Veri Merkezi Güvenlik Teknolojisi

Ölçeklenebilir Intel® Xeon® platformu, donanım tabanlı güven kaynağı ortamı sağlar. Silikondan başlayan, platform ve sabit yazılım seviyesine uzanan koruma özellikleri , veri merkezi altyapısını korumaya yardımcı olur.

Veri Merkezi Güvenliği Nedir?

Veri merkezi güvenliği, veri merkezindeki sunucuların yanı sıra bu sunucularda bulunan verilerin ve uygulamaların da korunmasına yardımcı olan teknolojileri ve uygulamaları ifade eder. Sunucuların hem fiziksel hem de sanal güvenliğinin sağlanması gerekir. Veri merkezi altyapısının korunması, güçlü bir BT güvenliği stratejisinin kritik bir parçasıdır.

Donanım Tabanlı Güvenlik ve Yazılım Güvenliği Karşılaştırması

Siber saldırılar gelişiyor ve yazılımlar, en yeni güvenlik tehditlerine karşı artık tek başına yeterli koruma sağlayamıyor. Yazılımlar daha alt katmanlara yönelik saldırılarla atlatılabilir; başka bir deyişler donanım yazılımı, BIOS, işletim sistemi veya hipervizörün güvenliği zarar görürse bilgisayar korsanları sistemlere ayrıcalıklı erişim sağlayabilir. Veri merkezi altyapısının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için platform silikonundan başlayarak hem yazılım hem de donanım tabanlı güvenlik özelliklerinin bir arada kullanılması gerekir.

Bir Güven Zinciri Kurmak İçin Güven Kaynağıyla Başlayın

Güvenlik, yalnızca destekleyici katmanı kadar güçlüdür. Güvenlik mimarları, silikonda bulunan bir güven kaynağıyla başlayarak bilgi işleme yönelik güvenilir bir temel oluşturmaya yardımcı olabilir. Sistemin tamamını veya yığını daha güvenli hale getirmek için güvenlik özellikleri her katmanda güçlendirilebilir; bu sayede donanım yazılımı, BIOS, işletim sistemi ve hipervizör boyunca bir güven zinciri oluşturulabilir. Bu da yazılımın yükünü azaltır ve sistem performansı üzerindeki etkinin en aza indirilmesine yardımcı olur; böylece güvenlik için performanstan ödün vermeniz gerekmez.

Intel® güvenlik teknolojileri, sunucu güçlendirmesi sağlar ve Güvenilir Platform Modülü (TPM) standartlarını tümüyle destekler. Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) gibi teknolojiler sayesinde Intel, mimarların sıfır güven stratejisi üzerinde çalışmasına ve sektörün veri merkezi güvenlik standartlarına uyum sağlamasına yardımcı olabilir.

Veri Merkezi İçin Katmanlı Bir Güvenlik Stratejisi

Veri merkezini ve bulut altyapısını korumak çok katmanlı bir yaklaşım gerektirir. Donanım yazılımından BIOS'a ve verilere kadar uzanan her katmandaki gelişmiş teknolojiler, veri merkezini ve bulut sunucu güvenliğini güçlendirmeye yardımcı olabilir.

Daha fazla bilgi için infografiğimizi inceleyin

Veri Merkezi Güvenlik Çözümleri

Intel® Select Solutions for Hardened Security

Lockheed Martin ile Güçlendirilmiş Güvenliğe yönelik Intel® Seçili Çözümleri, sanal makinelerin (VM'ler) çalışırken izole edilmesine ve korunmasına yardımcı olmak için tam yığın güvenliği sunar. Bu çözüm ayrıca bilgi işlem kaynaklarını daha tutarlı performansa uygun şekilde ayırır.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Xeon® İşlemciler

3. Nesil Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemciler, günümüzün en hassas verilerinin ve iş yüklerinin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için yenilikçi ve donanım tabanlı güvenlik teknolojileri paketiyle birlikte gelir.

Ölçeklenebilir Intel® Xeon® işlemciler