Açık Bulut Çözümlerinde İdeal Performans

Intel'in zengin açık bulut teknolojisi, çok sayıda üst düzey bulut hizmeti sağlayıcısını destekler.

Günümüzün En İyi Açık Bulutları Gücünü Intel'den Alıyor

Açık bulut çözümleri, veri merkezinizi sermaye masrafları olmadan geliştirmek için ideal bir yöntemdir. Açık bulut, gelişmiş bir bulut hizmeti sağlayıcısının (CSP) altyapısında tesis dışı, üçüncü taraf kaynaklar sunar. Açık CSP'ler aynı altyapıda birden fazla kullanıcıya hizmet verir. İş yüklerini açık buluta taşıyarak BT iş gücünüzün yeni fırsatlara odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Diğer temel avantajları:

  • Ölçeklenebilirlik ve esneklik: Kaynak kullanımını yönetip izlerken hizmetleri ekleyin veya çıkarın.
  • Devreye alma kolaylığı: Yeni işletme girişimleri başlatın ve karmaşık BT geliştirme ve bakım hizmetleri için dış kaynaklardan yararlanın.
  • Aboneliğe dayalı fiyatlandırma: Güncel teknolojiyi yakalarken sermaye masraflarını yönetin.

Açık buluta geçerken şirketler sürece genellikle stratejik olmayan materyallerle başlar. Elde edilen deneyimin ardından daha kapsamlı devreye alımlar gerçekleştirirler. Açık bulut çözümleri genellikle aşağıdaki modellerden biriyle sunulur; böylece tam olarak ihtiyaç duyduğunuz şeyi elde edebilirsiniz:

  • Hizmet Olarak Altyapı (bilgi işlem/depolama/ağ)
  • Hizmet Olarak Platform (veritabanları ve çalışma zamanı kitaplıkları)
  • Hizmet Olarak Yazılım (işletme uygulama sistemleri)

Intel, açık bulut hizmetlerine temel nitelikte teknolojiler sunma konusunda on yıllardır sektöre liderlik etmektedir. En iyi CSP'lerle kurulan ortak mühendislik ve iş ilişkileri sayesinde bulut ölçeği için geliştirilmiş çok sayıda özel donanım nesli sunduk.

Günümüzde Intel® mimarisi; Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure, Google Cloud ve diğer üst düzey CSP'ler sayesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. İşletmeniz, her yerde ve her durumda ihtiyaç duyduğunuz ideal performans için çeşitli donanım yapılandırmalarından veya bulut örneği türlerinden seçim yapabilir. Temel kitaplıklar ve çerçeveler, iş yükü talepleri doğrultusunda ek özellikler sunmak için kullanılabilir.

Açık Bulut Stratejisi Hakkında Bilgi Edinin


Ürün ve Performans Bilgileri

1Performans kullanıma, yapılandırmaya ve diğer faktörlere göre değişir. Daha fazla bilgi için intel.com/performanceindex adresini ziyaret edin. OpenVINO, Intel Corporation'ın veya bağlı kuruluşlarının ticari markasıdır.