Modern İşletmeler için Üstün Bilgisayar Performansı

İşe uygun doğru iş bilgisayarıyla çalışanların verimliliğini artırın ve mobil bir iş gücüne destek olun.1

İşletme Bilgisayarı Performansının Özellikleri:

  • Ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlar, dağıtılmış iş gücünüzün aradığı istediğiniz zaman, istediğiniz yerde bilgisayar kullanımına giderek daha da yaklaşıyor.

  • En yeni işletme bilgisayarı platformları; işlemci hızı, pil ömrü, bağlantı ve mobilite arasında denge kurar.

  • Günümüzün bilgisayarları, iş için ultra hızlı veri analizi, veri görselleştirme ve Wi-Fi 6E bağlantısı özelliklerine sahiptir.

author-image

Üretken ve Mobil İş Gücünü Mümkün Kılar

Bilgisayar, işletmenizin faaliyet gösterdiği sektör ne olursa olsun iş yapmak için birincil araç olmaya devam ediyor. Yakın zamanda yapılan bir anket, kurumsal kullanıcıların yüzde 80'inin ofis üretkenliği için tablet veya akıllı telefon yerine bilgisayar kullanmayı tercih ettiğini ortaya koydu.2

İşletme bilgisayarı performansı, çalışanların üretkenliği üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Çalışanlar yılda bir iş gününe yakın süreyi üç yaşından daha eski bilgisayarlarının açılmasını bekleyerek kaybediyorlar3 ve üç yıllık veya daha eski bilgisayarlarda yüzde 12'ye kadar daha az üretkenlik gösterebiliyor. Bu da her kullanıcı için yıllık tahmini 7,794 ABD Doları değerinde bir maliyet anlamına geliyor.4

Çalışanlar ister sahada ister uzaktan çalışıyor olsun, hızlı değişen iş taleplerine ayak uydurmaları gerekir. İşlerini kolaylaştırmak için BT yöneticileri ve profesyonelleri, bilgisayar filolarının verimli, güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde çalışmasını sağlayacak kritik teknoloji kararları almalıdır.

Dinamik Çalışma Alanları

İş gücünüzün beklentileri, kuruluşun teknoloji kararlarını verenler için yeni zorluklar yaratır. Farklı iş ortamlarındaki çalışanlar; işleri için doğru cihazlara ve iş birliği yapmalarını, katkıda bulunmalarını ve daha üretken olmaları için iş akışlarında kalmalarını sağlayan araçlara kolayca erişmek ister. Çalışanlar, kullanımı kolay ve işlerini kesintiye uğratmayan güvenilir cihazlar bekler.

Sonuç olarak günümüzün rekabetçi işletmeleri, kuruluş genelinde performansı önemli ölçüde arttırabilecek yenilikçi bilgisayar platformu çözümlerine ihtiyaç duyar. BT karar vericilerinizin, bu yeni zorlukları karşılamasının yanı sıra teknoloji değişim hızını sürekli olarak takip etmesi ve şirketi veri merkezli bir dönemde ileriye taşıyabilecek girişimler sunması gerekir.

Mobil iş güçleri ve çalışanların artan beklentileri, hızlandırılmış işletme bilgisayarı performansına duyulan ihtiyacı artırıyor.

Günümüzün dinamik iş ortamları için geliştirilen bir bilgisayar platformunu kullanmanın anahtarı, en son teknolojilerden yararlanan bir bilgisayar filosudur. Eski ekipmanlar daha fazla destek süresi ve maliyeti gerektirir ve mobil iş gücü nedeniyle daha da şiddetlenen siber güvenlik tehditlerinde de daha büyük bir risk anlamına gelir.

Kuruluşunuz, yukarıdaki gereksinimleri karşılayan bir bilgisayar platformu seçerek üst düzey kullanıcı deneyimi sunmak için ölçeklenebilir ve güvenilir bir temel oluşturur. Böylece işletmeniz diğer stratejik önceliklere odaklanabilir.

İşletmeler için Tasarlanmış Bir Platform Seçme

Kurumsal kullanıcıların ihtiyaçları günlük tüketicilerden farklı olduğundan çalışanların sorunsuz bir şekilde üretken ve sürekli olmasını sağlamak ve BT'nin hayatını kolaylaştırmaya yardımcı olmak için performans, güvenlik, yönetilebilirlik ve kararlılık sunan kurumsal sınıf bilgisayarları tercih etmek önemlidir. Bütüncül bir bilgisayar platformu, işletmelerin BT hedeflerini çeşitli şekillerde karşılamalarına yardımcı olur:

  • Çalışanların iş sorumluluklarını karşılamak için doğru cihaz form faktörüyle donatılması üretkenliği artırmaya yardımcı olur. Örneğin, sahada çalışan bir jeologun dizüstü bilgisayarının dayanıklı olması gerekirken bir satış temsilcisinin dizüstü bilgisayarının ise hafif olması, uzun pil ömrü olması ve Wi-Fi 6E bağlantısını desteklemesi gerekir.
  • BT ekiplerinin manuel yerinde servis çağrılarından, proaktif bakım işlemlerine geçiş yapmasına yardımcı olan bilgisayar filosu desteği sağlamak verimliliği artırır.
  • Uzaktan sorun giderme ve güncelleme işlemlerini gerçekleştirmek, arıza sürelerini en aza indirip destek biletlerini azaltabilir.
  • Mobiliteyi ve bağlantıyı geliştirmek, kurumsal güvenlik duvarının her iki tarafındaki veri yoğun uygulamaları ve iş yüklerini her zamankinden daha mobil ve bulut tabanlı bir dünyada destekler.
  • Güvenlik özellikleri ve politikaları için otomasyon uygulamak, BT ekiplerinin gelişen tehditlere ayak uydurmasına yardımcı olur.

Yeni bilgisayarlar, performans artışı sunmanın yanı sıra BT ekiplerinin maliyetleri yönetmelerine yardımcı olabilir. Bir IDC raporuna göre dört yıllık veya daha eski bilgisayarlar, şirketlere daha yeni bilgisayarlara göre yüzde 37 daha fazla bakım maliyeti çıkarabiliyor.2

Günümüzün dinamik iş ortamları için geliştirilen bir bilgisayar platformunu kullanmanın anahtarı, en son teknolojilerden yararlanan bir bilgisayar filosudur. Eski ekipmanlar daha fazla destek süresi ve maliyeti gerektirir ve mobil iş gücü nedeniyle daha da şiddetlenen siber güvenlik tehditlerinde de daha büyük bir risk anlamına gelir.

Kuruluşunuz, yukarıdaki gereksinimleri karşılayan bir bilgisayar platformu seçerek üst düzey kullanıcı deneyimi sunmak için ölçeklenebilir ve güvenilir bir temel oluşturur. Böylece işletmeniz diğer stratejik önceliklere odaklanabilir.

Intel vPro® Platformunun Performans Avantajları

Intel vPro® tabanlı bilgisayarlar, üretkenliği artırmak, verileri hızlıca analiz etmek, bağlantıyı kolaylaştırmak ve pil ömrünü uzatmak için kullanıma hazır, işletme sınıfında performans sunar. Intel'in talebiyle 2019'da Forrester Consulting tarafından yürütülen araştırmaya göre, ankete katılan BT yöneticilerinin yüzde 81'i yeni Intel vPro® platformu tabanlı cihazları kullanarak kullanıcı verimliliğini artırdığını belirtti.5 Intel vPro® tabanlı yeni iş dizüstü bilgisayarları ve iş bilgisayarları sayesinde BT ekipleri ve kullanıcılar, tüm form faktörlerinde platform avantajlarının tamamından faydalanır; böylece kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına en uygun cihazı seçebilir.

Performans; kullanım, yapılandırma ve diğer faktörlere göre değişebilir. www.Intel.com/PerformanceIndex sayfasından daha fazla bilgi edinin.

Performans sonuçları, yapılandırılmada gösterilen tarihlerden itibaren yapılan testlere dayalıdır ve genel kullanıma açık tüm güncellemeleri içermeyebilir. Yapılandırma ayrıntıları için yedeklemeye bakın. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

Intel teknolojileri; etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir.

Intel üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Almayı düşündüğünüz ürünün performansını değerlendirmek için diğer kaynaklara başvurmanız gerekir.

© Intel Corporation. Intel, Intel logosu ve diğer Intel markaları, Intel Corporation veya bağlı kuruluşlarının ticari markalarıdır. Diğer adlar ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel vPro® platformunun tüm sürümleri için sistemi tanımlayan yönetilebilir kulanım durumları, güvenlik özellikleri, sistem performansı ve kararlılığı sunmak üzere Intel® Core™ işlemci, desteklenen bir işletim sistemi, Intel LAN ve/veya WLAN silikon, sabit yazılım geliştirmeleri ve diğer donanım ve yazılım bileşenleri gerekir. Ayrıntılar için intel.com/performance-vpro adresini ziyaret edin.

3

"Çalışanlar yalnızca bilgisayarlarının açılmasını beklerken yılda bir iş günü kaybederler" ifadesi, Intel'in talebiyle J.Gold Associates, LLC tarafından, 16 ülkeden (Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Türkiye, BAE, Birleşik Krallık, ABD) küçük işletmelerde çalışan 3297 katılımcının yanıtlarıyla eski bilgisayarların zorluklarını ve maliyetlerini değerlendirme amacıyla 2018 yılında yapılan web tabanlı ankete dayanır. Bilgisayarın günde bir kere başlatıldığı varsayılarak ve anketi yanıtlayanların tahminlerine göre hesaplanan 4 yıldan daha eski bir bilgisayarı başlatmak için geçen ortalama başlatma süresi kullanılarak, çalışanların 3 yıllık bilgisayarı başlatmak için yılda sekiz saate kadar zaman harcadıkları tahmin edilmiştir (2,90 dakika başlatma x 1 iş gününde 1 başlatma x haftada 5 gün x yılda 52 hafta / 60 (saat olarak almak için) x 0,67 kullanım katsayısı = yılda 8,46 saat). İstatistikleri ve raporun tamamını gözden geçirmek için intel.com/SMEStudy adresini ziyaret edin.

4

"Çalışanlar, 3 yıldan daha eski bilgisayarlarda %12'ye kadar daha az üretkenlik gösterirler, bu da kullanıcı başına yıllık ortalama 7794 dolar maliyet doğurur" ifadesi, Intel'in talebiyle J.Gold Associates, LLC tarafından, 16 ülkeden (Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İspanya, Türkiye, BAE, Birleşik Krallık, ABD) küçük işletmelerde çalışan 3297 yanıtlayanın katılımıyla eski bilgisayarların zorluklarını ve maliyetlerini değerlendirmek üzere 2018 yılında yapılan web tabanlı ankete dayanır. Ankete katılanlar, üç yıldan eski bilgisayarlarda çalışanların %12,99'a kadar daha az üretken olacağı tahmininde bulundu. Çalışanların ortalama maaşının 60.000 ABD doları olduğu varsayımından yola çıkıldığında kaybedilen üretkenlik maliyeti 7.794 ABD doları olarak hesaplandı. İstatistikleri ve raporun tamamını gözden geçirmek için intel.com/SMEStudy adresini ziyaret edin.

5

Intel vPro® platformunun Total Economic Impact™ değeri, Intel'in talebiyle Forrester Consulting tarafından yürütülen bir çalışma (Aralık 2018). Diğer kuruluşların elde edeceği tasarruf miktarı, şirketin Intel vPro® platformuna geçmeden önceki güvenlik boyutu ile temel düzeyi, yönetilebilirlik ve üretkenlik gibi çeşitli faktörlerine bağlı olarak değişir. Kuruluşunuzun kazanacağı avantajları belirlemek için diğer kaynaklara başvurun ve kuruluşunuza özel bilgileri kullanın. Çalışmanın tamamını intel.com.tr/vProPlatformTEI adresinde okuyabilirsiniz. Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

6

İş yükleri ve yapılandırmalar için www.Intel.com/PerformanceIndex adresini ziyaret edin. Sonuçlar farklı olabilir.

7

Yaklaşık 3 Kat Daha Hızlı: 802.11ax 2x2 160 MHz, IEEE 802.11 standart kablosuz bağlantı özelliklerinde belirtilen standart 802.11ac 2x2 80 MHz (867 Mb/sn) bağlantıdan yaklaşık 3 kat (2,8 kat) daha yüksek olan 2402 Mb/sn maksimum teorik veri hızlarını mümkün kılar ve benzer şekilde yapılandırılan 802.11ax kablosuz ağ yönlendiricilerinin kullanılmasını gerektirir.

8

WPA3 Wi-Fi Güvenlik Özellikleri: Wi-Fi İttifakı sektör kurulu, Wi-Fi 6 ürünlerinin IEEE 802.11ax standardına uygun olduğunu onaylayacaktır ve Wi-Fi güvenlik özelliklerinin en son sürümünü edinmek için ön koşul olarak WPA3 güvenlik sertifikası isteyecektir. WPA3 Basitleştirilmiş Parolalar: WPA3, WPA2 tarafından kullanılan Ön Paylaşımlı Anahtar (PSK) değişim protokolünün yerine Eş Zamanlı Kimlik Doğrulaması (SAE) kullanır. SAE, ilk anahtar değişimini daha güvenli bir şekilde gerçekleştirir ve ileri düzeyde gizlilik kullanır, bu da çevrimdışı şifre çözme saldırılarına karşı daha dirençli olmasını sağlar ve daha güçlü parola tabanlı kimlik doğrulama sunar. WPA3 Gelişmiş Koruma: Ek ağ koruması, bir 802.11ax ağında 192 bit kriptografik güce eşdeğer olarak sunulur ve WPA2 ile kullanılan 128 bit AES şifrelemesinden daha üstündür.

9

4 Kat Daha Fazla Kapasite/Ölçeklenebilirlik: Bu iddia, benzer boyutlardaki 802.11ax ile 802.11ac ağlarının genel ağ kapasitesinin karşılaştırılmasına dayanır. IEEE 802.11-14/0165r1 802.11ax teknik özellik değişikliği, en az bir işletim modunu etkinleştiren IEEE 802.11 fiziksel katmanları (PHY) ve IEEE 802.11 Orta Erişim Denetimi katmanında (MAC) standartlaştırılmış değişiklikleri tanımlar ve istasyon başına güç verimliliğini korurken veya geliştirirken, yoğun bir dağıtım senaryosunda istasyon başına ortalama verimde (MAC veri servisi erişim noktasında ölçülen) en az dört kat iyileştirmeyi destekleyebilir. Ayrıntılı bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://mentor.ieee.org/802.11/dcn/14/11-14-0165-01-0hew-802-11-hew-sg-proposed-par.docx.