İşlemci Performansında Gelişmiş Kontrol Elde Edin

Intel® Adaptix™ teknolojisiyle performansta ince ayar yapın.

 

 

Intel® Adaptix™ teknolojisiyle Intel® işlemcili platformlardan yüksek düzeylerde performans elde edin. Bu yazılım araç kiti, OEM'lerin sistemlerde maksimum performans verecek şekilde ince ayarlar yapmasını ve son kullanıcıların hız aşırtmadan1 2 3 gelişmiş grafik ayarlarına kadar performansı özelleştirmesini sağlar. Makine öğrenimi algoritmalarını ve gelişmiş güç kontrolü ayarlarını kullanan Intel® Adaptix™ teknolojisi sistem ortamına uyum sağlayabilir. Ayrıca işlemci ve grafik kartı ayarlarının özelleştirilebilmesine olanak tanır.

Intel® Deep Link Teknolojisi

En çok istediğiniz anda dizüstü bilgisayarınızın performansını artırın. Intel® Deep Link Teknolojisi, platform performansını serbest bırakmak için birden fazla Intel® CPU ve GPU'nun gücünü kullanır. Hızlı oyun, yaratıcılık ve üretkenliğin tadını artık ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayarda çıkarabilirsiniz.

Intel® Deep Link Teknolojisi hakkında bilgi edinin

Intel® Dynamic Tuning Teknolojisi (Intel® DTT)4

Güç ayarlarını özelleştirerek kullanım modu ve sıcaklık değiştiğinde güç politikalarına akıllıca adapte olmasını sağlayın. Bu güç optimizasyonu araçları sayesinde OEM/ODM mühendisleri makine öğrenimi algoritmalarını kullanarak iş yükü ihtiyaçlarını tahmin eder ve dinamik ayarlamalar yapar.

Intel® Performance Maximizer

Intel® Performance Maximizer ile belirli Intel® Core™ işlemcilerin performansına güvenle güç katın. Bu son derece akıllı otomatik hız aşırtma aracı, standart kullanıcıların işlemcinin kendi performans DNA'sını incelemesine yardımcı olur ve özel basitleştirilmiş hız aşırtma için ayarları kişiselleştirir.

Intel® Performance Maximizer hakkında daha fazla bilgi edinin

Intel® Grafikleri Kontrol Merkezi

Intel grafiklerinden en iyi şekilde yararlanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Intel® Grafikleri Kontrol Merkezi, ayarlarınızı en sevdiğiniz oyunlara göre hassas bir şekilde düzenlemenizi, grafik ayarlarını anlamanızı ve renk ayarları ile ekran yapılandırmalarını özelleştirmenizi kolaylaştıran, tamamen yeni, daha kullanıcı dostu ve çarpıcı bir tasarıma sahiptir.

Yeni nesil grafiklere şahit olun ›

Intel® Grafikleri Kontrol Merkezi'ni edinin

Intel® Extreme Tuning Utility (Intel® XTU)

Çarpan kilitsiz veya kısmen kilitsiz bir sistem üzerinde hız aşırtma, izleme ve stres testi yapın. Teknoloji tutkunlarına özel bu Windows tabanlı performans ayarlama yazılımı; işlemci saatleri, bellek süreleri ve voltaj ayarları için 140’tan fazla kontrol sağlar.

Intel® Extreme Tuning Utility'yi (Intel® XTU) indirin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.

2

Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

Saat frekansı veya gerilimin değiştirilmesi, işlemcinin ve diğer sistem bileşenlerinin kullanım süresine zarar verebilir veya bu süreyi kısaltabilir; sistem kararlılığını ve performansı azaltabilir. İşlemcinin teknik özelliklerinin ötesinde çalıştırılması ürün garantilerin geçerliliğini yitirmesine neden olabilir. Daha fazla bilgi için sistem ve bileşen üreticilerine danışın.

3

Intel ve Intel logosu, Intel Corporation'ın veya bağlı kuruluşlarının ABD ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markalarıdır.

*Diğer adlar ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir. (üçüncü taraf ticari markalar ve unvanlar kullanıldığında).

4

Performans kullanıma, yapılandırmaya ve diğer faktörlere göre değişir. www.Intel.com/PerformanceIndex sayfasından daha fazla bilgi edinin.