Yeni Nesil Depolamayı Güvenle Devreye Alın

Intel® VMD, ek donanım adaptörleri olmadan PCIe veri yolun üzerinden NVMe SSD'lerin doğrudan kontrol edilmesini ve yönetilmesini sağlayan bir Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemci özelliğidir. Bu güçlü NVMe SSD işlevi, kritik altyapılardaki kesinti süresini sınırlandırırken NMVe depolamaya da sorunsuz bir geçiş sağlar. Intel® VMD, NVMe* SSD'lere kurumsal düzeyde güvenilirlik, kullanılabilirlik ve hizmet verebilirlik (RAS) özellikleri katarak yeni nesil depolama alanını güvenle devreye almanızı sağlar.

Intel® VMD ile NVMe'ye Geçiş

Intel® Volume Management Device (Intel® VMD), Intel® Xeon® CPU'lara bağlı NVMe SSD'lerin kurumsal düzeyde yönetimi için özel olarak tasarlanmıştır. Her bir Kök Bağlantı Noktası, tek bir Intel® VMD Domain'i oluşturan x16 Intel® Xeon® PCIe hattı gruplarından oluşur. Kök Bağlantı Noktaları, aşağıdaki işlevlerle birlikte NVMe ekosistemini desteklemek için güçlü bir temel sunmak üzere entegre bir HBA gibi davranır:

  • Ana bilgisayar işletim sisteminden hata izolasyonu
  • Çalışırken takma ve anlık çıkarma desteği
  • Standartlaştırılmış LED Yönetimi
  • Önyüklenebilir RAID

Intel® VMD uygulamaları ve ürün özeti ayrıntıları için lütfen aşağıdaki Intel® Virtual RAID on CPU (Intel® VROC) ve Direct Assign bilgilerine başvurun.

Desteklenen İşlemciler

  • Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemciler (Nesil 1, 2 ve 3, Tüm SKU'lar)
  • Intel® Xeon® W işlemciler
  • Intel® Xeon® D işlemciler

Belirli bir CPU'da bulunan VMD Etki Alanı sayısı, PCIe hatlarının sayısına bağlıdır. Her 16 PCIe hattı için bir Intel VMD Domain mevcuttur.

  • 48 PCIe hattı = 3 Intel VMD Domain'i
  • 64 PCIe Hattı = 4 Intel VMD Etki Alanı

Not: Bazı platformlar çip setin dışında ilave bir Intel VMD Domain'ini destekleyebilir; bu, yukarıdaki hesaplamaya dahil değildir. Bu örnek, öncelikle daha yüksek performanslı cihazlar için CPU PCIe hatlarını korumak üzere önyükleme için kullanılır.

Integrated RAID: Intel® Virtual RAID on CPU

Intel® Virtual RAID on CPU (Intel® VROC), NVMe SSD'lerin performansını ortaya çıkaran kurumsal bir RAID çözümüdür. Intel® VMD donanımı, Intel® VROC'nin harici HW RAID HBA olmadan önyüklenebilir RAID sağlamasına olanak tanır.

Intel® VMD ve Intel® VROC sürücüleri, platform sağlayıcıları aracılığıyla kurumsal depolama yığınının bir parçası olarak birlikte sunulur. Windows ve Linux ortamlarında bu paketler, doğrudan bağlı RAID0, 1, 5 ve 10 dizinleri için LED Yönetimi ve Çalışırken takma özellikleri sağlar. RAID ihtiyacı yoksa Intel® VROC yalnızca Intel® VMD Etki Alanlarını açmak için geçiş modunda kullanılabilir.

VMWare ortamlarında Intel® VMD, yedek önyükleme hacmi için ilave RAID1'in avantajlarıyla birlikte hem vSAN hem de doğrudan bağlı depolama modlarında kullanılabilir.

VROC hakkında daha fazla bilgi edinin

HCI için NVMe: Intel® VMD Direct Assign

Modernleştirilmiş veri merkezleri Hiper Birleşik Altyapı (HCI) mimarilerine geçmeyi sürdürdükçe daha yüksek yoğunluğa ve performansa sahip platformları desteklemek için de yeni araçlar gerekmektedir. Intel® VMD Direct Assign, depolama gecikmesini azaltmak ve bant genişliğini artırmak için Intel® VMD Domain'in hipervizörü tamamen pas geçerek doğrudan bir VM'ye atanmasına imkan tanır. Konuk işletim sistemi, gerekli depolamayı ve sanallaştırma işlevini korurken NVMe depolama performansından faydalanmak için HCI uygulamalarına imkan tanıyan Intel® VMD birincil işlevini içerir.

Ürün özetini görüntüleyin