Açık Bulut Maksimum Esneklik Sağlar

Intel; uyumlu işlemciler, ağ bileşenleri ve solid-state sürücülerin yanı sıra zengin teknoloji portföyü, kolaylıkla devreye alınabilen bulut çözümleri ve geniş iş ortağı seçenekleriyle bulut hizmetlerine güç verir.

Açık Bulutun Avantajları

Açık bulut; bir bulut hizmeti sağlayıcının gelişmiş altyapısı üzerinde çeşitli tesis dışı BT platformları ve hizmetleri sunar. Kuruluşların yatırım giderlerini üstlenmek zorunda kalmadan modern veri merkezinden faydalanmalarını sağlar. Şirketler; Hizmet Olarak Altyapı (bilgi işlem/depolama/ağ), Hizmet Olarak Platform (veri merkezleri ve çalışma zamanı kitaplıkları) ve Hizmet Olarak Yazılım (iş uygulamaları sistemleri) seçeneklerinin sağladığı özellikler ve hizmetlerle inovasyonu hızlandırabilir.

Açık Bulutu Devreye Alma

Açık buluttan faydalanmak şirketin ve BT çalışanlarının yeni fırsatlara odaklanmalarını sağlar. Şirketler bu geçişe genellikle stratejik olmayan varlıklarla başlarlar. Daha sonra deneyim kazandıkça açık bulutu daha geniş çapta devreye alırlar.

Başlangıç olarak, kuruluşunuzun ihtiyaç duyduğu özellikleri ya da kaynakları bildiğinizden emin olmak için beceri değerlendirmeleri yapmak gerekir. Daha sonra bilgi işlem, uygulamalar, kaynaklar ve güvenlik gibi seçtiğiniz temel bileşenleri yönetmek için açık bulutu kullanabilirsiniz.

BT organizasyonu, açık bulut kaynakları konusunda iş birimleri için danışma kurulu görevini üstlenebilir. BT, ihtiyaçların değerlendirilmesine ve kaynakların edinilmesine yardımcı olarak şirket dışından destek alma ihtiyacını ortadan kaldırabilir.

Alternatif Bulut Stratejileri

Kurumsal bulut stratejilerinde açık buluta ek olarak, özel ve hibrit bulut olmak üzere iki yaklaşım daha vardır. Intel® teknolojisinin bu seçenekleri nasıl uygulanabilir hale getirdiğini öğrenin.

Özel Bulut

Kontrolü elinizde tutmanız, uyumluluk gerekliliklerini karşılamanız ve iş devamlılığını sağlamanız gerektiğinde size özel, kullanılabilirliği yüksek ve çok güvenli iş yükü performansı elde etmek için özel bulutu tercih edin.

Özel bulut hakkında bilgi edinin

Hibrit Bulut

Entegre, esnek ve birleşik bir ortam olarak mükemmel bir yaklaşımla yönetilen tesis içindeki ve dışındaki hizmetleri bir araya getirin.

Hibrit bulut hakkında bilgi edinin

Diğer Bulut Bilişim Kaynakları ve Görüşler

Eşsiz Çeviklik ve Ölçeklenebilirlik Elde Edin

Kurumsal veri merkezlerini tamamlayıcı nitelikteki depolama ve bilgi işlem kaynaklarını hızlı bir şekilde ekleyerek, kontrolün ve güvenliğin hayati önem taşımadığı iş yüklerinizi hızlandırın.

Açık bulut kontrol listesine bakın

Microsoft Azure* ile Karmaşık İş İhtiyaçlarına Hızlı Bir Şekilde Yanıt Verin

Uygun maliyetli BT altyapısı ve pazar yerinde çeviklik, Microsoft Azure’nin entegre açık bulut iş hizmetlerinden faydalanmanın en önemli iki nedenidir.

Azure özeti okuyun

Bulut Çözümleri, Değişen İhtiyaçları Rekabet Avantajıyla Karşılar

Açık, özel ve hibrit bulutlar; günümüzün karmaşık teknolojik zorluklarının üstesinden gelebilmek adına her büyüklükte şirkete BT hizmetleri ve özellikler sunar.

Bulut çözümleri hakkında bilgi edinin

Bulut Hizmeti Sağlayıcılar için Kaynaklar

Bulut hizmetlerinin ve yeni teknolojilerin yaygınlaşması; iş yükü için optimize, verimli ve çevik hizmetlere olan talebi artırıyor.

Daha fazla bilgi edinin

İlgili Ürünler ve Teknolojiler

Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemciler

Talepkar uygulamaları desteklemek ve harekete geçirilebilir görüşler sağlamak üzere iş yükü için optimizedir.

Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemciler hakkında daha fazla bilgi edinin

Intel® Optane™ Teknolojisi

Bilgisayar geliştirme ve kullanma şeklimizi değiştirecek yepyeni bir üst düzey bellek sınıfı.

Intel® Optane™ teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin


Şirketinizin yüksek düzeyde bağlantılı bir dünyada inovasyon yapmak için ihtiyaç duyduğu çevikliği ve güvenliği elde edin.