Küçük İşletmeler İçin 2019 Teknoloji Trendleri

Siz veya çalışanlarınız ister evde ya da yolda çalışıyor ister işletmeniz dahilinde bir yerden başka bir yere gidiyor olun, her yerde verimli bir şekilde çalışabilmek, müşterileriniz ve çalışanlarınız açısından rekabet avantajını korumak için önemli bir faktördür. İşletmeniz mobilite açısından müşteri ve çalışan beklentilerini karşılıyor mu?

Nerede olurlarsa olsunlar çalışanlarınızın teknolojiyi kullanabiliyor olması, işletmenizin müşterilerin beklediği gerçek zamanlı yanıt hızını sunabilmesini sağlar. Aynı zamanda günümüz çalışanlarının aradığı esnekliği sunar ve çalışanları çekmek ve işletme bünyesinde tutmak için işletmenize rekabet avantajı sağlar.

Intermedia'nın talebiyle gerçekleştirilen bir araştırmada, küçük ve orta işletme (KOBİ'ler) çalışanlarının %91'inin mobil olduğunu göstermiştir.1 İster işletmenizde mobil çalışanlar bulunsun ister uzaktan çalışmaya geçmeyi düşünüyor olun, mobiliteyi rekabet avantajına dönüştürmenin en önemli noktası doğru teknolojidir.

Buluta Geçiş: Mobil Dostu Uygulamalar

Uzaktan çalışacak çalışanlar için KOBİ'ler, çalışanların verilere, uygulamalara ve işleri için gerekli diğer önemli kaynaklara kolayca erişmesini sağlayacak mobil bir strateji geliştirmelidir. Bulut bilişim teknolojisinin ve hizmet olarak yazılımın (SaaS) avantajından faydalanmak yardımcı olabilir.

Verileri bulutta depolayarak ve paylaşarak çalışanlarınız her yerde verimli bir şekilde çalışabilir. 10 KOBİ'den en az altısının (%63) bulut bilişimi kullandığı tahmin edilmektedir.2

Ek olarak %33'ü, bulut teknolojisini kullanmayı etkin bir şekilde planlamakta veya bu teknolojiyi işletmelerinde en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını değerlendirmektedir.2

Bulut tabanlı SaaS, çalışanların ihtiyaç duydukları yazılım uygulamalarına her yerden erişmelerini mümkün kılar. Çevrimiçi takvimler ve web konferanslarından Microsoft Office* 365 gibi popüler iş uygulamalarına kadar SaaS sayesinde, ekibiniz dünyanın farklı yerlerinde bulunsa bile birlikte çalışabilir.

Bulut bilişim teknolojisinin ve SaaS uygulamalarının sonuçlarından en iyi şekilde yararlanmak için ekibinizin güncel bilgisayar donanımlarına sahip olduğundan emin olun. SaaS uygulamalarının çoğu en iyi şekilde çalışmak için güçlü işlemcilere ihtiyaç duyar. SaaS uygulamalarını eski bir bilgisayarda kullanmak performansı düşürüp potansiyel üretkenlik avantajını zayıflatabilir.

Her İhtiyaca Uygun Bir Bilgisayar: Mobil Dostu Donanım

Mobil çalışanlar ister ofiste, müşteri sahasında, otel odasında ister trende seyahat ederken çalışıyor olsun, çalıştıkları her ortama uyum sağlayacak kadar esnek bir donanıma ihtiyaç duyar. Doğru bilgisayar donanımı seçmek için her çalışanın görevine ve günlük işlerine göre ihtiyaçlarını karşılayacak bilgisayarlar tercih edin.

Örneğin, en yeni InteI® Core™ mobil işlemcilerle desteklenen dizüstü bilgisayarlar, güçlü performansı ve taşınabilirliği bir araya getirerek çalışanların her yerde hız kesmeden çalışmasını sağlar.

Mobil performans için Intel ile geliştirilen ve en yeni Intel® Core™ işlemcilerle desteklenen dizüstü bilgisayarlar, her ihtiyaç duyduğunuzda hızlı yanıt verecek, hemen açılacak3 ve çalışmaya hazır olacak şekilde tasarlanmıştır. FHD (1080p) ekranlardaki uzatılmış pil ömrü3 ile mobil performans için Intel ile geliştirilen ve en yeni Intel® Core™ işlemcilere sahip dizüstü bilgisayarlar her gün kullandığınız programlar çalışırken bile uzun süre kullanılabilir.

Bağlantı da sorun oluşturmaz. Mobil performans için Intel ile geliştirilen ve en yeni Intel® Core™ işlemcilerle desteklenen dizüstü bilgisayarlar, nerede olursanız olun bağlantınızı korur. Intel® Wi-Fi 6 (Gig+), birçok cihazın bağlı olduğu ağlarda bile hızlı ve güvenilir bağlantı için sınıfının en iyisi kablosuz4 hizmeti sunar. 4G LTE özellikli modeller sayesinde ofisten uzakta olsanız bile çevrimiçi kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca, birlikte verilen ve mevcut5 en hızlı USB-C olan Thunderbolt™ 3 bağlantı noktası; ışık hızında ve tek kablolu ekran, depolama, aksesuar ve hatta güç bağlantısı sağlar.

Mobil Dostu Seçimler Yapın

Başarılı mobil strateji için doğru teknolojiyi seçmek çok önemlidir. Donanımı, yazılım tedarikçisi tarafından önerilen sistem gerekliliklerini en az %50 oranında aşan mobil cihazlar tercih edin. Önerilen sistem gereklilikleri, genellikle yazılımın çalışması için minimum gerekliliklerdir. Daha güçlü bir donanım seçerek işletmenize bugün verimli bir şekilde çalışan mobil cihazları sağlamakla kalmaz, geleceğin işletme gerekliliklerini de karşılayabilirsiniz.

Çalışanlara bulut tabanlı işbirliği yazılımından güncel bilgisayar donanımına kadar mobil iş için tasarlanan teknolojiyi sunarak çalışanların her yerde üretken ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlarsınız. Uzaktan çalışmaya yönelik güçlü özelliklere sahip bilgisayarları satın almak, müşteri ve çalışan memnuniyetini artırarak gittikçe mobil hale gelen dünyada rekabet avantajı kazanmanıza yardımcı olur.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Anket, Intermedia tarafından yetkilendirilmiş ve küresel bir SMB IT Pazar Araştırma ve endüstri analiz kuruluşu olan Techaisle tarafından yapılmıştır. 10-99 arasında çalışana sahip şirketlerdeki IT ve iş karar vericilerinden oluşan toplamda ABD'de yerleşik 270 küçük ve orta ölçekli işletme Kasım 2017'de ankete katılmıştır. Sonuçlar, 21 dakikalık çevrimiçi bir anketten elde edilmiş ve örnek alım kotası çalışan boyutu kategorileri tarafından düzeltilmiştir. Kaynak: Yeni Araştırma, KOBİ'ler arasında Güvenilirliği İlk Sırada Gelen UCaaS satın Alma Önceliği olarak görmektedir.

2

Gartner bu anketi, 10'dan fazla çalışanı olan ve yıllık geliri 100 milyon dolardan az olan, ABD merkezli 699 KOBİ arasında Nisan ve Mayıs 2017'de yürütmüştür. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar, anketin dışında tutulmuştur. Nitelikli katılımcılar, karar vericilerdir veya kuruluşları için teknoloji satın alma kararları üzerinde önemli etkiye sahiptir. Kaynak: Gartner'ın KOBİ'ler için En Önemli Teknoloji Trendleri Anketi, Capterra tarafından alıntılanmıştır.

3

"2 saniyeden daha kısa sürede uykudan uyanma": Düğmeye basmadan, kapak açık veya sesten, ekran açık ve kimlik doğrulamaya hazır olana kadar.

4

Sınıfının En İyisi Wi-Fi 6: Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) ürünleri, isteğe bağlı 160 MHz kanalları destekler. Böylece tipik 2x2 802.11 AX bilgisayar Wi-Fi ürünleri için mümkün olan en yüksek maksimum teorik hızlara (2402 Mb/sn) ulaşılmasını sağlar. Üst düzey Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) ürünleri, yalnızca 80 MHz kanalların zorunlu gereksinimlerini destekleyen standart 2x2 (1201 Mb/sn) veya 1x1 (600 Mb/sn) 802.11 AX PC Wi-Fi ürünlerine kıyasla 2 ila 4 kat daha yüksek maksimum teorik hız sağlar.

5

Thunderbolt™ teknolojisi: eSATA, USB ve IEEE 1394 Firewire* gibi diğer bilgisayar G/Ç bağlantı teknolojileriyle karşılaştırılmıştır. Performans, kullandığınız özel donanıma ve yazılıma bağlı olarak değişecektir. Thunderbolt™ teknolojisi etkin bir cihaz kullanılmalıdır.