Ev İçin Güçlü Bağlantı ve Sunduğu Tüm Deneyimler

Bağlantılı cihaz ve yoğun bant genişliği kullanımı gerektiren uygulama sayısının artması, evin ağ performansını ve müşterinin sabrını zorlar. Intel® teknolojisi sayesinde hizmet sağlayıcıları ve ekipman üreticileri, daha güçlü yeni nesil geniş bant ve evin her yerinde daha etkileyici deneyim için evde bağlantı sunar.

Kablo Ağlarını Dönüştürüyoruz

Intel'in bağlantılı ev ve erişim ağından hizmet sağlayıcısı avantajı ve veri merkezine uzanan geniş çözüm portföyü, kablo operatörlerinin daha hızlı ve güvenli ağlar sunar.

Daha fazla bilgi edinin

VR kutulu bilgisayarda çalışan adam

Gelişmiş Telekomünikasyon Hizmetleri

Telekomünikasyon hizmet sağlayıcıları ve OEM'ler; fiber, bakır, hibrit LTE ve DSL için yüksek performanslı bağlantı sunan Intel® AnyWAN™ Yonga Üstü Sistemlerin ve sabit kablosuz erişimin yardımıyla daha yoğun bant genişliği ve gelişmiş hizmet talebini karşılayabilir.

Daha fazla bilgi edinin

Ev Wi-Fi Teknolojisinin Geleceği Karşınızda

4 kat daha yüksek kapasite, %75 daha düşük gecikme ve 3 kat daha hızlı performansla Intel® Wi-Fi 6 (Gig+), yönlendiricilerin ve ağ geçitlerinin daha fazla cihaz için Gigabit erişimi ve ev genelinde daha hızlı Wi-Fi sağlamasını mümkün kılar.1 2 3

Wi-Fi 6'yı keşfedin

İlgili Teknoloji

2,5 Gb'a Çıkan Ethernet

Yoğun bant genişliği gerektiren ve gecikmeye duyarlı kullanımlar ile artan geniş bant hızları daha hızlı Ethernet bağlantısı gerektirir. Intel; bilgisayarlar, yönlendiriciler, anahtarlar ve ağ geçitleri çözümleriyle 2,5 Gb Ethernet bağlantısına geçişi sağlar.

Daha fazla bilgi edinin

Hızlı ve Güvenli Veri Depolama

Intel® teknolojisi destekli ağa bağlı depolama (NAS) çözümleri, evlerin ve işletmelerin hızla büyüyen veri depolama ihtiyaçlarına uyum sağlamasında yardımcı olur.

Daha fazla bilgi edinin

Evde Bağlantı İçin Intel® Ürünleri

Intel® Home Wi-Fi Yonga Seti WAV600 Serisi

802.11ax standardına göre, ev yönlendiricileri ve ağ geçitleri için Intel'in Wi-Fi 6 yonga seti Gig+ özelliklidir ve bilgisayarların hızlı performans ve düşük gecikme süresi sunması için Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) için optimize edilmiştir.

Ürün özetini okuyun

Intel® Puma™ 7 Geliştirme Kiti

Wi-Fi 6 (Gig+) ve 2,5 Gb Ethernet ile entegre kablo ağ geçidi çözümlerinin etkili gelişimi için bir referans platformu.

Ürün özetini okuyun

Ev Ağ Geçitleri EASY550-AX6000 için Intel® Geliştirme Kitine sahip Intel® AnyWAN™ Yonga Üstü Sistemi GRX550

Sık kullanılan çevre birimi arayüzlerine sahip son teknolojili ev ağ geçitleri ve yönlendiricileriyle çok çeşitli uygulamalarda kullanılan yazılım için altyapı ve tasarım değerini artırın.

Ürün özetini okuyun

Ev Ağ Geçitleri EASY350-AX3000 için Intel® Geliştirme Kitine sahip Intel® AnyWAN™ Yonga Üstü Sistemi GRX350

Orta düzey ev ağ geçitleri ve yönlendiricilerinde yazılımın yeniden kullanımı uygundur. Böylece ekipman üreticileri ve servis sağlayıcıları, altyapı yatırımlarından optimum değer sağlar ve mevcut tasarımları sorunsuzca yükseltir.

Ürün özetini okuyun

Intel® 10G PON Yonga Seti

Intel'in en yeni yüksek hızlı ve çok modlu 10G PON yonga seti, sektörün FTTx ağ güncellemelerini destekler.

Ürün özetini okuyun

Intel® Home Wi-Fi Yonga Seti WAV500 Serisi

Intel'in erişim noktası cihazlarına yönelik 802.11ac standardına dayanan 5. nesil yonga seti, çok kullanıcılı ev Wi-Fi ağlarında hızlı ve kesintisiz bağlantı sunmak üzere tasarlanmıştır.

Ürün özetini okuyun

Intel® Ethernet Ağ Bağlantısı

Yönlendiriciler, anahtarlar ve ağ geçitlerine yönelik Intel 2,5 Gb Ethernet PHY, NBaseT ve yeni IEEE 802.3bz standardı için mükemmel birlikte çalışılabilirlik sağlar ve Intel'in bilgisayarlara yönelik 2,5 Gb Ethernet çözümü için optimize edilmiştir.

Ürün özetini okuyun

İlgili İçerikler

Akıllı Ev Bağlantısı

Akıllı evler, ev deneyimlerimizi geliştirmek adına daha algılayıcı, hızlı ve otonom olmayı vaat eder ve bu noktaya ulaşmak için güçlü bağlantı gereklidir.

Makaleyi okuyun

Ev Ağı Satın Alın

Bir dizi modeme, yönlendiriciye, ağ geçidine ve Intel® teknolojili NAS cihazına göz atın.

Cihaz satın alın

Intel® Wi-Fi Çözümleri

Intel'in yenilikçi Wi-Fi çözümleri, dünyanın artan bağlantı ihtiyacını karşılamak için bilgisayarlar ve kablosuz ev ağları için güçlü bağlantı sağlar.

Keşfedin

Yetkinlik Merkezi

Intel'in bağlantılı ev ürünlerine ilişkin ürün teknik özelliklerine, teknik belgelere ve bilgi sayfalarına erişin. Oturum açmak zorunludur.

Şimdi erişin

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Yaklaşık 3 Kat Daha Hızlı: 802.11ax 2x2 160 MHz, IEEE 802.11 standart kablosuz bağlantı özelliklerinde belirtilen standart 802.11ac 2x2 80 MHz (867 Mb/sn) bağlantıdan yaklaşık 3 kat (2,8 kat) daha yüksek olan 2402 Mb/sn maksimum teorik veri hızlarını mümkün kılar ve benzer şekilde yapılandırılan 802.11ax kablosuz ağ yönlendiricilerinin kullanılmasını gerektirir.

2

4 Kat Daha Fazla Kapasite/Ölçeklenebilirlik: Bu iddia, benzer boyutlardaki 802.11ax ile 802.11ac ağlarının genel ağ kapasitesinin karşılaştırılmasına dayanır. IEEE 802.11-14/0165r1 802.11ax teknik özellik değişikliği, en az bir işletim modunu etkinleştiren IEEE 802.11 fiziksel katmanları (PHY) ve IEEE 802.11 Orta Erişim Denetimi katmanında (MAC) standartlaştırılmış değişiklikleri tanımlar ve istasyon başına güç verimliliğini korurken veya geliştirirken, yoğun bir dağıtım senaryosunda istasyon başına ortalama verimde (MAC veri servisi erişim noktasında ölçülen) en az dört kat iyileştirmeyi destekleyebilir. Ayrıntılı bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://mentor.ieee.org/802.11/dcn/14/11-14-0165-01-0hew-802-11-hew-sg-proposed-par.docx.

3

%75 Gecikme Azaltma: 802.11ax'in, 9 istemcili OFDMA kullanılarak ve kullanmadan gerçekleştirilen Intel simülasyon verilerine (%79) dayanır. OFDM kullanılmadan elde edilen ortalama gecikme süresi 36 msn (milisaniye) olmuş, OFDMA kullanıldığında elde edilen ortalama gecikme süresi ise 7,6 msn’ye düşmüştür. Gecikme süresinde iyileşme için 802.11ax (Wi-Fi 6) yönlendiricinin ve tüm istemcilerin OFDMA kullanımını desteklemesi gereklidir.