Intel® Xeon® Processor E5-2600 v3 Product Family

The Intel® Xeon® processor E5-2600 v3 product family is designed to meet the modern and future needs of compute, storage, and networking, and features accelerated performance with Intel® Advanced Vector Extensions 2 (Intel® AVX2) across a broad set of data center workloads, built-in intelligent power management capabilities that improve energy efficiency and frequency optimization, and advanced measurement and telemetry features that maximize operational efficiency through virtualization and data center orchestration. The Intel Xeon processor E5-2600 v3 product family—versatile processors at the heart of today’s data center.

Matrix multiplication based on LINPACK*

LINPACK* is a benchmark that performs a series of linear algebra computations. At the heart of LINPACK is DGEMM, a matrix multiply routine. LINPACK is typically used to measure a system's peak floating point capabilities. High Performance LINPACK (HPL) is a version that works on one to many nodes. Intel®-created variant, MP LINPACK, of the HPL benchmark uses Intel's LAPACK compute routines from the Intel® Math Kernel Library with Data Fitting Library Technology Preview (Intel® MKL with Data Fitting Library Preview). MP LINPACK can be used in all places the HPL benchmark is used.

Intel Internal Testing as of August 2014

Configuration Details

LINPACK*

Baseline configuration: Intel® Server Board S2600CP with two Intel® Xeon® processor E5-2697 v2, Intel® Hyper-Threading Technology (Intel® HT Technology) disabled, Intel® Turbo Boost Technology enabled, 8x8 GB DDR3-1866, Red Hat Enterprise Linux* (RHEL*) 6.3, Intel® MKL 11.0.5, score: 528 GFlops. Source as of August 26, 2014 TR#3034

New configuration: Intel® Server System R2208WTTYS with two Intel Xeon processor E5-2699 v3, Intel HT Technology disabled, Intel Turbo Boost Technology enabled, 8x16 GB DDR4-2133, RHEL 6.4, Intel MKL 11.1.1, score: 1,012 GFlops. Source as of August 26, 2014 TR#3034

Additional information: 1 2 3 4

 

İlgili Videolar

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Karşılaştırma testi sonuçları, "Spectre" ve "Meltdown" olarak adlandırılan yetkisiz erişim programlarına karşı uygulanan en yeni yazılım yamalarından ve sabit yazılım güncellemelerinden önce alınmıştır. Bu güncellemelerin uygulanması, bu sonuçları cihazınız ya da sisteminiz için geçersiz kılmış olabilir.

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için https://www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin.

2

Intel, üçüncü taraf karşılaştırma testlerini ya da burada belirtilen web sitelerinin tasarımlarını ve uygulamalarını kontrol etmemekte ya da denetlememektedir. Intel tüm müşterilerini ilgili web sitelerini veya benzer performans karşılaştırmalarının yer aldığı diğer siteleri ziyaret etmeleri ve satışa sunulan sistemlerin performansını yansıtıp yansıtmadığını doğrulamaları konusunda teşvik eder.

3

Intel® işlemci numaraları, performans ölçütü değildir. İşlemci numaraları, işlemci aileleri arasındaki farklılıkları değil, her işlemci ailesi içindeki farklı özellikleri gösterir. Ayrıntılar için https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/processors/processor-numbers.html sayfasını inceleyin.

4

Intel'in derleyicileri, Intel® mikroişlemcilere özel olmayan optimizasyonlarda, Intel dışındaki mikroişlemcilerle aynı derecede optimize edilmiş olabilirler ya da olmayabilirler. Bu optimizasyonlar, SSE2, SSE3 ve SSE3 yönerge setlerini ve diğer optimizasyonları kapsar. Intel, Intel tarafından üretilmeyen mikroişlemcilerde uygulanan herhangi bir optimizasyonun kullanılabilirliğini, işlevselliğini ya da verimliliğini garanti etmez.

Bu üründeki mikroişlemcilere bağlı optimizasyonlar, Intel mikroişlemcilerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Intel® mikromimarisine özgü olmayan bazı optimizasyonlar, Intel mikroişlemciler için ayrılmıştır. Bu uyarı kapsamında yer alan özel yönerge setleri hakkında daha fazla bilgi almak için uygun ürün Kullanıcı ve Başvuru Kılavuzlarını okuyun.

Uyarı revizyon no 20110804