Üretken Ekipler İçin İş Masaüstü Bilgisayarları

Her çalışanın daha üretken, yaratıcı ve başarılı olabilmesi için doğru masaüstü bilgisayarı seçin.

Çalışanlarınızın ihtiyaçları için en uygun iş masaüstü bilgisayarını nasıl bulabileceğinizi keşfedin; kasalı bilgisayar, küçük form faktörlü bilgisayar, All-in-One (AIO) veya iş istasyonu. Her form faktörünün avantajlarını karşılaştırın ve işlemci (CPU), depolama, bellek, grafik ve ekran özelliklerinin kararınıza nasıl etki edeceğini öğrenin. İşletme için tasarlanmış masaüstü bilgisayar için Intel vPro® platformlu bir bilgisayar seçin.

İş İçin Masaüstü Bilgisayarı Seçimi

Çalışma ortamınızdaki birçok farklı görevi düşündüğünüzde, her çalışana uygun iş masaüstü bilgisayarını seçmek karmaşık gelebilir. Çalışanların ihtiyaçlarını belirleyip bu ihtiyaçları uygun teknik özellikler ve işe en uygun form faktörüyle eşleştirmeniz gerekir.

Karar aşamasına ait bir diğer önemli faktör de iş masaüstü bilgisayarının temelinde bulunan teknoloji platformudur. Bu faktör performansı, güvenliği ve bilgisayarları yönetme becerinizi etkileyebilir. Örneğin, iş için kullanıma yönelik Intel vPro® platformlu bilgisayarlar, özellikle çalışan üretkenliğini artırmak, dahili donanım destekli güvenlik özellikleri sağlamak ve BT ekibiniz için yönetimi kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır.

OEM'lerin sunduğu tüm farklı yapılandırmalarla iş masaüstü bilgisayarlarını herkesin ihtiyaçlarına tam uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Bileşenlere Dair Dikkat Edilecek Hususlar

Araştırmanıza başlarken şu bileşenleri göz önünde bulundurun.

İşlemci (CPU)
İşlemci veya merkezi işlem birimi (CPU), iş masaüstü bilgisayarının beynidir. İşlemci ne kadar güçlüyse komutları alma, hesaplamaları gerçekleştirme ve projeleri tamamlama hızı da o kadar yüksektir. En yeni Intel® Core™ vPro® işlemciler; çalışanlar ister çoklu görev yürütüyor ister video konferansa katılıyor veya devasa elektronik tablolarla uğraşıyor olsun, işe uygun üstün performans sunar.

Bellek ve Depolama
Bilgisayarın rastgele erişim belleği (RAM), CPU'nun neredeyse anında çağırabileceği verileri depolar. Bilgisayarı kapattığınızda RAM'deki verileri de temizlemiş olursunuz. Çoğu masaüstü bilgisayarda 8 GB RAM bulunur; ancak 16 GB'lık bir sistem almak veya uygulamalar için gerekliyse bellek eklemek mümkündür. Yeni bir bellek teknolojisi türü olan Intel® Optane™ bellek, bilgisayarı başlatırken veya uygulamaları çalıştırırken daha yüksek yanıt hızı sağlayarak standart RAM'i tamamlar ve Intel® Core™ işlemcilere sahip olan belirli bilgisayarlarda bilgi işlem deneyimini hızlandırır.

Depolama, masaüstü bilgisayarınızın veri bankasıdır; işletim sisteminizi ve tüm programlar ile dosyaları saklar. Bilgisayar kapatıldığında veriler korunur. Sabit disk sürücüler (HDD'ler) daha yoğun ve uygun maliyetliyken solid state sürücüler (SSD'ler) daha hızlıdır ve günümüzün tercih edilen birincil sürücü çözümüdür. Intel® Optane™ SSD'lerin de dahil olduğu Intel® Solid State Sürücüleri, çok yüksek kararlılık ve güç verimliliği ile yüksek performans sunar. Bazı masaüstü kullanıcıları ikisini birden tercih eder; birincil işletim sistemini çalıştırmak için SSD ve genişletilmiş yerel depolama için HDD.

Grafikler
Grafik işleme birimi (GPU), ekranınızdaki görselleri oluşturmak için karmaşık hesaplamalar yapar. GPU'lar entegre (CPU'nun yanında gömülü) veya harici (grafik kartında ayrı bir çip) olabilir. Yüksek düzeyli görsel uygulamalar için çoğu masaüstü bilgisayarda bir grafik kartı bulunur. Özellikle iş istasyonları, yoğun hesaplamalar yapabilmek ve karmaşık görüntüleri gösterebilmek için üst düzey performanslı grafiklere ihtiyaç duyar.

Bağlantı
İş masaüstü bilgisayarları için Ethernet hala en yüksek performanslı bağlantı seçeneğidir. Ancak Ethernet kablolarını her ihtiyacınız olduğunda bulamayabilirsiniz. İşte yeni Wi-Fi standardının yıldızının parladığı yer burasıdır. Wi-Fi 6, birçok bağlı cihazın bulunduğu yerlerde kaliteli kablosuz bağlantı sunar.

Intel® Wi-Fi 6 teknolojili bilgisayarlar size özellikle yoğun ortamlarda yüksek kablosuz hızı, çevik performans, gelişmiş güvenlik ve güvenilirlik sunar. En yeni Intel vPro® platformuna sahip iş masaüstü bilgisayarları, Intel® Wi-Fi 6 özellikleri çip sete entegre edilmiş olarak gelir.

İş masaüstü bilgisayarlarında monitörlerle ve diğer çevre birimlerle bağlantı kurulabilmesi için çeşitli bağlantı noktaları bulunur. Bunlar arasında USB-C, HDMI ve Thunderbolt™ 3 bağlantı noktaları vardır.

Güç Tüketimi
İş masaüstü bilgisayarının güç tüketimi bileşenlerine (CPU, video kartı, depolama sürücüleri) ve kullanım şekline bağlıdır. İş masaüstü bilgisayarının güç kapasitesi arttıkça performansı da artar.

Masaüstü bilgisayarlara yönelik Intel® işlemciler, çok çeşitli form faktörlerine imkan tanıyan üç güç seçeneği sunar: 35 watt, 65 watt ve 95+ watt. Alt kademede All-in-One (AIO) ve düşük güç tüketimli küçük form faktörlü bilgisayarlar bulunur. Orta kademede iş istasyonları haricinde neredeyse tüm form faktörleri bulunur. Üst kademede üstün performanslı kasalı bilgisayarlar ve iş istasyonları bulunur. İşletmeniz için güç tüketimi önemli bir faktörse ihtiyacınız olan performansla güç tüketimi arasında denge kurmanız gerekir.

En yeni Intel® Core™ vPro® işlemciler; çalışanlar ister çoklu görev yürütüyor ister video konferansa katılıyor veya devasa elektronik tablolarla uğraşıyor olsun, işe uygun yüksek performans sunar.

Intel vPro® Platformu

Intel vPro® platformu üzerinde geliştirilen masaüstü bilgisayarlar; işletme sınıfı performans, donanım destekli güvenlik özellikleri, uzaktan yönetim özellikleri ve platform kararlılığı sağlar. İşletmelere yönelik bilgisayarlar çalışan üretkenliğini artırmak ve BT ekibiniz için yönetimi kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır.

Intel vPro® platformu, şirket güvenlik duvarının içinde veya dışında bulunan bilgisayarlarınız için güvenilir bir temel sunar. Intel® Hardware Shield, işletim sistemi altında korumayı artırarak siber saldırılara karşı korumaya yardımcı gelişmiş bir tehdit algılama özelliğine sahiptir.

İş masaüstü bilgisayarları, performansını yıllar boyunca her gün korumalıdır. Beklenmeyen arıza süreleri, kaçırılan fırsatlar ve üretkenlik kaybı anlamına gelir. Intel vPro® platformu, Intel® Active Management Teknolojisi üzerinden uzaktan yönetim özellikleri sunar ve BT'nin çalışanları desteklemesini kolaylaştırır. İş masaüstü bilgisayarları kapalıyken veya işletim sistemi yanıt vermiyorken bile gelişmiş sistem yönetimi ve onarımına güvenebilirsiniz.

İş Masaüstü Bilgisayarları Türleri

İş masaüstü bilgisayarının form faktörü çeşitliliği size boyut, şekil ve performans seçenekleri sunar. Bunlar arasında geleneksel kasalı bilgisayarlar, küçük form faktörlü bilgisayarlar, zarif All-in-One (AIO) ve birinci sınıf iş istasyonları bulunur. Masaüstü bilgisayarlar genellikle hareketsizdir ve sabitlenebilir; bu nedenle birçok form faktörü aynı zamanda fiziksel güvenlik de sunar.

Kasalı Bilgisayarlar

Kasalı bilgisayarlar; CPU, RAM veya depolama yuvalarıyla tüm form faktörleri arasında yapılandırmaya en uygun olandır. Çağrı merkezleri, hemşire istasyonları veya perakende mağazaları gibi yerlerdeki paylaşımlı bilgisayarlar için idealdir.

Masaüstü bilgisayarları görüntüleyin

Küçük Form Faktörlü Bilgisayarlar

Küçük form faktörleri, dar alanlara sığacak yüksek performans sunar. Bu cihazları dijital ekranların arkasına veya konferans odasındaki masanın altına yerleştirebilirsiniz ve tam boyutlu bilgisayar performansı elde edersiniz. Alternatif olarak, minimalist ve alandan tasarruf sağlayan bir çalışma alanı düzenlemek için bu cihazları ofiste kullanabilirsiniz.

Mini Bilgisayarları görüntüleyin

Intel® NUC Mini Bilgisayarları görüntüleyin

All-in-One Bilgisayar (AIO)

All-in-One (AIO); tüm bilgisayar, dokunmatik ekran, mikrofon, hoparlör ve G/Ç bağlantı noktalarını zarif profilli şık bir sistemde bir araya getirir. All-in-One (AIO), genellikle klavye veya kulaklık gibi çevre birimleriyle kolay bağlantıyı destekler. Ses kontrolü ve yerleşik kameralar gibi özelliklerle üretkenliği en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

All-in-One (AIO) cihazları görüntüleyin

İş İstasyonları

İş istasyonları, ağır grafik veya bilgi işlem görevlerini yerine getirmek için yüksek performans sunar. Bu görevler arasında analiz, 3D tasarım, video ve ses oluşturma, animasyon ve grafik oluşturma bulunur.

İş istasyonlarını görüntüleyin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

MobileMark* 2018, bir karşılaştırma kurulu olan Business Applications Performance Corporation (BAPCo) tarafından yayınlanmıştır. MobileMark; Üretkenlik, Yaratıcılık ve Web Gezintisi gibi gerçek dünya senaryoları kullanarak Windows* Performansına Dayalı Pil Ömrünü test eder. Senaryolarda kullanılan standart uygulamalar arasında Microsoft Office*, Adobe Creative Cloud* ve Google Chrome* bulunur. Her bir senaryo ayrı bir Performans Yeterlilik Derecesi ve Pil Ömrü Derecesi sunar. Tekrar edilen pil tüketimlerine boşta kalma süresi de dahildir. Windows için MobileMark 2018, Win64'ü destekler.

2

Performans sonuçları Mart 2020 itibarıyla yapılan testlere dayalıdır ve genel kullanıma açık tüm güncellemeleri yansıtmayabilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz. Diğer adlar ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir. Performans ve değerlendirme sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen http://www.intel.com/benchmarks sayfasını ziyaret edin.

Yapılandırmalar: Intel Core i5-10600 vPro (6 Çekirdek/12 İş Parçacığı, 4,8 Ghz'ye kadar) Lenovo ThinkCentre M80s-1 ile ölçülmüştür, BIOS: M2TKT26A, Grafik: ATI Radeon 520 (sürücü 23.20.13032.2006), Bellek: 2x8 GB DRAM 2666 Mhz, Depolama: Samsung PM981 256 GB SSD, Ekran: 1920x1080, İşletim Sistemi: Win 10 Pro 1909 v535.

AMD Ryzen 5 PRO 3600 (6 Çekirdek/12 İş Parçacığı, 4,2 Ghz'ye kadar) Lenovo ThinkCentre M75s-1 ile ölçülmüştür, BIOS: M2CKT36A, Grafik: ATI Radeon 520 (sürücü: 23.20.13032.2006), Bellek: 2x8 GB DRAM 2666 Mhz, Depolama: Samsung PM981 256 GB SSD, Ekran: 1920x1080, İşletim Sistemi: Win 10 Pro 1909 v535.

3

Performans sonuçları, 2020 yılının Mart ayında yapılan testlere dayalıdır ve genel kullanıma açık tüm güvenlik güncellemelerini içermeyebilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz. Performans; kullanım, yapılandırma ve diğer faktörlere göre değişebilir. www.Intel.com/PerformanceIndex sayfasından daha fazla bilgi edinin.

4

Performans sonuçları 4 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla yapılan testlere dayalıdır ve genel kullanıma açık tüm güvenlik güncellemelerini içermeyebilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz. Performans kullanıma, yapılandırmaya ve diğer faktörlere göre değişir. www.Intel.com/PerformanceIndex sayfasından daha fazla bilgi edinin.

5

MS PowerBI* İş Yükü tarafından ön üretim 10. Nesil Intel® Core™ i7-10700 işlemci ile 6. Nesil Intel® Core™ i7-6700 işlemci karşılaştırılarak ölçülmüştür. Şu özelliklere sahip platformlarda ölçülmüştür: İşlemci: 10. Nesil Intel® Core™ i7-10700 işlemci (CML-S) PL1=65 W TDP, 8 Çekirdek/16 İş Parçacığı 4,8 GHz'ye kadar Turbo, Anakart: Ön Üretim Asus ROG Maximus XII Formula, Bellek: 32 GB DDR4-2933 DDR4 SDRAM, Depolama: Intel® SSD 905P 960 GB, Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080, İşletim Sistemi: Microsoft Windows* 10 Pro 1909 V720 19H2(RS6). Güç ilkesi, AC/BAPCo modunda ölçülen SYSmark* 2014 dışındaki tüm karşılaştırma testleri için AC/HighPerf olarak ayarlanmıştır. Tüm karşılaştırma testleri, Yönetici modunda ve Kurcalama Koruması ile Defender Devre Dışı olarak yürütülmüştür, Grafik kartı: NVIDIA RTX 2080Ti, Grafik sürücüsü: 442.59, Bios sürümü 403, Sıcaklık: Tüm performans ölçümleri için Hava Soğutmalı Isı Bloğu. - İşlemci: 6.Nesil Intel® Core™ i7-6700 işlemci (SKL-S) PL1=65 W TDP, 4 Çekirdek/8 İş Parçacığı 4.0 GHz'e kadar Turbo, Anakart: Üretimdeki Asus Prime* Z170M-Plus, Bellek: 32 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM, Depolama: Intel® SSD 905P 960 GB, Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080, İşletim Sistemi: Microsoft Windows* 10 Pro 1909 V720 19H2(RS6). Güç ilkesi, AC/BAPCo modunda ölçülen SYSmark* 2014 dışındaki tüm karşılaştırma testleri için AC/HighPerf olarak ayarlanmıştır. Tüm karşılaştırma testleri, Yönetici modunda ve Kurcalama Koruması ile Defender Devre Dışı olarak yürütülmüştür, Grafik kartı: NVIDIA RTX 2080Ti, Grafik sürücüsü: 442.59, Bios sürümü 3805, Sıcaklık: Tüm performans ölçümleri için Hava Soğutmalı Isı Bloğu.