendirilmiş G/Ç için Intel® Virtualization Teknolojisiyle veri hareketini hızlandırın ve sanallaştırma performansının ek yükünü azaltın.

Bağlanabilirlik

Bağlanabilirlik için Intel® Virtualization Teknolojisi (Intel® VT-c), CPU kullanımını azaltan, sistem gecikme sürelerini kısaltan, aynı zamanda daha iyi ağ oluşturma ve G/Ç özellikleri sağlayan bir dizi G/Ç sanallaştırma teknolojisidir. Intel® VT-c, Intel Virtualization Teknolojisinin temel teknoloji bileşenlerinden biridir.

Intel® VT-c, G/Ç teknolojileri sunar ve sanallaştırılmış performansı aşağıdaki özellikler ile eniyileştirir:

  • Intel çok çekirdekli işlemci platformlarında gelişmiş veri hızlandırma
  • Ağ denetleyicisindeki birçok kuyrukta daha iyi veri işleme performansı

Doğrudan VM bağlantısı ve VM'ler arasında veri koruması

Yeni nesil sanallaştırma

Intel® VT-c, Sanal Makine Cihaz Kuyrukları (VMDQ) ve Sanal Makine Doğrudan Bağlantısı  (VMDC) dahil yeni yeni nesil sanallaştırılmış G/Ç özellikleri sağlamak üzere birlikte çalışan platform düzeyinde teknolojilerden ve girişimlerden oluşur.

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Intel® Sanallaştırma Teknolojisi Intel® işlemcili, BIOS, sanal makine monitörlü (VMM) ve bazı kullanımlar için belirli platform yazılımlarına sahip bir bilgisayar sistemi gerektirir. Fonksiyonlar, performans ve diğer avantajlar donanım ve yazılım konfigürasyonlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve bir BIOS güncellemesi de gerektirebilir. Yazılım uygulamaları tüm işletim sistemleri ile uyumlu olmayabilir. Bu konuda lütfen uygulama satıcınıza danışın.