2 in 1 Performance Compared to a Four-Year-Old Laptop

Intel® Core™ M-5Y70 processor compared to Intel Core i5-520UM processor

An Intel® Core™ M processor in your 2 in 1 means you get the best of both worlds—a razor-thin laptop and an ultra-fast tablet in one super-mobile device. Go from games to presentations quickly with a device you can take anywhere and everywhere. The Intel Core M processor delivers a transformative experience for working and playing on the go. That’s serious processing. Only with Intel Inside®.

Experience it yourself

  • Blazing-fast performance on the go
  • Outstanding battery life
  • Beauty and performance in one
  • Amazing media and graphics experience

Intel® Core™ M processor performance-related link

See how the latest 2 in 1 system stacks up against the previous generation >

System Configurations

Latest 2 in 1: Intel® Core™ M-5Y70 processor (up to 2.60 GHz, 4T/2C, 4M cache)

Battery life measurements on Intel Reference Platform and OEM Pre-Production Platform.

Other performance measurements on Intel Reference Platform.

Intel Reference Platform: 4.5W thermal design power. BIOS: v80.1. Graphics: Intel® HD Graphics (driver v. 15.36.3650). Memory: 4 GB (2x 2 GB) dual channel LPDDR3-1600. SSD: Intel® SSD, 160 GB. OS: Windows* 8.1 Update RTM. System power management policy: DC Balanced for battery life measurements, AC Balanced for performance measurements. Wireless: On and connected. Battery size assumption: 35 WHr.

OEM Pre-production Platform: OEM BIOS. Graphics: Intel HD Graphics (driver v. 10.18.10.3907). Memory: 8 GB (2x 4 GB) dual channel LPDDR3-1600. SSD: Intel SSD, 256 GB. OS: Windows 8.1 Update RTM. System power management policy: DC Balanced. Wireless: On and connected. Battery size: 35 WHr.

4-year-old: Intel Core i5-520UM processor (up to 1.86 GHz, 4T/2C, 3M cache) on Acer Aspire One* 1830T-3721

18W Thermal Design Power. BIOS: Insyde v.1.11*. Graphics: Intel HD Graphics (driver v. 8.15.10.2104). Memory: 8 GB (2x 4 GB) DDR3 1333 Mhz. HDD: Seagate, 500 GB. OS: Windows 7 Ultimate 6.1 Build 7601. System power management policy: DC Balanced for battery life measurements, AC Balanced for performance measurements. Wireless: On and connected. Battery size: 62 WHr.

Additional information: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Ürün ve Performans Bilgileri

1

SYSmark* 2014, gerçek uygulamalar kullanarak bilgisayar performansını ölçen ve karşılaştıran sistem düzeyinde bir performans karşılaştırma testidir. Daha fazla bilgi için www.bapco.com adresini ziyaret edin.

2

3.56 MB 200 slaytlık Microsoft PowerPoint .pptx sunumunu 3.91 MB'lık bir PDF dosyasına dönüştürmek için Microsoft PowerPoint* - PDF dönüştürme programı kullanılmıştır.

3

Principled Technologies tarafından geliştirilen ve JavaScript/HTML5 performansını Fotoğraf Efektleri, Yüz Tanıma, Hisse Senedi Panosu ve Notlar gibi gerçek kullanımlara dayanan web uygulamalarını kullanarak ölçen bir karşılaştırma testi olan WebXPRT* 2013 kullanılarak ölçülmüştür. Her test senaryosu için sonuçlarla birlikte genel puanı da verir. Intel, BenchmarkXPRT* Geliştirme Topluluğunun bir üyesi ve sponsorudur; aynı zamanda XPRT karşılaştırma testleri ailesinin de önemli geliştiricilerinden biridir. Principled Technologies, XPRT karşılaştırma testleri ailesinin yayıncısıdır. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için diğer bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir.

4

DSLR kamera ile çekilen 19.70 MB, 36.3 megapiksel, JPG fotoğrafını düzenlemek için Adobe Photoshop CC* 2014 fotoğraf düzenleme programı kullanılmıştır. "Colored Pencil" artistik filtresi uygulanmıştır, efektin genişliği ile parlaklığı ayarlanmış ve önizlenmiştir. Varsayım: ortalama fotoğraf boyutu 400 K.

5

Tam HD video oynatma pil tüketimi, 1080p 10 Mb/sn H.264 Elephants Dream videosu kullanılarak ölçülmüştür. Yapılandırma: Cihaz ayarlarında tüm bağlantıları devre dışı bırakın. Intel® Ekran Güç Tasarrufu Teknolojisini (Intel® DPST) devre dışı bırakın, belirtilen tam ekran beyaz arka plan kullanılmış sistemde belirtilen ekran parlaklığını ayarlayın ve Intel DPST'yi yeniden etkinleştirin. Denetim Masası'nda Güç Seçenekleri altında uyumlu parlaklık ayarını KAPATIN. "Ekranı karart" ayarını hem pil hem de AC için asla olarak belirleyin. "Bilgisayarı uyku moduna geçir" ayarını hem pil hem de AC için asla olarak belirleyin. Önyüklemeden sonra 15 dakika bekleyin. Varsayılan video oynatıcıyı (Windows için Windows* 8.1 Stili Kullanıcı Arabirimi video oynatıcısı) çalıştırın, işyükü videosunu sürekli oynatmaya ayarlayarak başlatın ve testi başlatmak için AC fişinin bağlantısını kesin. Pil tükenene kadar geçen süreyi ölçün.

6

Estimated based on MobileMark* 2012 Office Productivity—a performance-qualified battery life application-based benchmark that reflects usage patterns of modern users.

7

3D oyun performansını ölçen bir 3D grafik testi olan 3DMark* Ice Storm 1.2 Unlimited kullanılarak ölçülmüştür. Daha fazla bilgi edinmek için www.futuremark.com adresini ziyaret edin.

8

iPhone 4S* ile çekilebilecek 6 dakikalık, ~1 GB, 1920x1080 çözünürlükte, 23738 kb/sn, MOV biçiminde bir video dosyasını dönüştürmek için CyberLink MediaEspresso 7* kullanılmıştır. Bu dosya iPod* gibi bit hızına sahip taşınabilir bir cihazda görüntülenmek için veya İnternet aktarımları sırasında daha küçük boyutlu 1920x1080 çözünürlükte, H.264 bir .m2ts* dosyasına dönüştürülür.

9

Karşılaştırma testi sonuçları, "Spectre" ve "Meltdown" olarak adlandırılan yetkisiz erişim programlarına karşı uygulanan en yeni yazılım yamalarından ve sabit yazılım güncellemelerinden önce alınmıştır. Bu güncellemelerin uygulanması, bu sonuçları cihazınız ya da sisteminiz için geçersiz kılmış olabilir.

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için https://www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin.

10

Intel is a sponsor and member of the BenchmarkXPRT* Development Community, and was the major developer of the XPRT family of benchmarks. Principled Technologies is the publisher of the XPRT family of benchmarks. You should consult other information and performance tests to assist you in fully evaluating your contemplated purchases.