Yeni Bilgisayarlarla İşletim Sisteminizi Güvenle Yükseltin. Vakit Kaybetmeyin!

Şirketiniz Windows* 10 Pro işletim sistemine geçti mi? Windows* 7 Ocak 2020'den sonra artık desteklenmeyeceği için artık yeni işletim sistemine geçmeyi düşünebilirsiniz.

Neyse ki akıllı ve kolay bir çözüm var: Yeni işletim sisteminizi yeni bilgisayarlarla güncelleyin. Intel® Optane™ bellek ve 8. Nesil Intel® Core™ işlemci gibi Intel® donanımı içeren yeni bir bilgisayar, eski bilgisayarlara kıyasla çok büyük bir performans artışı sağlar.1

Intel® Optane™ hafızaya sahip 8. Nesil Intel® Core™ işlemcili yeni Windows* 10 Pro cihazlar ile beş yıllık bir bilgisayara kıyasla 2,5 kata kadar daha iyi performans elde edebilirsiniz.2 Ayrıca çoklu görev çalıştırma hızları da 2,3 kata kadar artar.3

Bu yatırım işletmeniz için de çok avantajlıdır. Windows* 10 Pro işletim sistemli yeni bilgisayarlar daha güvenli olduğu gibi, eski bir bilgisayar size bir yılda 17 bin dolara kadar üretkenlik maliyeti getirebilir.4

Daha güçlü güvenlik, daha iyi performans ve işinize en uygun bilgisayar için bilgisayarlarınızı yükseltme zamanı geldi.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

THUNDERBOLT™ 3 BAĞLANTI NOKTALARINA SAHİP TÜM MASAÜSTÜ BİLGİSAYARLAR VE MOBİL TASARIMLAR İÇİN; Thunderbolt™ 3 bağlantı noktası ile büyük dosyaları, görüntüleri ve videoları geleneksel USB 3.0’a kıyasla 8 kata kadar daha hızlı taşıyın.

eSATA, USB ve IEEE 1394 FireWire* gibi diğer bilgisayar G/Ç bağlantı teknolojileriyle karşılaştırılmıştır. Performans, kullandığınız özel donanıma ve yazılıma bağlı olarak değişecektir. Thunderbolt™ teknolojisi etkin bir cihaz kullanılmalıdır. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/io/thunderbolt/thunderbolt-technology-developer.html sayfasına gidin.

2

5 yıllık eski bir PC ile karşılaştırmalı olarak Intel® Optane™ belleğe sahip 8. Nesil Intel® Core™ i5+ masaüstü işlemcisi; Yukarıda bildirilen karşılaştırma sonuçlarının ek testin yürütülmesi nedeniyle revize edilmesi gerekebilir. Sonuçlar, test sırasında kullanılan belirli platform yapılandırmalarına ve iş yüklerine bağlıdır ve belirli bir kullanıcının bileşenleri, bilgisayar sistemi ya da iş yükleri için geçerli olmayabilir. Sonuçlar diğer karşılaştırma testlerini temsil etmeyebileceği gibi, diğer karşılaştırma testlerinin sonuçları risk azaltma çabalarından daha az ya da daha çok etkilenebilir.

Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Performans ve değerlendirme sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen http://www.intel.com.tr/benchmarks sayfasını ziyaret edin.

8. Nesil Intel® Core™ i5 8400 işlemci (16GB Intel® Optane™ bellek modülü) ile Intel® Core™ i5-3330 (Yalnızca HDD) işlemciyi karşılaştıran SYSmark* 2014 SE Yanıt Hızı Alt Skoru ile ölçülmüştür.

Performans sonuçları, [31 Ocak 2018 - 9 Şubat] tarihinde yapılan testlere dayanır ve bilinen tüm güvenlik güncellemelerini içermeyebilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz.

3

8. Nesil Core i5 KBL-R U SERİSİ MOBİL İŞLEMCİLER; 2,3 kat Daha hızlı çoklu görev çalıştırma Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerinde performans için optimize edilmiş olabilir. SYSmark* ve MobileMark* gibi performans testleri; belirli bilgisayar sistemleri, bileşenleri, yazılımları, işlemleri ve işlevleri kullanılarak değerlendirilir. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi başka bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha ayrıntılı bilgi için www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin. Karşılaştırma testi sonuçları (ya da tahmini sonuçlar), "Spectre" ve "Meltdown" olarak adlandırılan yetkisiz erişim programlarına karşı uygulanan en yeni yazılım yamalarından ve donanım yazılımı güncellemelerinden önce alınmıştır.

Bu güncellemelerin uygulanması, bu sonuçları cihazınız ya da sisteminiz için geçersiz kılmış olabilir. 5 yıllık bilgisayarınıza kıyasla 2,3 kata kadar daha hızlı çoklu görev çalıştırma ile iş üretkenliğini artırın.

Intel Referans Platformu'nda Ofis Üretkenliği ve Çoklu Görev Çalıştırma İş Yükü ile ölçülmüştür.

Performans sonuçları, [31 Ocak 2018 - 9 Şubat] tarihinde yapılan testlere dayanır ve bilinen tüm güvenlik güncellemelerini içermeyebilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün mutlak güvenlik sağlamaz.

4

Intel’in talebiyle J.Gold Associates, LLC tarafından, 16 ülkeden küçük işletmelerde çalışan 3297 yanıtlayanın katılımıyla eski bilgisayarların zorluklarını ve maliyetlerini değerlendirmek üzere yapılan ankete dayanır. Anket katılımcılarının tahminine göre, 5 yıldan daha eski bilgisayarlarda çalışanlar %29 oranında daha az üretkendir. Ortalama bir çalışanın yıllık maaşının 60.000 dolar olduğu varsayımına göre, kaybedilen üretkenlik maliyetli 17.000 dolar olacaktır. İstatistikleri ve raporun tamamını gözden geçirmek için burayı ziyaret edin.

Intel, Intel logosu, Intel Core, Intel. İçindeki Mucizeyi Keşfet, Intel. İçindeki Mucizeyi Keşfet logosu, Intel Inside, Intel Inside logosu ve Intel Optane Intel Corporation’ın veya bağlı kuruluşlarının ABD ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markalarıdır.

*Diğer adlar ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir.