Intel Kamu Politikaları

Intel'in dünya çapında yeniliğe verdiği destek.

Intel Dünya Çapında Yeniliği Teşvik Ediyor

Intel, yeni fikirleri teşvik eden, adil ticarete destek veren ve kaynakları koruyan politikaları savunmak için dünya genelindeki hükümetler, kuruluşlar ve endüstrilerle birlikte çalışıyor. Dünya çapında yeniliği ve rekabeti teşvik eden Intel, insanların ve işletmelerin giderek küreselleşen bir ekonomide büyümesine yardımcı olmayı amaçlar.

Bulut Politika

Bulut, ekonomik büyümeyi ve dünya çapında sosyal değişimi mümkün kılan önemli yaklaşımlardan biridir. Etkili ve güvenli bulut bilgi işlem yolunda, bireysel kuruluşların ve bir bütün olarak BT sektörünün bulutta verimlilik, basitleştirme ve güvenlik üzerine odaklanması gerektiğine inanıyoruz.

Daha fazla bilgi edinin

İletişim Politikası

Küresel iletişim politikaları, yaygın yüksek kaliteli internet ve kablosuz geniş bandı teşvik ederek yüksek kaliteli internetin ve iletişim hizmetlerinin kullanılabilirliğini artırabilir.

Daha fazla bilgi edinin

Gümrük ve Ticareti Kolaylaştırma Politikası

Gümrük ve ticaret prosedürlerinin modernleşmesi, büyük küresel tedarik zinciri katılımcıları için önem taşır. Intel, ürünleri uluslararası sınırlar arasında hızlı, düşük maliyetli ve en az yük ile taşıma becerisine bağlıdır.

Daha fazla bilgi edinin

Siber Güvenlik Politikası

Siber güvenlik rakiplerinin organizasyonlarının artması ve güçlenmesi karşısında devlet ve sektör, siber güvenlik olaylarının sık yaşanmasından ve ciddileşmesinden endişe duyuyor.

Daha fazla bilgi edinin

Çeşitlilik ve Çeşitliliği Kucaklama Politikası

Intel, farklı ekiplerin, düşüncelerin ve liderlik tarzlarının yenilikçilik, yaratıcılık ve stratejik düşünme için daha fazla fırsat yarattığına inanıyor. Çeşitlilik, şirketimize ve dünya çapındaki pazarlara sunduğumuz birçok yenilikçi çözüme farklı perspektifler, deneyimler ve fikirler katıyor.

Daha fazla bilgi edinin

Çevre ve Enerji Politikası

Teknolojinin dünya genelinde çevresel verimliliği yönlendirme üzerinde önemli ölçüde etkisi oldu. Enerji tasarruflu ürünlerin çevreye duyarlı bir üreticisi olarak Intel, dünya çapında hükümetlerle çalışarak ilerici enerji politikasının şekillenmesine yardım ediyor.

Daha fazla bilgi edinin

Küresel Ticaret Politikası

Intel, gelişmiş üretimini ve Ar-Ge'sinin dörtte üçünü ABD'de gerçekleştirirken gelirlerinin dörtte üçünden fazlasını deniz aşırı ülkelerde elde ediyor. Bizim işimiz sağlam ticaret anlaşmalarına ve etkin küresel anlaşmalara bağlıdır.

Daha fazla bilgi edinin

Sağlık BT Politikası

Intel, bireyler adına sonuçları iyileştirmek ve dünya çapında sağlık teknolojisi pazarını genişletmek için sağlık teknolojilerinin benimsenmesini hızlandıran kamu politikalarını yönlendirmeyi hedefler.

Daha fazla bilgi edinin

Göç Politikası

Intel, yeni ve yenilikçi ürünler üretmek için bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarındaki yüksek vasıflı çalışanlara bağlıdır. Şu anda, açığımız olan ve uzmanlık gerektiren işleri yapabilmek için yeterli sayıda Amerikan işçi yok.

Daha fazla bilgi edinin

Nesnelerin İnterneti (IoT) Politikası

Intel® teknolojisi, sektör lideri donanım, yazılım ve hizmetleri ile cihazlara uçtan buluta güç vererek uçtan uca Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümlerini dünya çapında destekler.

Daha fazla bilgi edinin

Fikri Mülkiyet Politikası

Intel'in hedefi, patent, telif hakkı, ticari sırlar da dahil olmak üzere dünya genelinde fikri mülkiyet için dengeli bir koruma ve uygulama sağlamaktır.

Daha fazla bilgi edinin

Gizlilik Politikası

Intel, yeniliğin, büyümenin, işinin ve yüksek teknoloji sektörünün devamlı başarısının, bireylerin teknoloji kullanımına ve verilerinin sorumlu, koruma altında toplanıp işlenmesine olan güvenine bağlı olduğunu kabul eder.

Daha fazla bilgi edinin

Vergi Politikası

Intel, ABD'de halka açık şirketler arasında Ar-Ge alanındaki en büyük yatırımcılardan biridir. Sermaye ve iş olanakları ile ABD ekonomisine önemli ölçüde yatırım yapar. Intel, ABD yeniliklerini ve üretimini teşvik eden istikrarlı bir vergi sistemini destekler.

Daha fazla bilgi edinin

Daha Fazla Bilgi İçin

Genel sorularınız varsa veya burada sağlanandan daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Kurumsal sorumluluk ekibi