Yerleşik Bilgisayar Güvenliğinde Yeni Bir Düzey

Intel vPro® platformuna özel Intel® Hardware Shield, cihaz yazılımı düzeyindeki saldırılara karşı koruma sunar.

Günümüzde işletmeler giderek artan sayıda siber tehditle karşı karşıya. Önceden karmaşık olarak görülen siber saldırı yöntemleri artık daha küçük çapta ve sınırlı kaynaklara sahip kişiler tarafından gerçekleştirilebiliyor. Intel® Hardware Shield, giderek daha da zorlu hâle gelen bu siber tehdit ortamında riskleri azaltmaları için kurumlara yerleşik güvenlik özellikleri sunuyor.

Uç Nokta Güvenliği Kararları Bilgisayarda Başlar

PC uç noktalarını tamamen korumak için kurumların güvenlik sistemlerinde geleneksel antivirüs korumalarından sanallaştırma tabanlı güvenliğe geçmeleri gerekiyor. Ancak bu işin yarısı diyebiliriz. Yazılım tabanlı saldırıların yanında hackerlar cihaz yazılımlarını hedeflemeye başladı. Cihaz yazılımları, sistem belleğine ve sanallaştırma tabanlı güvenlik ortamlarına giden bir yol olarak görülebilir. Bu nedenle kurumlar tam olarak entegre edilmiş yazılım ve donanım çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Intel® Hardware Shield da işte bu noktada devreye giriyor.

Daha Güçlü Bir Güvenlik Temeline Yönelik Özellikler

Intel® Hardware Shield, daha güvenli bir PC filosunun temel taşıdır ve daha ileri platform koruması amacıyla cihaz yazılımı saldırılarına karşı koruma sağlar. Intel vPro® platformunun bir parçası olan Intel® Hardware Shield, işletim sisteminin onaylı donanımda çalıştığını garanti altına almaya yardımcı olur. Ayrıca donanımdan yazılıma güvenlik görünürlüğü sunarak işletim sisteminin ek IT altyapısı gerekmeden daha bütünlüklü bir güvenlik politikası yürütmesini sağlar.

Korumayı Genişletin

Intel® Hardware Shield, sanallaştırma tabanlı güvenliği (VBS) donanım tabanlı güvenlik özellikleri ile güçlendirerek bilgisayarları çalışma süresi boyunca korur. Buna ek olarak, işletim sistemi altı düzeyinde özellikleri sayesinde güvenli başlatmayı destekler ve böylece sistemlerin güvenilir bir durumda başlatılmasını mümkün kılar.

Riskleri En Aza İndirin

Intel® Hardware Shield, yazılım çalışırken BIOS'ta belleği kilitleyerek zararlı kod girişi riskini en aza indirir. Böylece yerleştirilmiş zararlı yazılımların işletim sisteminin güvenliğini riske atmasını önlemeye yardımcı olur.

Görünürlüğü Artırın

Intel® Hardware Shield'ın yerleşik bir özelliği olan DRTM, işletim sistemlerinin onaylı donanımda çalıştığını garanti altına alır ve donanımdan yazılıma güvenlik görünürlüğü sağlar. Cihaz yazılımı güvenlik önlemlerinin daha görünür olması nedeniyle işletmeler sistemlerinin güvenliğini daha doğru şekilde değerlendirebilir.

Microsoft ve OEM'lerle Çalışarak Yeni Tehdit Ortamına Yanıt Verme

Intel, Microsoft ve OEM iş ortakları, yeni bir güvenli PC sınıfı geliştiriyor. Bu "Güvenli Çekirdeğe Sahip PC'ler", derin donanımdan yazılıma güvenlik entegrasyonuyla tasarlanmıştır ve en yeni Intel® Core™ vPro™ işlemcilere sahiptir. Cihazlar, iş yükleri için kritik öneme sahip verileri, verilerin en hassas olduğu sektörlerde işlemek için geliştirilmiştir.

Güvenli Çekirdeğe Sahip PC, Intel vPro® platformu tabanlı modern bir Windows cihazdır. Bu cihazlar, kutudan çıkar çıkmaz en üst düzey donanım, yazılım ve kimlik koruma özellikleriyle birlikte gelir. Intel vPro® platformuna özel Intel® Hardware Shield, cihaz yazılımı düzeyindeki saldırılara karşı koruma sunar. Yazılım çalışırken cihaz yazılımını kilitleyerek zararlı kod girişi riskini en aza indirmeye yardımcı olur, böylece yerleştirilmiş zararlı yazılımların işletim sisteminin güvenliğini tehlikeye atmasını önlemeye destek olur.

Güvenli Çekirdeğe Sahip PC hakkında daha fazla bilgi edinin

İşletme İnovasyonu için Geliştirildi

Intel vPro® platformunda geliştirilen cihazları tercih ederek bilgi işlem uç noktalarını stratejik kurumsal varlıklara dönüştürün.

Uzaktan Yönetimi Kolaylaştırın

Güç kaybı ya da işletim sistemi arızalarında bile uzaktan keşif ve onarım olanağı sağlayan Intel® Active Management Teknolojisi ile zamandan ve yerinde destek maliyetlerinden tasarruf edin.

Intel® Active Management Teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Intel® Sabit BT Platform Programı (Intel® SIPP) ile Bilgisayar Yaşam Döngüsü Yönetimi

Intel® Sabit BT Platform Programı (Intel® SIPP), bir teknoloji neslinden yeni bir nesle öngörülebilir bir geçiş olanağı sunar.

Intel® Sabit BT Platform Programı (Intel® SIPP) hakkında daha fazla bilgi edinin

Yasal Uyarı

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Performans, sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize veya bayinize danışın ya da intel.com.tr adresini ziyaret edin.