Küçük İşletmeniz İçin Bir Sonraki Masaüstü Bilgisayarı Seçme

Üretkenliği ve yaratıcılığı olabildiğince artırmak için küçük işletmenize en uygun masaüstü bilgisayarı bulun.1 2

Üretkenliği Yüksek Performansla Artırın

 • Masaüstü bilgisayarlar, küçük işletme bilgisayarı olarak masaüstü bilgisayarların sunduğu fazladan performansa ihtiyaç duyan çalışanların ihtiyaçlarını destekleyerek müthiş bir çok yönlülük sunar.

 • Tüketici cihazları yerine işletme sınıfı bir masaüstü bilgisayarı seçin.

 • Küçük işletmeniz için masaüstü bilgisayar seçmenin en iyi yolu, çalışan cihazlarını yalnızca yazılımdan daha fazlasıyla koruyan donanım tabanlı güvenlik özellikli Intel vPro® Essentials teknolojili cihazlara göz atmaktır.

author-image

By

Masaüstü bilgisayarlar, fiyat performans dengesine ihtiyaç duyan küçük işletme sahipleri için en iyi çözümlerden biridir. Masaüstü bilgisayarlar diğer bilgisayarlara kıyasla fiyatına göre mükemmel performans sunar. Basit bilgi işlem görevlerinden yüksek performanslı uygulamalara kadar birçok ihtiyacı karşılayabilir. Daha da iyisi, işletmenizin ihtiyaçlarına tam olarak yanıt veren kule tipi kasalı, Hepsi Bir Arada (All-in-one - AIO) ve mini bilgisayarlar gibi birçok form faktörü arasından masaüstü bilgisayar seçimi yapabilirsiniz.

Küçük İşletme Masaüstü Bilgisayarları

Masaüstü bilgisayarlar, haklı nedenlerden ötürü on yıllardır küçük işletmelerin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Masaüstü bilgisayarlar, işlemcinin yoğun kullanıldığı uygulamalar için günümüzde de tercih edilir. Peki, küçük işletmeniz için en iyi masaüstü bilgisayar tam olarak hangisi? Cevap sizin kendinize özgü ihtiyaçlarınızda saklıdır.

Talepkar İş Yükleri İçin Uygun İş İstasyonunu Seçin
Mimarlar, mühendisler, analistler ve video editörleri genellikle birden fazla aktiviteyi genelde aynı anda gerçekleştirebilen yüksek performanslı masaüstü bilgisayarlara ihtiyaç duyan çalışanlara örnektir. Intel teknolojili iş istasyonları, şu durumlar için kurtarıcı araçlardır:

 • Büyük veri analizleri gerçekleştirme
 • Ekonomi veya finans analizleri yürütme
 • Video ve ses oluşturma ve düzenleme
 • Teknik veya mühendislik belge taslakları hazırlama
 • Uygulama geliştirme ve programlama

Sabit Görevler için Masaüstü İş Bilgisayarları
Masaüstü bilgisayarlar ayrıca gün içinde belgeleri, çalışma sayfalarını görüntülemek ve oluşturmak, depolanmış dosyaları yönetmek gibi görevleri çalışma yerini değiştirmeye ihtiyaç duymadan gerçekleştirmeye ihtiyaç duyan çağrı ve yardım merkezi temsilcileri ve diğer çalışanlar için de ideal bir çözümdür.

Küçük ve mini masaüstü iş bilgisayarları
Alanın çok değerli olduğu durumlarda, Intel® NUC gibi küçük ve mini masaüstü bilgisayarlar ideal bir çözüm oluşturur. Çalışanların müşterilere yardım ettiği, satış noktası işlemlerini ve taleplerini gerçekleştirdiği konumlarda sıkça masaüstlerini paylaştığı ortamlarda, küçük ve mini masaüstü bilgisayarlar esnek işlem gücünü küçük form faktörlerinde sunarlar.

İş Birliği için All-In-One Masaüstü Bilgisayarlar
All-in-One Masaüstü Bilgisayarlar, bilgisayar ve monitörü tek bir cihazda beraber sunar. Bu modernleştirilmiş cihaz, bugünün video konferans ve iş birliği ihtiyaçları için mükemmel olabilir.

Masaüstü Bilgisayarlar Performans ve Çok Yönlülük Sunuyor
Özet olarak, masaüstü bilgisayarlar birçok kullanım durumunu desteklemek için satın alabileceğiniz en çok yönlü küçük işletme bilgisayar seçeneklerinden biridir.

Masaüstü Bilgisayarların Avantajları

Yeni masaüstü iş bilgisayarınızı seçtiğinizde birçok önemli avantajdan yararlanırsınız.

 • Veri Koruması. Küçük işletmeler, en hassas verileri için masaüstü bilgisayarlara güvenir. Masaüstü bilgisayarlar fiziksel olarak güvene alınabildiğinden şirket verilerini de daha güvenli bir hale getirmeye yardımcı olur. Ayrıca, Intel vPro® Essentials teknolojili bir masaüstü bilgisayar seçtiğinizde çalışan cihazlarını sadece yazılımdan daha fazlasıyla koruyan, kutudan çıktığı gibi kullanıma hazır donanım tabanlı güvenliğe de sahip olursunuz.
 • Çalışan Üretkenliği. Özellikle en yeni Intel® Core™ işlemcilerle desteklendiğinde masaüstü bilgisayarlar güçlü bilgi işlem performansı sunabilir. Masaüstü bilgisayarı uzman kullanıcıların, içerik üreticilerin veya aynı ihtiyaçlara sahip herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırabilirsiniz.
 • Esnekliği En Üst Düzeye Çıkarın. Masaüstü bilgisayarlar fiyatlarına göre harika performans sunar ve genellikle dizüstü bilgisayarlar gibi diğer form faktörlerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Masaüstü bilgisayarlar düşük yaşam döngüsü maliyetleri sayesinde kolaylıkla onarılabilir veya yükseltilebilirler.

İşletme İçin Masaüstü Bilgisayar Satın Alma İpuçları

Performans açısından en önemli masaüstü bilgisayar bileşenleri işlemci (CPU), bellek (RAM) ve depolamadır. Ancak özellikle henüz Windows*'a geçmediyseniz işletim sistemini de göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Küçük işletmeniz görsel uygulamalar kullanıyorsa, grafik kartı ve ekran da özellikle önemlidir.

1. Doğru işlemciyi (CPU) seçin

Çalışanlara ihtiyaç duydukları performansı sağlamak için güçlü bir işlemciyle başlayın. CPU, masaüstü bilgisayarın beyin gücüdür. İşlemci ne kadar güçlüyse, çalışan üretkenliğini desteklemekte o kadar iyi olacaktır. Çalışan memnuniyeti, bilgisayar gecikmesi olmadan kolayca çoklu görev yapabildiklerinde de artabilir.

Çoğu bilgisayar üreticisi, en zorlu teknik gereksinimleri bile karşılayabilecek en yeni Intel® Core™ i3, i5 ve i7 işlemcili masaüstü bilgisayar seçenekleri sunar. En iyi işlemci, performansı daha da geliştirmek için belleği (RAM) en iyi şekilde kullanır.

2. Geniş kapasiteli bellek (RAM) satın alın

RAM masaüstü bilgisayarın kısa süreli çalışma belleğidir. Mevcut durumda çalıştığınız görevin verileri burada depolanır. RAM arttıkça aynı anda daha fazla program çalıştırabilir ve daha hızlı yanıt alırsınız.

Doğru işlemciyi seçtiğinizde masaüstü bilgisayarınızın performansından memnun kalmanız mümkündür. Ancak daha fazla RAM tercih ederek özellikle ağır iş yükleri için performansı daha da geliştirebilirsiniz.

Bu seçim, çalışanların dosya oluşturma, üzerlerinde çalışma ve onları kaydetme hızlarını artırmaya da katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda çalışanlar birden çok uygulama üzerinden hızlı ve verimli şekilde çalışabilir.

3. Olabildiğince fazla depolama alanı edinin

Masaüstü bilgisayarlarda aşırı fazla depolama alanı diye bir şey yoktur. Depolama; kalıcı verilerinizin, işletim sisteminin ve yazılım uygulamalarının saklandığı yerdir. Performans açısından bakıldığında depolamadan taviz verilmemesi gerekir. Depolama hızı da depolama boyutu kadar fark yaratabilir.

Depolama için bir sabit disk sürücüsü (hard disk drive - HDD) veya katı hal sürücüsü (solid state drive - SSD) tercih edebilirsiniz. HDD daha uygun maliyetlidir ancak verilere erişirken bilgisayarınızın hızını etkileyecek mekanik parçalar içerir. SSD'ler daha küçük, daha hafif, daha hızlı ve tabii biraz daha pahalıdır.

4. İşletim sistemini yükseltin

Yeni işletim sistemini eski bilgisayarlarda çalıştırınca tüm avantajlardan yararlanmayabilirsiniz.

En yeni Intel® Core™ işlemcili yeni bir Windows işletim sistemi, çalışanlara daha üretken ve yaratıcı olmaları için yardımcı olabilir. Çalışanlar, yerleşik güvenlik özellikleri ve otomatik güncellemeler sayesinde çok daha büyük bir gönül rahatlığı ile hızlıca Windows uygulamalarını açabilir ve kullanabilirler.

5. Grafikleri ve ekranı optimize edin

Bilgisayarınızın grafikleri işleme biçimi özellikle fotoğraf, video ve görüntü düzenleme görevlerinde kullanıcı deneyimlerini etkileyebilir. Burada grafik işleme birimi (GPU) devreye girer. Çoğu masaüstü bilgisayar harici bir grafik kartı kullanır. Seçkin partnerler aracılığıyla sunulan sistemlerde mevcut Intel® Iris® Xe özel grafikleri ile yaratıcılığı ve üretkenliği artırabilirsiniz. Masaüstü bilgisayar için Xe mimarisine dayalı ilk harici Grafik Eklenti Kartı ile iş, ev ve uzaktan öğrenme için inanılmaz HD video özelliklerini deneyimleyin. 3 adede kadar eş zamanlı 4K HDR ekran desteği sayesinde kendinizi en sevdiğiniz içeriklere verebilir veya bir profesyonel gibi birden fazla görev yapabilirsiniz.

Büyüyen İşletmenizi Desteklemek İçin Intel vPro® Essentials Teknolojili Birinci Sınıf İş Masaüstü Bilgisayarları Seçin

Hangi küçük işletme masaüstü bilgisayarı sizin için uygun olursa olsun; Intel vPro® Essentials platformu üzerindeki en yeni nesil Intel® Core™ işlemcili birinci sınıf bir iş cihazı olduğuna emin olun. En yeni iş yüklerini destekleyebilecek ve işletmenizi güvenlik tehditlerine karşı koruyabilecek bir bilgisayar aldığınıza emin olabilirsiniz. Sonuçta, bilgisayarınız hem bugün hem de gelecekte çalışanlarınızı ve işletmenizi desteklemek için daha iyi donanıma sahip olacaktır.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel vPro® platformunun tüm sürümleri için sistemi tanımlayan yönetilebilir kulanım durumları, güvenlik özellikleri, sistem performansı ve kararlılığı sunmak üzere Intel® Core™ işlemci, desteklenen bir işletim sistemi, Intel LAN ve/veya WLAN silikon, sabit yazılım geliştirmeleri ve diğer donanım ve yazılım bileşenleri gerekir. Ayrıntılar için intel.com/performance-vpro adresini ziyaret edin.

2

Performans; kullanım, yapılandırma ve diğer faktörlere göre değişebilir. Daha fazla bilgi için şu sayfayı ziyaret edin: www.Intel.com/PerformanceIndex. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir. Intel teknolojileri; etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Intel, üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Almayı düşündüğünüz ürünün performansını değerlendirmek için diğer kaynaklara başvurmanız gerekir. © Intel Corporation. Intel, Intel logosu ve diğer Intel markaları, Intel Corporation veya bağlı kuruluşlarının ticari markalarıdır. Diğer adlar ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir.