Yerleşik Bilgisayar Güvenliğinde Yeni Bir Düzey

Artık 11. Nesil Intel vPro® mobil platformunda sunulan Intel® Hardware Shield, işletmeler için en yüksek performanslı ve en kapsamlı donanım tabanlı güvenliği sağlıyor.1 2

İşletmelerin karşılaştığı siber saldırıların sayısı, türü, karmaşıklığı ve şiddeti her geçen gün artıyor. Intel vPro® platformuna özel Intel® Hardware Shield; donanım, BIOS/donanım yazılımı, hipervizör, sanal makineler, işletim sistemleri ve uygulamalar olmak üzere her bir katmanda derinlemesine savunmayla modern tehditlere karşı korunmanıza ve savunma yapmanıza yardımcı oluyor.

Donanım Yazılımı ve Donanım Seviyesindeki Saldırılara Karşı İşletim Sistemi Seviyesinin Altında Güvenlik

Windows 10 Enterprise tabanlı Intel vPro platformu, kutudan çıktığı andan itibaren en yüksek donanım, yazılım ve veri koruma seviyesini sağlayacak şekilde tasarlanmış Intel Hardware Shield’ın benzersiz özelliklerini sunar.

  • Yazılım çalışırken BIOS’taki belleği kilitlemek ve yerleştirilen kötü amaçlı yazılımın işletim sistemini tehlikeye atmasını önlemek için Intel Hardware Shield’ı kullanarak kötü amaçlı kod girişi riskini minimuma indirin.
  • Güvenli önyüklemeyi destekleyerek bilgisayarlarınızın güvenilir bir durumda başlatılmasına olanak veren pek çok donanım tabanlı güvenlik özelliği sunan Intel Hardware Shield ile işletim sisteminizin güvenli bir şekilde önyüklendiğinden emin olun.

Donanımla Hızlandırılmış Sanallaştırma ve Şifreleme ile Uygulamalarınızın ve Verilerinizin Korumasını Artırın

Kullanıcı erişim bilgilerini, çalışma alanlarını, uygulamaları ve verileri güçlendirilmiş güvenli bölgelerde korumak için donanım tabanlı sanallaştırmayı etkinleştirin.

  • Intel Hardware Shield’da sunulan pek çok özellik sayesinde, aynı bilgisayarda çalışan farklı işletim sistemleri arasında uygulama uyumluluğuyla güvenlik temelli yalıtım için sanal makineler çalıştırın.
  • İşletim sisteminin çekirdek düzeyindeki kötü amaçlı yazılımlar ve tarayıcı tabanlı saldırılara karşı koruma sağlamak için Intel sanallaştırma özelliklerine sahip Windows Defender Credential Guard ve Application Guard gibi sanallaştırılmış güvenlik yazılımlarını hızlandırın.
  • Tüm katmanlardaki verileri korumak için sanallaştırmayı donanım tabanlı şifreleme ile tamamlayın.

Gelişmiş Tehditleri Tespit Edin ve Onlara Müdahale Edin

Kontrol akışını ele geçirme, fidye yazılımı ve kripto para madenciliği gibi sıra dışı saldırıları azaltın.

  • Microsoft gibi yazılım geliştiriciler, sistem belleğine yönelik saldırılara karşı savunma yapmak için Intel Hardware Shield’ın bir parçası olan Intel® Control-Flow Enforcement Technology’den (Intel® CET) faydalanır.
  • Intel Hardware Shield’ın bir parçası olan Intel® Threat Detection Technology (Intel® TDT) ile fidye yazılımı ve kötü amaçlı kripto para madenciliğine karşı koruma sağlayın. Kripto para madenciliği ve fidye yazılımı gibi en yeni tehditleri, performans üzerinde herhangi bir etki olmadan tespit eden donanım tabanlı tehdit tespiti.

İşletme İnovasyonu için Geliştirildi

Intel vPro® platformunda geliştirilen cihazları tercih ederek bilgi işlem uç noktalarını stratejik kurumsal varlıklara dönüştürün.

Yasal Uyarı

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Performans, sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize veya bayinize danışın ya da intel.com.tr adresini ziyaret edin.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Ölçümler; Windows işletim sistemli ince ve hafif cihazlardaki Intel® Core™ i7-1185G7 işlemci üzerinde 1 Aralık 2020 itibarıyla yapılan, üç ana kullanım şekli olan üretkenlik, içerik oluşturma ve iş birliğini temel alan sektör karşılaştırma testleri, Temsili Kullanım Rehberi testleri ve AMD Ryzen 7 Pro 4750U ile karşılaştırmayı da içeren eşsiz özellik testlerinin yanı sıra Intel® Hardware Shield güvenlik özellikleri ile AMD Ryzen Pro 4750U’nun benzer özelliklerini karşılaştıran, Intel'in talebiyle yürütülen Aralık 2020 tarihli IOActive çalışmasına dayanmaktadır.

2

İş yükleri ve yapılandırmalar için www.Intel.com/PerformanceIndex adresini ziyaret edin. Sonuçlar farklı olabilir.