İş Bilgisayarlarınızdan Daha Fazlasını Bekleyin

Her iş gününden daha fazla fayda sağlamak için birinci sınıf iş bilgisayarlarına ihtiyaç duyarsınız. Intel vPro® platformu; iş gücü üretkenliği, uç nokta güvenliği, mobil cihaz yönetimi ve çok daha fazlasına yönelik özelliklerle işletmeler için geliştirildi.1

İş Bilgisayarlarınız İçin Neden Intel vPro® Platformunu Seçmelisiniz?

Yüksek performanslı bir işletme, birinci sınıf iş bilgisayarlarını gerektirir. Performans, güvenlik özellikleri, yönetilebilirlik ve kararlılığa sahip olduğunuzda; bilgisayar filonuzu rekabetçi avantaja dönüştürebilirsiniz.

Intel vPro® platformu işletmeler için tasarlanmıştır. En yeni teknolojileri tek bir entegre ve doğrulanmış çözümde sunmak için tasarlanmış tavizsiz bir bilgisayar platformudur.

Çalışanlar, Intel vPro® platformu üzerine kurulu kurumsal bilgisayarlar ile odaklanmış üretkenlik ve uyarlanabilir performans için doğru araçları elde ederler. BT; çevreyi korumak ve etkin bir şekilde yönetmek için donanım tabanlı güvenlik özelliklerine, güçlü yönetilebilirliğe ve kararlı bir platforma sahip olur. Bu da herkesin harika bir kullanıcı deneyiminin keyfini çıkarması anlamına gelir.

İş Bilgisayarlarınız İçin Performans Ne Anlama Gelir?

Bilgisayar performansı, çalışan üretkenliği üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Aslında, çalışanlar yaşı üç yılın üzerindeki bilgisayarlarının açılmasını beklerken, her yıl bir tam iş gününe varan kayıp yaşayabilirler.2

İş sınıfı CPU'ya sahip bir bilgisayar tercih etmek; çoklu görev çalıştırma ve veri analizi için hızlı ve yanıtı hızı yüksek performansa, en yeni bağlantı standartlarına ve uzun pil ömrüne sahip olmak anlamına gelir. Tüm bunlar çalışanların sürekliliğini pekiştirerek daha üretken olmalarını sağlar.

İş bilgisayarları için performans hakkında bilgi edinin

İş Bilgisayarlarınız Neden Donanım Tabanlı Güvenliğe İhtiyaç Duyar?

Yazılım tabanlı güvenlik cihazlarınızı korumak için önemli bir rol oynasa da, modern tehditleri karşılamak için yeterli değildir. Bilgisayar korsanları işletim sisteminizin altındaki kodlara kötü niyetli yazılım yüklemek için yeni yollar buluyorlar.

Bilgisayar donanımınıza entegre olan güvenlik teknolojileri cihazlarınız, uygulamalarınız ve veriniz için önemli bir güvenlik katmanı sağlar. Donanım tabanlı güvenlik özellikleri; bellenim saldırılarının riskini azaltmaya yardımcı olur ve mobil güvenlik ile kimlik yönetimini destekler.

Donanım tabanlı güvenlik hakkında bilgi edinin

Cihazlar Bant Dışındayken Yönetilebilirlik Nasıl Genişletilebilir?

Cihazları uzaktan yönetmenize ve tamir etmenize olanak sağlayan birçok yazılım aracı vardır. Peki işletim sistemi çöktüğünde veya bilgisayar kapandığında ne olur?

Donanım tabanlı uzaktan yönetim, BT yöneticilerinin cihazlara bant dışındayken erişim sağlamasına olanak verir. Bir bilgisayar ağ bağlantısına ve güç kaynağına erişime sahip olduğu sürece yönetilebilir.

Uzaktan yönetim hakkında bilgi edinin

İşletmeniz Neden Kararlı Bir Bilgisayar Platformuna İhtiyaç Duyar?

İş bilgisayarı satın alırken yıllara yayılan önemli bir karar verirsiniz. Kararlı bir platform, bugün güvenilirlik sunarken gelecek büyümeye ölçeklemenize imkan sunan bir kullanılabilirliği de beraberinde getirir. Bu kararlılık; sık sürücü güncellemesi ve uyumsuzluktan kaçınabilmeniz anlamına gelir ki bu da bilgisayar görüntülerini yönetme yeteneğinize etki edebilir. Ayrıca yeni teknolojiye geçişinizi kendi şartlarınızla gerçekleştirmenizi sağlar.

Kararlı bilgisayar platformları hakkında bilgi edinin

Intel vPro® Platformu Üzerine Kurulu Cihazlar

Intel vPro® platformu, ihtiyaçlarınızı karşılamak için geniş bir iş bilgisayar form faktörü kümesini destekler.

İş Sınıfı Dizüstü ve 2'si 1 Arada Bilgisayarlar

İşletmenizi başarı için sektör lideri güç ve performansa sahip, ince, hafif ve şık dizüstü ve 2'si 1 Arada bilgisayarlarla donatın.

İş için dizüstü bilgisayarlara göz atın

Geliştirilmiş Masaüstü Üretkenliği

Şirketiniz ihtiyaç duyduğu yeni nesil hızı, duyarlılığı ve güvenilirliği her masaya getirin.

İş için masaüstü bilgisayarlara göz atın

Intel vPro® Platformunun Avantajları


2019 yılında Intel tarafından yaptırılan bir Forrester Consulting araştırmasının sonuçlarına göre Intel vPro® platformunu seçmenin kayda değer maliyet avantajları vardır. Platform 1,1 milyon ABD doları olan maliyetlere kıyasla yüzde 155'lik bir yatırım getirisi ile sonuçlanan üç yıllık, riske göre düzenlenmiş 2,8 milyon ABD doları tutarında faydalar ve dokuz aylık bir geri ödeme (bir kompozit organizasyon kullanılarak tahmin edilen şekilde) sunar.3

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel, üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Bu içerikleri gözden geçirmeniz, diğer kaynaklara başvurmanız ve bahsedilen verilerin doğruluğunu onaylamanız gerekir.

2

"Çalışanlar yalnızca bilgisayarlarının açılmasını beklerken yılda bir iş günü kaybederler" ifadesi, Intel'in talebiyle J.Gold Associates, LLC tarafından, 16 ülkeden (Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Türkiye, BAE, Birleşik Krallık, ABD) küçük işletmelerde çalışan 3297 katılımcının yanıtlarıyla eski bilgisayarların zorluklarını ve maliyetlerini değerlendirme amacıyla 2018 yılında yapılan web tabanlı ankete dayanır. Bilgisayarın günde bir kere başlatıldığı varsayılarak ve anketi yanıtlayanların tahminlerine göre hesaplanan 4 yıldan daha eski bir bilgisayarı başlatmak için geçen ortalama başlatma süresi kullanılarak, çalışanların 3 yıllık bilgisayarı başlatmak için yılda sekiz saate kadar zaman harcadıkları tahmin edilmiştir (2,90 dakika başlatma x 1 iş gününde 1 başlatma x haftada 5 gün x yılda 52 hafta / 60 (saat olarak almak için) x 0,67 kullanım katsayısı = yılda 8,46 saat). İstatistikleri ve raporun tamamını gözden geçirmek için intel.com/SMEStudy adresini ziyaret edin.

3

Intel vPro® platformunun Total Economic Impact™ değeri, Intel'in talebiyle Forrester Consulting tarafından yürütülen bir çalışma (Aralık 2018). Diğer kuruluşların elde edeceği tasarruf miktarı, şirketin Intel vPro® platformuna geçmeden önceki güvenlik boyutu ile temel düzeyi, yönetilebilirlik ve üretkenlik gibi çeşitli faktörlerine bağlı olarak değişir. Kuruluşunuzun kazanacağı avantajları belirlemek için diğer kaynaklara başvurun ve kuruluşunuza özel bilgileri kullanın. Çalışmanın tamamını intel.com.tr/vProPlatformTEI adresinde okuyabilirsiniz. Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.