Intel vPro® Platformu: İş İçin Tasarlanmıştır

Bilgisayarlarınız söz konusu olduğunda işletmeniz var olandan daha fazlasını hak eder. Kullanıcılarınız birinci sınıf performansa, işletmeniz güvenlik özelliklerine ve BT departmanınız geliştirilmiş yönetilebilirliğe ve kararlılığa ihtiyaç duyar. Intel vPro® platformu, işletmenize gelişimi için ihtiyaç duyduklarını verir ve kutudan çıktığı gibi işe koyulur. Şimdi de Intel vPro® platformunun tüm avantajlarını sunan Intel® Evo™ vPro® platformlu dizüstü bilgisayarları piyasaya sunuyoruz.

Intel vPro® Platformunun İş Avantajları

  • En yüksek performanslı Intel® Core™ i5 ve Intel® Core™ i7 vPro® işlemcilerin çalışan üretkenliğini destekleme teminatı
  • İşletim sistemi altında koruma için yerleşik güvenlik özellikleri
  • Bant dışı, tesis içi veya tesis dışı cihazlar için uzaktan yönetilebilirlik
  • En yeni bilgisayar teknolojilerini bütünleştiren doğrulanmış bir platform

Tüm donanım güvenlik özellikleri eşit şekilde oluşturulmaz. Bir sonraki bilgisayar satın alma işleminizi yapmadan önce güvenlik özelliklerine derinlemesine baktığınızdan emin olun.

Birinci Sınıf Bilgisayar Performansı3

Donanımla Geliştirilmiş Güvenlik Özellikleri

BT güvenlik kararları bilgisayarlarda başlar. Intel vPro® platformu, güvenlik tehditleriyle ilgili riskleri en aza indirmek için geliştirilmiş donanım tabanlı güvenlik özellikleri ile tasarlanmıştır.

Tüm Intel vPro® platformlu cihazlarda özel olarak sunulan Intel® Hardware Shield, aşağıdakiler de dahil olmak üzere daha güvenli işletme üretkenliği için entegre donanım tabanlı bilgisayar koruması sunar:

  • İşletim sisteminin altındaki güvenlik
  • Uygulama ve veri korumaları
  • Gelişmiş tehdit algılamaları

Yalnızca Intel'de ve 11. Nesil Intel® Core™ vPro® mobil işlemcilerle sunulur:

  • Intel mühendislerimiz, uzun zamandır yazılım düzeyinde sınırlı kalan çözümleri atlatan kapsamlı bir saldırı sınıfını engellemeye yardımcı çığır açan teknolojiler geliştirmiştir.13
  • Fidye yazılımları ve kripto para madenciliği saldırılarını durdurmaya yardımcı olmak için sektörün ilk silikona entegre yapay zeka tehdit tespiti özelliğini yalnızca Intel sunmaktadır.14

Uzaktan Modern Yönetilebilirlik

Intel vPro® platformu, her işletme boyutunda geniş bir cihaz yelpazesine hitap eden birinci sınıf modern yönetilebilirlik için sağlam bir temel oluşturur. BT departmanı bilgisayarları, kioskları, dijital panoları ve daha fazlasını bu cihazlar, bant içi veya bant dışı çalıştırılırken uzaktan yönetebilir ve tamir edebilir. Bu sayede BT verimliliği dönüşüme uğrar; maliyetlerin azalmasına yardımcı olur ve kullanıcının dikkatini dağıtan vakaları, destek çağrılarını ve iş kesintilerini en aza indirir.

Intel vPro® platformunun bir parçası olarak Intel® Active Management Teknolojisi, ağa bağlı bilgisayarları ve diğer cihazları keşfetmek, izlemek, onarmak, geri yüklemek ve korumaya yardımcı olmak için uzaktan yönetim özellikleri içerir.

Intel® Endpoint Management Assistant (Intel® EMA) aracını kullanan Intel® Active Management Teknolojisi, bant dışındayken bile şirket güvenlik duvarı içi ve dışındaki cihazların yönetimine olanak sağlar.

Bilgisayar Filo Kararlılığı

Intel vPro® platformu, en yeni bilgisayar teknolojileri ile BT ve son kullanıcılara gerçek birinci sınıf iş cihazı kararlılığı ve güvenilirliğini tek bir bütünleşik ve doğrulanmış çözümle sunar. Intel OEM iş ortaklarımızla sıkı sıkıya çalışarak bilgisayarların işlemciler, grafik kartları, çip setleri ve ağ bileşenleri gibi parçalar için kapsamlı bir listenin kriter ve test gereksinimlerini karşıladığına emin olmak için uğraşır. Bu sayede eşsiz bir kalite, güvenilirlik ve uyumluluk sağlayarak BT departmanının yükünü azaltır.

Intel vPro® platformunun bir parçası olan Intel® Sabit BT Platform Programı (Intel® SIPP); en az 15 ay veya bir sonraki neslin piyasaya çıkışına dek sıfır donanım değişikliğini hedefleyen platform doğrulaması sunar. Özellikle bilgisayar görüntü kurulumu söz konusu olduğunda daha az donanım değişikliği daha az zahmet demektir.

Kararlı ve doğrulanmış bir platformun verdiği güvenle; yaşam döngüsü karmaşıklıklarını yönetmek, vaka sayısını azaltmak ve yeni teknolojilere esnek geçişi deneyimlemek daha kolaydır.

Intel® Evo™ vPro® Platformu. BT'nin İhtiyaçlarına ve Kullanıcıların İsteklerine Göre Geliştirildi

Intel vPro® platformu, BT'nin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış, doğrulanmış tek bir platformda en yeni teknolojileri sunar. Birinci sınıf performansı, donanımla geliştirilmiş güvenlik özelliklerini, üstün uzaktan yönetilebilirlik özelliklerini ve bilgisayar filo kararlılığını bir araya getirir. Bilgisayar filonuzdan yararlanmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikler buradadır.

Şimdi de Intel® Evo™ vPro® platformu, son derece mobil işletme kullanıcıları için sunulan en üst düzey ince ve hafif dizüstü bilgisayar deneyimidir. Güzel ve etkileyici ekranlarla muhteşem görsel deneyim sunan şık, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar, olağanüstü yanıt hızı, anında uykudan uyanma ve gerçek dünya koşullarında uzun bir pil ömrü sunma için tasarlanmıştır.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel, üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Almayı düşündüğünüz ürünün performansını değerlendirmek için diğer kaynaklara başvurmanız gerekir.

2

Sonuçlar tahmin edilmiş veya simüle edilmiştir.

3

İş yükleri ve yapılandırmalar için www.Intel.com/PerformanceIndex adresini ziyaret edin. Sonuçlar farklı olabilir.

4

11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 İşlemci ve 8. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-8650U İşlemci karşılaştırılarak Microsoft Office 365 iş akışıyla ölçülmüştür.

5

İnce ve hafif Windows tabanlı bilgisayarlarda.

6

11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 İşlemci ve 8. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-8650U İşlemci karşılaştırılarak PC Mark 10 Uygulaması genel skoruyla ölçülmüştür.

7

11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 ve 8. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-8650U İşlemci kıyaslanarak Üretkenlik ve İş Birliği İş Akışı ile ölçülmüştür.

8

Video Düzenleme iş akışıyla ölçülmüştür. 11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 ve 8. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-8650U İşlemci karşılaştırması.

9

Üretkenlik ve İş Birliği İş Akışıyla ölçülmüştür. 11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 İşlemci ve AMD Ryzen 7 PRO 4750U karşılaştırılmıştır.

10

Microsoft Office 365 iş akışıyla ölçülmüştür. 11. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-1185G7 İşlemci ve AMD Ryzen 7 PRO 4750U karşılaştırılmıştır.

11

SYSmark 25 genel puanı ile ölçülmüştür. 11. Nesil Intel® Core™ vPro® i5-11500 ve AMD Ryzen 7 PRO 4750G.

12

Microsoft Office 365 iş akışıyla ölçülmüştür. 11. Nesil Intel® Core™ vPro® i5-11500 ve AMD Ryzen 7 PRO 4750G.

13

Intel Control-flow Enforcement Teknolojisi (CET), atlama/arama yönelimli programlama (JOP/COP) saldırı yöntemlerine, dönüş yönelimli programlama (ROP) saldırı yöntemlerine ve ZDI nedenli güvenlik açıklarının yarısından fazlasını oluşturan ve bellek güvenlik sorunları olarak bilinen kötü amaçlı yazılımlara karşı korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Daha fazla bilgi için www.intel.co.uk/11thgenvpro adresini ziyaret edin. Sonuçlar farklı olabilir.

14

İnce ve hafif Windows tabanlı bilgisayarlarda; Intel® TDT ve AMD Ryzen Pro 4750U sistemli 11. Nesil Core vPro platformu tarafından saptanan kötü amaçlı yazılımların karşılaştırıldığı, Intel'in talebiyle yürütülen 2020 Aralık tarihli IOActive çalışmasına göre. Intel'in sektör lideri CPU davranışı izleme teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için www.intel.co.uk/11thgenvpro adresini ziyaret edin. Sonuçlar farklı olabilir.

15

Intel'in talebiyle Ocak 2021'de Forrester Consulting tarafından yönetilen bir çalışma olan "Intel vPro Platformunun Toplam Ekonomik Etkisi™"nde; ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Japonya ve Çin dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında Intel vPro® platformlarını kullanan işletmelerde BT alanında kararlar alan 416 katılımcıyla anket düzenlendi. Katılımcıların %91'i bu beyana "katıldığını" veya "kesinlikle katıldığını" "belirtti. Raporun tamamını okuyun. Sonuçlar farklı olabilir.

16

Intel'in talebiyle Ocak 2021'de Forrester Consulting tarafından yönetilen bir çalışma olan "Intel vPro Platformunun Toplam Ekonomik Etkisi™"nde; ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Japonya ve Çin dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında Intel vPro® platformlarını kullanan işletmelerde BT alanında kararlar alan 416 katılımcıyla anket düzenlendi. Katılımcıların %90'ı bu beyana "katıldığını" veya "kesinlikle katıldığını" "belirtti. Raporun tamamını okuyun. Sonuçlar farklı olabilir. Bu veriler doğrultusunda, analizi ve açıklamayı basitleştirmek için iki varsayım üzerinde duruluyor: 1) Bileşik kuruluş dizüstü bilgisayar kullanımının tamamını üstleniyor. Bu, okuyucuların kendi kurumsal örnek olay analizlerinde gerçekleştirebileceği cihaz türü sayısı ve maliyetlerini tekrar girme işlemini kolaylaştırmaya yardımcı oluyor; 2) Bileşik kuruluş büyümeyi üstlenmiyor. Bunun nedeni, vPro'ya atfedilebilen değer kazancıyla organik büyümenin ilişkilendirilmesini veya Intel vPro platformu yatırımına özgü YG'den elde edilecek kazancı çıkarmayla ilgili karmaşık açıklamalar yapmayı istememesi olabilir. Sonuçlar farklı olabilir.

17

Intel'in talebiyle Ocak 2021'de Forrester Consulting tarafından yönetilen bir çalışma olan "Intel vPro Platformunun Toplam Ekonomik Etkisi™"nde; ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Japonya ve Çin dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında Intel vPro® platformlarını kullanan işletmelerde BT alanında kararlar alan 416 katılımcıyla anket düzenlendi. Katılımcıların %74'ü bu beyana "katıldığını" veya "kesinlikle katıldığını" "belirtti. Raporun tamamını okuyun. Sonuçlar farklı olabilir.

18

Intel'in talebiyle Ocak 2021'de Forrester Consulting tarafından yönetilen bir çalışma olan "Intel vPro Platformunun Toplam Ekonomik Etkisi™"nde; ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Japonya ve Çin dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında Intel vPro® platformlarını kullanan işletmelerde BT alanında kararlar alan 416 katılımcıyla anket düzenlendi. Katılımcıların %84'ü bu beyana "katıldığını" veya "kesinlikle katıldığını" "belirtti. Raporun tamamını okuyun. Sonuçlar farklı olabilir.