SPECpower_ssj* 2008 with Intel® Xeon® Processor E5-4600 v3 Product Families

Run your business with energy-efficient servers designed to deliver the best combination of performance, built-in management capabilities, and cost-effectiveness by utilizing the density optimized, energy efficient and compute intensive 4-socket processor solution with the Intel Xeon processor E5-4600 v3 product families.

SPECpower_ssj*2008 is an industry-standard SPEC* benchmark that evaluates the power and performance characteristics of volume single server and multi-node server-class computers

Energy Efficient Performance

This energy-efficient workload provides a way to measure power in cunjunction with a performance metric to compare the efficiency of servers in the data center. While measuring power at the AC input of the server, the workload exercises the various server components, hierarchy, and scalability (e.g., CPU, caches, memory) as well as the implementations of the Java Virtual Machine, just-In-time compiler, garbage collection, threads and some aspects of the operating system.

Performance measurements as of June 1, 2015.  View configuration details >

Configuration Details

System Overview

1-Node, 4 x Intel® Xeon® Processor E5-4640

1-Node, 4 x Intel® Xeon® Processor E5-4669 v3

System Description

Fujitsu PRIMERGY* RX500 S7

OEM platform

Processor Information

Intel Xeon Processor E5-4640

(2.40 GHz, 20M Cache)

Intel Xeon Processor E5-4669 v3

(2.10 GHz, 45M Cache)

Number of Sockets

4

4

Number of Cores / Threads

8 / 16

18 / 36

Memory Configuration

48 GB (12 x 4 GB / 1280 MHz / 2Rx8 PC3L-12800R-11)

???

Operating System

Microsoft Windows Server* 2008 R2 Enterprise SP1

???

JVM version

IBM J9 VM* (build 2.6, JRE 1.7.0 Windows Server 2008 R2 amd64-64 20120322_106209 (JIT enabled, AOT enabled)

 

Intel® Hyper-Threading Technology

Yes

Yes

Intel® Turbo Boost Technology 2.0

No

No

Benchmark Name

SPECpower_ssj* 2008

SPECpower_ssj 2008

Benchmark Score

5350

 ??

Data Source

View source

Intel internal measurement

 

Additional information: 1 2 3 4

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Karşılaştırma testi sonuçları, "Spectre" ve "Meltdown" olarak adlandırılan yetkisiz erişim programlarına karşı uygulanan en yeni yazılım yamalarından ve sabit yazılım güncellemelerinden önce alınmıştır. Bu güncellemelerin uygulanması, bu sonuçları cihazınız ya da sisteminiz için geçersiz kılmış olabilir.

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin.

2

Intel, üçüncü taraf karşılaştırma testlerini ya da burada belirtilen web sitelerinin tasarımlarını ve uygulamalarını kontrol etmemekte ya da denetlememektedir. Intel tüm müşterilerini ilgili web sitelerini veya benzer performans karşılaştırmalarının yer aldığı diğer siteleri ziyaret etmeleri ve satışa sunulan sistemlerin performansını yansıtıp yansıtmadığını doğrulamaları konusunda teşvik eder.

3

Intel® işlemci numaraları, performans ölçütü değildir. İşlemci numaraları, işlemci aileleri arasındaki farklılıkları değil, her işlemci ailesi içindeki farklı özellikleri gösterir. Ayrıntılar için https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/processors/processor-numbers.html sayfasını inceleyin.

4

Intel'in derleyicileri, Intel® mikroişlemcilere özel olmayan optimizasyonlarda, Intel dışındaki mikroişlemcilerle aynı derecede optimize edilmiş olabilirler ya da olmayabilirler. Bu optimizasyonlar, SSE2, SSE3 ve SSE3 yönerge setlerini ve diğer optimizasyonları kapsar. Intel, Intel tarafından üretilmeyen mikroişlemcilerde uygulanan herhangi bir optimizasyonun kullanılabilirliğini, işlevselliğini ya da verimliliğini garanti etmez.

Bu üründeki mikroişlemcilere bağlı optimizasyonlar, Intel mikroişlemcilerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Intel® mikromimarisine özgü olmayan bazı optimizasyonlar, Intel mikroişlemciler için ayrılmıştır. Bu uyarı kapsamında yer alan özel yönerge setleri hakkında daha fazla bilgi almak için uygun ürün Kullanıcı ve Başvuru Kılavuzlarını okuyun.

Uyarı revizyon no 20110804