Küçük İşletme için En İyi Bilgisayarı Seçme 1 2

Seçenekler Çok mu Fazla? Önceliklendirmenin İncelikleri Burada

  • Bir tüketici cihazı yerine küçük işletme bilgi işlem ihtiyaçlarınız için iş sınıfı bir cihaz seçin.

  • Çalışanlarınızın iş yüklerini ve üretkenlik ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli RAM bellek ve depolama özelliklerine sahip, gelecekte ihtiyaçlar arttıkça yükseltilebilecek en yeni nesil Intel® Core™ işlemciye şimdi yatırım yapın.

  • Küçük işletme bilgisayarlarında, küçük işletmenizin devam etmesini ve tek başına yazılımdan daha fazla büyümesini sağlamak için yerleşik donanım güvenliğini gösteren Intel vPro® Essentials rozetine bakın.

author-image

By

Yeni küçük işletme bilgisayarları satın alırken, tüketici cihazlarına göre daha fazla güven sağlayan ve verilerinizi ve fikirlerinizi yalnızca yazılım kullanmaya kıyasla daha fazla koruyan yerleşik donanım güvenliği için Intel vPro® Essentials platformu üzerindeki iş sınıfı cihazlarına bakın. Bu tercihler, bugünün zorluklarını aşmanıza ve yarının fırsatlarını yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Küçük işletmeniz için en uygun bilgisayarları seçerken, satın aldığınız küçük işletme bilgisayarlarının doğru seçim olduğundan emin olmak için kendinize ve ekibinize sormanız gereken önemli sorular aşağıdadır.

İşinize bağlı olarak, üst sınıf bir masaüstü veya müşteri sunumlarında gösteriş yapmanıza yardım edecek hafif sıklet 2'si 1 arada bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız olabilir. Aslına bakılırsa, büyük olasılıkla çalışanların özgül ihtiyaç ve görevlerine göre kişiselleştirilmiş bilgisayarların bir kombinasyonuna ihtiyacınız olacak.

Masaüstü mü Dizüstü mü?

Küçük işletmeler için hem masaüstü, hem de dizüstü bilgisayarların çeşitli avantajları vardır. En yeni Intel® Core işlemciye, bol miktarda belleğe ve çok sayıda katı hal depolama alanına sahip bir masaüstü bilgisayar, benzer fiyatlı bir dizüstü bilgisayarla karşılaştırıldığında paranızın karşılığını daha fazla performans ve yanıt hızı sunarak karşılar. Bununla birlikte, bir masaüstü bilgisayar esas olarak tek bir konuma sabitlenmiştir ve bu da onu sabit roller için en uygun hale getirir.

Öte yandan dizüstü bilgisayarlar, hareket halindeyken kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu daha küçük, daha hafif cihazlar evde, kafede, uçakta ve bunların arasında herhangi bir yerde çalışmak için idealdir. Bazı dizüstü bilgisayarlarda bir masaüstünün sahip olduğu güç veya depolama kapasitesi olmasa da, en yeni Intel® Core işlemcilere sahip dizüstü bilgisayarlar yoğun işlem gerektiren görevlerin altından kalkabilir. Ancak taşınabilirlik, masraf demektir: Dizüstü bilgisayarlar umumiyetle karşılaştırılabilir özelliklere sahip masaüstü bilgisayarlardan daha pahalı bir yatırımdır.

Yükseltmeli misiniz?

Küçük işletmenizin hak ettiği performansı ve üretkenliği elde etmesini sağlamak için daha fazla yatırım yapmayı düşünmeniz gereken üç bileşen vardır:

  • İşlemci: Hızlı bir işlemci, duyarlı bir bilgisayar ile gecikmeli bir bilgisayar arasındaki fark anlamına gelebilir. En yeni Intel® Core işlemcilerle çalışan yeni bilgisayarlar için günlük görevler daha hızlı bir şekilde tamamlanırken, çalışanların eş zamanlı olarak birden fazla uygulamayı çalıştırmasına olanak tanır.
  • RAM: Rastgele erişimli bellek, veriyi bilgisayar çalışırken geçici olarak depolamak için kullanılır. İhtiyacınız olan RAM miktarı, çalıştırdığınız programların karmaşıklığına bağlıdır; örneğin video düzenleme çok büyük miktarda RAM gerektirirken, internette gezinme ve elektronik tablolar gibi temel iş yüklerinin üstesinden, giriş seviyesi RAM miktarı ile gelinebilir. RAM kolayca yükseltilebilir, bu sayede ihtiyaçlarınız değiştikçe daha fazlasını ekleyebilirsiniz.
  • Depolama: Büyük bir sabit disk sürücüsü (HDD) veya katı hal sürücüsü (SSD) sadece dosyalarınızı depolamakla kalmaz, aynı zamanda programlarınızı ve işletim sisteminizi başlatmak ve çalıştırmak için de kullanılır, bu yüzden mümkün olan en çok alana sahip olduğunuza emin olmalısınız. Alternatif bir çözüm de, bilgisayarınıza gerektiğinde takabileceğiniz bir harici sabit sürücü eklemektir.

Bilgisayar temelleri hakkında daha fazla bilgi edinin ›

Bilgisayarlarınız genellikle en önemli işletme cihazlarınızdan biridir. Teknoloji hızlı bir şekilde geliştiği için, genellikle bugün ihtiyaçlarınıza uygun sisteme yatırım yapmak ve daha sonra teknoloji ihtiyaçlarınız değiştiğinde bilgisayarın ömrü boyunca gerekli şekilde yükseltmeyi planlamak işe yarar.

Yükseltmelerle ilgili akılda tutulması gereken bir şey de, masaüstü bilgisayarların genellikle daha kolay yükseltilebilmesinin yanında bir dizüstüne göre daha fazla donanımının yükseltilebileceğidir. Dizüstü bilgisayar yükseltmeleri genellikle bellek ve depolama ile kısıtlıdır. Dizüstü yükseltmesi ayrıca teknik olarak daha çetrefillidir, çoğu zaman yeni parçaları takmak için kasa ve klavyeyi çıkarmak konusunda bir profesyonelin yardımını gerektirir.

Bu kısıtlamalar göz önüne alındığında küçük işletmeniz için dizüstü bilgisayar almaya karar verirseniz; genellikle sadece günlük ihtiyaçlarınıza değil, gelecekteki ihtiyaçlarınıza da uyan performans kabiliyetlerine sahip en yeni teknolojiyi satın almak için biraz daha fazla para harcamak daha mantıklıdır.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel vPro® platformunun tüm sürümleri için sistemi tanımlayan yönetilebilir kulanım durumları, güvenlik özellikleri, sistem performansı ve kararlılığı sunmak üzere Intel® Core™ işlemci, desteklenen bir işletim sistemi, Intel LAN ve/veya WLAN silikon, sabit yazılım geliştirmeleri ve diğer donanım ve yazılım bileşenleri gerekir. Ayrıntılar için intel.com/performance-vpro adresini ziyaret edin.

2

Performans; kullanım, yapılandırma ve diğer faktörlere göre değişebilir. Daha fazla bilgi için şu sayfayı ziyaret edin: www.Intel.com/PerformanceIndex. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir. Intel teknolojileri; etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Intel, üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Almayı düşündüğünüz ürünün performansını değerlendirmek için diğer kaynaklara başvurmanız gerekir. © Intel Corporation. Intel, Intel logosu ve diğer Intel markaları, Intel Corporation veya bağlı kuruluşlarının ticari markalarıdır. Diğer adlar ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir.