Daha güvenli çevrimiçi etkileşim

Intel® Identity Protection Teknolojisi (Intel® IPT)

Ek bir donanım tabanlı güvenlik katmanı

Kişisel bilgilerimizi koruma konusunda bilgisayarlarımıza, tabletlerimize ve diğer cihazlarımıza güveniriz. Ancak bilgisayar korsanları becerilerini gün geçtikçe geliştirdiği için, çevrimiçiyken kimliğinizi korumak artık bir kullanıcı adı ve paroladan daha fazlasını gerektiriyor.

En yeni Intel® Core™ işlemcili cihazlar artık Intel® Identity Protection Teknolojisine (Intel® IPT) sahip. Bu teknoloji, şimdiye kadar hiç olmadığı kadar yüksek bir güvenlik düzeyi sunar. Böylelikle ister İnternette dolaşın, finansal bilgilerinizi takip edin ya da isterseniz sosyal ağ siteleri üzerinden arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurun, sık kullandığınız ve Intel IPT korumalı web sitelerinin oturum açan kişinin gerçekten siz olduğunuzu bileceklerinden emin olabilirsiniz.

İnternette güvenle gezinme

Intel IPT, cihazınızı Intel IPT etkinleştirilmiş çevrimiçi banka hesaplarınıza ve sık kullandığınız sosyal ağ ve alışveriş web sitelerine bağlayarak ekstra bir entegre güvenlik katmanı oluşturur.1 Bu ekstra koruma, ne sizin tarafınızdan ne de hırsızlar tarafından görülemez.

Intel IPT etkin bir web sitesine eriştiğinizde, Intel IPT erişenin siz olduğunuzu doğrular. Ayrıca, güvenilir bir bilgisayardan ya da cihazda oturum açtığınızı da doğrular. Kullanıcı adınız ve parolanız bir hırsızın eline geçse bile, cihazınız ile hesabınız ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlandığı için cihazınız olmadan hesabınıza erişilemez.

Kimliğinizi koruyun

Intel IPT en yeni Intel Core işlemcilere entegredir. Intel IPT ile işbirliği yapan web siteleri, oturum açma bilgilerinizin korunmasına yardımcı olarak kimliğinizi güvende tutar ve içinizin rahat olmasını sağlar.

Çevrimiçiyken kimliğinizin güvende kalmasını sağlamak için aşağıdaki basit adımları izleyin:

  1. Intel IPT özellikli bir web sitesini ziyaret edin.
  2. Bu sitedeki hesabınızı cihazınızla korumak isteyip istemediğiniz sorulduğunda, hesabınızı korumak istediğinizi belirtin.
  3. Intel® IPT teknolojisine sahip bir cihazınız yok mu? Buradan bir cihaz bulun >

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Hiçbir sistem her koşulda mutlak güvenlik sağlayamaz. 2. ve 3. nesil bir Intel® Core™ işlemci, etkinleştirilmiş bir yonga seti, ürün yazılımı, yazılım ve katılımcı bir web sitesi dahil olmak üzere Intel® Kullanıcı Doğrulama Teknolojisi (Intel® IPT) etkin bir sistem gerektirir. Bu konuda sisteminizin üreticisine başvurun. Intel, verilerin ve/veya sistemlerin kaybolması, çalınması ya da sonuç olarak ortaya çıkan zararlar konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Daha fazla bilgi için http://ipt.intel.com sayfasına bakın.