En sık kullandığınız dosyalara ve uygulamalara hızlı erişim

Intel® Rapid Storage Teknolojisi'nin bir özelliği olan Intel® Smart Response Teknolojisi1, iki sürücülü, daha düşük maliyetli, düşük kapasiteli SSD sürücülerin, düşük maliyetli, yüksek kapasiteli sabit sürücülerle (HDD) ya da yüksek performanslı, uygun maliyetli bir depolama çözümü sağlayan solid state hibrit sürücülerle (SSHD) bir arada kullanılmasına olanak tanır.

Intel Smart Response Teknolojisi1, iki sürücülü depoloma çözümleri için en sık kullandığınız uygulamaları ve verileri tanımanın yanı sıra otomatik olarak SSD'ye depolar; ayrıca HDD'nin geniş depolama kapasitesine de erişim sağlar. Dijital kütüphanenizin tamamını alacak daha geniş kapasiteli bir SSD'ye daha fazla para ödemenize gerek kalmadan çok daha hızlı içerik oluşturabilecek, çalışabilecek ve oyun oynayabileceksiniz.

SSHD'ler, SSD'nin entegre gücünü sunan yeni bir HDD türüdür. Intel Smart Response Teknolojisi, sürücüye en sık kullandığınız verileri bildirir, bu sayede SSHD bu verileri entegre SSD'ye depolar ve böylece daha yüksek SSHD performansı sağlanmış olur.

Nasıl çalışır?

Intel Smart Response Teknolojisi, en sık kullandığınız ve hızlanmadan en çok faydalanacak olan uygulamalar, oyunlar ve işletim sistemi verileri gibi veri G/Ç bloklarını SSD'de saklar. Bu özellik, çoklu kullanım ya da uygulama, kullanıcı ve önyükleme verileri gibi yüksek değerli veriler ile arkaplan görevleri tarafından erişilen veriler gibi düşük değerli veriler arasında bir ayrıma gider. Düşük değerli veriler, genel olarak size hız bakımından fayda sağlamadığından önbelleğe alınmazlar. Bu seçicilik sayesinde mevcut önbellek kapasitesi daha verimli kullanılabilir, ayrıca sistem kapatma ve yeniden başlatma gibi işlemlerde en yüksek sabit durum performansı sağlanır.

Kurulumu kolay. Kullanımı kolay

Bilgisayarınızda yalnızca Intel Rapid Storage Teknolojisi'ni kullanan bir HDD varsa yapmanız gereken tek şey bir SSD bağlayarak ya da HDD'yi SSHD ile değiştirerek sürücüyü hızlandırmaktır. Kullanımı kolay kullanıcı arayüzü kurulum ve yönetim işlemlerini kolaylaştırır. Ayrıca, Intel Smart Response Teknolojisi en az 16 GB olduğu takdirde eski modeller dahil her SSD ile çalışır. Intel Smart Response Teknolojisi, en az 8 GB flash kapasiteli çoğu SSHD ile çalışır.

 

Daha Fazla Bilgi

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Belirli bir Intel® işlemci, destekleyen bir chipset, Intel® Hızlı Depolama teknolojisi yazılımı ve doğru yapılandırılmış bir karma (HDD + küçük SSD) gerektirir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, sonuçlarınız değişebilir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinizle iletişime geçin.