En Hızlı Çekirdekle Daha Fazlasını Yapın

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisi ile en kritik iş yüklerinizi işlemcinizin en hızlı çekirdeğine yönlendirin.1

Şimdi Intel® Core™ i7 Extreme Edition işlemci ve Intel® Core™ i7-69xx/68xx işlemci ailesi ile birlikte sunulan Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisi, %15'in üzerinde tek işlemli performans sağlayan bir yazılım ve donanım kombinasyonudur.2 3

Optimize Performans İçin Yeni Bir Araç

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisi, işlemcinizin en hızlı çekirdeğini belirler ve en kritik iş yüklerinizi buraya yönlendirilerek tek işlemli performansını optimize eder.

İşlemcinizden Daha Fazla Performans Elde Etmenizi Sağlayan Frekans Artışı

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisi, Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisinin yerine geçmez. İşlemcinizden en iyi performansı almanız için en hızlı çekirdeğinizde büyük ölçüde frekans artışı sağlayarak daha gelişmiş bir teknoloji sunar.

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisini Etkileyen Faktörler

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisinin kullanılabilirliği ve frekans avantajı, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birkaç faktöre bağlıdır:

  • İş yükünün türü
  • Etkin çekirdeklerin sayısı
  • Tahmini akım tüketimi
  • Tahmini güç tüketimi
  • İşlemci sıcaklığı
  • Sürücü desteği

Daha İyi Deneyimler İçin Daha İyi Performans

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisi, Intel'in oyun tutkunlarının sistemlerini güçlendirmelerine yardımcı olduğu teknolojilerden yalnızca biridir.

Intel® teknolojisinin harika oyun deneyimini nasıl desteklediğini görün

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisi, Intel® Core™ i7 Extreme Edition işlemci ve Intel® Core™ i7-69xx/68xx işlemci ailesinde bulunur.

Intel'in ilk en fazla 10 çekirdekli işlemcisini inceleyin

İlgili Teknolojiler

Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi, çok yüksek yükler için işlemci ve grafik performansını hızlandırır; işlemci çekirdekleri güç, akım ve sıcaklık spesifikasyon sınırlarının altında çalışıyorsa, bunların otomatik olarak nominal işletim frekansından daha hızlı çalışmasını sağlar.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Hyper-Threading Teknolojisi, kaynakları etkin kullanarak her bir çekirdekte birden çok işlemin yürütülmesini sağlar ve böylece işlemcinin iş hacmini arttırır.

Daha fazla bilgi edinin

Intel, kullanıcılara sanal gerçeklik bilgisayarları ve mükemmel deneyimler sağlayan teknolojiler sunmak üzere sektör liderleriyle işbirliği yapıyor.

Daha fazla bilgi edinin

Intel® Turbo Boost Max 3.0 Teknolojisine Sahip İşlemcileri Keşfedin


Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize veya bayinize danışın ya da http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-max-technology.html.

2

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri, yalnızca Intel® mikroişlemcilerinde performans için optimize edilmiş olabilir. SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın alma kararını verirken, ürünün diğer ürünlerle birlikte göstereceği performans da dahil olmak üzere, diğer bilgileri ve performans testlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için, www.intel.com/benchmarks sayfasına bakın.

3

SPECint_base2006 ölçümlerine dayanır. SPECint*_base2000/2006, bir cihazın tek bir tamsayı hesaplama işlemini ne kadar sürede tamamladığını ölçer. SPECint*_rate_base2000/2006, iş hacmini veya cihazın belirli bir sürede kaç adet tamsayı hesaplama görevi gerçekleştirebileceğini ölçer. Karşılaştırma, diğer sistem donanımları aynı olmak üzere Intel® Core™ i7-6950x işlemci ve Intel® Core™ i7-5960x işlemci kullanılarak yapılmıştır.