Hız Kazanın. Kapasiteden Taviz Vermeyin.

Bu bir devrim. 25 yıl sonra dünyada ilk kez yeni bir bellek sınıfı ortaya çıktı. Intel® Optane™ hafıza, DRAM ve depolama alanı arasında köprü kurarak hem akıllı hem de inanılmaz derecede hızlı bilgisayar deneyimi sunar.

Performans

28%

%28'e kadar daha hızlı genel sistem performansı elde edin1 2 3

14kat

Sabit sürücü erişimi için sistem performansını 14 kata kadar artırın4 2 3

2x

Günlük görevlerde yanıt hızını 2 kat artırın 1 2 3

Daha Hızlı Bir Deneyim Elde Edin

Oyunun yönünü değiştiren bu teknoloji, yeni 7. Nesil Intel® Core™ işlemcili sistemlerin hızını artırırken, uygun bir maliyetle büyük depolama kapasitesinin sürdürülmesini sağlar. Kısa önyükleme süreleri, hızlı uygulama başlatma, olağanüstü oyun deneyimi ve hızlı internette gezinme gibi özelliklerle hızlı bir bilgisayar deneyimi sunar.

Akıllı Hızlandırma

Akıllı Sistem Hızlandırma

Sistem önyüklemesinden uygulama başlatmaya kadar her aşamada bilgisayarınızın yanıt hızını optimize edin. Intel® Optane™ hafıza, bilgisayar görevlerinize uyum sağlayarak tüm işlerinizi daha hızlı, daha kusursuz ve kolay yapmanızı mümkün kılan akıllı ve uyarlanabilir bir sistem hızlandırıcıdır. Sahip olduğu akıllı yazılım, sık kullanılan görevleri hızlandırmak ve bilgisayar deneyiminizi özelleştirmek için bilgisayar alışkanlıklarınızı otomatik olarak öğrenir.

Anında Yanıt

Daha Az Bekleyin, Daha Fazlasını Yapın

Bilgisayarınızdaki Intel® Optane™ hafıza, cihazınızı hızlı bir şekilde başlatmanız, dosyaları anında aramanız ve bulmanız ve büyük dosyaları neredeyse hiç gecikme olmadan kaydetmeniz için mükemmel bir yanıt hızı sunar.

Yüksek Depolama Kapasitesi

Depolama Hızınızı Artırın

Yüksek kapasiteli bir depolama cihazı Intel® Optane™ hafıza teknolojisiyle buluştuğunda hem mükemmel hızlandırma hem de uygun maliyetli, geniş depolama kapasitesi sunar.

Nasıl Çalışır: Intel® Optane™ Hafıza

Intel® Optane™ hafızanın ve akıllı sistem hızlandırma özelliğinin depolama kapasitesinden taviz vermeden nasıl daha yüksek performans ve yanıt hızı sunduğunu öğrenin.

SSS’ı Okuyun

Kolay Kurulum

Get your Intel® Optane™ memory module and Intel® Optane™ memory-ready board.

Insert the memory module into the board and reboot.

Download drivers and install them on your system.

Hızlandırmaya Hazır Olun

Intel® Optane™ hafıza teknolojisine sahip yeni bilgisayarlar bu yaz çıkıyor. Şimdiden işe koyulmak isterseniz, kutusundan çıktığı gibi uyumlu olacak yeni bir bilgisayar satın alın. Yalnızca cihazda "Intel® Optane™ hafızaya hazır" etiketi olduğundan emin olun.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

SYSmark 2014 SE (Yanıt Hızı Alt Skoru) – Windows* platformlarının performansını ölçen ve BAPCo* konsorsiyumu tarafından geliştirilmiş bir karşılaştırma testidir. SYSmark* dört kullanım senaryosunu test eder: Ofis Üretkenliği, Medya Oluşturma, Veri Analizi/Finansal Analiz ve Yanıt Hızı. SYSmark*, Microsoft* ve Adobe* gibi Bağımsız Yazılım Tedarikçileri'nden gerçek uygulamalar içerir.

2

Intel® Core™ i5-7500 işlemci, 65W TDP, 4 Çekirdek/8 İş Parçacığı, 3,8 GHz'e kadar Turbo, Bellek: 2x4GB DDR4-2400, Depolama: Western Digital* 1TB 7200RPM WD1003FZEX, Intel® HD 630 Grafikleri, İşletim sistemi: Windows® 10 özelliklerine sahip bir sistemde test edilmiştir ve 16GB Intel® Optane™ hafıza modülüne sahip aynı özelliklerdeki bir sistemle karşılaştırılarak ölçülmüştür.

16GB Intel® Optane™ hafıza tasarım örnekleri ile test edilmiştir. Sonuçlar son üründe değişiklik gösterebilir, ancak performansta anlamlı farklılıkların olmayacağına dair güvenilirlik düzeyi yüksektir.

3

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere, diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/benchmarks/benchmark.html adresini ziyaret edin.

4

PCMark* Vantage (HDD Paketi) – Futuremark*'ın Windows* günlük bilgisayar performansını ölçen bir karşılaştırma testidir. PCMark Vantage birkaç karşılaştırma paketinden oluşur: PCMark Paketi (“PCMark” Skorunu üretir), Bellek Paketi, TV ve Film Paketi, Oyun Paketi, Müzik Paketi, İletişim Paketi, Üretkenlik Paketi ve HDD Paketi. HDD Paketi, HDD - SSD önyükleme cihazları karşılaştırmasına duyarlı bir işletim sistemi başlatma iş yükü içerir.

5

Intel® Optane™ hafıza ve logosu, ayrı bileşenlerden oluşan bir platform özelliği gösterir ve tek bir küçük boyutlu solid state sürücü veya bellek ortamı değildir. Intel® Optane™ hafızaya hazır bir sistemde şunlar bulunur: 7. Nesil Intel® Core™ işlemci, Intel® 200 serisi çip seti, PCH Remapped PCIe* Denetleyicisi üzerinde M.2 tip 2280-S1-B-M konektör ve NVMe* Spec 1.1'i karşılayan B-M anahtarlarıyla x2 veya x4 yapılandırmasında şeritler ve Intel® Rapid Storage Teknolojisi (Intel® RST) 15.5 sürücüyü destekleyen Sistem BIOS'u.