Yapay Zeka, Veri Devrimini Başlatıyor

Yapay zeka, Intel teknolojisiyle şirketlerin çözümleri hızlandırmasına, operasyonları otomatikleştirmesine ve daha akıllı kararlar almak için daha iyi görüşler elde etmesine yardımcı oluyor.

Geleceği düşünmek uykularınızı mı kaçırıyor? Rahat olun. Intel ve yapay zekanın şirketinizin başarısını sürdürmenize yardımcı olmak için nasıl çalıştığını görün. 

Ürün Duyurusu: Movidius™ Neural Compute Stick


Derin öğrenme uygulamalarınızı Movidius™ tarafından geliştirilen çok düşük güç tüketen Neural Compute Stick ile çalıştırın. Bu USB araç kiti, uç noktalardaki sinir ağlarını derler, gereken ayarları yapar ve hızlandırır.

Yapay Zekayı Herkes için Erişilebilir Kılma

Günümüzde izole veri depoları, karmaşık araçlar ve kısıtlı yetenek havuzu yapay zekaya erişimi sınırlandırıyor. Buna karşılık Intel, açık veri alışverişlerine ve girişimlere yönelik değişime öncülük ederek yapay zeka inovasyonunun herkes için ulaşılabilir olmasını sağlamak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Intel® Nervana™ AI Academy programı, geliştiriciler, akademisyenler ve genç teknoloji şirketlerinden oluşan geniş bir topluluğun verilere, araçlara, eğitimlere ve akıllı makinelere erişimini artırmak üzere oluşturuldu. Burada bu çeşitli ihtiyaçları karşılamak ve yapay zekanın bir sonraki düzeye taşınmasına yardımcı olmak amaçlanıyor.

Intel® Nervana™ AI Academy

Yapay Zekanın yakında herkesi ilginç ve yeni yollarla etkilemesi bekleniyor. Intel ile kendinizi ya da şirketinizi yapay zekanın ön saflarında konumlandırın. Intel® Nervana™ AI Academy programında yeni ve cesur bir gelecek yaratmanıza yardımcı olacak teknolojileri, araçları, eğitimleri ve kaynakları keşfedin.

Intel iş birliği ve iş ortaklıkları sayesinde şirketler, okullar ve diğer öğrencilerle buluşun ve iş ilişkileri kurmaya başlayın. Devam eden projelere katılın ve sektör uzmanlarından uygulamalı eğitimler alın.

Bize katılın

Eğitimler, kaynaklar, toplantılar ve etkinliklerle becerilerinizi geliştirirken, yapay zeka alanındaki büyük problemlerin çözümünde aktif rol alan uzmanlara erişin. Başlamanıza yardımcı olacak araçlar, çerçeveler ve kod örnekleri bulun.

Bugün başlayın

Büyük fikirlerinizi hayata geçirmek için neler öğrenmeniz gerektiği ve Intel® mimarisiyle nasıl inovasyon yapılabildiği konularında görüşler elde edin. Intel uçtan uca bir yapay zeka çözümü, başlamak için gereken kaynaklara ve gerçek dünyada yapay zekanın nasıl şekillendiğine dair heyecan verici örnekler sunuyor.

Başarmanıza yardımcı olacak araçlar bulun

Yapay Zeka Çağı Başladı

Yapay zeka, toplumu endüstriyel, teknik ve dijital devrimler ölçeğinde yeniden şekillendirmeyi vaat ediyor. Algılayabilen, mantık kurabilen ve harekete geçebilen makineler, bilim, finans, tıp ve eğitim dahil olmak üzere sayısız alanda geniş ölçekli sorunların çözümlerine ivme kazandırarak insan becerisini artırırken, daha ileriye daha hızlı gitmemize yardımcı olacak. Moore Yasası'nın verdiği şevkten ve veri selinden beslenen yapay zeka, günümüzün birçok teknik inovasyonunun merkezinde yer alıyor.

Yapay Zekayla Daha İyi Bir Dünya

Yapay zeka, daha akıllı şehirler yaratmaktan yolları daha emniyetli, çevrimiçi dünyayı ise daha güvenli hale getirmeye kadar birçok yolla toplumu yeniden şekillendiriyor. Bu gelişmelerden herkesin faydalanabilmesi ve plan yapabilmesi için önemli yatırımlar yaparken, devlet, iş dünyası ve sektörden düşünce liderleriyle görüşüyoruz.

Başkan Yardımcısı ve Yapay Zeka Ürün Grubu Genel Müdürü Naveen Rao, ekibinin insan beyninden ilham alan makine öğrenimi için Intel teknolojisini nasıl kullandığını anlatıyor.

Videoyu izleyin

NCMEC Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO'su Michelle DeLaune, dünyanın kayıp ve istismara uğrayan çocuklarını kurtarmak üzere Intel ile yaptıkları iş birliğini anlatıyor.

Videoyu izleyin

Change.org Analiz Direktörü Andy Veluswami, yapay zekanın bireylerin seslerini duyurmada nasıl kullanılabileceğini anlatıyor.

Videoyu izleyin

Yapay Zekayı Mümkün Kılan Ürünler ve Teknolojiler

Derin öğrenme uygulamalarınızı Movidius™ tarafından geliştirilen çok düşük güç tüketen Neural Compute Stick ile çalıştırın. Bu USB araç kiti, uç noktalardaki sinir ağlarını derler, gereken ayarları yapar ve hızlandırır.

Okumaya devam edin

Bulut altyapısını ve yüksek performans talep eden uygulamaları desteklemek üzere iş yükü için optimize.

Daha fazla bilgi edinin

Yapay zeka iş yüklerinde bilgi işlem yoğunluğu için optimize edilen donanımlar.

Derin öğrenme performansına ivme kazandırın

Düşük bekleme süresi ve esnek hassaslık sunar, vat başı performans için optimizedir.

FPGA'ların çok yönlü kullanımını keşfedin

Saffron şirketinin bellek tabanlı akıl yürütme sistemiyle yapay zekayı nasıl geliştirdiğini öğrenin.

Saffron hakkında daha fazla bilgi edinin

HPC ve ölçeklenebilir kurumsal uygulamalar için ideal genel amaçlı makine öğrenimi çözümü.

Yolunuzu keşfedin

Makine Öğrenimi ve Gelişmiş Analizler Hakkında Ek Kaynaklar

Intel'in makine öğrenimine ve gerçek dünya uygulamalarına yaklaşımları hakkında bilgi edinin.

Makine öğrenimi kaynakları alın

Yapay zeka özelliklerini hızlandırmak için makine öğrenme zorluklarını nasıl çözdüğümüzü keşfedin.

Daha akıllı makineler hakkında bilgi edinin

Çeşitli sektörlerin faydalandığı gelişmiş analizlerin iş yerinde dönüşümü nasıl desteklediğini görün.

Gelişmiş analizler hakkında daha fazla bilgi

Intel'den ve çeşitli sektörlerden uzmanların yapay zeka, gelişmiş analizler, bulut bilişim, iş yerinde dijital dönüşüm ve daha birçok konuda neler düşündüklerini okuyun.

Uzmanların görüşlerini alın

Bağlantıda Kalın

Intel IT Center ile iş yerinin geleceğini şekillendiren teknolojilerden, trendlerden ve fikirlerden her zaman haberdar olun.

Bu formu göndererek, 18 yaşını doldurmuş bir yetişkin olduğunuzu onaylamakta ve Intel'in pazarlama e-postaları veya telefon yoluyla size ulaşmasını kabul etmektesiniz. İstediğiniz zaman aboneliği iptal edebilirsiniz. Intel’in web siteleri ve iletişimleri Gizlilik Bildirimine ve Kullanım Koşullarına tabidir.