Verilerinizi Koruma İşini Kontrol Altına Alın

Intel® SGX Nedir?

Uygulama ve çözüm geliştiriciler, yeni donanım tabanlı kontrolleri kullanarak bulut ortamlarında ve kurumsal ortamlarda veri güvenliğinin sorumluluğunu üstlenmek için büyük bir fırsatla karşı karşıyalar. Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX)1 2, belirli uygulama kodlarını ve verileri bellekte izole eden donanım tabanlı şifreleme olanağı sunar. Intel® SGX, daha yüksek öncelik düzeylerinde çalışan süreçlerden korunmak üzere tasarlanan ve güvenli bölge (enclave) olarak adlandırılan özel bellek bölgelerinin tahsisi için kullanıcı düzeyinde kodlamaya olanak tanır. Yalnızca Intel® SGX, bu kadar küçük düzeylerde kontrol ve koruma sağlar. 

Intel® SGX’i Güvenle Kullanmaya Başlayın: Gerçek Dünyadaki Devreye Alma Çalışmalarına Göz Atın

Anahtar Yönetimi Hizmetini Bulutta Devreye Alın

Güvenilir bir yürütme ortamı olan Fortanix* Runtime Encryption Capsule (REC) teknolojisinin iş yüklerinin Intel® SGX güvenli bölgelerini kurum içindeki kötü niyetli kişilerden, ihlal edilen işletim sistemlerinden, kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer güvenlik zafiyetlerinden kriptografiyle korumak için kullanmalarına nasıl olanak tanıdığını görün.

İnceleme raporunu okuyun

IBM Cloud Data Shield ve Intel® SGX

Intel ve IBM’in bulutta güvenliği arttırarak müşterilerin uygulama geliştirmelerini ve IBM Cloud Data Shield ile çalışma zamanı sırasında verileri korumalarını sağlamak üzere nasıl işbirliği yaptıklarını öğrenin.

Videoyu izleyin

Intel® SGX ile Microsoft Azure* Gizli Bilgi İşlem

Microsoft, bulut hizmetlerini daha güvenli hale getirmek için Intel ile iş bölümü yapıyor. Microsoft Azure* Gizli Bilgi İşlem, verileri kullanımda ve bellek içindeyken korumaya yardımcı olan Intel® SGX ile donanım tabanlı güvenlik sunuyor.

Videoyu izleyin

Sektörel Yuvarlak Masa Toplantısı

Intel Başkan Yardımcısı ve Veri Merkezi Ürün Yönetimi Genel Müdürü Jennifer Huffstetler’in güvenlik alanındaki sektör liderleriyle yaptığı yuvarlak masa toplantısına katılın. Fortanix, Microsoft ve R3’ün müşterilerinin en hassas verilerini ve uygulamalarını daha güçlü bir şekilde korumak için Intel® Xeon® E işlemcileri ve Intel® SGX’i nasıl kullandıklarını öğrenin.

Yuvarlak masa toplantısını görüntüleyin

Intel® Xeon® E İşlemciler ve Intel® SGX

Intel® Xeon® E işlemciler, bir iş yükünün ya da hizmetin en hassas bölümlerini korumak üzere mevcut altyapıyla birlikte kullanılabilen gelişmiş güvenlik özelliklerini sunar. Gelişmiş Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) teknolojisine sahip olan Intel® Xeon® E işlemciler, belirli uygulamaların veya verilerin açıklanmasını veya değiştirilmesini önlemek üzere daha güçlü koruma sağlamak için uygulamaları işlemciyle güçlendirilen güvenli bölgelere ayırır.

En yeni işlemcileri inceleyin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

2

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım ile yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Performans, sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.