Yeni Bilgisayarlar Kârı Artırıyor. Vakit Kaybetmeyin!

Yeni Bilgisayarlara Geçmek İçin Üç Neden

  • Yeni bilgisayarlar çeşitli şekil ve boyutlardadır.

  • Yeni bilgisayarlar güncel kurulumunuzla kolayca entegre olurlar.

  • Yeni bilgisayarlar üretkenlik ve güvenliği artırmaya yardımcı olabilir.

  • İhtiyaçlarınıza uygun yeni bir bilgisayar bulun.

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT

Eski bilgisayarları kullanmaya devam etmek, işletme finansmanınıza çok büyük olumsuz etkiler getirir. Bakım maliyetleri, güvenlik açıkları ve üretkenlik kayıpları, kâr haneniz için tehlikeli kötü haberlere yol açabilir.

Eski bir bilgisayar yılda $17.000'a kadar verimlilik maliyetine yol açabilir.1 Güncel bir araştırma, eski bilgisayarların kullanıcılarını bilgisayar başında yüzde 29 daha az verimli kıldığını tahmin etmektedir.

Bütçenizin kısıtlı olduğunu ve her adımda yeni bir masrafla karşılaştığınızı biliyoruz. Ancak Intel® Optane™ bellek ve en yeni Intel® Core™ işlemci bulunan bilgisayarlarla elde edeceğiniz performans ve üretkenlik artışları, yeni bilgisayarları uzun vadeli kârlılığınızı önemli ölçüde artıran bir yatırıma dönüştürüyor.2

Şirketiniz Windows* 10 Pro’ya geçiş yapıyorsa donanımınızı da yükseltmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz. Yeni donanımı yeni işletim sistemiyle eşleştirerek daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

Bilgisayar yükseltmenin maliyetini karşılayıp karşılayamayacağınızı sormayı bırakın: Eski bilgisayarlarınızın işletmenize zarar vermesine daha ne kadar izin verebilirsiniz?

Küçük işletme sahipleri, daha az kaynakla daha fazlasını yapmak söz konusu olduğunda mükemmel bir hüner ve yaratıcılık sergiliyor. Ancak bu pratik zeka, bazen beklenmedik maliyetleri de beraberinde getirebiliyor; bulduğunuz havalı bir çözüm kâr hanenize zarar verebiliyor. Eski bilgisayarlarla idare etmek, küçük işletme sahiplerinin gereğinden fazla tutumlu davranmanın bedelini nasıl ödeyebileceğini gösteren mükemmel bir örnek.

Neden Şimdi Yükseltmelisiniz

Silikon Vadisi’nde bir danışmanlık şirketi işleten A.V. Sindhar’a kulak vermeniz yeterli. Sindhar’ın tüm işleri için komuta merkezi olarak kullandığı bilgisayar, yeni iş tanıtımları için slayt hazırlamadan, faturaları çıkarmaya ve muhasebeye kadar her iş için elzem bir araç. Sindhar, kritik teknolojileri güncel tutmanın başarılı bir iş geliştirmek için çok önemli olduğunu erken fark etmiş.

“Başlangıçta maliyetlerimi düşük tutmak istediğim için dört yıllık bir laptopla idare etmeye çalıştım. Ama bu bir hataydı,” diyor Sindhar.

Sindhar birkaç hafta boyunca potansiyel müşterilerin önünde yavaş önyükleme sürelerinin sıkıntısını çektikten ve makinesini düzgün bir şekilde çalıştırmak için değerli vaktini kaybettikten sonra yeni bir bilgisayara yatırım yaptı. “Tasarruf etmeye çalışırken aslında paramı kaybettiğimi fark ettim. Her ne kadar 'vakit nakittir' sözü bir klişe olsa da çok doğru. Özellikle de bir işletmenin ilk günlerinde,” diyor Sindhar.

Sindhar, eski bir bilgisayarın ne kadar maliyetli olabileceğini öğrense muhtemelen daha çok şaşırırdı. Tahminlere göre, toplamda yılın bir haftası makineyi yeniden başlatmak, yazılımı yeniden yüklemek ve BT danışmanlarının sizi geri aramasını beklemek gibi can sıkıcı işlerle boşa harcanıyor. Bunun maddi değerine bakıldığında, eski bir bilgisayarın üretkenlik maliyetinin yılda 17 bin dolara kadar çıkabildiği görülüyor.1

Eski bilgisayarları kullanmaya devam etmenin başka maliyetleri de bulunuyor. Dijital çağ, yetenekli çalışan konusunda da büyük bir rekabet yarattı. Küçük ölçekli işletmelere başarı sağlayarak fark yaratabilecek en iyi çalışanlar eski bilgisayarlarda çalışmak istemiyor. İşlerini mevcut teknolojinin halletmesini bekleyenler yalnızca Y kuşağı değil. Küçük ölçekli bir işletmenin sahibinin kazanması gereken yetenekli çalışanlar; yüksek performanslı, mobil, kullanımı kolay ve dayanıklı bilgisayarlar talep ediyor.

“Başlangıçta maliyetlerimi düşük tutmak istediğim için dört yıllık bir laptopla idare etmeye çalıştım. Ama bu bir hataydı.

—A.V. Sindhar, küçük işletme sahibi

İş için Daha İyi

En yeni Intel® Core™ işlemciler, performanstan ödün vermeden mobilite sunan yeni nesil dizüstü ve 2'si 1 arada bilgisayarlarda bulunur. Siz ve çalışanlarınız, hızlı ve akıllı çalışmanın avantajını elde edebilirsiniz. Kuruluşunuz en yeni donanımlarda Windows* 10 Pro işletim sistemine geçtiğinde bu iyileşmeler daha da artıyor.

Intel® Optane™ hafızaya sahip en yeni Intel® Core™ işlemciyi sisteminize ekleyerek iş uygulamaları için üstün bir araç elde edebilirsiniz. Akıllı ve uyarlanabilir bir sistem hızlandırıcı olan Intel® Optane™ hafızaya sahip en yeni Intel® Core™ işlemcilerle gündelik işleri akıcı olarak halledebilirsiniz.

Thunderbolt™ 3 bağlantı noktalarına sahip bilgisayarlar, geleneksel USB bağlantı noktalarına sahip olanlara kıyasla daha hızlı aktarma süreleri 3 sunar. Intel’in İstemci Bağlantı Bölümü genel müdürü Jason Ziller, "Mevcut en gelişmiş, en verimli ve çok amaçlı giriş/çıkış çözümünü sunan Thunderbolt™ 3 bağlantı noktası, iş kullanıcılarının en yeni ince ve hafif dizüstü bilgisayarlardan ve 2’si 1 arada cihazlardan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlıyor," diyor. Küçük işletme sahipleri, en yeni bilgisayarlarla yaratıcılıklarını ve kaynaklarını en önemli işe, yani harika fikirleri rakiplerinden önce pazara sürmeye ve en iyi ürünler ve hizmetlerle müşteriyi memnun etmeye ayırabilir.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel’in talebiyle J.Gold Associates, LLC tarafından, 16 ülkeden küçük işletmelerde çalışan 3297 yanıtlayanın katılımıyla eski bilgisayarların zorluklarını ve maliyetlerini değerlendirmek üzere 2018 yılında yapılan web tabanlı ankete dayanır. Anket katılımcılarının tahminine göre, 5 yıldan daha eski bilgisayarlarda çalışanlar %29 oranında daha az üretkendir. Ortalama bir çalışanın yıllık maaşının 60.000 dolar olduğu varsayımına göre, kaybedilen üretkenlik maliyetli 17.000 dolar olacaktır. İstatistikleri ve raporun tamamını gözden geçirmek için burayı ziyaret edin.

2

Intel’in talebiyle J.Gold Associates, LLC tarafından, 16 ülkeden küçük işletmelerde çalışan 3297 yanıtlayanın katılımıyla eski bilgisayarların zorluklarını ve maliyetlerini değerlendirmek üzere 2018 yılında yapılan web tabanlı ankete dayanır. Bu istatistik, kaybedilen üretkenliği telafi etmek için gerekli olan tahmini ek çalışan sayısına dayalıdır. İstatistikleri ve raporun tamamını gözden geçirmek için burayı ziyaret edin.

3

THUNDERBOLT™ 3 BAĞLANTI NOKTALARINA SAHİP TÜM MASAÜSTÜ BİLGİSAYARLAR VE MOBİL TASARIMLAR İÇİN; Thunderbolt™ 3 bağlantı noktası ile büyük dosyaları, görüntüleri ve videoları geleneksel USB 3.0’a kıyasla 8 kata kadar daha hızlı taşıyın.

eSATA, USB ve IEEE 1394 FireWire* gibi diğer bilgisayar G/Ç bağlantı teknolojileriyle karşılaştırılmıştır. Performans, kullandığınız özel donanıma ve yazılıma bağlı olarak değişecektir. Thunderbolt™ teknolojisi etkin bir cihaz kullanılmalıdır. Daha fazla bilgi için https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/products/docs/io/thunderbolt/thunderbolt-technology-developer.html sayfasına gidin.