Ultra HD videolar her yerde. Video oluşturmak ve görüntülemek artık her zamankinden daha önemli ve eğlenceli. Intel® Quick Sync Video ile evde ya da internette videolarınızı düzenlemek, dönüştürmek ve paylaşmak artık saatlerinizi almayacak, birkaç tıklama yetecek. Artık bekleme sırası videonuzda.

Intel® Quick Sync Video, Intel® Grafikleri Teknolojisinin özel medya işleme özelliklerini kullanarak daha hızlı ve kolay medya işlemeye, video oluşturmaya ve dönüştürmeye olanak tanır. Bununla 3D videolar oluşturabilir ve düzenleyebilir, videoları taşınabilir medya oynatıcınız için ve arkadaşlarınızla paylaşmak üzere sosyal ağlara yüklemek için dönüştürebilirsiniz.

Intel® Quick Sync Video demosunu izleyin

Video içeriği genel olarak sabit sürücülerde, DVD'lerde, kameralarda, cep telefonlarında ya da yayın araçlarında sıkıştırılmış ve kodlanmış olarak depolanır. Bu tür içerikleri oynatmak, çevrimiçi yüklemek veya telefonunuza kopyalamak istediğinizde, içeriğin önce kodunun çözülmesi, ardından yeni formatı için yeniden kodlanması gerekir; bu da hem kaynak hem de zaman gerektiren bir süreçtir. Intel® Quick Sync Video teknolojisi, Intel® Grafikleri Teknolojisinin özel medya işleme özelliklerini kullanarak hızlı kod çözme ve kodlama işlemi yaparken, işlemcinin diğer görevleri de yerine getirmesini sağlayarak mükemmel bilgisayar performansı ve hızı sunar.

Geliştiriciler için

Uygulamalarınızı Intel® Quick Sync Video için optimize edin.

Intel® Media Server Studio ve Intel® Media SDK istemci çözümleri ile nasıl yapıldığını öğrenin