Intel vPro® Platformu – İş İçin Tasarlanmıştır

Bilgisayarlarınız söz konusu olduğunda işletmeniz var olandan daha fazlasını hak eder. Kullanıcılarınız birinci sınıf performansa, işletmeniz güvenlik özelliklerine ve BT departmanınız geliştirilmiş yönetilebilirliğe ve istikrara ihtiyaç duyar. Intel vPro® platformu, işletmenize gelişimi için ihtiyaç duyduklarını verir ve kutudan çıktığı gibi işe koyulur.

Tavizsiz Bilgisayar Çözümünüz – Intel vPro® Platformu

Öncesine nazaran daha fazla cihaz, talep ve değişim yönetiyorsanız yalnız değilsiniz. Aralıksız güvenlik saldırısı tehditleri, gece gündüz sürekli bilgisayar bakımı ve operasyonları, BT profesyonelleri için endişe kaynaklarıdır.

Intel vPro® platformu işletmeler için tasarlanmıştır. Bu bütünleşik platform, BT ihtiyaçlarını ve çalışanların isteklerini karşılamak için tasarlanmış ve doğrulanmış tek bir platformda en yeni bilgisayar teknolojilerini sunar. Birinci sınıf iş performansını, donanımla geliştirilmiş güvenlik özelliklerini, modern uzaktan yönetilebilirlik ve bilgisayar filo istikrarını tek potada eritir. Bilgisayarlarınız için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. Kullanıcılarınıza mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunarken üretkenliği hızlandırın ve maliyetlerinizi azaltın.1 2 3 4

Intel vPro® platformu hakkında daha fazla bilgi edinin ›

"Intel tarafından yaptırılan bir Forrester Consulting çalışmasına göre; Intel vPro® platformu ile daha iyi cihaz güvenliği ve yönetilebilirliği sayesinde 28.160 saatlik çalışan etkinliği tasarrufu tespit edilmiştir. Bunun sonucu olarak, üç yıl zarfında kompozit organizasyon kullanılarak 1,3 milyon Amerikan doları maliyet tasarrufu tahmin edilmiştir.5

Intel vPro® Platformunun İş Avantajları

  • En yüksek performanslı Intel® Core™ i5 ve Intel® Core™ i7 vPro® işlemcilerin çalışan üretkenliğini destekleme teminatı
  • İşletim sistemi altında koruma için yerleşik güvenlik özellikleri
  • Bant dışı, tesis içi veya tesis dışı cihazlar için uzaktan yönetilebilirlik
  • En yeni bilgisayar teknolojilerini bütünleştiren doğrulanmış bir platform

İşletmeler İçin Birinci Sınıf Bilgisayar Performansı

Intel vPro® platformu; iş gücü üretkenliğini desteklemek, veriyi daha hızlı analiz etmek6 7 8, bağlanabilirliği kolaylaştırmak ve pil ömrünü uzatmak için kutudan çıktığı gibi birinci sınıf iş bilgisayarı performansı sunar.6 9 BT ve kullanıcılar hangi form faktörünün kendileri için en iyi olduğundan bağımsız olarak platformun tüm avantajlarından faydalanırlar.

Hızlı İşleme

En yeni 8. Nesil Intel® Core™ vPro® işlemciye10 sahip yeni bir bilgisayar, üç yaşındaki bir bilgisayara kıyasla yüzde 65'e kadar daha iyi performans,6 8 11 1,3 kata kadar daha hızlı çoklu görev yürütme,6 8 12 1,5 kata kadar daha hızlı veri analizi sunar.

Olağanüstü Hızlı Yanıt Kabiliyeti

Kullanıcılar katı hal depolamaya sahip Intel® Optane™ H10 bellek ile büyük dosyaları aktarırken belgeleri, elektronik çizelgeleri ve sunumları 2 kata kadar daha hızlı çalıştırabilirler.6 13

Dolu Dolu, Üretken bir İş Gününe Yetecek Pil Ömrü

Intel vPro® platformunun sunduğu 11 saate kadar pil ömrü ile çalışanlar güç kablosunu geride bırakır.6 9

Donanımla Geliştirilmiş Güvenlik Özellikleri

BT güvenlik kararları bilgisayarlarda başlar. Intel vPro® platformu, güvenlik tehditleriyle ilgili riskleri en aza indirmek için geliştirilmiş donanım tabanlı güvenlik özellikleri ile tasarlanmıştır.

Intel vPro® platformunun bir parçası olan Intel® Donanım Kalkanı, saldırılara karşı işletim sistemi altında korumalar ve artırılmış platform güvenliği için gelişmiş tehdit saptama kabiliyetleri sunar. Intel® Donanım Kalkanı, bellenim seviyesindeki zararlı saldırılara karşı korumak için saldırı alanını daraltırken kullanıcıya daha az etki ve sürekli üretkenlik için rutin güvenlik işlevlerini çalıştırmayı sürdürür.

Daha güvenli cihazlarla gelen maliyet tasarrufları kayda değer olabilir. Forrester Consulting, Intel tarafından yaptırılan bir çalışma sonucunda,5 kompozit organizasyon tahmini ile Intel vPro® platformu tabanlı cihazlar sayesinde güvenlik destek saatlerinde yıllık 7.680 saat azalma ve bunun sonucunda 1,2 milyon Amerikan doları tutarında riske uyarlanmış tasarruf tespit etmiştir.

Uzaktan Modern Yönetilebilirlik

Intel vPro® platformu, her işletme boyutunda geniş bir cihaz yelpazesine hitap eden birinci sınıf modern yönetilebilirlik için sağlam bir temel oluşturur. BT departmanı bilgisayarları, kioskları, dijital panoları ve daha fazlasını bu cihazlar, bant içi veya bant dışı çalıştırılırken uzaktan yönetebilir ve tamir edebilir. Bu sayede BT verimliliği dönüşüme uğrar; maliyetlerin azalmasına yardımcı olur ve kullanıcının dikkatini dağıtan vakaları, destek çağrılarını ve iş kesintilerini en aza indirir.

Intel vPro® platformunun bir parçası olarak Intel® Active Management Teknolojisi, BT hizmet çağrılarının maliyetlerini kısmaya yardımcı olabilir.5 Ağdaki bilgisayar ve diğer cihazları keşfetmek, izlemek, tamir etmek, geri yüklemek ve korumaya yardım etmek için uzaktan yönetim özelliklerini içerir.

Intel® Endpoint Management Assistant (Intel® EMA) aracını kullanan Intel® Active Management Teknolojisi, bant dışındayken bile şirket güvenlik duvarı içi ve dışındaki cihazların yönetimine olanak sağlar.

Çalışan Verimliliğini Artırın

Intel tarafından yaptırılan bir Forrester Consulting çalışmasına göre; Intel vPro® platformu ile daha iyi cihaz güvenliği ve yönetilebilirliği sayesinde 28.160 saatlik çalışan etkinliği tasarrufu tespit edilmiştir. Bunun sonucu olarak, üç yıl zarfında kompozit organizasyon kullanılarak 1,3 milyon Amerikan doları maliyet tasarrufu tahmin edilmiştir.5

Yamaları Uzaktan Kurun

Intel® Active Management Teknolojisi kullanılarak otomatik uzaktan yama kurulumu 832 saat tasarruf sağlamıştır; bunun sonucunda kompozit organizasyon ile tahminen üç yıl zarfında 81.000 Amerikan doları riske uyarlanmış maliyet tasarrufu tespit edilmiştir.5

Bilgisayar Filo Kararlılığı

Intel vPro® platformu, en yeni bilgisayar teknolojileri ile BT ve son kullanıcılara gerçek birinci sınıf iş cihazı kararlılığı ve güvenilirliğini tek bir bütünleşik ve doğrulanmış çözümle sunar. Intel OEM iş ortaklarımızla sıkı sıkıya çalışarak bilgisayarların işlemciler, grafik kartları, çip setleri ve ağ bileşenleri gibi parçalar için kapsamlı bir listenin kriter ve test gereksinimlerini karşıladığına emin olmak için uğraşır. Bu sayede eşsiz bir kalite, güvenilirlik ve uyumluluk sağlayarak BT departmanının yükünü azaltır.

Intel vPro® platformunun bir parçası olan Intel® Stable IT Platform Programı (Intel® SIPP); en az 15 ay veya bir sonraki neslin piyasaya çıkışına dek sıfır donanım değişikliğini hedefleyen platform doğrulaması sunar. Özellikle bilgisayar görüntü kurulumu söz konusu olduğunda daha az donanım değişikliği daha az zahmet demektir.

Kararlı ve doğrulanmış bir platformun verdiği güvenle; yaşam döngüsü karmaşıklıklarını yönetmek, vaka sayısını azaltmak ve yeni teknolojilere esnek geçişi deneyimlemek daha kolaydır.

Intel vPro® Platformundaki İşlemcilere Göz Atın


Intel vPro® platformunun ekonomik etkileri

Intel, Forrest Consulting'i Intel vPro® platformunun yatırımın potansiyel geri dönüşü (ROI) üzerine bir Total Economic Impact™ (TEI) çalışması yapması için görevlendirmiştir. 750 bilgisayarlık bir organizasyon için öne çıkan bazı önemli noktalar şunlar:

  • BT güvenlik iyileştirme maliyet tasarrufu: 1,2 milyon Amerikan doları5
  • İyileştirilmiş son kullanıcı üretkenliği: 1,3 milyon Amerikan doları5
  • Azalan veri güvenlik riski: 211.000 Amerikan doları5

Forrester TEI raporunu okuyun

TCO tahmin aracımız ile tasarruflarınızı keşfedin

Yeni Bilgisayarlarda Windows* 10'un Avantajları

Prowess Consulting; üç yıllık cihazlarda çalıştırılan Windows* 10'un performans ve özelliklerini 8. Nesil Intel® Core™ vPro® işlemcilere sahip bilgisayarlarla karşılaştırmıştır. Araştırma, yeni cihazlarla ilgili kayda değer avantajlar tespit etmiştir.

Prowess raporunu okuyun

Intel vPro® Platform Desteği

Intel vPro® platform teknolojili ürünler için destek bilgilerine, ürünlerin öne çıkan özelliklerine, özel içeriklere, indirmelere ve daha fazlasına ulaşın.

Destek alın

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.

2

Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

3

Intel, üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Almayı düşündüğünüz ürünün performansını değerlendirmek için diğer kaynaklara başvurmanız gerekir.

4

Sonuçlar tahmin edilmiş veya simüle edilmiştir.

5

Intel vPro® platformunun Total Economic Impact™ değeri, Intel'in talebiyle Forrester Consulting tarafından yürütülen bir çalışma (Aralık 2018). Diğer kuruluşların elde edeceği tasarruf miktarı, şirketin Intel vPro® platformuna geçmeden önceki güvenlik boyutu ile temel düzeyi, yönetilebilirlik ve üretkenlik gibi çeşitli faktörlerine bağlı olarak değişir. Kuruluşunuzun kazanacağı avantajları belirlemek için diğer kaynaklara başvurun ve kuruluşunuza özel bilgileri kullanın. Çalışmanın tamamını intel.com.tr/vProPlatformTEI adresinde okuyabilirsiniz. Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

6

Performans sonuçları 21 Mart 2019 tarihinde ve 03 Nisan 2019 tarihinde yapılan testlere dayalıdır ve genel kullanıma açık tüm güvenlik güncellemelerini içermeyebilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz.

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir.

SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin.

7

Microsoft* Power BI Veri Kaynağı Değişimi İş Yükü ile, 8. Nesil Intel® Core™ i7-8665U ile 6. Nesil Intel® Core™ i7-6600U işlemci karşılaştırılarak ölçülmüştür. Bu iş yükü, bir Power BI Panosunun veri kaynağını değiştirmek ve kontrol panelini yeni verilerle güncellemek için gereken süreyi ölçer.

8

YENİLEME YAPILANDIRMALARI
YENİ: Şunlara sahip Intel Referans Platformu: Intel® Core™ i7-8665U işlemci, PL1=15 W TDP, 4C8T, 4,8 GHz'ye kadar Turbo, Grafik Kartı: Intel® UHD Grafikleri 620, Bellek: 2x4 GB DDR4-2400, Depolama: 512 GB Intel® 760p SSD, İşletim Sistemi: Microsoft Windows* 10 RS5 Derlemesi Sürüm 1809 (Derleme 1763v1), BIOS: x177, MCU: A8.

3 YILLIK: Intel® Core™ i7-6600U işlemcili OEM sistemi, PL1=15W TDP, 2C4T, 3,9 GHz'e kadar Turbo, Intel® HD Grafikleri 620, Ekran: 1920 x 1080 çözünürlüklü 14 inç ekran, Bellek: 8 GB DDR4, Depolama: 256 GB SSD, Pil boyutu: 36 W/saat, İşletim Sistemi: Microsoft Windows* 10 Pro RS5 Derlemesi Sürüm 1809 (Derleme 1763v292), BIOS: v1.0.1, MCU: C2.

9

Intel® Core™ i7-8665U işlemci ile üretim öncesi OEM sisteminde MobileMark* 2018 aracılığıyla ölçülen 8. Nesil Intel® Core™ i7-8665U işlemci ile verimli bir gün için 11 saate kadar pil ömrü, PL1= 15W TDP, 4C8T, 4,8 GHz'ye kadar Turbo, Grafik: Intel® UHD Grafikleri 620, Ekran: 1920 x 1080 çözünürlüklü 14 inç ekran, Bellek: 16 GB, Depolama: Hynix 256 GB, Pil boyutu: 52 W/saat, İşletim Sistemi: Windows* 10 Pro, BIOS: v.1.0.1, MCU: AA Ekran parlaklığı, DC gücünde 150 nite ayarlanmıştır. Sistemin kablosuz ağ bağdaştırıcısı açıktır ve internete bağlı olmayan bir kablosuz ağ ile ilişkilidir.

10

8. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-8665U işlemciler.

11

SYSMark* 2018 aracılığıyla, 8. Nesil Intel® Core™ i7-8665U ile 6. Nesil Intel® Core™ i7-6600U işlemci karşılaştırılarak ölçülmüştür. SYSmark* 2018, bir karşılaştırma kurulu olan Business Applications Performance Corporation (BAPCo) tarafından yayınlanmıştır. SYSmark*, Windows* Masaüstü Bilgisayar Uygulamalarının performansını gerçek dünya senaryolarıyla test eder: Üretkenlik, Yaratıcılık ve Yanıt Hızı. Senaryolarda kullanılan standart uygulamalar arasında Microsoft Office*, Adobe Creative Cloud* ve Google Chrome* bulunur. Her senaryo, genel bir skorda toplanan bağımsız metrikler üretir.

12

Ofis Verimliliği ve Çoklu Görev İş Yükü aracılığıyla, 8. Nesil Intel® Core™ i7-8665U ile 6. Nesil Intel® Core™ i7-6600U işlemci karşılaştırılarak ölçülmüştür. 2,35 MB'lık ve 20 slaytlık Microsoft PowerPoint.ppt sunumu 1920 x 1080 H.264.mp4, 30 MB video sunumu olarak dışa aktarılır. Video sunumu oluşturulurken 1) 6,49 MB'lık ve 801 sayfalık Microsoft Word.docx belgesi 3,7 MB'lık PDF dosyasına ve 2) yeniden hesaplanan 68,4 MB'lık Microsoft Excel.xlsm çalışma sayfasına dönüştürülür.

13

Microsoft* Word, Excel ve PowerPoint başlatma iş yüküyle ölçülen sonuçlara göre yalnızca SSD'ye kıyasla 512 GB solid state depolama özellikli Intel® Optane™ H10 bellekli 8. Nesil Intel® Core™ i7-8665U işlemci ile aynı zamanda büyük dosyaları aktarırken belgeler, tablolar ve sunumlar 2 kata kadar daha hızlı açılır. Intel® Core™ i7-8665U işlemci, PL1=15 W TDP, 4C8T, 4,8 GHz'e kadar turbo, grafik kartı: Intel® UHD Grafikleri 620; bellek: 2x4 GB DDR4-2400, depolama: 512 GB Intel® 760p SSD, işletim sistemi: Microsoft* Windows 10 RS5 derlemesi sürüm 1809 (derleme 1763v1), BIOS: x177, MCU: A8 ile Intel Core i7-8665U işlemci, PL1=15 W TDP, 4C8T, 4,8 GHz'e kadar turbo, grafik kartı: Intel® UHD Grafikleri 62, bellek: 2x4 GB DDR4-2400, depolama: 512 GB solid state depolama özellikli Intel® Optane™ H10 bellek, işletim sistemi: Microsoft* Windows 10 RS5 derlemesi sürüm 1809 (derleme 1763v1), BIOS: x177, MCU: A8 kıyaslaması.