Özel Bulut, Yüksek Performans ve Verimlilik Sağlar

Intel; uyumlu işlemciler, ağ bileşenleri ve solid-state sürücülerin yanı sıra zengin teknoloji portföyü, kolaylıkla devreye alınabilen bulut çözümleri ve geniş iş ortağı seçenekleriyle bulut hizmetlerine güç verir.

Özel Bulut Avantajları

Özel bulut; modern veri merkezlerinden beklenen güvenlik kontrolleri, uyumluluk ve devamlılık özellikleriyle iş birimlerinin ve DevOp’ların temel BT kaynaklarına daha hızlı erişmelerini sağlar. Artık ekipler, tesis içi ortamda mevcut bulut avantajlarıyla alt yapıyı ve havuz kaynaklarını hızlı bir şekilde devreye alabilir.

Devreye Alma Stratejileri

Özel bulut, ihtiyaç duyulan hizmete bağlı olarak üç ana kategoriye ayrılır. Ancak devreye alma süreci üçü için de benzerdir: 1) İş birimlerinden çözülmesi gereken sorunlar hakkında net bilgiler alın; 2) Platformunuzu seçin, örn. Microsoft, VMWare* ya da OpenStack*; 3) Küçükten başlayın ve büyütün.

Hizmet Olarak Altyapı (IaaS)

Talep üzerine hizmet olarak altyapı (VM’ler, depolama, ağ oluşturma ve işletim sistemleri) sağlamaya bulut tabanlı bir yaklaşım.

BMW IaaS durum incelemesi

Hizmet Olarak Platform (PaaS)

Uygulamaları tek bir geliştirme ortamında geliştirmek, test etmek, devreye almak, barındırmak ve bakımını yapmak için gereken özellikleri sunar. PaaS, genellikle DevOp ekibine iş birliği ve maliyet yönetimi için destek sağlar.

PaaS hakkında bilgi edinin

Hizmet Olarak Yazılım (SaaS)

Merkezi olarak barındırılan bir konumdan iş uygulamalarına hizmet vermek için bir dağıtım modeli kullanır. Bu uygulamalar arasında kullanıcı uygulamaları, iş uygulamaları ve teknik uygulamalar yer alır.

SaaS hakkında daha fazla bilgi edinin

Kurumsal Özel Bulut Devreye Alma

Data Communications

Intel ile iş birliği yapan Tata Communications, bulut portföyü için OpenStack mimarisini tercih ederek, şirket için çevik bir yazılımla tanımlı altyapı oluşturdu.

Tata videosunu izleyin

Volkswagen

Volkswagen Devreye Aldığı Özel Bulut Sayesinde Zamandan ve Maliyetten Tasarruf Ediyor

Üniversitenin Intel® Mimarisi ve Mirantis OpenStack* bulut platformu tabanlı yeni nesil bulutu, önceden kilitli olan altyapı kaynaklarının bir havuza alınmasını, gerektiğinde paylaşılmasını ve erişilmesini sağlayarak hem şirketin hem de BT'nin çevikliğini artırıyor.

VW videosunu izleyin

Umeå Üniversitesi

Umeå Üniversitesi, Eğitim Kuruluşlarında Bulut Bilişimin Etkili Kullanımına Örnek Teşkil Ediyor

Umeå Üniversitesi Bilişim Hizmetleri Teknoloji’den Sorumlu Direktörü Johan Carlsson; kendi deneyimlerinden, bulut bilişimin eğitim kuruluşlarında etkili kullanımından ve otomatik kaynak tahsisiyle elde edilen önemli avantajlardan bahsediyor.

Umeå videosunu izleyin

Alternatif Bulut Stratejileri

Kurumsal bulut stratejilerinde özel buluta ek olarak, açık ve hibrit bulut olmak üzere iki yaklaşım daha bulunur. Intel® teknolojisinin bu seçenekleri nasıl uygulanabilir hale getirdiğini öğrenin.

Açık Bulut

Bilgisayar kaynaklarını hızlı bir şekilde genişletmek, yetenekli çalışanlardan faydalanmak ve BT’nin ve DevOp’ların faydalanabileceği yeni özellikler eklemek için esnek, tesis dışı hizmet sağlayıcıların bulut altyapısını kullanın.

Açık bulut hakkında bilgi edinin

Hibrit Bulut

Entegre, esnek ve birleşik bir ortam olarak mükemmel bir yaklaşımla yönetilen tesis içindeki ve dışındaki hizmetleri bir araya getirin.

Hibrit bulut hakkında bilgi edinin

Diğer Bulut Bilişim Kaynakları ve Görüşler

Red Hat* Özel Bulut Çözümleri Hızlı İnovasyonu Destekliyor

BT organizasyonları; talep üzerine hizmetler, birleşik yönetim ve birlikte çalışabilirlik özellikleriyle altyapıyı optimize edebilir, kaynaklardan verimli bir şekilde faydalanabilir ve pazara sürme süresini kısaltabilir.

Red Hat hakkında bilgi edinin

SUSE Bulut Çözümüyle Operasyon Verimliliğini Artırın

SUSE OpenStack Cloud*, BT organizasyonlarının tedarikçilere bağımlı olmadan artan çeviklik ve hız talebini karşılamalarına yardımcı olur.

SUSE hakkında bilgi edinin

İlgili Ürünler ve Teknolojiler

Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemciler

Talepkar uygulamaları desteklemek ve harekete geçirilebilir görüşler sağlamak üzere iş yükü için optimizedir.

Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemciler hakkında daha fazla bilgi edinin

Intel® Optane™ Teknolojisi

Bilgisayar geliştirme ve kullanma şeklimizi değiştirecek yepyeni bir üst düzey bellek sınıfı.

Intel® Optane™ teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Intel® Seçkin Çözümler

Veri merkezi altyapınızı daha basit ve daha hızlı bir şekilde devreye alın.

Intel® Seçkin Çözümler hakkında daha fazla bilgi edinin


Şirketinizin yüksek düzeyde bağlantılı bir dünyada inovasyon yapmak için ihtiyaç duyduğu çevikliği ve güvenliği elde edin.