Daha Hızlı Bir Deneyim Elde Edin

Intel® Optane™ hafıza, bilgisayarların yanıt hızını artıran akıllı bir teknolojidir. Bilgisayarınızdaki sık kullanılan belgelere, resimlere, videolara ve uygulamalara hızlı bir şekilde erişir ve bilgisayarı kapattığınızda bunları unutmayarak yaratıcılığınıza, oyunlarınıza ve üretkenliğinize hız katar.

Hız ve Kapasite Elde Edin

Intel® Optane™ bellek, kapasiteye ve yanıt hızına ihtiyacınız olduğunda yapılandırmadan bağımsız olarak her iki ihtiyacınızı da karşılar.

Mevcut Depolamayı Hızlandırın

Hızlandırılmış HDD önyükleme veya veri sürücünüzden SSD benzeri yanıt hızı almak için, Intel® Optane™ M10 belleği mevcut sabit sürücünüzle (HDD) birlikte kullanın. Sık kullanılan dosyalara ve uygulamalara otomatik olarak erişen hızlandırılmış bir HDD ile önyükleme, depolama alanına erişim ve başlatma görevlerini en yüksek hızda gerçekleştirin.

Hızlandırılmış Depolama Alanı Ekleyin

Intel® Optane™ bellek ve Intel® QLC 3D NAND depolama alanını tek bir M.2 form faktöründe akıllı bir şekilde bir araya getirerek bilgisayarınıza yanıt hızı ve kapasite ekleyin. Intel® Optane™ H10 bellek, solid state depolama alanıyla birlikte yüksek yanıt hızıyla 1 TB depolama kapasitesini tek bir cihazda buluşturur.

Oyun için

Oyun Yüklenirken Daha Az Bekleyin, Daha Çok Oynayın

En çok oynadığınız oyunları öğrenen ve hızlandıran Intel® Optane™ M10 belleğe sahip 8. Nesil Intel® Core™ işlemciler. Yeni seviyeyi 4,7 kata kadar1 2 daha hızlı (yalnızca HDD’ye kıyasla) yükleyerek rakiplerinizden önce savaş alanında hazır olun; tüm oyunlarınızı geniş kapasiteli bir HDD’ye yükleyin ve SSD benzeri bir hızda oynayın.

İçerikler için

Daha Az Bekleyin, Daha Fazlasını Yapın

Solid state depolama alanına sahip Intel® Optane™ H10 bellek, Intel® Optane™ belleğin yanıt hızını SSD’nin kapasitesiyle sunar. İşlerinize daha hızlı başlayın ve çoklu görev çalıştırırken büyük medya dosyalarını TLC NAND SSD’ye kıyasla %90’a kadar daha hızlı açın3.

Daha fazla bilgi edinin ›

İş için

İş Akışınızı Hızlandırın

Intel® Optane™ M10 bellek, çalışma şeklinizi öğrenerek ve hatırlayarak sizin için en önemli görevleri hızlandırırken bilgisayar alışkanlıklarınızı üretkenlik avantajlarına dönüştürür. 8. Nesil Intel® Core™ işlemciler Intel® Optane™ M10 bellek ile bir araya geldiğinde, günlük görevleriniz 2,2 kata kadar daha hızlı çalışacak1 4 (tek başına HDD’ye kıyasla) ve böylece daha verimli bir şekilde çalışmak ve ekran karşısında daha az zaman harcamak için ihtiyacınız olan yüksek performansı elde edeceksiniz.

Daha fazla bilgi edinin ›

Solid State Depolama Özellikli Intel® Optane™ Hafıza H10

Intel® QLC Teknolojisinin kapasitesine ve Intel® Optane™ hafızasının yanıt hızına sahip olun.

Daha fazla bilgi edinin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Karşılaştırma testi sonuçları, "Spectre" ve "Meltdown" olarak adlandırılan yetkisiz erişim programlarına karşı uygulanan en yeni yazılım yamaları ve sabit yazılım güncellemelerinden önce alınmıştır. Bu güncellemelerin uygulanması, bu sonuçları cihazınız ya da sisteminiz için geçersiz kılmış olabilir. 

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere, diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için https://www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin. 

2

Intel® Core™ i7-8750H işlemci + 1TB HDD + 32GB Intel® Optane™ hafıza ile Intel® Core™ i7-8750H işlemci + 1TB HDD sistemlerini karşılaştıran Oyun Seviyesi Yükleme İş Yükü ile ölçülmüştür.

3

Arkaplan Aktivitesi Sırasında Adobe* Photoshop Proje Dosyası Başlatma ile (örn. 18GB Video Dosyası Kopyalama), 8. Nesil Intel® Core™ i7-8565U işlemci (512GB TLC SSD) ve 8. Nesil Intel® Core™ i7-8565U işlemci (32GB+512GB Intel® Optane™ H10 bellek ve solid state depolama) karşılaştırılarak ölçülmüştür.

4

Intel® Core™ i7-8750H işlemci + 1 TB HDD + 32 GB Intel® Optane™ hafıza ile Intel® Core™ i7-8750H işlemci + 1 TB HDD sistemlerini karşılaştıran SYSmark* 2014 SE Yanıt Hızı ile ölçülmüştür.