Bilgisayarınızdan En Yüksek Performansı, Duyarlılığı ve Güvenilirliği Alın

İzlediğimiz filmlerden, çektiğimiz fotoğraflara ve kaydettiğimiz belgelere, oluşturduğumuz, kaydettiğimiz, düzenlediğimiz, paylaştığımız bilgilerin miktarı yıllar içinde çok arttı. Tüm bu yüksek kaliteli dijital içerikler hızlı, güvenli, güvenilir bir depolama çözümü gerektiriyor.

  • Intel® Smart Response Teknolojisi
  • PCIe* depolama desteği
  • Dinamik depolama hızlandırıcı
  • Serial ATA RAID 0, 1, 5, ve 10 sürümleri desteği
  • Bekleme modunda güç açık (PUIS) desteği

Intel® Rapid Storage Teknolojisi kurumsal ürün özetini okuyun ›

Intel® Rapid Storage Teknolojisi, hiç olmadığı kadar üstün performans, hız ve genişletilebilirlik özellikleri sunar. İster bir ister daha çok seri ATA (SATA) veya PCIe sürücüler kullanın, en yeni depolama teknolojilerinin sunduğu gelişmiş performans ve düşük güç tüketiminin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca, sabit diskte sorun yaşanması durumunda olası veri kayıplarına karşı ek koruma sağladığınızın bilinciyle, gönül rahatlığıyla çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Daha büyük görseli görüntüleyin ›

Solid State Sürücünüzün Performansını Açığa Çıkarın

Intel Rapid Storage Teknolojisi, depolama performansını en üst düzeye çıkaran ve fotoğraf düzenleme, video yükleme ve ofis üretkenliği gibi günlük kullanımlar için yanıt süresini iyileştiren 1 GB/s aktarım hızına sahip yeni nesil PCIe depolama cihazları için ek destek sunar.

Dinamik depolama hızlandırıcı, yoğun çoklu görev yürütme sırasında sistem güç yönetimi ilkelerini varsayılan güç yönetimine göre %15 daha hızlı performans1 sağlayacak şekilde dinamik olarak ayarlar ve böylece SSD'nizin performansını artırır.

En Sık Kullandığınız Dosyalara ve Uygulamalara Hızlı Erişim

Intel Rapid Storage Teknolojisinin bir özelliği olan Intel® Smart Response Teknolojisi, en sık kullandığınız uygulamaları ve verileri tanır ve onları yüksek performanslı bir SSD’ye otomatik olarak depolar, ayrıca sabit disk sürücüsünün (HDD) geniş depolama kapasitesine de erişim verir. Böylece, daha düşük maliyetli ve düşük kapasiteli SSD, yüksek kapasiteli sabit sürücülerle (HDD) bir arada kullanılabilir. Intel Smart Response Teknolojisi, sisteminizin yalnızca HDD'ye sahip bir sistemden daha hızlı çalışmasını sağlar.

Intel Smart Response Teknolojisi, solid-state hibrit sürücüleri de (SSHD'ler) destekler. Intel Smart Response Teknolojisi, sürücüye en sık kullandığınız verileri bildirir. Bu sayede SSHD, bu verileri entegre SSD'ye depolar ve daha yüksek SSHD performansı sağlanmış olur, en sık kullandığınız verilere ve uygulamalara anında erişilebilir.

Performans ve Koruma: RAID Teknolojisi

Çoğumuz yedekleme ve depolama için önceden iyi bir plan yapmıyoruz. Bu nedenle sabit disk sorunları çok büyük zararlar verebiliyor; içeriklere bir daha ulaşılamayabiliyor. Intel Rapid Storage Teknolojisi, video düzenlemek gibi disk-yoğun veri çeken uygulamalar için performansı ve veri güvenliğini arttıran özellikler sunar. Intek Rapid Storage Teknolojisi, 2 ila 6 sürücüyü RAID 0 olarak bilinen bir yapılandırmada bir araya getirir; böylece verilere her sürücüde aynı anda erişilebilir ve bilgisayarın yanıt verme hızı arttığı için en hızlı performans elde edilir. Intel Rapid Storage Teknolojisi RAID desteği, en iyi güvenilirlik için aşağıdaki performans ve güvenilirlik düzeylerini sunar:

  • RAID düzey 0 (Veri Paylaştırma)
  • RAID düzey 1 (İkizleme)
  • RAID düzey 5 (Eşlik ile veri paylaştırma)
  • RAID düzey 10 (Veri paylaştırma ve ikizleme)

Bir bilgisayarda birden çok sürücü bulunması, tüm verileri iki ya da daha fazla sürücüde ikizleyerek felakete yol açabilecek sabit sürücü sorunlarında ek koruma sağlayabilir. Bu yapılandırma, RAID 1 olarak bilinir. RAID 5 ve 10, tüm verileri sırasıyla üç ve dört sürücü arasında ikizleyerek ek güvenilirlik sağlar.

Hızlı Veri Kurtarma

Intel® Rapid Recover Teknolojisi (Intel® RRT), sabit sürücü sorunlarında ya da veri bozulmalarında sistemin hızlı bir şekilde kurtarılması için kullanılabilecek bir kurtarma noktası sağlar. Ayrıca klon birim, kullanıcının tek tek dosyaları kurtarmasına olanak tanımak üzere salt okunur bir birim olarak monte edilebilir.

Intel Smart Response Teknolojisi ayrıca SSHD’leri de destekler. SSHD, yüksek performanslı yerleşik SSD’ye sahip yeni bir HDD türüdür. Intel Smart Response Teknolojisi, sürücüye en sık kullandığınız verileri bildirir, bu sayede SSHD bu verileri entegre SSD'ye depolar ve böylece daha yüksek SSHD performansı sağlanmış olur.

Dijital kütüphanenizin tamamını alacak daha geniş kapasiteli bir SSD'ye daha fazla para ödemenize gerek kalmadan çok daha hızlı içerik oluşturabilecek, çalışabilecek ve oyun oynayabileceksiniz.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Dynamic Storage Accelerator Performansı; iş yükü, depolama yapılandırması, işletim sistemi (OS) ve CPU C durumu çeşitli geçiş verimliliği dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır. Test sonucunda Dynamic Storage Accelerator performans modu, 2 SSD RAID 0'ın varsayılan güç yönetimine kıyasla yüzde 15 performans kazancı* sağladığı görülmüştür. Intel® mikromimarisi önceki Haswell 3 GHz, önceki Lynx Point Intel® Q87 chipset, 2 x 2 GB @ 1333 MHz RST 12.0.0.1075 OS HDD: Western Digital Black* WD2002FAEX 2 TB; Intel® SSD 320 Serisi; test edilen OS: RAID 0, iki diskli; Windows 7* Service Pack 1 (SP1) sürüm 7601; Kıyaslama yazılımı: PCMark Vantage* 1.0.2 yama 1901.