Yeni Nesil Depolamayı Güvenle Devreye Alın

Intel® VMD1, PCIe veri yolundaki NVMe* SSD'lerin sistem kapatılmadan çalışma esnasında değiştirilmesini mümkün kılarken, standartlaştırılmış LED yönetimi SSD'nin durumunun hızlı bir şekilde belirlenmesine yardımcı olur. Bu ortak çalışma biçimi, NVMe* SSD'lere birinci sınıf güvenilirlik, kullanılabilirlik ve hizmet verebilirlik (RAS) özellikleri katarak, yeni nesil depolama alanını güvenle devreye almanızı sağlar.

Hizmet Kesintilerini En Aza İndirin

Yüksek performanslı yeni nesil depolama, NVMe* SSD'lerle sağlanır. Bu SSD'lerin bu kadar hızlı yanıt verebilir olmalarının nedenlerinden biri, doğrudan PCIe veri yolunda yer alarak Intel® işlemciye her zamankinden daha yakın olmalarıdır. Bu sürücülerin bakımını yapmak, onları doğrudan sistemin çekirdeğinden çekmek anlamına gelir. Üstelik Intel® VMD ile bunu hizmet kesintisine neden olmadan çevrimiçi olarak gerçekleştirmek mümkündür.

Çalışma Zamanını ve Hizmet Verebilirliği Arttırın

Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemcilerin kök bağlantı noktalarında yer alan Intel® VMD, NVMe* SSD'yi PCIe veri yoluna takma ve çıkarma etkinliklerini depolamayı tanıyan sürücülere yeniden yönlendiren bir teknolojidir. Bu etkinlikler, bu teknolojiden önce sistem BIOS'u ve İşletim Sistemi tarafından gerçekleştiriliyor ve başarı oranında değişiklikler gözlemleniyordu. Ancak Intel VMD, NVMe* sürücülerin PCIe veri yoluna kusursuz bir şekilde takılmasını ve çıkarılmasını sağlayarak, çalışma zamanının ve hizmet verebilirliğin devamını mümkün kılıyor.

Sürücüleri Işıkla Tanıyın

Bir NVMe* SSD'yi çalışırken değiştirebilmek yeterli değildir. Veri merkezinin yalnızca tek bir koridorundaki binlerce sürücü arasından bakım yapılacak sürücüyü bulmanız gerekir. Intel® VMD, NVMe* SSD'lerin üzerinde durum LED'ini aktive eder. Bu özellik, hangi sürücüye bakım yapılması gerektiğini bilmek için çok önemlidir. Bu sürücü ışığı özelliği (SFF-8489), yıllardır Ana Bilgisayar Veri Yolu Adaptörü (HBA) aracılığıyla SAS ve SATA cihazlarını desteklemede kullanılan bir yöntemdir. Intel® VMD, bu işlevi NVMe* SSD'ler için de sunar.

Ekosistem Genelinde Uygulama

Güçlü bir NVMe* SSD çalışırken değiştirme çözümü olan Intel® VMD'yi benzersiz kılan özellik, Intel'in bu teknolojiyi ekosistem genelinde paylaşıyor olmasıdır. Intel® VMD; sistem OEM'ler/ODM'ler, BIOS yazıcılar, PCIe anahtarı tedarikçileri, SSD tedarikçileri, İşletim Sistemi ve ISV tedarikçileri de dahil olmak üzere geniş bir ekosistemin kullanımına sunulmuştur.

İlgili Ürünler ve Çözümler

Ölçeklenebilir Intel® Xeon® İşlemciler

Gerçek zamanlı analizler, iş için kritik işlemler ve büyük veri görüşleriyle daha yüksek depolama değeri sunun. Her iş yükünün üstesinden gelebilmek için veri merkezi verimliliğini ve güvenilirliği arttırın.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Depolama Sistemleri

Intel'in yeni olanaklar ve fırsatlar sunan, ölçeklenebilir ve depolama için optimize teknolojilerle veri merkezinde ve bulutta depolamayı nasıl desteklediğini görün.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® SSD Veri Merkezi Ailesi

En iyi veri merkezi depolama çözümleriyle darboğazları ortadan kaldırın. Dijital ticaretin taleplerini karşılamak için altyapınızı modernleştirin. Veri merkezlerine yönelik Intel® SSD'ler performans, güvenilirlik ve dayanıklılık için optimize edilmiştir.

Daha fazla bilgi edinin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.