Verilerinizi Koruma İşini Kontrol Altına Alın

Intel® SGX Nedir?

Uygulama ve çözüm geliştiriciler, yeni donanım tabanlı kontrolleri kullanarak bulut ortamlarında ve kurumsal ortamlarda veri güvenliğinin sorumluluğunu üstlenmek için büyük bir fırsatla karşı karşıyalar. Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX)1 2, belirli uygulama kodlarını ve verileri bellekte izole eden donanım tabanlı bellek şifreleme olanağı sunar. Intel® SGX, daha yüksek öncelik düzeylerinde çalışan süreçlerden korunmak üzere tasarlanan ve güvenli bölge (enclave) olarak adlandırılan özel bellek bölgelerinin tahsisi için kullanıcı düzeyinde kodlamaya olanak tanır. Yalnızca Intel® SGX, bu kadar küçük düzeylerde kontrol ve koruma sağlar.

Kod ve Veri Korumanızı Geliştirin

Intel® SGX, pek çok bilinen ve aktif tehdide karşı korunmaya yardımcı olur. Sistemin saldırı yüzeyini azaltmaya yardımcı olarak başka bir savunma sağlar.

Intel® SGX'in güçlendirilmiş güvenlik ve doğrulama kabiliyetlerinin kombinasyonu ile birlikte Intel'in geniş güvenlik ekosistemiyle devam eden iş birliği potansiyel saldırı yüzeyinin en aza indirilmesine ve hatta teorik riskleri azaltmasına nasıl yardımcı olduğunu keşfedin.

Daha fazla bilgi edinin

Intel SGX Çözümleri ve Hizmetleri

Intel iş ortakları, OEM’ler ve bulut hizmeti sağlayıcılarıyla bağlantıya geçin ve en zorlu iş sorunlarınızı çözmenize yardımcı olacak ürünleri ve çözümleri keşfedin.

Daha fazla bilgi edinin

Çipe Yerleşik Güvenlik Teknolojileri Geliştirin

Daha yüksek ayrıcalık seviyelerinde çalışan işlemlerden korunan özel bellek bölgeleri tahsis etmek için güvenli kullanıcı seviyesinde kodu nasıl geliştireceğinizi öğrenin.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® SGX Özellikli 3. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® İşlemciler

Intel® Xeon® işlemciler, bir iş yükünün ya da hizmetin en hassas bölümlerini iyileştirmek ve korumak üzere mevcut altyapıyla birlikte kullanılabilen gelişmiş güvenlik özellikleri sunar. Gelişmiş Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) teknolojisine sahip Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemciler, belirli uygulamaların veya verilerin açıklanmasını veya değiştirilmesini önlemek üzere daha güçlü koruma sağlamak için uygulamaları işlemciyle güçlendirilen güvenli bölgelere ayırabilir.

En yeni işlemcileri inceleyin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

2

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.