Intel® Atom™ Processor C2000 Product Family

Maximize rack space and reduce energy costs with microservers for lightweight scale-out workloads. Ensure smooth integration into your data center with x86 compatibility. Plus, with our common instruction set architecture, your applications also run across the full spectrum of Intel® processor-based servers. Extreme density and energy efficiency for lightweight scale-out workloads. The Intel® Atom™ processor C2000 product family.

Dynamic Web Benchmark Performance—(PHP on LAMP)

  • Measures build and serve web page interface using the LAMP stack
  • LAMP combination of free and open source software
  • Principal components to build a web server:

LAMP = Linux* (operating system) Apache* (HTTP server) MySQL* (database s/w) PHP, Perl, or Python

Intel Estimated as of August 2013

Configuration Details

Dynamic Web Benchmark

Intel® Atom™ processor S1260: DBC SDP w/Intel® Atom™ processor S1260 (2.0 GHz, 2 cores), Intel® Hyper-Threading Technology enabled, 1x 8 GB DDR3-1333 MHz UDIMM ECC, BIOS version D134.4, Fedora* 17, Linux* Kernel 3.3.4-5fc.x86_64, Apache* 2.2.22, PHP 5.4.7, Boot drive 1x 150 GB SSD, Additional drives 2x 150 GB SSD, 2x GbE, Score: 1522

Intel Atom processor C2750: MPK SDP w/Intel Atom processor C2750 (2.4 GHz, 8 cores, B0), Intel® Turbo Boost Technology enabled, 4x 8GB DDR3-1600 MHz UDIMM ECC, BIOS version 24D03, Fedora 17, Linux Kernel 3.3.4-5fc.x86_64, Apache 2.2.22, PHP 5.4.7, Boot drive 1x 150 GB SSD, Additional drive 1x 800 GB SSD, 1x 10GbE, Score: 11351

Additional information: 1 2 3 4 5

İlgili Videolar

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Karşılaştırma testi sonuçları, "Spectre" ve "Meltdown" olarak adlandırılan yetkisiz erişim programlarına karşı uygulanan en yeni yazılım yamalarından ve sabit yazılım güncellemelerinden önce alınmıştır. Bu güncellemelerin uygulanması, bu sonuçları cihazınız ya da sisteminiz için geçersiz kılmış olabilir.

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için https://www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin.

2

Geliştirilmiş Intel SpeedStep® Teknolojisi: Daha fazla bilgi için http://ark.intel.com sayfasındaki İşlemci Teknik Özellik Bulucu'ya bakın veya Intel temsilcinizle görüşün.

3

Intel® Turbo Boost Teknolojisi içeren bir sistem gerektirir. Intel® Turbo Boost Teknolojisi ve Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi yalnızca seçkin Intel® işlemcilerde bulunur. Bilgisayar üreticinize danışın. Donanıma, yazılıma ve genel sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Daha fazla bilgi için https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html sayfasına bakın.

4

Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi), Intel HT Teknolojisini destekleyen bir Intel® İşlemci ve Intel HT Teknolojisi ile kullanılabilen bir chipset, BIOS ve işletim sistemi gerektirir. Performans kullandığınız donanıma ve yazılıma bağlı olarak değişecektir. Hangi işlemcilerin HT Teknolojisini desteklediğiyle ilgili daha fazla bilgi için, www.intel.com/products/ht/hyperthreading_more.htm sayfasına bakın.

5

Intel® işlemci numaraları, performans ölçütü değildir. İşlemci numaraları, işlemci aileleri arasındaki farklılıkları değil, her işlemci ailesi içindeki farklı özellikleri gösterir. Ayrıntılı bilgi için www.intel.com/content/www/tr/tr/processors/processor-numbers.html sayfasına bakın.