Simplify PC Management with DaaS Featuring the Intel® vPro™ Platform

Get what your business needs with the latest Intel® vPro™ platform through a predictable Device as a Service (DaaS) subscription.

Enjoy Reduced IT Workloads and Faster Access to the Latest PC Technology at a Predictable Subscription Price

Device as a Service (DaaS) subscriptions help reduce your IT workload by offloading PC management, maintenance and asset retirement to a third party. Refresh your employees’ PCs at a faster cadence and enjoy simplified PC deployment with predictable costs by combining hardware, services, and support into a single, regular per-seat outlay to one vendor. Power your workforce with DaaS subscriptions featuring PCs with the latest, built-for-business Intel® vPro™ platform.1

Refresh to the Latest Intel® vPro™ Platform

Start with the Foundation of Business Computing

The Intel® vPro™ platform streamlines productivity with the fast, responsive performance necessary for serious business compute.2 Get in front of threats with hardware-enhanced security and reduce IT operating costs with remote manageability.

Learn more about Intel® vPro™ platform

Modernize Your Computers, Optimize Your Windows* 10 Migration

Want to make the most of your Windows* 10 migration? Update your hardware to PCs powered by the latest 8th Gen Intel® Core™ vPro™ processors to help deliver advanced security features, productivity, and consistency across your enterprise.

Learn more about migrating to Windows* 10

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha ayrıntılı bilgi için https://www.intel.com.tr/performance adresini ziyaret edin.

2

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım ile yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Performans, sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin.