Verilerle İlgili En Büyük Zorluklar için Bellek Alanında Bir Dönüm noktası

Intel® Optane™ DC sürekli bellek, çığır açan bir teknoloji inovasyonudur.1 2 3 4 Yepyeni 2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemcilerin sunduğu ve iş yükü için optimize edilen bu teknoloji, şirketlerin bulut ve veritabanlarından bellek içi analizlere ve içerik sağlama ağlarına kadar her türlü veriden harekete geçirilebilir görüşler elde etmelerine yardımcı olur.

Intel® Optane™ DC Sürekli Bellek Nedir?

Intel® Optane™ DC sürekli bellek, uygun maliyetli geniş kapasite ile veri sürekliliği desteğini benzersiz bir dengeyle sunan inovatif bir bellek teknolojisidir. Bu teknolojinin şirketlerin veri bakımından yoğun uygulamalardan daha hızlı görüşler elde etmelerine nasıl yardımcı olduğunu ve daha yüksek sanal makine ve konteyner yoğunluğuyla sürekli iyileştirilen bir hizmet ölçeklenebilirliğinin avantajlarını nasıl sunduğunu öğrenin.

Gerçek Dünyada Intel® Optane™ DC Sürekli Bellek

Bellek İçi Veritabanı Bilgi İşleminin Geleceğini Tanımlama

Intel, SAP ve Accenture'ın yüksek performans, yüksek kapasite ve düşük maliyetli bellek için nasıl bir çözüm sunduğunu keşfedin.

Daha fazla bilgi edinin

CERN Algoritma Verimliliğini Artırdı

CERN'ün DC Sürekli Belleği neden "bilgi işlem teknolojisinde çığır açan bir dönüm noktası" olarak tanımladığını öğrenin.

Daha fazla bilgi edinin

2. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® Platform İş Ortağı: TACC

Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) ve Intel® Optane™ DC sürekli bellek ile TACC artık araştırmacılara zorlu sorunları çözmek için yeni yollar sunabiliyor.

Daha fazla bilgi edinin

Nereden Satın Almalı

Veri merkezi modernleştirme yolculuğunuzu hızlandırmaya yardımcı olması için Intel ile konuşmaya hazır mısınız?

Intel® Optane™ Teknolojisi Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Intel® Optane™ DC SSD'ler

Intel® Optane™ teknolojisi, veri merkezine yönelik Intel® Optane™ DC SSD'ler dahil olmak üzere çeşitli ürünlerde veri performansını ortaya çıkarır.

Daha fazla bilgi edinin

Geliştirici Bölgesi

Uygulamalarınız için Intel® Optane™ DC sürekli bellek teknolojisinden nasıl faydalanacağınızı anlatan çevrimiçi eğitimlere, araçlara ve belgelere hemen erişin.

Daha fazla bilgi edinin

Bilgilendirici Videolar

Intel® Optane™ DC sürekli belleğe ilişkin bilgilendirici videolara göz atın.

Videoları izleyin

Intel® Optane™ DC Sürekli Bellek Modülleri

Ürün ayrıntılarını ve teknik özellikleri inceleyerek veri merkezinize uygun bellek modülünü bulun.

Ürün teknik özelliklerine bakın

Intel® Optane™ DC Sürekli Bellek İş Ortakları

Lider veri merkezi sistemi ve bulut servisi sağlayıcıların bu teknolojiyle iş yükü için optimize edilen çözümleri nasıl sağladıklarını öğrenin.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Performans sonuçları yapılandırılmalarda gösterilen tarihlerden itibaren yapılan testlere dayalıdır ve genel kullanıma açık tüm güvenlik güncellemelerini içermeyebilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

2

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için www.intel.com.tr/benchmarks sayfasına bakın.

3

Performans sonuçları, 25.09.2018 tarihinde yapılan Microsoft şirket içi testlerine göre, Intel® Optane™ DC kalıcı bellek ile Microsoft* Storage Spaces Direct ve Windows Server* 2019 kullanılarak elde edilen tahminlere dayanır ve genel kullanıma açık tüm güvenlik güncellemelerini yansıtmayabilir. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz. Yapılandırmalar: VMFleet. 312 VM (düğüm başına 26) 12 düğüm kümesi, rastgele 4 KB okuma G/Ç - 9,36 TiB aktif çalışma seti, 2x ileride çıkacak olan 28 Çekirdekli Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemci (Cascade Lake), 384GB DRAM (12x 32GB), 1,5TB Intel® Optane™ DC kalıcı bellek, 4x 8TB Intel® P4510 NVMe* (Cliffdale) SSD. 2018 rekoru: 13,7M IOP, 2016 rekoru: 6,7M IOP. Sonuçlar, Microsoft tarafından üretim öncesi sistemlerde yapılan testlerden elde edilen tahminlere dayanır ve bilgi amacıyla sunulmuştur.

4

Performans sonuçları, 10.17.2018 tarihinde VMware* tarafından VMware vSphere*’ın gelecek sürümü kullanılarak, Redis* memtier iş yükü çalıştırılarak yapılan testlerde elde edilen tahminlere dayanır ve genel kullanıma açık tüm güvenlik güncellemelerini yansıtmayabilir. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz. Yapılandırmalar: WolfPass platformunda 2x 28 Çekirdekli gelecekte çıkacak olan Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemci (kod adı Cascade Lake), 12x 16GB DDR4 RDIMMs @ 2666 MT/sn ve 12x 512GB Intel® Optane™ DC kalıcı bellek modülü, çalışır halde VMware vSphere*, Centos 7 çalıştıran 112 konuk VM, 80/20 GET/SET oranıyla Redis 4.0.11, memtier karşılaştırma testi. Sonuç: 112 konuk VM’de, 4,1ms ölçülen gecikme süresi ve %99 ölçülen cpu kullanımı. 28 konuk VM’de, 2,3msn ölçülen gecikme süresi ve %25 ölçülen cpu kullanımı.