Modern İşletmeler için Üstün Bilgisayar Performansı

İşe uygun doğru iş bilgisayarıyla çalışanların verimliliğini artırın ve mobil bir iş gücüne destek olun.1

Çalışanlar; verimli, güvenilir ve taşınabilir cihazlara anında erişebilmeyi bekler. BT karar vericileri, mobil iş gücünde verimli çalışan deneyimleri gerçekleştirmek için performans, güven ve bağlantı özelliklerini sunan bir işletme bilgisayarı filosuyla bu talepleri karşılayabilir.

Üretken ve Mobil İş Gücünü Mümkün Kılar

Bilgisayar, işletmenizin faaliyet gösterdiği sektör ne olursa olsun iş yapmak için birincil araç olmaya devam ediyor. Yakın zamanda yapılan bir anket, kurumsal kullanıcıların yüzde 80'inin ofis üretkenliği için tablet veya akıllı telefon yerine bilgisayar kullanmayı tercih ettiğini ortaya koydu.2

İşletme bilgisayarı performansı, çalışanların üretkenliği üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Çalışanlar yılda bir iş gününe yakın süreyi üç yaşından daha eski bilgisayarlarının açılmasını bekleyerek kaybediyorlar3 ve üç yıllık veya daha eski bilgisayarlarda yüzde 12'ye kadar daha az üretkenlik gösterebiliyor. Bu da her kullanıcı için yıllık tahmini 7,794 ABD Doları değerinde bir maliyet anlamına geliyor.4

Çalışanlar ister sahada ister uzaktan çalışıyor olsun, hızlı değişen iş taleplerine ayak uydurmaları gerekir. İşlerini kolaylaştırmak için BT yöneticileri ve profesyonelleri, bilgisayar filolarının verimli, güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde çalışmasını sağlayacak kritik teknoloji kararları almalıdır.

Dinamik Çalışma Alanları

İş gücünüzün beklentileri, kuruluşun teknoloji kararlarını verenler için yeni zorluklar yaratır. Farklı iş ortamlarındaki çalışanlar; işleri için doğru cihazlara ve iş birliği yapmalarını, katkıda bulunmalarını ve daha üretken olmaları için iş akışlarında kalmalarını sağlayan araçlara kolayca erişmek ister. Çalışanlar, kullanımı kolay ve işlerini kesintiye uğratmayan güvenilir cihazlar bekler.

Sonuç olarak günümüzün rekabetçi işletmeleri, kuruluş genelinde performansı önemli ölçüde arttırabilecek yenilikçi bilgisayar platformu çözümlerine ihtiyaç duyar. BT karar vericilerinizin, bu yeni zorlukları karşılamasının yanı sıra teknoloji değişim hızını sürekli olarak takip etmesi ve şirketi veri merkezli bir dönemde ileriye taşıyabilecek girişimler sunması gerekir.

Mobil iş güçleri ve çalışanların artan beklentileri, hızlandırılmış işletme bilgisayarı performansına duyulan ihtiyacı artırıyor.

İşletmeler için Tasarlanmış Bir Platform Seçme

Kurumsal kullanıcıların ihtiyaçları günlük tüketicilerden farklı olduğundan çalışanların üretken ve sürekli olmasını sağlamak için performans, güvenlik, yönetilebilirlik ve kararlılık sunan kurumsal sınıf bilgisayarları tercih etmek önemlidir. Bütüncül bir bilgisayar platformu, işletmelerin BT hedeflerini çeşitli şekillerde karşılamalarına yardımcı olur:

  • Çalışanların iş sorumluluklarını karşılamak için doğru cihaz form faktörüyle donatılması üretkenliği artırmaya yardımcı olur. Örneğin, sahada çalışan bir jeologun dizüstü bilgisayarının dayanıklı olması gerekirken bir satış temsilcisinin dizüstü bilgisayarının ise hafif olması, uzun pil ömrü olması ve Wi-Fi 6 bağlantısını desteklemesi gerekir.
  • BT ekiplerinin manuel yerinde servis çağrılarından, proaktif bakım işlemlerine geçiş yapmasına yardımcı olan bilgisayar filosu desteği sağlamak verimliliği artırır.
  • Uzaktan sorun giderme ve güncelleme işlemlerini gerçekleştirmek, arıza sürelerini en aza indirip destek biletlerini azaltabilir.
  • Mobiliteyi ve bağlantıyı geliştirmek, kurumsal güvenlik duvarının her iki tarafındaki veri yoğun uygulamaları ve iş yüklerini her zamankinden daha mobil ve bulut tabanlı bir dünyada destekler.
  • Güvenlik özellikleri ve politikaları için otomasyon uygulamak, BT ekiplerinin gelişen tehditlere ayak uydurmasına yardımcı olur.

Yeni bilgisayarlar, performans artışı sunmanın yanı sıra BT ekiplerinin maliyetleri yönetmelerine yardımcı olabilir. Bir IDC raporuna göre dört yıllık veya daha eski bilgisayarlar, şirketlere daha yeni bilgisayarlara göre yüzde 37 daha fazla bakım maliyeti çıkarabiliyor.2

Günümüzün dinamik iş ortamları için geliştirilen bir bilgisayar platformunu kullanmanın anahtarı, en son teknolojilerden yararlanan bir bilgisayar filosudur. Eski ekipmanlar daha fazla destek süresi ve maliyeti gerektirir ve mobil iş gücü nedeniyle daha da şiddetlenen siber güvenlik tehditlerinde de daha büyük bir risk anlamına gelir.

Kuruluşunuz, yukarıdaki gereksinimleri karşılayan bir bilgisayar platformu seçerek üst düzey kullanıcı deneyimi sunmak için ölçeklenebilir ve güvenilir bir temel oluşturur. Böylece işletmeniz diğer stratejik önceliklere odaklanabilir.

Intel vPro® Platformunun Performans Avantajları

Intel vPro® platformu;üretkenliği artırmak, verileri hızlıca analiz etmek, bağlantıyı kolaylaştırmak ve pil ömrünü uzatmak için kullanıma hazır, işletme sınıfında performans sunar. Intel'in talebiyle 2019'da Forrester Consulting tarafından yürütülen araştırmaya göre, ankete katılan BT yöneticilerinin yüzde 81'i yeni Intel vPro® platformu tabanlı cihazları kullanarak kullanıcı verimliliğini artırdığını belirtti.5 Intel vPro® platformu tabanlı yeni iş dizüstü bilgisayarları ve iş bilgisayarları sayesinde BT ekipleri ve kullanıcılar, tüm form faktörlerinde platform avantajlarının tamamından faydalanır; böylece kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına en uygun cihazı seçebilir.

Hızlı Sistem Performansı

Intel® Core™ vPro® işlemciler, son kullanıcılarınızın verileri analiz etmelerini, bilgi paylaşmalarını ve modelleri hızla tahmin etmelerini sağlayan yüksek işlemci hızlarıyla bir sonraki aşamaya hazırdır. 10. Nesil Intel® Core™ vPro® işlemci, üç yıllık bir bilgisayar ile karşılaştırıldığında, %40'a kadar daha iyi performans6 7 8 ve %35'e kadar daha hızlı çoklu görev çalıştırma6 7 9 özelliğine sahiptir.

Wi-Fi 6 Bağlantısı

Artık çalışanların Ethernet kablosuyla bağlanması gerekmiyor. Entegre Wi-Fi 6 (Gig+), işletmelere ve çalışanlara her yerden çalışma imkanının yanı sıra, video konferans ya da içerik üretimi gibi en yüksek bant genişliği gerektiren uygulamaları destekleyecek kadar güçlü bir bağlantıyla üstün deneyimlerin keyfini çıkarmaları için hızlı bağlantılar sunar. Entegre Wi-Fi 6 (Gig+) teknolojili Intel vPro® platformu tabanlı dizüstü bilgisayarlar neredeyse 3 kat daha hızlıdır10, yeni nesil WPA3 Wi-Fi güvenlik özelliklerine sahiptir11 ve yoğun ortamlarda bile daha stabil bağlantılar için 4 kata kadar daha yüksek kapasite sunar.12

Uzun Pil Ömrü

Ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlarda, ince ve hafif mobil sistemlerde daha uzun pil ömrü ve daha da fazla esneklik sunar. Çalışanlar ister ofiste ister uzak bir konumda olsun, gün boyu üretkenlik sağlayan uzun pil ömrü sayesinde güç kablosunun yerini unutabilirler.

Hızlı Veri Analizi ve Görselleştirme

Sistemlerini yenileyen işletmeler; hızlı veri analizi, veri dönüşümü ve veri görselleştirme sağlayan kullanıma hazır, işletme sınıfında performansa ulaşmak için Intel vPro® platform özelliklerinden faydalanabilir.

Olağanüstü Hızlı Yanıt Kabiliyeti

Kullanıcılar solid state depolama özellikli Intel® Optane™ Bellek H10 donanımlı 10. Nesil Intel® Core™ vPro® işlemci ile standart SSD'ye göre %81'e kadar daha hızlı sürücü performansı elde edebilir.6 13

Windows* 10 Optimizasyonu

Intel vPro® platformu, Windows* 10 geçişinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Entegre güvenlik çözümlerine sahip Intel ile desteklenen cihazlar, siber tehditlerle mücadeleye yardımcı olabilir ve biyometrik kimlik tabanlı oturum açma işlemlerini destekleyebilir. Basit ve kesintisiz uzaktan yönetilebilirlik sayesinde de BT ekipleri çok çeşitli cihaz filolarını daha kolay yönetebilir. Windows* 10 için optimize edilmiş bir dağıtım ile form faktörü esnekliğini desteklerken, üretkenliği ve güvenliği de artırabilirsiniz.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları, sistem yapılandırmasına bağlıdır ve donanım, yazılım etkinleştirmesi ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Daha fazla bilgi için sistem üreticinize veya bayinize danışın ya da intel.com.tr adresini ziyaret edin. Anlatılan maliyeti azaltma senaryoları, belirli bir Intel® işlemcili ürünün, belirtilen durumlarda ve yapılandırmalarla, ileride maliyetleri nasıl etkileyebileceğine ve maliyet tasarrufu sağlayabileceğine örnekler vermeyi amaçlamaktadır. Koşullar değişebilir. Intel, herhangi bir maliyet ya da maliyet düşüşü garantisi vermez. Intel, üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Bu içerikleri gözden geçirmeniz, diğer kaynaklara başvurmanız ve bahsedilen verilerin doğruluğunu onaylamanız gerekir. Wi-Fi 6: Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) ürünleri isteğe bağlı 160 MHz kanalları destekleyerek tipik 2x2 802.11ax bilgisayar Wi-Fi ürünleri için teorik olarak mümkün olan maksimum hızlara (2402 Mbps) ulaşılmasına olanak tanır. Üst düzey Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) ürünleri, yalnızca 80 MHz kanalların zorunlu gereksinimlerini destekleyen standart 2x2 (1201 Mb/sn) veya 1x1 (600 Mb/sn) 802.11ax bilgisayar Wi-Fi ürünlerine kıyasla 2 ila 4 kat daha yüksek teorik maksimum hız sağlar.

3

"Çalışanlar yalnızca bilgisayarlarının açılmasını beklerken yılda bir iş günü kaybederler" ifadesi, Intel'in talebiyle J.Gold Associates, LLC tarafından, 16 ülkeden (Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Türkiye, BAE, Birleşik Krallık, ABD) küçük işletmelerde çalışan 3297 katılımcının yanıtlarıyla eski bilgisayarların zorluklarını ve maliyetlerini değerlendirme amacıyla 2018 yılında yapılan web tabanlı ankete dayanır. Bilgisayarın günde bir kere başlatıldığı varsayılarak ve anketi yanıtlayanların tahminlerine göre hesaplanan 4 yıldan daha eski bir bilgisayarı başlatmak için geçen ortalama başlatma süresi kullanılarak, çalışanların 3 yıllık bilgisayarı başlatmak için yılda sekiz saate kadar zaman harcadıkları tahmin edilmiştir (2,90 dakika başlatma x 1 iş gününde 1 başlatma x haftada 5 gün x yılda 52 hafta / 60 (saat olarak almak için) x 0,67 kullanım katsayısı = yılda 8,46 saat). İstatistikleri ve raporun tamamını gözden geçirmek için intel.com/SMEStudy adresini ziyaret edin.

4

"Çalışanlar, 3 yıldan daha eski bilgisayarlarda %12'ye kadar daha az üretkenlik gösterirler, bu da kullanıcı başına yıllık ortalama 7794 dolar maliyet doğurur" ifadesi, Intel'in talebiyle J.Gold Associates, LLC tarafından, 16 ülkeden (Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Türkiye, BAE, Birleşik Krallık, ABD) küçük işletmelerde çalışan 3297 yanıtlayanın katılımıyla eski bilgisayarların zorluklarını ve maliyetlerini değerlendirmek üzere 2018 yılında yapılan web tabanlı ankete dayanır. Ankete katılanlar, üç yıldan eski bilgisayarlarda çalışanların %12,99'a kadar daha az üretken olacağı tahmininde bulundu. Çalışanların ortalama maaşının 60.000 ABD doları olduğu varsayımından yola çıkıldığında kaybedilen üretkenlik maliyeti 7.794 ABD doları olarak hesaplandı. İstatistikleri ve raporun tamamını gözden geçirmek için intel.com/SMEStudy adresini ziyaret edin.

5

Intel vPro® platformunun Total Economic Impact™ değeri, Intel'in talebiyle Forrester Consulting tarafından yürütülen bir çalışma (Aralık 2018). Diğer kuruluşların elde edeceği tasarruf miktarı, şirketin Intel vPro® platformuna geçmeden önceki güvenlik boyutu ile temel düzeyi, yönetilebilirlik ve üretkenlik gibi çeşitli faktörlerine bağlı olarak değişir. Kuruluşunuzun kazanacağı avantajları belirlemek için diğer kaynaklara başvurun ve kuruluşunuza özel bilgileri kullanın. Çalışmanın tamamını intel.com.tr/vProPlatformTEI adresinde okuyabilirsiniz. Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

6

Performans sonuçları 4 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla yapılan testlere dayalıdır ve genel kullanıma açık tüm güvenlik güncellemelerini içermeyebilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz. Performans kullanıma, yapılandırmaya ve diğer faktörlere göre değişir. www.Intel.com/PerformanceIndex sayfasından daha fazla bilgi edinin.

7

Performans; kullanım, yapılandırma ve diğer faktörlere göre değişebilir. Daha fazla bilgi için şu sayfayı ziyaret edin: www.Intel.com.tr/PerformanceIndex.

8

Genel Performans: SYSmark* 2018 tarafından Genel Puan odaklı olarak ön üretim 10. Nesil Intel® Core™ i7-10810U işlemci ile 7. Nesil Intel® Core™ i7-7600U işlemcinin 15 Ağustos 2019 tarihindeki test sonuçları karşılaştırılarak ölçülmüştür. SYSmark* 2018, bir karşılaştırma kurulu olan Business Applications Performance Corporation (BAPCo) tarafından yayınlanmıştır. SYSmark* testleri, Windows masaüstü bilgisayar uygulamalarının performansını gerçek dünya senaryolarıyla test eder: Üretkenlik, yaratıcılık ve yanıt hızı. Senaryolarda kullanılan standart uygulamalar arasında Microsoft Office*, Adobe Creative Cloud* ve Google Chrome* bulunur. Her senaryo, genel bir skorda toplanan bağımsız metrikler üretir. YENİLENEN YAPILANDIRMALAR (YENİ): Şu özelliklere sahip ön üretim sistemi: İşlemci: Intel® Core™ i7-10810U işlemci (CML-U 6+2) PL1=15 W/25 W, 6 Çekirdek/12 İş Parçacığı, 4,9 GHz'e kadar turbo, Bellek: 2 adet 16 GB DDR4-2667 2Rx8, Depolama: Intel® 760p M.2 PCIe* NVMe* SSD, Intel® Rapid Depolama Teknolojisi (Intel® RST) sürücüsüne sahip Intel® Optane™ H10 bellek, Samsung sürücülü Samsung SSD 970 Evo Plus, Ekran Çözünürlüğü: 3840x2160 eDP Panel 12,5 inç, İşletim Sistemi: Windows 10 19H2-18363.ent.rx64.691-Appx68. Güç politikası, performans için AC/BAPCo modunda ölçüm yapılan SYSmark* 2018 hariç tüm karşılaştırma testleri için AC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Güç politikası güç için DC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Tüm karşılaştırma testleri Yönetici modunda ve Kurcalama Koruması ile Defender devre dışı olarak yürütülmüştür. Tüm performans ölçümleri için grafik sürücüsü: 2020-02-11-ci-master-4102-revenue-pr-1007926-whql, Sıcaklık: Tc:70c. MobileMark* 2018 için Tc=50c. 3 YILLIK SİSTEM:Şu özelliklere sahip OEM sistemi: İşlemci: Intel® Core™ i7 -7600U (KBL-U 2+2) PL 1=15 W, 2 Çekirdek/4 İş Parçacığı, 3,9 GHz'e kadar turbo, Bellek: 2 X 4 GB DDR4, Depolama: Intel® 760p M.2 PCIe NVMe SSD, Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080, İşletim Sistemi: 10.0.18362.175. Güç politikası, Performans için AC/BAPCo modunda ölçüm yapılan SYSmark 2018 hariç tüm karşılaştırma testleri için AC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Güç politikası güç için DC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Tüm karşılaştırma testleri Yönetici modunda ve Kurcalama Koruması ile Defender Devre Dışı olarak yürütülmüştür. Tüm performans ölçümleri için Grafik sürücüsü: belirtilmemiş, BIOS sürümü: belirtilmemiş, Sıcaklık: Tc=70c. MobileMark 2018 için Tc=50c.

9

Çoklu görev çalıştırma: Office 365 Çok İş Parçacıklı İş Yükü tarafından, üretim öncesi 10. Nesil Intel® Core™ i7-10810U işlemci ile 7. Nesil Intel® Core™ i7-7600U işlemci karşılaştırılarak ölçülmüştür. Bir çoklu görev çalıştırma senaryosunda Microsoft Office*'in aynı anda 3 görevi gerçekleştirmesi için geçen süreyi ölçer: 1. Bir PowerPoint dosyasını video olarak dışa aktarma. 2. Bir Word belgesini PDF olarak dışa aktarma. 3. Excel elektronik tablosunda hesaplama yapma. YENİLENEN YAPILANDIRMALAR (YENİ): Şu özelliklere sahip ön üretim sistemi: İşlemci: Intel® Core™ i7-10810U işlemci (CML-U 6+2) PL1=15 W/25 W, 6 Çekirdek/12 İş Parçacığı, 4,9 GHz'e kadar turbo, Bellek: 2 x 16 GB DDR4-2667 2Rx8, Depolama: Intel® 760p M.2 PCIe* NVMe* SSD, Intel® Rapid Depolama Teknolojisi (Intel® RST) sürücüsüne sahip Intel® Optane™ bellek H10, Samsung sürücülü Samsung* SSD 970 Evo Plus, Ekran Çözünürlüğü: 3840x2160 eDP Panel 12,5 inç, İşletim Sistemi: Windows* 10 19H2-18363.ent.rx64.691-Appx68. Güç politikası, performans için AC/BAPCo modunda ölçüm yapılan SYSmark* 2018 hariç tüm karşılaştırma testleri için AC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Güç politikası güç için DC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Tüm karşılaştırma testleri Yönetici modunda ve Kurcalama Koruması ile Defender devre dışı olarak yürütülmüştür. Tüm performans ölçümleri için grafik sürücüsü: 2020-02-11-ci-master-4102-revenue-pr-1007926-whql, Sıcaklık: Tc:70c. MobileMark* 2018 için Tc=50c. 3 YILLIK SİSTEM: Şu özelliklere sahip OEM sistemi: İşlemci: Intel® Core™ i7 -7600U işlemci (KBL-U 2+2) PL1=15 W, 2 Çekirdek/4 İş Parçacığı, 3,9 GHz'e kadar turbo, Bellek: 8117 MB (DDR4 SDRAM), Depolama: Intel® 760p M.2 PCIe NVMe SSD, Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080, İşletim Sistemi: 10.0.18363.657 (Win10 19H2 1909 Kasım 2019 Güncellemesi). Güç politikası, performans için AC/BAPCo modunda ölçüm yapılan SYSmark* 2018 hariç tüm karşılaştırma testleri için AC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Güç politikası güç için DC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Tüm karşılaştırma testleri Yönetici modunda ve Kurcalama Koruması ile Defender devre dışı olarak yürütülmüştür. Tüm performans ölçümleri için grafik sürücüsü: 25.20.100.6374, BIOS sürümü: KBLSE2R1.R00.X146.P02.1812100910, Sıcaklık: Tc:70c. MobileMark* 2018 için Tc=50c.

10

Yaklaşık 3 Kat Daha Hızlı: 802.11ax 2x2 160 MHz, IEEE 802.11 standart kablosuz bağlantı özelliklerinde belirtilen standart 802.11ac 2x2 80 MHz (867 Mb/sn) bağlantıdan yaklaşık 3 kat (2,8 kat) daha yüksek olan 2402 Mb/sn maksimum teorik veri hızlarını mümkün kılar ve benzer şekilde yapılandırılan 802.11ax kablosuz ağ yönlendiricilerinin kullanılmasını gerektirir.

11

WPA3 Wi-Fi Güvenlik Özellikleri: Wi-Fi İttifakı sektör kurulu, Wi-Fi 6 ürünlerinin IEEE 802.11ax standardına uygun olduğunu onaylayacaktır ve Wi-Fi güvenlik özelliklerinin en son sürümünü edinmek için ön koşul olarak WPA3 güvenlik sertifikası isteyecektir. WPA3 Basitleştirilmiş Parolalar: WPA3, WPA2 tarafından kullanılan Ön Paylaşımlı Anahtar (PSK) değişim protokolünün yerine Eş Zamanlı Kimlik Doğrulaması (SAE) kullanır. SAE, ilk anahtar değişimini daha güvenli bir şekilde gerçekleştirir ve ileri düzeyde gizlilik kullanır, bu da çevrimdışı şifre çözme saldırılarına karşı daha dirençli olmasını sağlar ve daha güçlü parola tabanlı kimlik doğrulama sunar. WPA3 Gelişmiş Koruma: Ek ağ koruması, bir 802.11ax ağında 192 bit kriptografik güce eşdeğer olarak sunulur ve WPA2 ile kullanılan 128 bit AES şifrelemesinden daha üstündür.

12

4 Kat Daha Fazla Kapasite/Ölçeklenebilirlik: Bu iddia, benzer boyutlardaki 802.11ax ile 802.11ac ağlarının genel ağ kapasitesinin karşılaştırılmasına dayanır. IEEE 802.11-14/0165r1 802.11ax teknik özellik değişikliği, en az bir işletim modunu etkinleştiren IEEE 802.11 fiziksel katmanları (PHY) ve IEEE 802.11 Orta Erişim Denetimi katmanında (MAC) standartlaştırılmış değişiklikleri tanımlar ve istasyon başına güç verimliliğini korurken veya geliştirirken, yoğun bir dağıtım senaryosunda istasyon başına ortalama verimde (MAC veri servisi erişim noktasında ölçülen) en az dört kat iyileştirmeyi destekleyebilir. Ayrıntılı bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://mentor.ieee.org/802.11/dcn/14/11-14-0165-01-0hew-802-11-hew-sg-proposed-par.docx.

13

Sürücü performansı: PCMark* 10 Quick System Drive tarafından, 512 GB Solid State Depolama Özellikli Intel® Optane™ H10 Belleğe sahip ön üretim 10. Nesil Intel® Core™ i7-10810U işlemci ile 500 GB Samsung 970 Evo Plus depolamaya sahip ön üretim 10. Nesil Intel® Core™ i7-10810U işlemci karşılaştırılarak ölçülmüştür. Şu özelliklere sahip platformlarda ölçülmüştür: CML U6+2 15 W Yapılandırması (Ölçülen): Intel® Core™ i7 -10810U (CML-U 6+2) PL1=15 W/29 W, 6 çekirdek/12 iş parçacığı, 4,9 GHz'ye kadar turbo, Bellek: 2x16GB DDR4-2667 2Rx8, Depolama: Intel® 760p M.2 PCIe NVMe* SSD, Intel RST sürücülü Intel® Optane™ Bellek H10 ve Samsung sürücülü Samsung SSD 970 Evo Plus, Ekran Çözünürlüğü: 3840x2160 eDP Panel 12,5 inç, İşletim Sistemi: Windows* 10 19H2-18363.ent.rx64.691-Appx68. Güç politikası, performans için AC/BAPCo modunda ölçüm yapılan SYSmark* 2018 hariç tüm karşılaştırma testleri için AC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Güç politikası güç için DC/Dengeli moda ayarlanmıştır. Tüm karşılaştırma testleri, Yönetici modunda ve Kurcalama Koruması / Defender Devre Dışı olarak yürütülmüştür. Tüm performans ölçümleri için grafik sürücüsü: 2020-02-11-ci-master-4102-revenue-pr-1007926-whql, Sıcaklık: Tc:70c. MobileMark* 2018 için Tc=50c.