Modern İşletmeler için Üstün Bilgisayar Performansı

İşe uygun işletme bilgisayarıyla çalışan üretkenliğini artırın ve mobil iş gücünü destekleyin.1

Çalışanlar; verimli, güvenilir ve taşınabilir cihazlara anında erişebilmeyi bekler. BT karar vericileri, mobil iş gücünde verimli çalışan deneyimleri gerçekleştirmek için performans, güven ve bağlantı özelliklerini sunan bir işletme bilgisayarı filosuyla bu talepleri karşılayabilir.

Üretken ve Mobil İş Gücünü Mümkün Kılar

Bilgisayar, işletmenizin faaliyet gösterdiği sektör ne olursa olsun iş yapmak için birincil araç olmaya devam ediyor. Yakın zamanda yapılan bir anket, kurumsal kullanıcıların yüzde 80'inin ofis üretkenliği için tablet veya akıllı telefon yerine bilgisayar kullanmayı tercih ettiğini ortaya koydu.2

İşletme bilgisayarı performansı, çalışanların üretkenliği üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Çalışanlar, her sene üç yıldan daha eski bir bilgisayarın önyüklemesini beklerken bir iş gününü kaybediyor3 ve üç yıllık veya daha eski bilgisayarlarda %12'ye kadar daha az üretkenlik gösterebiliyor. Bu da her kullanıcı için yıllık tahmini 7,794 ABD Doları değerinde bir maliyet anlamına geliyor.4

Çalışanlar ister sahada ister uzaktan çalışıyor olsun, hızlı değişen iş taleplerine ayak uydurmaları gerekir. İşlerini kolaylaştırmak için BT yöneticileri ve profesyonelleri, bilgisayar filolarının verimli, güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde çalışmasını sağlayacak kritik teknoloji kararları almalıdır.

Dinamik Çalışma Alanları

İş gücünüzün beklentileri, kuruluşun teknoloji kararlarını verenler için yeni zorluklar yaratır. Farklı iş ortamlarındaki çalışanlar; işleri için doğru cihazlara ve iş birliği yapmalarını, katkıda bulunmalarını ve daha üretken olmaları için iş akışlarında kalmalarını sağlayan araçlara kolayca erişmek ister. Çalışanlar, kullanımı kolay ve işlerini kesintiye uğratmayan güvenilir cihazlar bekler.

Sonuç olarak günümüzün rekabetçi işletmeleri, kuruluş genelinde performansı önemli ölçüde arttırabilecek yenilikçi bilgisayar platformu çözümlerine ihtiyaç duyar. BT karar vericilerinizin, bu yeni zorlukları karşılamasının yanı sıra teknoloji değişim hızını sürekli olarak takip etmesi ve şirketi veri merkezli bir dönemde ileriye taşıyabilecek girişimler sunması gerekir.

Mobil iş güçleri ve çalışanların artan beklentileri, hızlandırılmış işletme bilgisayarı performansına duyulan ihtiyacı artırıyor.

İşletmeler için Tasarlanmış Bir Platform Seçme

Kurumsal kullanıcıların ihtiyaçları günlük tüketicilerden farklı olduğundan çalışanların üretken ve sürekli olmasını sağlamak için performans, güvenlik, yönetilebilirlik ve kararlılık sunan kurumsal sınıf bilgisayarları tercih etmek önemlidir. Bütüncül bir bilgisayar platformu, işletmelerin BT hedeflerini çeşitli şekillerde karşılamalarına yardımcı olur:

  • Çalışanların iş sorumluluklarını karşılamak için doğru cihaz form faktörüyle donatılması üretkenliği artırmaya yardımcı olur. Örneğin, sahada çalışan bir jeologun dizüstü bilgisayarının dayanıklı olması gerekirken bir satış temsilcisinin dizüstü bilgisayarının ise hafif olması, uzun pil ömrü olması ve Wi-Fi 6 bağlantısını desteklemesi gerekir.
  • BT ekiplerinin manuel yerinde servis çağrılarından, proaktif bakım işlemlerine geçiş yapmasına yardımcı olan bilgisayar filosu desteği sağlamak verimliliği artırır.
  • Uzaktan sorun giderme ve güncelleme işlemlerini gerçekleştirmek, arıza sürelerini en aza indirip destek biletlerini azaltabilir.
  • Mobiliteyi ve bağlantıyı geliştirmek, kurumsal güvenlik duvarının her iki tarafındaki veri yoğun uygulamaları ve iş yüklerini her zamankinden daha mobil ve bulut tabanlı bir dünyada destekler.
  • Güvenlik özellikleri ve politikaları için otomasyon uygulamak, BT ekiplerinin gelişen tehditlere ayak uydurmasına yardımcı olur.

Yeni bilgisayarlar, performans artışı sunmanın yanı sıra BT ekiplerinin maliyetleri yönetmelerine yardımcı olabilir. Bir IDC raporuna göre dört yıllık veya daha eski bilgisayarlar, şirketlere daha yeni bilgisayarlara göre yüzde 37 daha fazla bakım maliyeti çıkarabiliyor.2

Günümüzün dinamik iş ortamları için geliştirilen bir bilgisayar platformunu kullanmanın anahtarı, en son teknolojilerden yararlanan bir bilgisayar filosudur. Eski ekipmanlar daha fazla destek süresi ve maliyeti gerektirir ve mobil iş gücü nedeniyle daha da şiddetlenen siber güvenlik tehditlerinde de daha büyük bir risk anlamına gelir.

Kuruluşunuz, yukarıdaki gereksinimleri karşılayan bir bilgisayar platformu seçerek üst düzey kullanıcı deneyimi sunmak için ölçeklenebilir ve güvenilir bir temel oluşturur. Böylece işletmeniz diğer stratejik önceliklere odaklanabilir.

Intel vPro® Platformunun Performans Avantajları

Intel vPro® platformu; üretkenliği artırmak, verileri daha hızlı analiz etmek, bağlantıyı basitleştirmek ve pil ömrünü uzatmak için kullanıma hazır kurumsal sınıfta performans sunar.5 6 7 8 Intel'in talebiyle 2019'da Forrester Consulting tarafından yürütülen araştırmaya göre, ankete katılan BT yöneticilerinin %81'i yeni Intel vPro® platform tabanlı cihazlarını kullanarak kullanıcı verimliliğini artırdığını belirtti. 9 INTEL vPro® platformu tarafından desteklenen yeni bilgisayarlar sayesinde BT ve kullanıcılar, platformun tüm avantajlarından yararlanarak kullanıcıların benzersiz ihtiyaçlarına en uygun cihazı seçmelerine olanak tanır.

Hızlı Sistem Performansı

Intel® Core™ vPro® işlemciler, son kullanıcılarınızın verileri analiz etmelerini, bilgi paylaşmalarını ve modelleri hızla tahmin etmelerini sağlayan yüksek işlemci hızlarıyla bir sonraki aşamaya hazırdır. En yeni 8. Nesil Intel® Core™ vPro® işlemcili10 yeni bir bilgisayar, üç yıllık bir bilgisayara kıyasla yüzde 65'e kadar daha iyi performans gösterir,5 11 çoklu görev yürütmede 1,3 kata kadar daha hızlıdır,512 ve veriyi 1,5 kata kadar daha hızlı işler57 (3 yıllık bir bilgisayara kıyasla).

Wi-Fi 6 Bağlantısı

Artık çalışanların Ethernet kablosuyla bağlanması gerekmiyor. Intel® Wi-Fi 6 (Gig+), şirketlere önceki Wi-Fi teknolojilerinden daha fazla ölçeklenebilirlik, daha az parazit, gelişmiş güvenlik ve daha hızlı performans sunar.

Daha Uzun Pil Ömrü

Ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlarda, ince ve hafif mobil sistemlerde daha uzun pil ömrü ve daha da fazla esneklik sunar. Çalışanlar; ister ofiste ister uzak bir konumda olsun, verimli bir iş gününün yaşanmasını sağlamaya yardımcı olan, 11 saate kadar pil ömrü sayesinde güç kablolarını geride bırakma seçeneğine sahiptir.513

Daha Hızlı Veri Analizi ve Görselleştirme

Sistemleri yenileyen işletmeler, daha hızlı veri analizi, veri dönüştürme ve veri görselleştirme sağlayan kullanıma hazır, birinci sınıf performans elde etmek için Intel vPro® platform özelliklerinden yararlanabilir.57 [d: 7494 ]

Olağanüstü Hızlı Yanıt Kabiliyeti

Intel® Optane™ H10 belleğe sahip Intel® Core™ vPro® işlemcilerle, kullanıcılar solid state depolama ile belgeleri, elektronik tabloları ve sunumları 2 kata kadar daha hızlı açabilir ve aynı zamanda büyük dosyaları aktarabilir.5 14

Windows* 10 Optimizasyonu

Intel vPro® platformu, Windows* 10 geçişinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Entegre güvenlik çözümlerine sahip Intel® ile desteklenen cihazlar, siber tehditlerle mücadeleye yardımcı olabilir ve biyometrik kimlik tabanlı oturum açma işlemlerini destekleyebilir. Basit ve kesintisiz uzaktan yönetilebilirlik sayesinde de BT ekipleri çok çeşitli cihaz filolarını daha kolay yönetebilir. Windows* 10 için optimize edilmiş bir dağıtım ile form faktörü esnekliğini desteklerken, üretkenliği ve güvenliği de artırabilirsiniz.

Ürün ve Performans Bilgileri

1Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına göre değişir ve etkin donanım, yazılım veya hizmet etkinleştirmesi gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize veya bayinize danışın ya da intel.com.tr adresini ziyaret edin. Anlatılan maliyeti azaltma senaryoları, belirli bir Intel® işlemcili ürünün, belirtilen durumlarda ve yapılandırmalarla, ileride maliyetleri nasıl etkileyebileceğine ve maliyet tasarrufu sağlayabileceğine örnekler vermeyi amaçlamaktadır. Koşullar değişebilir. Intel, herhangi bir maliyet ya da maliyet düşüşü garantisi vermez. Intel üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Bu içeriği incelemeniz, başka kaynaklara danışmanız ve referans alınan verilerin doğru olup olmadığını onaylamanız gerekir. Wi-Fi 6:Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) ürünleri, isteğe bağlı 160 MHz kanallarını destekleyerek, tipik 2x2 802.11ax PC Wi-Fi ürünleri için mümkün olan en hızlı teorik maksimum hızı (2402 Mb/sn) mümkün kılar. Premium Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) ürünleri, yalnızca zorunlu 80 MHz kanal gerekliliğini destekleyen standart 2x2 (1201 Mb/sn) veya 1x1 (600 Mb/sn) 802.11ax bilgisayar Wi-Fi ürünlerine kıyasla 2 ila 4 kat daha yüksek maksimum teorik hızlara ulaşılmasını sağlar.
3 Intel tarafından yaptırılan, 2018 web tabanlı ankete dayanan "Employees lose a workday each year just waiting for their computer to boot up" (Çalışanlar, her sene bilgisayarlarının önyüklemesini beklerken bir iş gününü kaybediyor), J.Gold Associates, LLC. tarafından yürütülmüştür. 16 ülkede (Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Türkiye, BAE, Birleşik Krallık ve ABD) küçük işletmelerden 3.297 kişinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Bilgisayarın günde bir kere başlatıldığı varsayılarak ve anketi yanıtlayanların tahminlerine göre hesaplanan 4 yıldan daha eski bir bilgisayarı başlatmak için geçen ortalama başlatma süresi kullanılarak, çalışanların 3 yıllık bilgisayarı başlatmak için yılda sekiz saate kadar zaman harcadıkları tahmin edilmiştir (2,90 dakika başlatma x 1 iş gününde 1 başlatma x haftada 5 gün x yılda 52 hafta / 60 (saat olarak almak için) x 0,67 kullanım katsayısı = yılda 8,46 saat). Bu istatistiği ve raporun tamamını incelemek için intel.com/SMEStudy. adresini ziyaret edin.
4Çalışanlar üç yıldan daha eski bilgisayarlarda %12 daha az üretken, bu da tahmini olarak yıllık 7.794 ABD Doları değerinde bir maliyet anlamına geliyor, Intel'in talebiyle 2018 yılında J.Gold Associates, LLC. tarafından yürütülen web tabanlı bir ankete dayanır. Ankete 16 ülkedeki (Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Türkiye, BAE, Birleşik Krallık ve ABD) küçük işletmelerden 3.297 kişi katılmıştır. Ankete katılanlar, üç yıldan eski bilgisayarlarda çalışanların %12,99'a kadar daha az üretken olacağı tahmininde bulundu. Çalışanların ortalama maaşının 60.000 ABD doları olduğu varsayımından yola çıkıldığında kaybedilen üretkenlik maliyeti 7.794 ABD doları olarak hesaplandı. İstatistikleri ve raporun tamamını gözden geçirmek için intel.com/SMEStudy. adresini ziyaret edin.
5Performans sonuçları 21 Mart 2019 ve 3 Nisan 2019 tarihinde yapılan testlere dayalıdır ve kamuya açık tüm güvenlik güncellemelerini içermeyebilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz. Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerdeki performans için optimize edilmiş olabilir. SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için, bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha ayrıntılı bilgi için intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin.
6MobileMark 2018 tarafından 8.Nesil Intel® Core™ i7-8665U işlemcili üretim öncesi OEM sistemi üzerinde ölçülen verimli bir iş günü için 11 saate kadar pil ömrü; Intel® Core™ i7-8665U işlemci, PL1 = 15 W TDP, 4C8T; 4,8 GHz'e kadar turbo; grafikler: Intel® UHD Grafikleri 620; ekran: 1920x1080 çözünürlüklü 14 inç ekran; bellek: 16 GB; depolama: Hynix 256 GB; pil boyutu: 52 WHr; İşletim Sistemi: Windows* 10 Pro; BIOS: V.1.0.1; MCU: AA ekran parlaklığı DC gücünde 150 nit olarak ayarlanır. Sistemin kablosuz ağ bağdaştırıcısı açıktır ve internete bağlı olmayan bir kablosuz ağ ile ilişkilidir.
7Microsoft Power BI Veri Kaynağı Değişimi İş Yükü ile 8. Nesil Intel® Core™ i7-8665U ile 6. Nesil Intel® Core™ i7-6600U işlemci karşılaştırılarak ölçülmüştür. Bu iş yükü, bir Power BI Panosunun veri kaynağını değiştirmek ve kontrol panelini yeni verilerle güncellemek için gereken süreyi ölçer.
8

YENİLEME YAPILANDIRMALARI
YENİ: Şunlara sahip Intel Referans Platformu: Intel® Core™ i7-8665U işlemci, PL1=15 W TDP, 4C8T, 4,8 GHz'ye kadar Turbo, Grafik Kartı: Intel® UHD Grafikleri 620, Bellek: 2x4 GB DDR4-2400, Depolama: 512 GB Intel® 760p SSD, İşletim Sistemi: Microsoft Windows* 10 RS5 Derlemesi Sürüm 1809 (Derleme 1763v1), BIOS: x177, MCU: A8.

3 YILLIK: Intel® Core™ i7-6600U işlemcili OEM sistemi, PL1=15W TDP, 2C4T, 3,9 GHz'e kadar Turbo, Intel® HD Grafikleri 620, Ekran: 1920 x 1080 çözünürlüklü 14 inç ekran, Bellek: 8 GB DDR4, Depolama: 256 GB SSD, Pil boyutu: 36 W/saat, İşletim Sistemi: Microsoft Windows* 10 Pro RS5 Derlemesi Sürüm 1809 (Derleme 1763v292), BIOS: v1.0.1, MCU: C2.

9Intel vPro® Platformu'nun Total Economic Impact™ (Toplam Ekonomik Etki) Değeri, Forrester, Aralık 2018. Intel'in talebiyle Forrester Consulting tarafından yürütülen, ABD, İngiltere, Almanya, Japonya ve Çin'de Intel vPro® platformlarını kullanan orta ölçekli kuruluşlarda (100 ila 1000 çalışan) 256 BT yöneticisinin katılımıyla gerçekleştirilen bir araştırma. Araştırmaya katılanların %85'i, yeni donanımlara sahip kullanıcıların üretkenlik artışının daha yüksek olduğuna "katıldı" veya "kesinlikle katıldı". Intel.com.tr/vProPlatformTEI adresinden araştırmayı okuyun.
108. Nesil Intel® Core™ vPro® i7-8665U işlemci ve Intel® Core™ vPro® i5-8365U işlemci.
11SYSMark 2018 tarafından, 8. Nesil Intel® Core™ i7-8665U ile 6. Nesil Intel® Core™ i7-6600U karşılaştırılarak ölçülmüştür. SYSmark 2018, bir karşılaştırma konsorsiyumu olan Business Applications Performance Corporation (BAPCo) tarafından yayınlanır. SYSmark, gerçek yaşam senaryolarını kullanarak Windows* masaüstü uygulamalarının performansını üretkenlik, içerik oluşturma ve yanıt hızı bakımından test eder. Senaryolarda kullanılan ana akım uygulamalar Microsoft Office, Adobe Creative Cloud ve Google Chrome gibi uygulamalardır. Her senaryo, genel skorun hesaplamasında kullanılan bağımsız metrikler oluşturur.
12Ofis Verimliliği ve Çoklu Görev İş Yükü aracılığıyla, 8. Nesil Intel® Core™ i7-8665U ile 6. Nesil Intel® Core™ i7-6600U karşılaştırılarak ölçülmüştür. 2,35 MB'lık ve 20 slaytlık Microsoft PowerPoint.ppt sunumu 1920 x 1080 H.264 mp4, 30 MB video sunumu olarak dışa aktarılır. Video sunumu oluşturulurken 1) 6,49 MB'lık ve 801 sayfalık Microsoft Word* .docx belgesi, 3,7 MB'lık PDF dosyasına dönüştürülür ve 2) 68,4 MB'lık Microsoft Excel* .xlsm çalışma sayfası yeniden hesaplanır.
13MobileMark 2018 tarafından 8.Nesil Intel® Core™ i7-8665U işlemcili üretim öncesi OEM sistemi üzerinde ölçülen verimli bir iş günü için 11 saate kadar pil ömrü; Intel® Core™ i7-8665U işlemci, PL1 = 15 W TDP, 4C8T; 4,8 GHz'e kadar turbo; grafikler: Intel® UHD Grafikleri 620; ekran: 1920x1080 çözünürlüklü 14 inç ekran; bellek: 16 GB; depolama: Hynix 256 GB; pil boyutu: 52 WHr; İşletim Sistemi: Windows* 10 Pro; BIOS: V.1.0.1; MCU: AA ekran parlaklığı DC gücünde 150 nit olarak ayarlanır. Sistemin kablosuz ağ bağdaştırıcısı açıktır ve internete bağlı olmayan bir kablosuz ağ ile ilişkilidir.
14 Microsoft, Word, Excel ve PowerPoint başlatma iş yüküyle ölçülen sonuçlara göre yalnızca SSD'ye kıyasla 512 GB solid state depolama özellikli Intel® Optane™ H10 bellekli 8. Nesil Intel® Core™ i7-8665U ile aynı zamanda büyük dosyaları aktarırken belgeler, tablolar ve sunumlar 2 kata kadar daha hızlı açılır. Intel® Core™ i7-8665U işlemci, PL1=15 W TDP, 4C8T, 4,8 GHz'e kadar turbo, grafik kartı: Intel® UHD grafikleri 620; bellek: 2x4 GB DDR4-2400, depolama: 512 GB Intel® 760p SSD, işletim sistemi: Microsoft Windows* 10 RS5 derlemesi sürüm 1809 (derleme 1763v1), BIOS: x177, MCU: A8 ile Intel® Core™ i7-8665U işlemci, PL1=15 W TDP, 4C8T, 4,8 GHz'e kadar turbo, grafik kartı: Intel® UHD Grafikleri 620, bellek: 2x4 GB DDR4-2400, depolama: 512 GB solid state depolama özellikli Intel® Optane™ H10 bellek, işletim sistemi: Microsoft Windows* 10 RS5 derlemesi sürüm 1809 (derleme 1763v1), BIOS: x177, MCU: A8 kıyaslaması.