Üretken Ekipler İçin İş Masaüstü Bilgisayarları

Her çalışanın daha üretken, yaratıcı ve başarılı olabilmesi için doğru masaüstü bilgisayarı seçin.

İşletmeler İçin Masaüstü Bilgisayarlar:

  • İş masaüstü bilgisayarları, çalışanlarınıza çalışmalarını en etkili ve faydalı şekilde yürütecekleri araçlar sunar.

  • Her çalışanın ihtiyacına uygun doğru iş masaüstü form faktörünü ve teknik özellikleri seçin.

  • Intel vPro® platformu; iş masaüstü bilgisayarları için olağanüstü performans, güvenlik özellikleri, uzaktan yönetim ve stabilite sunar.

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT

Çalışanlarınızın ihtiyaçları için en uygun iş masaüstü bilgisayarını nasıl bulabileceğinizi keşfedin; kasalı bilgisayar, küçük form faktörlü bilgisayar, All-in-One (AIO) veya iş istasyonu. Her form faktörünün avantajlarını karşılaştırın ve işlemci (CPU), depolama, bellek, grafik ve ekran özelliklerinin kararınıza nasıl etki edeceğini öğrenin. İşletme için tasarlanmış masaüstü bilgisayar için Intel vPro® platformlu bir bilgisayar seçin.

İş İçin Masaüstü Bilgisayarı Seçimi

Çalışma ortamınızdaki birçok farklı görevi düşündüğünüzde, her çalışana uygun iş masaüstü bilgisayarını seçmek karmaşık gelebilir. Çalışanların ihtiyaçlarını belirleyip bu ihtiyaçları uygun teknik özellikler ve işe en uygun form faktörüyle eşleştirmeniz gerekir.

Karar aşamasına ait bir diğer önemli faktör de iş masaüstü bilgisayarının temelinde bulunan teknoloji platformudur. Bu faktör performansı, güvenliği ve bilgisayarları yönetme becerinizi etkileyebilir. Örneğin, iş için kullanıma yönelik Intel vPro® platformlu bilgisayarlar, özellikle çalışan üretkenliğini artırmak, dahili donanım destekli güvenlik özellikleri sağlamak ve BT ekibiniz için yönetimi kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır.

OEM'lerin sunduğu tüm farklı yapılandırmalarla iş masaüstü bilgisayarlarını herkesin ihtiyaçlarına tam uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Bileşenlere Dair Dikkat Edilecek Hususlar

Araştırmanıza başlarken şu bileşenleri göz önünde bulundurun.

İşlemci (CPU)
İşlemci veya merkezi işlem birimi (CPU), iş masaüstü bilgisayarının beynidir. İşlemci ne kadar güçlüyse komutları alma, hesaplamaları gerçekleştirme ve projeleri tamamlama hızı da o kadar yüksektir. En yeni Intel® Core™ vPro® işlemciler; çalışanlar ister çoklu görev yürütüyor ister video konferansa katılıyor veya devasa elektronik tablolarla uğraşıyor olsun, işe uygun üstün performans sunar.

Bellek ve Depolama
Bilgisayarın rastgele erişim belleği (RAM), CPU'nun neredeyse anında çağırabileceği verileri depolar. Bilgisayarı kapattığınızda RAM'deki verileri de temizlemiş olursunuz. Çoğu masaüstü bilgisayarda 8 GB RAM bulunur; ancak 16 GB'lık bir sistem almak veya uygulamalar için gerekliyse bellek eklemek mümkündür. Yeni bir bellek teknolojisi türü olan Intel® Optane™ bellek, bilgisayarı başlatırken veya uygulamaları çalıştırırken daha yüksek yanıt hızı sağlayarak standart RAM'i tamamlar ve Intel® Core™ işlemcilere sahip olan belirli bilgisayarlarda bilgi işlem deneyimini hızlandırır.

Depolama, masaüstü bilgisayarınızın veri bankasıdır; işletim sisteminizi ve tüm programlar ile dosyaları saklar. Bilgisayar kapatıldığında veriler korunur. Sabit disk sürücüler (HDD'ler) daha yoğun ve uygun maliyetliyken solid state sürücüler (SSD'ler) daha hızlıdır ve günümüzün tercih edilen birincil sürücü çözümüdür. Intel® Optane™ SSD'lerin de dahil olduğu Intel® Solid State Sürücüleri, çok yüksek kararlılık ve güç verimliliği ile yüksek performans sunar. Bazı masaüstü kullanıcıları ikisini birden tercih eder; birincil işletim sistemini çalıştırmak için SSD ve genişletilmiş yerel depolama için HDD.

Grafikler
Grafik işleme birimi (GPU), ekranınızdaki görselleri oluşturmak için karmaşık hesaplamalar yapar. GPU'lar entegre (CPU'nun yanında gömülü) veya harici (grafik kartında ayrı bir çip) olabilir. Yüksek düzeyli görsel uygulamalar için çoğu masaüstü bilgisayarda bir grafik kartı bulunur. Özellikle iş istasyonları, yoğun hesaplamalar yapabilmek ve karmaşık görüntüleri gösterebilmek için üst düzey performanslı grafiklere ihtiyaç duyar.

Bağlantı
İş masaüstü bilgisayarları için Ethernet hala en yüksek performanslı bağlantı seçeneğidir. Ancak Ethernet kablolarını her ihtiyacınız olduğunda bulamayabilirsiniz. İşte yeni Wi-Fi standardının yıldızının parladığı yer burasıdır. Wi-Fi 6, birçok bağlı cihazın bulunduğu yerlerde kaliteli kablosuz bağlantı sunar.

Intel® Wi-Fi 6 teknolojili bilgisayarlar size özellikle yoğun ortamlarda yüksek kablosuz hızı, çevik performans, gelişmiş güvenlik ve güvenilirlik sunar. En yeni Intel vPro® platformuna sahip iş masaüstü bilgisayarları, Intel® Wi-Fi 6 özellikleri çip sete entegre edilmiş olarak gelir.

İş masaüstü bilgisayarlarında monitörlerle ve diğer çevre birimlerle bağlantı kurulabilmesi için çeşitli bağlantı noktaları bulunur. Bunlar arasında USB-C, HDMI ve Thunderbolt™ 3 bağlantı noktaları vardır.

Güç Tüketimi
İş masaüstü bilgisayarının güç tüketimi bileşenlerine (CPU, video kartı, depolama sürücüleri) ve kullanım şekline bağlıdır. İş masaüstü bilgisayarının güç kapasitesi arttıkça performansı da artar.

Masaüstü bilgisayarlara yönelik Intel® işlemciler, çok çeşitli form faktörlerine imkan tanıyan üç güç seçeneği sunar: 35 watt, 65 watt ve 95+ watt. Alt kademede All-in-One (AIO) ve düşük güç tüketimli küçük form faktörlü bilgisayarlar bulunur. Orta kademede iş istasyonları haricinde neredeyse tüm form faktörleri bulunur. Üst kademede üstün performanslı kasalı bilgisayarlar ve iş istasyonları bulunur. İşletmeniz için güç tüketimi önemli bir faktörse ihtiyacınız olan performansla güç tüketimi arasında denge kurmanız gerekir.

En yeni Intel® Core™ vPro® işlemciler; çalışanlar ister çoklu görev yürütüyor ister video konferansa katılıyor veya devasa elektronik tablolarla uğraşıyor olsun, işe uygun yüksek performans sunar.

Intel vPro® Platformu

Intel vPro® platformu üzerinde geliştirilen masaüstü bilgisayarlar; işletme sınıfı performans, donanım destekli güvenlik özellikleri, uzaktan yönetim özellikleri ve platform kararlılığı sağlar. İşletmelere yönelik bilgisayarlar çalışan üretkenliğini artırmak ve BT ekibiniz için yönetimi kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır.

Intel vPro® platformu, şirket güvenlik duvarının içinde veya dışında bulunan bilgisayarlarınız için güvenilir bir temel sunar. Intel® Hardware Shield, işletim sistemi altında korumayı artırarak siber saldırılara karşı korumaya yardımcı gelişmiş bir tehdit algılama özelliğine sahiptir.

İş masaüstü bilgisayarları, performansını yıllar boyunca her gün korumalıdır. Beklenmeyen arıza süreleri, kaçırılan fırsatlar ve üretkenlik kaybı anlamına gelir. Intel vPro® platformu, Intel® Active Management Teknolojisi üzerinden uzaktan yönetim özellikleri sunar ve BT'nin çalışanları desteklemesini kolaylaştırır. İş masaüstü bilgisayarları kapalıyken veya işletim sistemi yanıt vermiyorken bile gelişmiş sistem yönetimi ve onarımına güvenebilirsiniz.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

İş yükleri ve yapılandırmalar için www.Intel.com/PerformanceIndex adresini ziyaret edin. Sonuçlar farklı olabilir.

2

SYSmark 25 genel puanı ile ölçülmüştür. 11. Nesil Intel® Core™ vPro® i5-11500 ve AMD Ryzen 7 PRO 4750G.

3

Microsoft Office 365 iş akışıyla ölçülmüştür. 11. Nesil Intel® Core™ vPro® i5-11500 ve AMD Ryzen 7 PRO 4750G.

4İşlemci: 11. Nesil Intel® Core™ i9-11900 işlemci (RKL-S) PL1=65 W TDP, 8 çekirdek 16 iş parçacığı; Anakart: Ön üretim Asus Q570; Bellek: G. Skill DDR4 CL 14-14-14-34, 2X 16 GB DDR4- 2933 MHZ; Grafik: Dahili UHD 750, Grafik Sürücü: 27.20.100.9127 Depolama: Intel SSD 905P 960 GB; Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080; İşletim Sistemi: Microsoft Windows 10 Pro 20H2 19042.685; BIOS versiyon 601.
5İşlemci: 7. Nesil Intel® Core™ i7- 7700 işlemci (CML-S) PL1=65 W TDP, 4 çekirdek 8 iş parçacığı, Anakart: Üretim Q270MC; Bellek: G. Skill DDR4 14-14-14-34, 2X 16 GB DDR4- 2400 MHz; Grafik Dahili HD630 Grafik Sürücü: 26.200.100.7637, Depolama: Intel SSD 905P 960GB; Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080; İşletim Sistemi: Microsoft Windows 10 Pro 20H2 19042.685; BIOS versiyon 1607.