Intel vPro® Platformu Nedir?

İş için geliştirilmiş ve performans, güvenlik, yönetilebilirlik ile kararlılık için tasarlanmış bir bilgisayar platformu

Intel vPro® platformunu seçtiğinizde işletmenizin gelişmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi elde edersiniz. Bu bütünleşik platform, BT departmanının ihtiyaçlarını ve çalışanlarının isteklerini karşılamak için geliştirilmiş ve doğrulanmış tek bir çözümde en yeni bilgisayar teknolojilerini sunar. Tüm işletme boyutları için uygun olan Intel vPro® platformu üzerine geliştirilen cihazlar, hemen katma değer sağlayan özelliklere sahiptir.1 2 3 4

İş bilgisayarı için alışverişe çıktığınızda piyasadaki bazı cihazların Intel vPro® platformu üzerine geliştirildiğini fark etmiş olabilirsiniz. Peki nedir bu Intel vPro® platformu?

Bu bütünleşik, birinci sınıf bilgisayar platformu; heyecan verici bir donanım tabanlı özellik kümesi sunar. Bunlar uzaktan yönetim özelliklerinden Wi-Fi 6'ya ve uzun pil ömrüne kadar uzanan bir yelpazede değişirler. Ancak platform parçalarının toplamından daha büyüktür. Bilgi işlemin dört ana alanı boyunca iş avantajları sunmak için tasarlanmıştır: performans, güvenlik, yönetilebilirlik ve kararlılık.

Donanımla geliştirilmiş güvenlik özellikleri gibi çoğu Intel vPro® platform özellikleri, kutudan çıktığı haliyle çalışmaya ve katma değer sunmaya başlar. Intel® Active Management Teknolojisi (Intel® AMT) gibi diğerleri ise, etkinleştirme gerektirir.

Platform birçok dizüstü, mini, 2'si 1 Arada ve hepsi bir arada bilgisayarı kapsadığı gibi bilgisayarlardan çok daha fazlasını destekler. Günümüzde, Intel vPro® platformu dijital panolar, interaktif kiosklar, endüstriyel ekipman ve iş birliği çözümleri gibi geniş bir cihaz yelpazesine güç vermektedir. Bu sayede, Intel vPro® platformunun avantajlarını aynı araçları kullanarak işinizin daha çok parçasının kullanımına açmanız mümkündür.

Hangi İşletmeler Intel vPro® Platformu Kullanmayı Düşünmeli?

Intel vPro® platformu üzerine geliştirilen cihazlarla her boyuttaki tüm işletmeler avantaj sağlayabilir. Küçük işletmelerden yönetimli BT çevrelerine sahip kurumlara dek tüm işletmeler; hiçbir yapılandırmaya ihtiyaç duymadan daha ilk günden katma değer sunan gelişmiş özellik kümesine sahip olacaklardır.

Etkinleştirmeden elde ettikleriniz: Üretkenliği desteklemek, veriyi hızlı işlemek, bağlanabilirliği basitleştirmek ve pil ömrünü uzatmak için işletme sınıfı performansı. Ayrıca siber tehditlere karşı korumaya yardımcı olan teknolojilerle birlikte platform kararlığını sunan donanımla geliştirilen güvenlik özelliklerini de elde edeceksiniz.
Etkinleştirme ile tam özellik kümesinin gücünü kullanın: BT ekibiniz veya yönetimli hizmet sağlayıcınız, cihazları etkinleştirerek ve yapılandırarak Intel vPro® platformundan en iyi şekilde faydalanabilir. Bu şekilde, Intel® Active Management Teknolojisi sayesinde bant dışı yönetim de dahil uzaktan yönetim özelliklerine erişim sağlayabilirsiniz.

Kısacası; iş için bir bilgisayara ihtiyaç duyuyorsanız, Intel vPro® platformu akıllıca bir seçimdir.

Çalışanlar yılda bir iş gününe yakın süreyi üç yaşından daha eski bilgisayarlarının açılmasını bekleyerek kaybediyorlar.5

Intel vPro® Platformunun Avantajları

İşletmeler, doğru bilgisayara karar verirken sayısız seçeneklere sahiptir ve üretkenliği desteklemek için tasarlanmış cihazları seçmek gerçekten fayda sağlar. Intel vPro® platformu, önemli teknolojileri bir araya getirerek BT departmanının şunları sunmasına olanak sağlar:

  • Çalışanların iş gününü en faydalı şekilde geçirmesine yardım edecek birinci sınıf iş performansı
  • BT'nin saldırılara öncesinde, esnasında ve sonrasında yanıt vermesine yardımcı olacak donanımla geliştirilmiş güvenlik özellikleri
  • BT'nin kesintileri en aza indirmesine ve destek maliyetlerini azaltmasına yardımcı olacak modern yönetilebilirlik ve kararlılık

Platform, yönetimli BT çevrelerine göre optimize edilmiştir ve kurumsal politikalarının uygulanmasına olanak sağlar. Buna karşın, her boyuttaki işletmeler için katma değer kazandırabilir. Çalışanların, BT departmanının ve işletme karar vericilerinin gerçek hayat ihtiyaçlarına göre yeni özellikler kazanarak sürekli gelişir. Bu sayede yatırımınızdan azami faydalanmanıza ve diğer stratejik önceliklerinize yoğunlaşmanıza yardımcı olacak gelecek için ölçeklenebilir ve güvenilir bir temel sunabilir.

Peki Intel vPro® platformu tam olarak ne yapar? Gelin bazı dudak uçuklatan özelliklerini keşfedelim.

İş Bilgisayarı Performansı

Günümüzün talepkar iş yükleri nedeniyle bilgisayar performansı bir zorunluluktur. Çalışanlar yılda bir günü üç yıldan eski bilgisayarlarının açılmasını bekleyerek kaybederler5 ve üç yıldan daha eski bilgisayarlarında yüzde 12 daha az üretkenlerdir. Bu da kullanıcı başına yılda potansiyel olarak tahmini 7.794 Amerikan doları maliyete neden olur.6

Intel vPro® platformu, iş gücü üretkenliğine güç vermek için birinci sınıf iş performansı sunar.

  • 10. Nesil Intel® Core™ vPro® işlemci, üç yıllık bir PC ile karşılaştırıldığında, yüzde 40'a kadar daha iyi performans,7 8 9 ve %35'a kadar daha7 8 10 hızlı çoklu görev çalıştırma özelliğine sahiptir. Bu da çalışanların daha üretken olmalarına ve kesintisiz çalışmalarına yardımcı olur.
  • Kullanıcılar, standart SSD ile karşılaştırıldığında, solid state depolama özelliğindeki Intel® Optane™ belleği H10'a sahip 10. Nesil Intel® Core™ vPro® işlemcide %81'e kadar daha hızlı sürücü performansını deneyimlerler.7 8 11 Bu, daha az bekleme ve daha fazla üretkenlik anlamına gelir.
  • Çalışanlar üretken bir iş günü sağlamaya yardımcı olmak için uzun pil ömrüyle güç kablosunu geride bırakabilirler.

Intel vPro® platformu üzerine geliştirilen cihazlar; yeni nesil kablosuz performansı için Wi-Fi 6 ve kolaylaştırılmış bağlanabilirlik için Thunderbolt™ 3 teknolojisi desteğine sahiptir.

Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri

Sınır tanımayan siber güvenlik tehditleri ile beraber birçok tehdide açık hassas nokta, güvenliği en önemli iş önceliklerinden biri haline getirir. Bilgisayarlar BT güvenliği için kritik öneme sahiptir. Kritik kurumsal verinin ortalama olarak yüzde 50'si, korumasız masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda saklanır.12 Tehditler organizasyona herhangi bir bilgisayarda girerek hızlıca yayılabilir ve iş gücü aksama süresi ile kayıp üretkenlikle sonuçlanabilir.

Güvenlik kararları bilgisayarda başlar. Intel vPro® platformu, güvenlik tehditleriyle ilişkili riskleri en aza indirmeye yardımcı olacak yenilikçi donanım tabanlı güvenlik özellikleri sunmak için tasarlanmıştır.

Intel vPro® platformunun bir parçası olan Intel® Hardware Shield, işletim seviyesi altındaki saldırılar için gelişmiş korumalar ve artırılmış platform güvenliği için gelişmiş tehdit saptama özellikleri sunar. Intel® Hardware Shield, bellenim seviyesindeki zararlı saldırılara karşı korumak için saldırı alanını daraltırken kullanıcıya daha az etki ve sürekli üretkenlik için rutin güvenlik işlevlerini çalıştırmayı sürdürür.

Ek olarak, Intel® Active Management Teknolojisi yoluyla uzaktan yönetim sayesinde BT yöneticileri saldırıya uğramış bir cihazı bant dışı olsa dahi uzaktan iyileştirebilir ve kurtarabilir. Ayrıca, yöneticiler kritik güvenlik güncelleme yamalarını anında yayınlayabilir.

Uzaktan Yönetim Özellikleri

Geniş hareket alanı, cihaz çeşitleri ve veri yoğun uygulamalar; bilgisayarların yönetimini zaman ve para yönünden masraflı yapan etkenlerden sadece birkaç tanesidir. İyi bakım yapılmış bir bilgisayar aynı zamanda daha güvenli bir bilgisayardır. Artan bağlanabilirlik talebi ve bununla beraber gelen siber güvenlik riskleri söz konusu olduğunda bu hayati önem taşır. Doğru cihaza sahip olmak, kar ve zararınızı etkiler.

Intel vPro® platformu, Intel® Active Management Teknolojisi sayesinde güçlü uzaktan yönetim imkanı sunar. Bu araçlar arasında IP üzerinden klavye-video-fare (KVM), uzaktan güç yönetimi, donanım alarm saati, önyükleme yeniden yönlendirmesi ve daha fazlası bulunur. Bant dışı yönetim sayesinde, BT departmanı bilgisayarları, cihaz kapalıyken veya işletim sistemi yanıt vermiyorken dahi yönetebilir ve tamir edebilir. Bu özellikler; özellikle ulaşması zor yerlere kurulu cihazlar, tehlikeli bölgelerde endüstriyel bilgisayarlar ve gün sonunda kapatılan perakende satış noktası sistemleri için kullanışlıdır.

İşletmeler uzaktan yönetim sayesinde masa başı destekten tasarruf sağlayabilir, yerinde müdahale ihtiyacını azaltabilir ve genel BT verimliliğini artırabilir. Ayrıca, kullanıcı deneyimlerini iyileştirebilir, arıza sürelerini azaltabilir ve kurumsal hareket kabiliyetini destekleyebilir.

Platform Kararlılığı ve Kararlı Bilgisayar Görüntüleme Özellikleri

Yazılım güncelleştirmelerinin hacmi ve sürücü uyumsuzlukları nedeniyle bilgisayar filo yönetimi daha karmaşık hale gelmiştir. Kararlı ve doğrulanmış donanım, sorunsuz bir filo yönetimi ve iş sürekliliğini mümkün kılar.

Intel vPro® platformu, en yeni bilgisayar platform teknolojilerini tek bir bütünleşik ve doğrulanmış çözümde sunar. Bu da BT departmanı ve son kullanıcılara gerçek birinci sınıf iş cihazı kararlılığını ve güvenilirliğini sağlar. Intel, cihaz üreticileriyle işbirliği yaparak şirketlerin aynı bilgisayar SKU'larını küresel olarak 12 aydan fazla bir süre boyunca beraberinde ürün desteğiyle satın alabilmelerini sağlar. Dahası, Intel vPro® platform mimarları cihaz yöneticileriyle sıkı sıkıya çalışarak kapsamlı bir Intel® birinci sınıf iş bileşenleri listesini zorlu testlere tabi tutar. İşlemciler, grafik kartları, çip setleri ve ağ cihazları bu bileşenlere dahildir. Bunun sonucunda; üstün kalite, BT güvenilirliği ve uyumluluk elde edersiniz.

Intel vPro® platformunun bir parçası olan Intel® Stable IT Platform Programı (Intel® SIPP), en az 15 ay boyunca veya bir sonraki neslin yayınına kadar donanım değişiklik ihtiyacını ortadan kaldırmayı amaçlayan kapsamlı bir doğrulama programını bünyesinde barındırır. Daha az donanım değişikliği, kullanıcılar için daha az zahmet ve kesinti anlamına gelir; bu da özellikle bilgisayar kurulum ve yapılandırması ile bilgisayar görüntü kurulumunda daha sorunsuz bir genel deneyim ile sonuçlanır. Ek olarak Intel, herhangi bir platform neslinde Windows* 10'un birden fazla versiyonunu doğrular. Bu da işletmelerin işletim sistemi geçişlerini daha iyi yönetmelerine ve herhangi bir işletim sistemi yayını için Microsoft'tan genişletilmiş destek almalarına yardımcı olur.

Intel vPro İşlemci Tipleri

Geniş bir Intel vPro® işlemci seçeneği kümesi ile güç optimizasyonu, grafik performansı, bellek, form faktörü ve daha fazlası gibi işletme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Intel vPro® platformunun bir parçası olarak seçili Intel® Core™ vPro® işlemcilerinin ve Intel® Xeon® işlemcilerin birden fazla neslini bulabilirsiniz.

Intel vPro® Platformu Kullanmaya Nasıl Başlamalı?

Yeni bir iş bilgisayarı veya gömülü çözüm için alışveriş yaparken gözünüz Intel vPro® platformu ve Intel® Core™ vPro® işlemci rozetini aramalı. İşletmenize en uygun cihazları öğrenmek için teknoloji sağlayıcınız veya yönetimli hizmet sağlayıcınız ile konuşun.

Çoğu platform özelliğinden hemen fayda sağlayabilirsiniz; ancak platformdan tam anlamıyla faydalanabilmek için uzaktan yönetim özelliklerini etkinleştirmelisiniz. Intel bu süreci basitleştirmeye yardımcı olacak belgeleri ve desteği sağlar; böylece inanılmaz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Intel vPro® platformu hakkında daha fazla bilgi edinin


Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.

2

Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

3

Intel, üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Almayı düşündüğünüz ürünün performansını değerlendirmek için diğer kaynaklara başvurmanız gerekir.

4

Sonuçlar tahmin edilmiş veya simüle edilmiştir.

5

"Çalışanlar yalnızca bilgisayarlarının açılmasını beklerken yılda bir iş günü kaybederler" ifadesi, Intel'in talebiyle J.Gold Associates, LLC tarafından, 16 ülkeden (Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Türkiye, BAE, Birleşik Krallık, ABD) küçük işletmelerde çalışan 3297 katılımcının yanıtlarıyla eski bilgisayarların zorluklarını ve maliyetlerini değerlendirme amacıyla 2018 yılında yapılan web tabanlı ankete dayanır. Bilgisayarın günde bir kere başlatıldığı varsayılarak ve anketi yanıtlayanların tahminlerine göre hesaplanan dört yıldan daha eski bir bilgisayarı başlatmak için geçen ortalama başlatma süresi kullanılarak, çalışanların üç yıllık bilgisayarı başlatmak için yılda sekiz saate kadar zaman harcadıkları tahmin edilmiştir (2,90 dakika başlatma süresi x 1 iş gününde 1 başlatma x haftada 5 gün x yılda 52 hafta / 60 (saat olarak almak için) x 0,67 kullanım katsayısı = yılda 8,46 saat). İstatistikleri ve raporun tamamını gözden geçirmek için intel.com.tr/SMEStudy adresini ziyaret edin. Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

6

"Çalışanlar, 3 yıldan daha eski bilgisayarlarda %12'ye kadar daha az üretkenlik gösterirler, bu da kullanıcı başına yıllık ortalama 7794 dolar maliyet doğurur" ifadesi, Intel'in talebiyle J.Gold Associates, LLC tarafından, 16 ülkeden (Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Türkiye, BAE, Birleşik Krallık, ABD) küçük işletmelerde çalışan 3297 yanıtlayanın katılımıyla eski bilgisayarların zorluklarını ve maliyetlerini değerlendirmek üzere 2018 yılında yapılan web tabanlı ankete dayanır. Ankete katılanlar, üç yıldan eski bilgisayarlarda çalışanların %12,99'a kadar daha az üretken olacağı tahmininde bulundu. Çalışanların ortalama maaşının 60.000 ABD doları olduğu varsayımından yola çıkıldığında kaybedilen üretkenlik maliyeti 7.794 ABD doları olarak hesaplandı. İstatistikleri ve raporun tamamını gözden geçirmek için intel.com.tr/SMEStudy adresini ziyaret edin. Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

7

Performans sonuçları 4 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla yapılan testlere dayalıdır ve genel kullanıma açık tüm güvenlik güncellemelerini içermeyebilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz. Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir.

8

SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha ayrıntılı bilgi için www.intel.com/benchmarks adresini ziyaret edin.

9

Genel Performans: SYSmark* 2018 tarafından Genel Puan odaklı olarak ön üretim 10. Nesil Intel® Core™ i7-10810U işlemci ile 7. Nesil Intel® Core™ i7-7600U işlemcinin 15 Ağustos 2019 tarihindeki test sonuçları karşılaştırılarak ölçülmüştür. SYSmark* 2018, bir karşılaştırma kurulu olan Business Applications Performance Corporation (BAPCo) tarafından yayınlanmıştır. SYSmark* testleri, Windows masaüstü bilgisayar uygulamalarının performansını gerçek dünya senaryolarıyla test eder: Üretkenlik, yaratıcılık ve yanıt hızı. Senaryolarda kullanılan standart uygulamalar arasında Microsoft Office*, Adobe Creative Cloud* ve Google Chrome* bulunur. Her senaryo, genel bir skorda toplanan bağımsız metrikler üretir. YENİLENEN YAPILANDIRMALAR (YENİ): Şu özelliklere sahip ön üretim sistemi: İşlemci: Intel® Core™ i7-10810U işlemci (CML-U 6+2) PL1=15 W/25 W, 6 Çekirdek/12 İş Parçacığı, 4,9 GHz'e kadar turbo, Bellek: 2 adet 16 GB DDR4-2667 2Rx8, Depolama: Intel® 760p M.2 PCIe* NVMe* SSD, Intel® Rapid Depolama Teknolojisi (Intel® RST) sürücüsüne sahip Intel® Optane™ H10 bellek, Samsung sürücülü Samsung SSD 970 Evo Plus, Ekran Çözünürlüğü: 3840x2160 eDP Panel 12,5 inç, İşletim Sistemi: Windows 10 19H2-18363.ent.rx64.691-Appx68. Güç politikası, performans için AC/BAPCo modunda ölçüm yapılan SYSmark* 2018 hariç tüm karşılaştırma testleri için AC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Güç politikası güç için DC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Tüm karşılaştırma testleri Yönetici modunda ve Kurcalama Koruması ile Defender devre dışı olarak yürütülmüştür. Tüm performans ölçümleri için grafik sürücüsü: 2020-02-11-ci-master-4102-revenue-pr-1007926-whql, Sıcaklık: Tc:70c. MobileMark* 2018 için Tc=50c. 3 YILLIK SİSTEM:Şu özelliklere sahip OEM sistemi: İşlemci: Intel® Core™ i7 -7600U (KBL-U 2+2) PL 1=15 W, 2 Çekirdek/4 İş Parçacığı, 3,9 GHz'e kadar turbo, Bellek: 2 X 4 GB DDR4, Depolama: Intel® 760p M.2 PCIe NVMe SSD, Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080, İşletim Sistemi: 10.0.18362.175. Güç politikası, Performans için AC/BAPCo modunda ölçüm yapılan SYSmark 2018 hariç tüm karşılaştırma testleri için AC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Güç politikası güç için DC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Tüm karşılaştırma testleri Yönetici modunda ve Kurcalama Koruması ile Defender Devre Dışı olarak yürütülmüştür. Tüm performans ölçümleri için Grafik sürücüsü: belirtilmemiş, BIOS sürümü: belirtilmemiş, Sıcaklık: Tc=70c. MobileMark 2018 için Tc=50c.

10

Çoklu görev çalıştırma: Office 365 Çok İş Parçacıklı İş Yükü tarafından, üretim öncesi 10. Nesil Intel® Core™ i7-10810U işlemci ile 7. Nesil Intel® Core™ i7-7600U işlemci karşılaştırılarak ölçülmüştür. Bir çoklu görev çalıştırma senaryosunda Microsoft Office*'in aynı anda 3 görevi gerçekleştirmesi için geçen süreyi ölçer: 1. Bir PowerPoint dosyasını video olarak dışa aktarma. 2. Bir Word belgesini PDF olarak dışa aktarma. 3. Excel elektronik tablosunda hesaplama yapma. YENİLENEN YAPILANDIRMALAR (YENİ): Şu özelliklere sahip ön üretim sistemi: İşlemci: Intel® Core™ i7-10810U işlemci (CML-U 6+2) PL1=15 W/25 W, 6 Çekirdek/12 İş Parçacığı, 4,9 GHz'e kadar turbo, Bellek: 2 x 16 GB DDR4-2667 2Rx8, Depolama: Intel® 760p M.2 PCIe* NVMe* SSD, Intel® Rapid Depolama Teknolojisi (Intel® RST) sürücüsüne sahip Intel® Optane™ bellek H10, Samsung sürücülü Samsung* SSD 970 Evo Plus, Ekran Çözünürlüğü: 3840x2160 eDP Panel 12,5 inç, İşletim Sistemi: Windows* 10 19H2-18363.ent.rx64.691-Appx68. Güç politikası, performans için AC/BAPCo modunda ölçüm yapılan SYSmark* 2018 hariç tüm karşılaştırma testleri için AC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Güç politikası güç için DC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Tüm karşılaştırma testleri Yönetici modunda ve Kurcalama Koruması ile Defender devre dışı olarak yürütülmüştür. Tüm performans ölçümleri için grafik sürücüsü: 2020-02-11-ci-master-4102-revenue-pr-1007926-whql, Sıcaklık: Tc:70c. MobileMark* 2018 için Tc=50c. 3 YILLIK SİSTEM: Şu özelliklere sahip OEM sistemi: İşlemci: Intel® Core™ i7 -7600U işlemci (KBL-U 2+2) PL1=15 W, 2 Çekirdek/4 İş Parçacığı, 3,9 GHz'e kadar turbo, Bellek: 8117 MB (DDR4 SDRAM), Depolama: Intel® 760p M.2 PCIe NVMe SSD, Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080, İşletim Sistemi: 10.0.18363.657 (Win10 19H2 1909 Kasım 2019 Güncellemesi). Güç politikası, performans için AC/BAPCo modunda ölçüm yapılan SYSmark* 2018 hariç tüm karşılaştırma testleri için AC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Güç politikası güç için DC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Tüm karşılaştırma testleri Yönetici modunda ve Kurcalama Koruması ile Defender devre dışı olarak yürütülmüştür. Tüm performans ölçümleri için grafik sürücüsü: 25.20.100.6374, BIOS sürümü: KBLSE2R1.R00.X146.P02.1812100910, Sıcaklık: Tc:70c. MobileMark* 2018 için Tc=50c.

11

Sürücü performansı: PCMark* 10 Quick System Drive tarafından, 512 GB Solid State Depolama Özellikli Intel® Optane™ H10 Belleğe sahip ön üretim 10. Nesil Intel® Core™ i7-10810U işlemci ile 500 GB Samsung 970 Evo Plus depolamaya sahip ön üretim 10. Nesil Intel® Core™ i7-10810U işlemci karşılaştırılarak ölçülmüştür.

12

SOZO Technologies, 2016, sozo.tech/is-your-company-data-safe/.