• <Daha Fazlası Intel.com'da
Masthead Light

Windows* 8 ve Windows 7
karşılaştırması

Windows* 8 sayesinde mevcut sisteminizden sıyrılmak için kendinizi Microsoft'a bırakmanız gerekiyor. Hala kararsızsanız veya Windows 8 ve Windows 7 arasındaki temel farkların neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız işte size bir kaç örnek. Microsoft Windows 8'in neden diğer işletim sistemleri arasında yeni bir standart olarak kabul edildiğini gözler önüne serecek örnekler bunlar. Ama bizden söylemesi: Muhtemelen o kadar etkileneceksiniz ki hemen Windows 8'i indirmek veya dışarı çıkıp Windows 8'e sahip bir Ultrabook™ almak isteyeceksiniz. Sizi suçlayamayız.

 

Windows 8, Bilgisayar Deneyiminize Dokunacak

Windows 8'in en cazip özelliklerinden biri, tablet deneyiminin tüm cazip özelliklerini tamamen işlevsel bir dizüstü bilgisayarın yüksek performansıyla bir araya getiren dokunmatik özellikli bir işletim sistemi olması. Simgeleri çift tıklamak yerine ekranınıza yalnızca dokunarak1 kullanmak istediğiniz programı açabileceksiniz. İkisi bir arada Ultrabook sahibiyseniz, dokunmatik özellik ile işlemlerinizi klavye ve fare ile kontrol ettiğiniz geleneksel yöntem arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, Windows 8'i kullanmak için dokunmatik ekranlı bir cihaza sahip olmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Aksine, mevcut işletim sisteminizi Windows 8'e yükseltebilir ve tam anlamıyla kullanmaya başlayabilirsiniz. Dahası, çok ses getiren "metro" görünümünden geleneksel masaüstü görünümüne kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.

 

Microsoft Windows 8 Süper Hızlı Yüklenir

Kimse bilgisayarın başında oturup işletim sisteminin başlatılmasını beklemekten hoşlanmaz; ancak çoğumuz, hayatın bir cilvesi olarak bunu kabul etmek zorunda kalırız. Windows 8'i indirdiğinizde veya Windows 8'e sahip bir Ultrabook satın aldığınızda, Windows 7'ye bile parmak ısırtacak çok daha kısa başlatma süresi2 sayesinde kaybettiğiniz zamanlar geçmişte kalacak.

 

Windows 8, Tüm Eski Uygulamalarınız ve Programlarınız için Uyumluluk Vaat Ediyor

Windows 8'in yüzümüzü en çok güldüren haberlerinden biri de, Windows 7 üzerinde çalıştırmaya alıştığınız yazılımlar ve programlarla çoğu durumda uyumlu olması. Yani, bilgisayarınızı Windows 7'den yükseltmek istiyorsanız, uygulamalarınızı ve programlarınızı çalıştırırken hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. Hiç Windows 7 kullanmadıysanız ve Windows 8'e geçiş yapmak ilginizi çekiyorsa, programlarınızın ve uygulamalarınızın uyumluluğunu kontrol edip denemenin bir yolu var. Eski programlarınızı yeni işletim sistemiyle çalıştırmanıza yardımcı olacak bir özellik bile mevcut. Daha fazla bilgi için uygulamalarınızı Windows 8'de nasıl çalıştıracağınızı okuyun.

 

Windows 8, Bugüne Kadarki En Güvenli Tarayıcısı olan IE10* ile Birlikte Sunuluyor

İnternette güvenli bir tarayıcı olmaksızın sörf yapmak, kimlik hırsızlığıyla bile sonuçlanabilecek büyük bir tehlike. Windows 8, Internet Explorer 10* ile birlikte sunuluyor. Klasik Microsoft tarayıcısının son güncellemesi olan bu tarayıcı, bir tane daha güvenlik tabakası sunan Enhanced Protection Mode teknolojisine ve kötü amaçlı yazılımlar ile kimlik hırsızlığına karşı ilave koruma sağlayan SmartScreen* Filter uygulamasına sahip.

 

Windows 8 Media Center* Daha İyi İzleme Deneyimi Sunuyor

Sırf eğlencesine televizyonun başına oturmanın artık eski bir numara olduğuna inanıyorsanız, Windows 8'e yükseltme yaparken (ek ücretler söz konusu olabilir) indirebileceğiniz Windows 8 Media Center* ile sağlanan özellikler sizi heyecanlandıracak. Windows 8 Media Center sayesinde televizyonunuza veya bilgisayarınıza bağlanabilir ve bilgisayarınızdan bir şeyler izleyebilir veya kayıt yapabilirsiniz. Filmler, müzikler ve fotoğraflar da dahil olmak üzere tüm medya dosyalarınızın merkezi bir konumda organize edilmesi amacıyla da kullanılabilir.

Daha Fazla Bilgi

İkisi Bir Arada Ultrabook™ cihazlarını keşfedin

İşlemcileri, dizüstü bilgisayarları Ultrabook™ ve 2'si 1 Arada cihazları karşılaştırın. Yeni bilgisayarınızı bugün bulun.

Intel Ürün Arama Aracı >

Alışverişe başlayın

Ultrabook™ Satın Alın >

Ultrabook™ Satın Alın

 • ASUS TAICHI* 21

  Çift ekranıyla ihtiyaç duyduğunuzda dizüstü bilgisayar performansını sunarken istediğinizde tabletin taşınma kolaylığını sağlıyor.

 • Dell XPS* 12

  İstediğinizde dizüstü bilgisayar. İstediğinizde tablet. 12 inç dokunmatik ekranlı ikisi bir arada bir dizüstü bilgisayar, Windows 8 dokunmatik tabletin eğlencesi ile Ultrabook™ cihazının gücünü ve üretkenliğini bir arada sunuyor.

 • Lenovo IdeaPad* Yoga

  Dizüstü bilgisayara dönüştürün, tüm işlerinizi yapın. Tablete dönüştürün, herkesten bir adım ileride olun. Çadır moduna dönüştürün, rakiplerinize tüm gücünüzü gösterin. Stand moduna dönüştürün, ekranı öne ve ortaya getirin.

 • Sony VAIO* Duo 11

  İki dünyanın en iyi özellikleri bir arada: tam HD bir dizüstü bilgisayar ve dokunmatik ekranlı bir tablet. Bunların hepsi "hadi" dediğiniz anda hazır kompakt ve mobil bir tasarımda.

 • Acer Aspire S7*

  Acer'ın en ince ve en hafifi dokunmatik Ultrabook modeli. Bu bilgisayar, bilmediğiniz yönlerinizi keşfetmenize yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Ürün ve Performans Bilgileri

open

1. Dokunma ve dönüştürülebilirlik özellikleri tüm modellerde kullanılamayabilir. Ultrabook™ cihazınızın üreticisine başvurun. Daha fazla bilgi ve ayrıntılar için www.intel.com/content/www/us/en/sponsors-of-tomorrow/ultrabook.html sayfasına bakın.

2. Intel® Rapid Start Teknolojisi, bir Intel® işlemci, Intel® yazılımı ve BIOS güncellemesi ve Intel® Solid-State Sürücü (Intel® SSD) gerektirir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için, sistem üreticinize başvurun.