ZENGİN BİR SES DENEYİMİ ELDE EDİN

Intel® Smart Sound Teknolojisi, ses, insan sesi ve konuşma etkileşimlerini yürütmek üzere tasarlanan entegre bir ses DSP, yani Dijital Sinyal İşleyicidir (Digital Signal Processor). En yeni Intel® Core™ ve Intel® Atom™ işlemcili bilgisayarların sesli komutunuza hızlı bir şekilde yanıt vermesini ve sistem performansını ve pil ömrünü etkilemeden yüksek kaliteli ses sunmasını sağlar.1

Bilgisayarınızı Bir Komutunuzla Uyandırın

Sesinizle bilgisayarınızı Microsoft Modern Standby* durumundan uyandırabilir, böylece elleriniz ve gözlerinizle diğer işleri yapabilirsiniz. Intel® Wake on Voice teknolojisiyle cihazınız, fazla güç ve pil harcamadan komutlarınızı bekler ve dinler. Ayrıca cihazınızı yalnızca kendi sesinize yanıt verecek şekilde kişiselleştirebilir ve Intel Wake on Voice teknolojili başka cihazların aynı anda etkinleştirilmemesini sağlayabilirsiniz.2

Net Ses Tanıma ve Gerçeğe Uygun Kayıtlar

Günümüzde bilgisayarların en iyi sesli iletişim ve konuşma tanıma sonuçlarını sunması için daha iyi mikrofon yapılandırmaları ve gelişmiş mikrofon işleme özellikleri gerekir. Yeni cihazların birçoğunda, çoklu mikrofon sinyali oluşturma, akustik yankı iptali ve arkaplan gürültü tutma gibi özellikleri sunmak üzere ileri düzey ön işleme teknolojilerine sahip mikrofonlar kullanılır. Intel® Smart Sound Teknolojisi, ses ön işleme aşaması için gerekli hesaplama gücünü sağlamanın yanı sıra Intel, ForteMedia*, Conexant* and Waves* gibi sektör liderlerinin ön işleme teknolojilerini bir araya getirir.

Taviz Vermeyen Ses ve Mükemmel Pil Ömrü

Sisteminizde müzik çalmak için mükemmel pil ömrü elde edin. Sisteminiz, ses akışlarını Intel® Smart Sound Teknolojisi'ne aktararak, güç tüketimini azaltır ve pil ömrünü uzatırken, umduğunuz mükemmel sesi sunar.3

Gelişmiş Ses Çalma Deneyimi

Cihazların çoğu, gelişmiş ses işleme teknolojileri ve algoritmalar kullanarak, sesin yüksekliğini ayarlama, sanal surround ses, diyalog iyileştirmeleri ve daha birçok şekilde hoparlörlerden gelen sesin kalitesini artırır. Intel® Smart Sound Teknolojisi, ses işleme için akıllı amplifikatörleri desteklerken, Dolby*, DTS *, and Waves* gibi birçok sektör liderinin sunduğu teknolojilere sahiptir.

İlgili Ürünler ve Teknolojiler

Her Zaman Hazır Yanıt Hızının Keyfini Çıkarın

Artık masaüstü veya All-in-One bilgisayarınızda çalışmaya devam etmek için beklemenize gerek yok. Intel® Ready Mode Teknolojisi bildiğimiz uyku moduna bir alternatiftir; cep telefonunuzun ve tabletinizin kullandığına benzer sessiz ve düşük güç tüketen bir kullanım modudur.

Intel® Ready Mode Teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Parola Derdine Son Verin

Intel® Security'den yüzünüzü ya da parmak izinizi tanıyan True Key™, parolalarınızın güvenliğini sağlamanın yanı sıra cihazlarınızda web sitelerine ve uygulamalara anında giriş yapmanızı sağlar.

Intel® Security'den True Key™ hakkında daha fazla bilgi edinin

Hemen Yeni Bir Bilgisayar Satın Alın


Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Hiçbir bilgisayar sistemi mutlak güvenlik sağlayamaz. Intel.com adresinden ya da OEM veya bayinizden daha fazla bilgi edinin.

2

Intel® Wake on Voice teknolojisinin eksiksiz kullanımı için üçüncü taraf yazılımı gerekir.

3

2016'da Intel® Smart Sound Güç Analizi Ekibi tarafından Metro Windows Media Player* kullanılarak ve Intel® Smart Sound Teknolojisi etkinken ve etkin değilken kullanılan toplam platform gücü karşılaştırılarak ölçülmüştür. Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir bilgisayar sistemi mutlak güvenlik sağlayamaz. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize veya bayinize danışın ya da intel.com adresini ziyaret edin.