Zengin Konuşma ve Ses Deneyimine Hazır Olun

Intel® Smart Sound Teknolojisi (Intel® SST) ses, insan sesi ve konuşma etkileşimlerini yürütmek üzere tasarlanan entegre bir ses DSP'dir (Dijital Sinyal İşleyici). En yeni Intel® Core™ ve Intel® Atom™ işlemcili bilgisayarların sesli komutunuza hızlı bir şekilde yanıt vermesini ve sistem performansını ve pil ömrünü etkilemeden yüksek kaliteli ses sunmasını sağlar.1

Bilgisayarınızı Bir Komutunuzla Uyandırın

Sesinizle bilgisayarınızı Microsoft Modern Standby* durumundan uyandırabilir, böylece elleriniz ve gözlerinizle diğer işleri yapabilirsiniz. Intel® Wake on Voice (Intel® WOV) teknolojisiyle cihazınız, fazla güç ve pil harcamadan komutlarınızı bekler ve dinler. Ayrıca cihazınızı yalnızca kendi sesinize yanıt verecek şekilde kişiselleştirebilir ve Intel Wake on Voice teknolojili başka cihazların aynı anda etkinleştirilmemesini sağlayabilirsiniz.2

Net Ses Tanıma ve Gerçeğe Uygun Kayıtlar

Günümüzde bilgisayarların en iyi sesli iletişim ve konuşma tanıma sonuçlarını sunması için daha iyi mikrofon yapılandırmaları ve gelişmiş mikrofon işleme özellikleri gerekir. Yeni cihazların birçoğunda, çoklu mikrofon sinyali oluşturma, akustik yankı iptali ve arkaplan gürültü tutma gibi özellikleri sunmak üzere ileri düzey ön işleme teknolojilerine sahip mikrofonlar kullanılır. Intel® Smart Sound Teknolojisi (Intel® SST), ses ön işleme aşaması için gerekli hesaplama gücünü sağlamanın yanı sıra Intel, ForteMedia*, Conexant* ve Waves* gibi sektör liderlerinin ön işleme teknolojilerini bir araya getirir.

Taviz Vermeyen Ses ve Mükemmel Pil Ömrü

Sisteminizde müzik çalmak için mükemmel pil ömrü elde edin. Sisteminiz, ses akışlarını Intel® Smart Sound Teknolojisi'ne (Intel® SST) aktararak, güç tüketimini azaltır ve pil ömrünü uzatırken, umduğunuz mükemmel sesi sunar.3

Gelişmiş Ses Çalma Deneyimi

Cihazların çoğu, gelişmiş ses işleme teknolojileri ve algoritmalar kullanarak, sesin yüksekliğini ayarlama, sanal surround ses, diyalog iyileştirmeleri ve daha birçok şekilde hoparlörlerden gelen sesin kalitesini artırır. Intel® Smart Sound Teknolojisi, (Intel® SST) ses işleme için akıllı amplifikatörleri desteklerken, Dolby*, DTS * ve Waves* gibi sektör liderlerinin sunduğu teknolojilere sahiptir.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Hiçbir bilgisayar sistemi mutlak güvenlik sağlayamaz. Intel.com adresinden ya da OEM veya bayinizden daha fazla bilgi edinin.

2

Intel® Wake on Voice teknolojisinin eksiksiz kullanımı için üçüncü taraf yazılımı gerekir.

3

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir bilgisayar sistemi mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da www.intel.com.tr/txt adresinden daha fazla bilgi edinin.

Intel, BenchmarkXPRT Geliştirme Topluluğunun bir üyesi ve sponsorudur; aynı zamanda XPRT karşılaştırma testleri ailesinin de önemli geliştiricilerinden biridir. Principled Technologies, XPRT karşılaştırma testleri ailesinin yayıncısıdır. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için diğer bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir.