Özel Bulut Çözümleri: Performansın Verimlilik ile Buluşma Noktası

Yüksek performanslı özel bulut teknolojisi; Intel® işlemciler, ağ bileşenleri ve solid-state sürücülerle başlar.

Özel Bulutunuzu Oluşturun, Ölçekleyin ve Güvenceye Alın

Özel bulut çözümleri, son kullanıcıların temel BT kaynaklarına hızlı erişim sağlayabildikleri tek kullanıcılı bulut ortamına olanak verir. Özel bulutlar, yazılım tanımlı altyapıya kurulmuş modern bir veri merkezinden beklenen güvenlik kontrollerini, uyumluluk özelliklerini ve sürekliliği sunar. Ekipler, tesis içi ortamda bulutun avantajlarıyla altyapıyı ve havuz kaynaklarını hızlı bir şekilde devreye alabilirler. Sanal özel bulut, ekstra kontrol katmanı sağlamak üzere onaylı kullanıcılar için izole bir bilgi işlem kaynakları havuzu sağlar. Bu sayede, gizlilik ve güvenlik amaçları doğrultusunda ek bir güvenlik katmanına sahip olursunuz. Özel bulutun avantajlarından bazıları:

  • Esneklik ve ölçeklenebilirlik – Değişen iş yükü taleplerine hızla yanıt verir.
  • Güvenlik kontrolleri – Yalnızca kimliği doğrulanmış kullanıcılara ve cihazlara erişim verir.
  • Operasyonel verimlilik – Daha az fiziksel donanımla daha fazla bilgi işlem gücü sağlar.
  • Self servis becerileri – Bir sanal makineyi dakikalar içinde devreye alır.
  • Çok kullanıcılı hizmet – Tek bir yazılım birden fazla kullanım durumunu destekler.
  • İhtiyaç halinde kullanılabilecek özel kaynaklar– Her zaman hazır kaynaklar, ihtiyaç halinde veri kullanılabilirliği sağlar.

Özel bulutunuzun temelinde Intel® mimarisini kullanarak sorunsuz geçişin keyfini çıkarabilir, taşıma süreçlerini kolaylaştırabilir ve operasyonel verimliliği artırabilirsiniz. Veri merkezli portöyümüz, on yıllardır süren uygulama ve OEM optimizasyonlarını temel aldığı için bulutun tam potansiyelini açığa çıkarmanıza yardımcı olur.

Öne Çıkan Konular

Kafka ile modern, ölçeklenebilir bir siber zeka platformu inşa etmek

Splunk ve Kafka temelli Siber Zeka Platformumuzun daha hızlı güvenlik tehdidi tespiti ve müdahale için yayın sırasında verileri nasıl işlediğini öğrenin. Bu yeni IT@Intel raporu, 2. nesil Ölçeklenebilir Intel Xeon® işlemciler, Intel Optane™ SSD’ler ve Intel NIC’lere dayalı Confluent/Intel Referans Mimarisi ile tamamlanmıştır.

ESG raporunu okuyun ›

HCI’ı okuyun ›

Özel Bulut Stratejisini Keşfedin

Güçlü bir özel bulut stratejisi, iş yüklerinin yerleştirileceği yer konusunda daha fazla esneklikle işletmenize güç verir. Özel bulutunuz, bir uygulamayı tesis içinde barındırmaya devam mı edeceğinize yoksa açık bulut hizmeti sağlayıcısına mı taşıyacağınıza karar vermenize olanak veren bir merkez görevi görür. Bu sayede neyi, ne zaman ve nasıl taşıyacağınıza güvenle karar verebilirsiniz.

Özel Bulut Stratejisi Hakkında Bilgi Edinin


Ürün ve Performans Bilgileri

1

Performans kullanıma, yapılandırmaya ve diğer faktörlere göre değişir. www.Intel.com/PerformanceIndex sayfasından daha fazla bilgi edinin.