Intel vPro® Platformu: İş İçin Tasarlanmıştır

Bilgisayarlarınız söz konusu olduğunda işletmeniz var olandan daha fazlasını hak eder. Kullanıcılarınız birinci sınıf performansa, işletmeniz güvenlik özelliklerine ve BT departmanınız geliştirilmiş yönetilebilirliğe ve kararlılığa ihtiyaç duyar. Intel vPro® platformu, işletmenize gelişimi için ihtiyaç duyduklarını verir ve kutudan çıktığı gibi işe koyulur. Şimdi de Intel vPro® platformunun tüm avantajlarını sunan Intel® Evo™ vPro® platformlu dizüstü bilgisayarları piyasaya sunuyoruz.

Tavizsiz Bilgisayar Çözümünüz: Intel vPro® Platformu

Öncesine nazaran daha fazla cihaz, talep ve değişim yönetiyorsanız yalnız değilsiniz. Aralıksız güvenlik saldırısı tehditleri, gece gündüz sürekli bilgisayar bakımı ve operasyonları, BT profesyonelleri için endişe kaynaklarıdır.

Intel vPro® platformu işletmeler için tasarlanmıştır. Bu bütünleşik platform, BT ihtiyaçlarını ve çalışanların isteklerini karşılamak için tasarlanmış ve doğrulanmış tek bir platformda en yeni bilgisayar teknolojilerini sunar. Birinci sınıf iş performansını, donanımla geliştirilmiş güvenlik özelliklerini, modern uzaktan yönetilebilirlik ve bilgisayar filo kararlılığını tek potada eritir. Bilgisayarlarınız için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. Kullanıcılarınıza mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunarken üretkenliği hızlandırın ve maliyetlerinizi azaltın.1 2

Intel vPro® platformu hakkında daha fazla bilgi edinin ›

"Intel tarafından yaptırılan bir Forrester Consulting çalışmasına göre; Intel vPro® platformu ile daha iyi cihaz güvenliği ve yönetilebilirliği sayesinde 28.160 saatlik çalışan etkinliği tasarrufu tespit edilmiştir. Bunun sonucu olarak, üç yıl zarfında kompozit organizasyon kullanılarak 1,3 milyon Amerikan doları maliyet tasarrufu tahmin edilmiştir."3

Intel vPro® Platformunun İş Avantajları

 • En yüksek performanslı Intel® Core™ i5 ve Intel® Core™ i7 vPro® işlemcilerin çalışan üretkenliğini destekleme teminatı
 • İşletim sistemi altında koruma için yerleşik güvenlik özellikleri
 • Bant dışı, tesis içi veya tesis dışı cihazlar için uzaktan yönetilebilirlik
 • En yeni bilgisayar teknolojilerini bütünleştiren doğrulanmış bir platform

Birinci Sınıf Bilgisayar Performansı4

Intel vPro® platformu, kutudan çıkar çıkmaz %27 daha hızlı üretkenlik sağlayan5, bağlantıyı basitleştiren ve uzun pil ömrüne sahip birinci sınıf bilgisayar performansı sunar. BT ve kullanıcılar hangi form faktörünün kendileri için en iyi olduğundan bağımsız olarak platformun tüm avantajlarından faydalanırlar.

Rakipsiz Birinci Sınıf Üretkenlik6

11. Nesil Intel vPro® platformuyla desteklenen yeni bir bilgisayar, Microsoft Office uygulamalarında %52 daha iyi performans sunar.7

Rakipsiz Birinci Sınıf İş Birliği6

11. Nesil Intel vPro® platformu, görüntülü görüşme sırasında %41 daha hızlı Office üretkenliği sağlar.8

Rakipsiz Birinci Sınıf İçerik Üretme6

11. Nesil Intel vPro® platformu, Adobe Creative Cloud'da 2,5 kata kadar daha hızlı video düzenleme ile işletmeye yönelik içerik oluşturma performansı sunar.9

Intel vPro® Platformu: Pil Gücüyle Performansta Lider

Intel vPro® Platformu: Performans Liderliği

Donanımla Geliştirilmiş Güvenlik Özellikleri

BT güvenlik kararları bilgisayarlarda başlar. Intel vPro® platformu, güvenlik tehditleriyle ilgili riskleri en aza indirmek için geliştirilmiş donanım tabanlı güvenlik özellikleri ile tasarlanmıştır.

Tüm Intel vPro® platformlu cihazlarda özel olarak sunulan Intel® Hardware Shield, aşağıdakiler de dahil olmak üzere daha güvenli işletme üretkenliği için entegre donanım tabanlı bilgisayar koruması sunar:

 • İşletim sistemi seviyesinin altında güvenlik korumaları
 • Uygulama ve veri güvenliği koruması
 • Gelişmiş tehdit tespiti

Yalnızca Intel'de ve 11. Nesil Intel® Core™ vPro® platformunda sunulur:

 • Intel mühendislerimiz, uzun zamandır yazılım düzeyinde sınırlı kalan çözümleri atlatan kapsamlı bir saldırı sınıfını engellemeye yardımcı çığır açan teknolojiler geliştirmiştir.14
 • Fidye yazılımları ve kripto para madenciliği saldırılarını durdurmaya yardımcı olmak için sektörün ilk silikona entegre yapay zeka tehdit tespiti özelliğini yalnızca Intel sunmaktadır.15

Uzaktan Modern Yönetilebilirlik

Intel vPro® platformu, her işletme boyutunda geniş bir cihaz yelpazesine hitap eden birinci sınıf modern yönetilebilirlik için sağlam bir temel oluşturur. BT departmanı bilgisayarları, kioskları, dijital panoları ve daha fazlasını bu cihazlar, bant içi veya bant dışı çalıştırılırken uzaktan yönetebilir ve tamir edebilir. Bu sayede BT verimliliği dönüşüme uğrar; maliyetlerin azalmasına yardımcı olur ve kullanıcının dikkatini dağıtan vakaları, destek çağrılarını ve iş kesintilerini en aza indirir.

Intel vPro® platformunun bir parçası olarak Intel® Active Management Teknolojisi, BT hizmet çağrılarının maliyetlerini kısmaya yardımcı olabilir.3 Ağdaki bilgisayar ve diğer cihazları keşfetmek, izlemek, tamir etmek, geri yüklemek ve korumaya yardım etmek için uzaktan yönetim özelliklerini içerir.

Intel® Endpoint Management Assistant (Intel® EMA) aracını kullanan Intel® Active Management Teknolojisi, bant dışındayken bile şirket güvenlik duvarı içi ve dışındaki cihazların yönetimine olanak sağlar.

Çalışan Verimliliğini Artırın

Intel tarafından yaptırılan bir Forrester Consulting çalışmasına göre; Intel vPro® platformu ile daha iyi cihaz güvenliği ve yönetilebilirliği sayesinde 28.160 saatlik çalışan etkinliği tasarrufu tespit edilmiştir. Bunun sonucu olarak, üç yıl zarfında kompozit organizasyon kullanılarak 1,3 milyon Amerikan doları maliyet tasarrufu tahmin edilmiştir.3

Yamaları Uzaktan Kurun

Intel® Active Management Teknolojisi kullanılarak otomatik uzaktan yama kurulumu 832 saat tasarruf sağlamıştır; bunun sonucunda kompozit organizasyon ile tahminen üç yıl zarfında 81.000 Amerikan doları riske uyarlanmış maliyet tasarrufu tespit edilmiştir.3

Bilgisayar Filo Kararlılığı

Intel vPro® platformu, en yeni bilgisayar teknolojileri ile BT ve son kullanıcılara gerçek birinci sınıf iş cihazı kararlılığı ve güvenilirliğini tek bir bütünleşik ve doğrulanmış çözümle sunar. Intel OEM iş ortaklarımızla sıkı sıkıya çalışarak bilgisayarların işlemciler, grafik kartları, çip setleri ve ağ bileşenleri gibi parçalar için kapsamlı bir listenin kriter ve test gereksinimlerini karşıladığına emin olmak için uğraşır. Bu sayede eşsiz bir kalite, güvenilirlik ve uyumluluk sağlayarak BT departmanının yükünü azaltır.

Intel vPro® platformunun bir parçası olan Intel® Sabit BT Platform Programı; en az 15 ay veya bir sonraki neslin piyasaya çıkışına dek sıfır donanım değişikliğini hedefleyen platform doğrulaması sunar. Özellikle bilgisayar görüntü kurulumu söz konusu olduğunda daha az donanım değişikliği daha az zahmet demektir.

Kararlı ve doğrulanmış bir platformun verdiği güvenle; yaşam döngüsü karmaşıklıklarını yönetmek, vaka sayısını azaltmak ve yeni teknolojilere esnek geçişi deneyimlemek daha kolaydır.

Intel® Evo™ vPro® Platformu. BT'nin İhtiyaçlarına ve Kullanıcıların İsteklerine Göre Geliştirildi

Intel vPro® platformu, BT'nin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış, doğrulanmış tek bir platformda en yeni teknolojileri sunar. Birinci sınıf performansı, donanımla geliştirilmiş güvenlik özelliklerini, üstün uzaktan yönetilebilirlik özelliklerini ve bilgisayar filo kararlılığını bir araya getirir. Bilgisayar filonuzdan yararlanmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikler buradadır.

Şimdi de Intel® Evo™ vPro® platformu, son derece mobil işletme kullanıcıları için sunulan en üst düzey ince ve hafif dizüstü bilgisayar deneyimidir. Güzel ve etkileyici ekranlarla muhteşem görsel deneyim sunan şık, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar, olağanüstü yanıt hızı, anında uykudan uyanma ve gerçek dünya koşullarında uzun bir pil ömrü sunma için tasarlanmıştır.

Intel vPro® Platformundaki İşlemcilere Göz Atın


Intel vPro® platformunun ekonomik etkileri

Intel, Forrest Consulting'i Intel vPro® platformunun yatırımın potansiyel geri dönüşü üzerine bir Total Economic Impact™ (TEI) çalışması yapması için görevlendirmiştir. 750 bilgisayarlık bir organizasyon için öne çıkan bazı önemli noktalar şunlar:

 • BT güvenlik iyileştirme maliyet tasarrufu: 1,2 milyon Amerikan doları3
 • İyileştirilmiş son kullanıcı üretkenliği: 1,3 milyon Amerikan doları3
 • Azalan veri güvenlik riski: 211.000 Amerikan doları3

Toplam sahip olma maliyeti tahmin aracımız ile tasarruflarınızı keşfedin

Intel vPro® Platform Desteği

Intel vPro® platform teknolojili ürünler için destek bilgilerine, ürünlerin öne çıkan özelliklerine, özel içeriklere, indirmelere ve daha fazlasına ulaşın.

Destek alın

Intel vPro® Platformunun Avantajlarından Yararlanmaya Hemen Başlayın

BT sağlayıcınızla veya önde gelen iş ortaklarımızdan biriyle iletişime geçerek sizin için en uygun işletmelere yönelik Intel vPro® platformlu bilgisayarı bulun.

CDW

CDW; Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Kanada'daki iş, yönetim, eğitim ve sağlık sektörlerindeki müşterilerle iş birliği yapan lider bir çoklu marka teknoloji çözümleri sağlayıcısıdır.

Daha fazla bilgi edinin

Connection MTS

1982'de kurulan Connection; iş, yönetim, eğitim ve sağlık pazarlarına değerli BT hizmetleri ve gelişmiş teknoloji çözümleri sunuyor.

Daha fazla bilgi edinin

SHI

SHI dünya çapında küresel olarak 35'ten fazla ofisi destekler. Bu ofislerin bulunduğu ülkeler arasında küresel Avrupa desteğimizin bir uzantısı olarak İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Fransa ve Hong Kong mevcuttur.

Daha fazla bilgi edinin

TigerDirect

TigerDirect 25 yıldan fazla süredir tüketicilere ve işletmelere hizmet vermekte olup günümüzde sektörün en büyük bilgisayar ve bilgisayar ürünleri perakendecilerinden biridir.

Daha fazla bilgi edinin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel, üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Almayı düşündüğünüz ürünün performansını değerlendirmek için diğer kaynaklara başvurmanız gerekir.

2

Sonuçlar tahmin edilmiş veya simüle edilmiştir.

3

Intel vPro® platformunun Total Economic Impact™ değeri, Intel'in talebiyle Forrester Consulting tarafından yürütülen bir çalışma (Aralık 2018). Diğer kuruluşların elde edeceği tasarruf miktarı, şirketin Intel vPro® platformuna geçmeden önceki güvenlik boyutu ile temel düzeyi, yönetilebilirlik ve üretkenlik gibi çeşitli faktörlerine bağlı olarak değişir. Kuruluşunuzun kazanacağı avantajları belirlemek için diğer kaynaklara başvurun ve kuruluşunuza özel bilgileri kullanın. Çalışmanın tamamını intel.com.tr/vProPlatformTEI adresinde okuyabilirsiniz. Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

4

İş yükleri ve yapılandırmalar için www.Intel.com/PerformanceIndex adresini ziyaret edin. Sonuçlar farklı olabilir.

5

11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 İşlemci ve 8. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-8650U İşlemci karşılaştırılarak Microsoft Office 365 iş akışıyla ölçülmüştür.

6

İnce ve hafif Windows tabanlı bilgisayarlarda.

7

11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 İşlemci ve 8. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-8650U İşlemci karşılaştırılarak PC Mark 10 Uygulaması genel skoruyla ölçülmüştür.

8

11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 ve 8. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-8650U İşlemci kıyaslanarak Üretkenlik ve İş Birliği İş Akışı ile ölçülmüştür.

9

Video Düzenleme iş akışıyla ölçülmüştür. 11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 ve 8. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-8650U İşlemci karşılaştırması.

10

Üretkenlik ve İş Birliği İş Akışıyla ölçülmüştür. 11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 İşlemci ve AMD Ryzen 7 PRO 4750U karşılaştırılmıştır.

11

Microsoft Office 365 iş akışıyla ölçülmüştür. 11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 İşlemci ve AMD Ryzen 7 PRO 4750U karşılaştırılmıştır.

12

SYSmark* 2018, bir karşılaştırma kurulu olan Business Applications Performance Corporation (BAPCo) tarafından yayınlanmıştır. SYSmark, Windows* Masaüstü Bilgisayar Uygulamalarının performansını gerçek dünya senaryolarıyla test eder: Üretkenlik, Yaratıcılık ve Yanıt Hızı. Senaryolarda kullanılan standart uygulamalar arasında Microsoft Office*, Adobe Creative Cloud* ve Google Chrome* bulunur. Her senaryo, genel bir skorda toplanan bağımsız metrikler üretir. Her senaryoda tüketilen toplam enerjiyi uyumlu bir güç ölçerle vat saat (Wh) cinsinden tutan bir Enerji Tüketimi Testi de yapılmıştır. Windows için SYSmark 2018, Win64 işletim sistemini destekler.

13

Performans sonuçları Mart 2020 itibarıyla yapılan testlere dayalıdır ve genel kullanıma açık tüm güncellemeleri yansıtmayabilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz. Diğer adlar ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir. Performans ve değerlendirme sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen http://www.intel.com/benchmarks sayfasını ziyaret edin.

Yapılandırmalar: Intel Core i5-10600 vPro (6 Çekirdek/12 İş Parçacığı, 4,8 Ghz'ye kadar) Lenovo ThinkCentre M80s-1 ile ölçülmüştür, BIOS: M2TKT26A, Grafik: ATI Radeon 520 (sürücü 23.20.13032.2006), Bellek: 2x8 GB DRAM 2666 Mhz, Depolama: Samsung PM981 256 GB SSD, Ekran: 1920x1080, İşletim Sistemi: Win 10 Pro 1909 v535.

AMD Ryzen 5 PRO 3600 (6 Çekirdek/12 İş Parçacığı, 4,2 Ghz'ye kadar) Lenovo ThinkCentre M75s-1 ile ölçülmüştür, BIOS: M2CKT36A, Grafik: ATI Radeon 520 (sürücü: 23.20.13032.2006), Bellek: 2x8 GB DRAM 2666 Mhz, Depolama: Samsung PM981 256 GB SSD, Ekran: 1920x1080, İşletim Sistemi: Win 10 Pro 1909 v535.

14

Intel Control-flow Enforcement Teknolojisi (CET), atlama/arama yönelimli programlama (JOP/COP) saldırı yöntemlerine, dönüş yönelimli programlama (ROP) saldırı yöntemlerine ve ZDI nedenli güvenlik açıklarının yarısından fazlasını oluşturan ve bellek güvenlik sorunları olarak bilinen kötü amaçlı yazılımlara karşı korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Daha fazla bilgi için www.intel.co.uk/11thgenvpro adresini ziyaret edin. Sonuçlar farklı olabilir.

15

İnce ve hafif Windows tabanlı bilgisayarlarda; Intel® TDT ve AMD Ryzen Pro 4750U sistemli 11. Nesil Core vPro platformu tarafından saptanan kötü amaçlı yazılımların karşılaştırıldığı, Intel'in talebiyle yürütülen 2020 Aralık tarihli IOActive çalışmasına göre. Intel'in sektör lideri CPU davranışı izleme teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için www.intel.co.uk/11thgenvpro adresini ziyaret edin. Sonuçlar farklı olabilir.