Hızlı, Uygun Maliyetli Veri Koruması ve Güvenlik Sağlar

Nedir?

Intel® AES New Instructions (Intel® AES NI), Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) algoritmasını bir üst seviyeye taşıyan, Intel® Xeon® işlemci ailesinde ve Intel Core™ işlemci ailesinde veri şifrelemeyi hızlandıran yeni bir şifreleme yönerge dizisidir.

Yedi adet yeni yönergeden oluşan Intel® AES-NI, BT ortamınız için daha hızlı ve daha uygun maliyetli veri koruması ve daha güçlü güvenlik sağlarken, önceden mümkün olmayan alanlarda bile kapsamlı şifrelemeyi olanaklı kılıyor.

Güçlerin Birleşimi: AES-NI ve Secure Key Özellikleriyle Intel® Data Protection Teknolojisi Bir Arada

Veri korumasının temelini oluşturan kriptografi aşağıdakilere dayanır: 

1. İyi algoritmalar, yani AES ve 

2. İyi anahtarlar, yani iyi rastgele sayılar.

Intel® AES-NI ve Intel® Secure Key Yönergeleri >

Intel® Dijital Rastgele Sayı Üretici (DRNG) >

 

Intel® AES-NI Neden Önemlidir?

Şifreleme, iş için kritik verilerin güvenliğini sağlamanın en iyi yolu olarak sıklıkla önerilir; AES ise ağ trafiğini, kişisel verileri ve kurumsal BT altyapılarını korumada en yaygın olarak kullanılan standarttır.

Bulut bilişimde son zamanlarda yaşanan gelişmeler ile kişisel ve iş için kritik veriler, geleneksel BT ortamlarını terk ediyor; daha yaygın olarak kullanılabilen ve daha güvenli bir şifreleme standardı olan AES ve Intel® AES-NI gibi hızlandırma mekanizmaları veri koruma konusunda vazgeçilmez hale geliyor.

Neyse ki AES, ağ trafiğini, kişisel verileri ve kurumsal BT altyapılarını korumada yaygın olarak kullanılan bir şifreleme standardı; ayrıca Intel® AES-NI de AES şifrelemesini hızlandırmak için kullanılabiliyor. Güçlü, uygun maliyetli ve esnek seçenekleriyle Intel® AES-NI, işletmenizin giderek büyüyen tehditlerden bir adım önde olmasını sağlıyor.

Intel® AES-NI, AES algoritmasının bazı yoğun alt adımlarını donanıma uygulayarak AES uygulamasını güçlendirir ve daha hızlı yürütülmesini sağlar.

Yedi adet yeni yönergeden oluşan Intel® AES-NI, şifreleme ve şifre çözme işlemlerini hızlandırır, şifre kodu üretimini ve matris kullanımını geliştirirken aynı zamanda Carry-less Multiplication olarak bilinen yönerge dizisinin de yürütülmesine yardımcı olur.

Böylece, geleneksel kriptografik işlemler sırasında uygulama performansında yaşanan sıkıntılar en aza iner ve çizelgeye başvurma gibi geleneksel yazılım yöntemlerine ilişkin olarak AES’e yapılan yan kanal saldırılarına karşı önlemler alınarak daha gelişmiş güvenlik sağlanır.

Daha Fazla Bilgi

Intel® AES-NI verilerinizi nasıl korur

Intel® AES-NI, kurumsal şifrelemeyi hızlandıran, daha iyi performans, güvenlik ve birçok özellik sağlayan yeni talimatlar sunar.

Demoyu izleyin

Veri koruması

Intel® AES New Instructions, kullanım modelleri, performans gelişmeleri ve kriptografik kitaplıkları kapsar.

İnceleme raporunu okuyun

İlgili Videolar