Açık Anahtar Altyapısı

Şifreleme ve dijital imza için kullanıcıların ve sunucuların kimliğini doğrulayın

Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Gelişmiş Koruma

Açık Anahtar Altyapısı (PKI) ile Intel® Identity Protection Teknolojisi (Intel® IPT)1 şirketler ve web hizmetleri için kimlik doğrulamada güvenilir bir bilgisayardan giriş yapanın kötü amaçlı yazılım değil de geçerli bir kullanıcı olduğunu doğrulayan ikinci faktördür. Bu teknoloji yalnızca 3. nesil ve daha sonraki nesil Intel® CoreTM vProTM işlemcilerde bulunur. Tek kullanımlık şifreye (OTP) sahip Intel IPT teknolojisi, 2. ve daha sonraki nesil Intel® CoreTM vProTM işlemcilerde bulunur2.

Açık Anahtar Altyapısı (PKI), İnternette bir işleme dahil olan tarafların geçerliliğini doğrulayan dijital sertifikalar, sertifika merciileri ve diğer tescil merciilerinden oluşan bir sistemdir. Intel IPT, kullanıcı kimliği ve sunucuyu birbirlerine karşı doğrulamak ve belgeleri şifrelendirerek dijital olarak imzalamak için sabit yazılımda depolanan PKI sertifikalarını kullanır.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Hiçbir sistem mutlak güvenlik sağlayamaz. Intel® Identity Protection Teknolojisi etkin sistem, etkin Intel® işlemci, etkin çip seti, sabit yazılım, yazılım ve Intel entegre grafikleri (bazı durumlarda) ile katılımcı web sitesi/hizmeti gerektirir. Intel, kaybolan veya çalınan veriler ve/veya sistemler ile bundan kaynaklanan başka herhangi bir hasara ilişkin sorumluluk kabul etmez. Daha fazla bilgi için sisteminizin üreticisine ve/veya yazılım tedarikçinize danışın.

2

Intel® vPro™ teknolojisi karmaşık bir teknolojidir; kurulması ve etkinleştirilmesi gerekir. Özelliklerin ve sonuçların kullanılabilirliği donanım, yazılım ve BT ortamlarınızın kurulmasına ve yapılandırılmasına bağlı olacaktır. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/vpro/vpro-technology-general.html sayfasına bakın.