Verileri Görüşlere Dönüştürün

Gelişmiş analizlerle verilerinizden daha çok faydalanmaya hemen başlayın.

İş modelleri giderek daha çok veriye dayalı hale gelirken, verilerinizi düzenleme, yönetme ve analiz etme yöntemleriniz hiç olmadığı kadar önemli hale geliyor. Verilerin gelişmiş analizlerle sağlayabileceği görüşler, inovasyon geliştirmek, müşterilerin ilgisini çekmek ve verimlilikleri artırmak için kullanabileceğiniz en güçlü araçlarınız olacak. Bu görüşler, yepyeni yollarla rekabet gücü elde etmenizi ve başarılı olmanızı sağlayacak. 

Beş Adımda Verilere Dayalı İş Sunma

Verileri anlamak ve etkili bir şekilde kullanmak, günümüzün iş dünyasında şirket içi verimliliklerin artırılmasından öne çıkan müşteri hizmetleri ve deneyimleri sunmaya kadar her açıdan başarının anahtarı. Bu nedenle BT stratejinizin gelişmiş analizlere yönelik bir yol haritasını kapsaması büyük önem taşıyor. Bu inceleme raporu, analizlerle daha iyi veri görüşleri elde etmenize yardımcı olacak adımları açıklıyor. 

İnceleme raporunu okuyun

Bir Mimari Geliştirin

Gelişmiş analiz yol haritası hazırlarken, önceliğiniz verilerinizi düzgün biçimde depolamak ve işlemek için doğru altyapı öğelerine sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Hangi veri tabanlarını kullanacak ve erişimi nasıl kontrol edeceksiniz?

Geliştirmeye başlayın

Algoritmik Bir Şirket Olun

Analiz girişimlerinizin üreteceği verileri kimlerin kullanacağını ve bunlardan en çok kimlerin faydalanacağını düşünün. Bu görüşleri doğru kişilere doğru zamanda ulaştırmanın bir yolunu bulmanız, en az altyapınız kadar önemlidir.

Nasıl yapıldığını keşfedin

Analiz Projelerini Önceliklendirin

Analizler artık BT departmanının hakimiyetinde değil. Herkes bir analiz projesi yapmak istiyor. Öyleyse donanımınız ve yazılımınız hazır olduğunda, bu değerli kaynağı en çok iş değeri sağlayacak projelere ayırdığınızdan nasıl emin olursunuz?

Makaleyi okuyun

Konseptinizi Kanıtlayın

Analizler konusunda herkese uygun tek bir çözüm yoktur. Kullandığınız veriler, kullanma şekliniz ve bunlardan faydalanacak kişiler, iş ve BT stratejilerinize ve organizasyonel önceliklerinize göre değişir. Uygulamaya koymadan önce planladığınız modelin işe yarayıp yaramadığını kontrol etmeniz çok önemlidir.

Size özel olsun

Analizler Sürücü Koltuğunda

Şirketinizdeki veri hacimleri giderek artarken, BT departmanınızla birlikte çalışarak bu değerli varlıkları iş görüşüne ve başarıya dönüştürmenizi sağlayacak bir yol haritası oluşturmanız gerekir. Birkaç basit adımı izleyerek bu yolculuğa hemen başlayabilirsiniz.

E-kılavuzu okuyun

Harikalar Yaratacak Adımlar

Analizler bir defaya mahsus girişimler değildir. Analizlerle zaman içinde şirketinizin ihtiyaçları ve BT becerilerinizle birlikte gelişecek bir yolculuğa başlarsınız. Yolunuzu belirlerken ihtiyacınız olan analizin türünü belirlemek, atılacak en önemli ilk adımdır.

Başlayın

Verilerle İlgili Güçlere Yanıt Verin

Veri merkezli olma fikri birçok şirket için ürkütücüdür. Üstesinden gelinmesi gereken çok fazla zorluk varmış gibi görünür. Ancak bilinmelidir ki zorlukların farkında olmak, onları çözmenin ilk adımıdır.

Makaleyi okuyun

Çemberi Tamamlayın

İş ve BT ekibi arasındaki kusursuz iş birliği, her başarılı analiz projesinin en önemli parçasıdır. Analiz teknolojisi dijital iş stratejilerini mümkün kılan güç haline gelirken, açık ve devamlı iletişim başarı ile başarısızlık arasındaki ince çizginin kaynağıdır.

İş birliğini destekleyin

Yıkımı Başlatanları Durdurun

Birçok sektörü zora sokmaya devam eden genç teknoloji şirketleri, çeviklik, teknoloji odaklı çalışma ve geleneksel düşünme şekillerinden bağımsız olma gibi avantajlara sahiptir. Köklü şirketler bunlarla rekabet edebilmek için neler yapabilir ve analizler bu konuda nasıl yardımcı olabilir?

İnovasyonu hızlandırın

Karmaşık Analizlerde Veri Ortamının Kontrol Altına Alınması

Veriler en değerli varlığınız olabilir. Verilerin potansiyelini gerçekleştirmek için karmaşık analizlerde veri ortamını kontrol altına aldığınızdan emin olmak çok önemlidir.

Daha fazla bilgi edinin

Verilerden Eyleme

Analiz dostu bir kültür oluşturmak için yüzlerce şirketin en iyi uygulamalarını öğrenin.

Raporu okuyun

Gelişmiş Analizler

Çeşitli sektörlerin faydalandığı gelişmiş analizlerin iş yerinde dönüşümü nasıl desteklediğini görün.

Daha fazla bilgi edinin

Bağlantıda Kalın

Intel IT Center ile iş yerinin geleceğini şekillendiren teknolojilerden, trendlerden ve fikirlerden her zaman haberdar olun.

Bu formu göndererek, 18 yaşını doldurmuş bir yetişkin olduğunuzu onaylamakta ve Intel'in pazarlama e-postaları veya telefon yoluyla size ulaşmasını kabul etmektesiniz. İstediğiniz zaman aboneliği iptal edebilirsiniz. Intel’in web siteleri ve iletişimleri Gizlilik Bildirimine ve Kullanım Koşullarına tabidir.

Bu formu göndererek, 18 yaşını doldurmuş bir yetişkin olduğunuzu onaylamakta ve Intel'in pazarlama e-postaları veya telefon yoluyla size ulaşmasını kabul etmektesiniz. İstediğiniz zaman aboneliği iptal edebilirsiniz. Intel’in web siteleri ve iletişimleri Gizlilik Bildirimine ve Kullanım Koşullarına tabidir.