Güvenilir Bilgisayar Görüntüsü Dağıtımı

Gelecekteki gelişim planları için kararlılığı, kullanılabilirliği ve BT güvenilirliğini sağlayın.1

Güvenilir bir bilgisayar platformu, gelecekteki büyüme için ölçeklendirilebilen bir kararlılık ve kullanılabilirlik sunar. İşletmenizin uygun maliyetli bir bilgisayar görüntüleme ve bilgisayar yaşam döngüsü yönetim stratejisine nasıl ulaşabileceğini öğrenin.

Kararlı bir Platformda Daha Verimli Bilgisayar Görüntüleme

Bilgisayar görüntüsü dağıtımı, yeniden test ve doğrulama gerektiren sık sürücü güncellemeleri ve uyumsuzluklar nedeniyle zor olabilir. BT ekipleri, belirli bir süre boyunca sınırlı güncellemelerle kapsamlı olarak test edilmiş ve doğrulanmış bileşenlere dayanan kararlılığı garanti eden bir bilgisayar platformuyla bu zorlukların üstesinden gelebilir. Dengeli ve doğrulanmış bir platform, yaşam döngüsü karmaşıklıklarını yönetmeyi kolaylaştırır, olay sayısını azaltır ve yeni teknolojilere esnek geçişler deneyimlemeyi kolaylaştırarak iş operasyonlarının devamlılığını sağlar.

Bilgisayar Yönetimi ve Görüntülemedeki Zorluklar

Günümüzün BT ortamlarındaki yazılım güncellemeleri ve sürücü uyumsuzlukları nedeniyle işletme bilgisayarı filolarını yönetmek daha karmaşık bir hal aldı. Bu durum, özellikle bilgisayar görüntülemede sorunlara neden olabilir.

Bilgisayar görüntüleme veya sistem görüntüleme, BT ekiplerinin kullanıcılar için birden çok bilgisayar form faktörünü oluşturmalarına ve yapılandırmalarına yardımcı olur. Görüntüler, sürücü uyumluluğunu ve uygulamaların düzgün çalışmasını sağlamak için kapsamlı sistem testleri ve doğrulama gerektirir. Bu yeterlilik işlemi, işletme genelinde görüntülerin sunulmasından 90 gün öncesine kadar sürebilir.

Sık yapılan sürücü ve yazılım güncellemeleri, güncellenmiş yapılandırmaları doğrulamak için yeniden test etme anlamına gelir. Ayrıca BT ekiplerinin çalışanların işini aksatabilecek yeni ürün sunum günlerini planlayıp uygulaması da gerekir.

Kutudan çıktığı andan itibaren kararlılıkla çalışan Intel vPro® platformu, BT'nin bilgisayar yönetimi yaşam döngüsü üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlar, en son platform teknolojilerini tek bir entegre ve doğrulanmış çözümde sunar.

Kararlı Bir Platformun Avantajları

Gelecekteki büyümeye yönelik ölçeklendirmek için tasarlanmış güvenilir bir platforma sahip olmak, şirketlerin daha az kararlı bilgi işlem altyapısı dağıtımı yaparken ortaya çıkabilecek ağ veya yazılım uyumluluğu sorunlarını önlemelerine yardımcı olur. Kararlı platformlar, minimum kapalı kalma veya kesinti süresi ile kullanıcılara, bilgisayarlarını yıllarca sorunsuz bir şekilde çalıştırabilme rahatlığı da sunar.

Intel vPro® Platformu ile Kararlılık ve Bilgisayar Yaşam Döngüsü Yönetimi

Kutudan çıktığı andan itibaren kararlılıkla çalışan Intel vPro® iş platformu, BT'nin bilgisayar yönetimi yaşam döngüsü üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlar. En son bilgisayar platformu teknolojilerini tek bir entegre ve doğrulanmış çözümde sunarak, BT ve son kullanıcılara gerçek bir kurumsal sınıf cihaz kararlılığı ve güvenilirliği sağlar. Cihazlar, sektördeki en zorlu doğrulama süreçlerinden biri tarafından, cihazların işletmeler için üretildiğini onaylayan binlerce test ve geri bildirim döngüsüyle güvence altına alınmış olur.

Kapsamlı Test ve Doğrulama

Intel vPro® platform mimarları; işlemciler, grafikler, yonga setleri ve ağ gibi kurumsal sınıf Intel® bileşenlerinin kapsamlı bir listesini titizlikle test etmek için cihaz üreticileriyle yakın işbirliği içinde çalışır. Bu da gelişmiş kalite, güvenilirlik ve uyumluluk sağlayarak BT'nin yükünü azaltır.

Windows* 10 Güncelleştirmeleri için Güçlü Destek

Intel, Windows* 10'un herhangi bir neslinin platformdaki çeşitli sürümlerini doğrular, işletmelerin kendi takvimine göre işletim sistemi geçişini gerçekleştirmelerine ve belirli bir işletim sistemi sürümü için Microsoft'un genişletilmiş desteğinden yararlanmalarına olanak tanır.

Bilgisayar Yaşam Döngüsü Yönetimi

Intel vPro® platformundaki cihazlarda, BT yöneticilerinin sistemleri uzaktan güncellemesini, sistemleri uzaktan silerek yeni bir görüntü yüklemesini sağlayan ve BT sistem dağıtım araçları içeren Intel® Active Management Teknolojisi bulunur. Ayrıca, işletim sisteminin altındaki kodu görmek için sistemin önyükleme öncesi ortamına görünürlük kazanmanızı sağlar.

Hibrit Ortamlar için İdealdir

Intel vPro® platformu, BT ekiplerinin şirket içinde ve bulut tabanlı uygulamaları, işletmeleri için en uygun kombinasyona göre devreye almalarını sağlamak amacıyla hibrit uygulama ortamı için dengeli ve güvenli uç noktaları destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Bir Yıllık Kullanılabilirlik

Intel, en az 12 ay boyunca küresel SKU'lar ve uzatılmış ürün desteği sunmak için cihaz üreticileriyle birlikte çalışır.

Değişiklikleri En Aza İndirin

Intel® Stable IT Platform Programının (Intel® SIPP) bir parçası olan Intel vPro® platformu en az 15 ay boyunca veya bir sonraki nesil sürümüne kadar bileşen platformu güncellemelerini en aza indirerek BT'nin kontrolde olmasını sağlar.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Anlatılan maliyeti azaltma senaryoları, belirli bir Intel® işlemcili ürünün, belirtilen durumlarda ve yapılandırmalarla, ileride maliyetleri nasıl etkileyebileceğine ve maliyet tasarrufu sağlayabileceğine örnekler vermeyi amaçlamaktadır. Koşullar değişebilir. Intel, herhangi bir maliyet ya da maliyet düşüşü garantisi vermez.