Daha Hızlı Bir Deneyim Elde Edin

Intel® Optane™ hafıza, bilgisayarların yanıt hızını artıran akıllı bir teknolojidir. Bilgisayarınızdaki sık kullanılan belgelere, resimlere, videolara ve uygulamalara hızlı bir şekilde erişir ve bilgisayarı kapattığınızda bunları unutmayarak yaratıcılık, oyun ve üretkenlik deneyimlerinize hız katar.

Kapasite ve Hız Elde Edin

Intel® Optane™ hafıza, kapasiteye ve yanıt hızına ihtiyacınız olduğunda şu yapılandırmalara eklenerek bu iki ihtiyacını karşılar.

HDD Sistemleri

Intel® Optane™ hafıza, yalnızca sabit disk sürücüye (HDD) sahip bir bilgisayara kıyasla önyükleme, depolama alanına erişim, uygulama başlatma gibi tüm deneyimleri en yüksek hızda gerçekleştirmeniz için gereken gücü sunar.

HDD ve SSD Çift Sürücülü Sistemler

Çift sürücülü bir sistemden en iyi şekilde faydalanın. Intel® Optane™ hafızaya sahip bir sistem, sık kullanılan dosyalara ve uygulamalara otomatik olarak erişerek hızlandırılmış bir HDD veri sürücüsünde SSD düzeyinde yanıt hızı sunar.

Oyun için

Oyun Yüklenirken Daha Az Bekleyin, Daha Çok Oynayın

En çok oynadığınız oyunları öğrenen ve hızlandıran Intel® Optane™ hafıza ile uyumlu, yeni 8. Nesil Intel® Core™ işlemcilerle tanışın. Yeni seviyeyi 4,7 kata kadar1 2 daha hızlı yükleyerek rakiplerinizden önce savaş alanında hazır olun; tüm oyunlarınızı geniş kapasiteli bir HDD’ye yükleyin ve hızlı depolama alanını temizlemeden yeni bir oyunu SSD hızında oynayın.

İçerikler için

Daha Az Bekleyin, Daha Fazlasını Yapın

Bilgisayarınızdaki Intel® Optane™ hafıza, cihazınızı hızlı bir şekilde başlatmanız, büyük medya dosyalarını 3 kata kadar daha hızlı1 3 açmanız ve neredeyse hiç gecikme olmadan kaydetmeniz için mükemmel bir yanıt hızı sunar. Yeni 8. Nesil Intel® Core™ işlemciler Intel® Optane™ hafıza ile bir araya geldiğinde, daha verimli bir şekilde çalışmak ve ekran karşısında daha az zaman harcamak için ihtiyacınız olan yüksek performansı elde edeceksiniz.

Daha fazla bilgi edinin ›

İş için

İş Akışınızı Hızlandırın

Intel® Optane™ hafıza, çalışma şeklinizi öğrenerek ve hatırlayarak sizin için en önemli görevleri hızlandırırken bilgisayar alışkanlıklarınızı üretkenlik avantajlarına dönüştürür. Yeni 8. Nesil Intel® Core™ işlemciler Intel® Optane™ hafıza ile bir araya geldiğinde, günlük görevleriniz 2,2 kata kadar daha hızlı çalışacak1 4 ve böylece daha verimli bir şekilde çalışmak ve ekran karşısında daha az zaman harcamak için ihtiyacınız olan yüksek performansı elde edeceksiniz.

Daha fazla bilgi edinin ›

Solid State Depolama Özellikli Intel® Optane™ Hafıza H10

Intel® QLC Teknolojisinin kapasitesine ve Intel® Optane™ hafızasının yanıt hızına sahip olun.

Daha fazla bilgi edinin

Kendi Sisteminizi Kurun

Intel® Optane™ hafıza modülleri ayrı olarak satın alınabilir ve Intel® Optane™ hafızaya hazır anakartlarla ya da Intel® Optane™ hafıza destekli sistemlerle eşleştirilebilir.

16 GB Modül

Birden çok uygulamayı çalıştırmak ve sık sık görevler arası geçişler yapmak için idealdir.

Teknik özellikleri, kurulum kılavuzunu ve destek bilgilerini görüntüleyin

32 GB Modül

Veri bakımından yoğun uygulamaları çalıştırmak, oyun başlatma süresini hızlandırmak ve geniş biçimli medya içeriklerini oluşturmak ve düzenlemek için idealdir.

Teknik özellikleri, kurulum kılavuzunu ve destek bilgilerini görüntüleyin

Anakartlar Satın Alın

Yeni bilgisayarınız için Intel® Optane™ hafızaya hazır doğru anakartı ya da Intel® Optane™ hafıza destekli sistemi bulun.

Ürün teknik özelliklerini görüntüleyin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Karşılaştırma testi sonuçları, "Spectre" ve "Meltdown" olarak adlandırılan yetkisiz erişim programlarına karşı uygulanan en yeni yazılım yamaları ve sabit yazılım güncellemelerinden önce alınmıştır. Bu güncellemelerin uygulanması, bu sonuçları cihazınız ya da sisteminiz için geçersiz kılmış olabilir. 

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere, diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için https://www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin. 

2

Intel® Core™ i7-8750H işlemci + 1TB HDD + 32GB Intel® Optane™ hafıza ile Intel® Core™ i7-8750H işlemci + 1TB HDD sistemlerini karşılaştıran Oyun Seviyesi Yükleme İş Yükü ile ölçülmüştür.

3

Intel® Core™ i7-8700 işlemci + 1TB HDD + 32GB Intel® Optane™ hafıza ile Intel® Core™ i7-8700 işlemci + 1TB HDD sistemlerini karşılaştıran Medya Projesi Yükleme İş Yükü ile ölçülmüştür.

4

Intel® Core™ i7-8750H işlemci + 1 TB HDD + 32 GB Intel® Optane™ hafıza ile Intel® Core™ i7-8750H işlemci + 1 TB HDD sistemlerini karşılaştıran SYSmark* 2014 SE Yanıt Hızı ile ölçülmüştür.