Paylaşımlı Kurumsal Sorumlulukta Yeni Bir Çağa Doğru

Olumlu küresel etki bırakmaya olan bağlılığımız, dünyadaki her bir insanın hayatını zenginleştiren teknolojiler yaratma amacımızla tümleşiktir.

Dünyadaki Kritik Değişikliklerle Mücadelede İlerleyişi Hızlandırıyoruz

Dünyamız daha önce hiç görmediğimiz zorluklarla karşı karşıya. İklim değişikliği, derin teknolojik uçurum, kapsayıcı olmama ve global pandemiler gibi acil harekete geçilmesi gereken sorunlar, yeni bir paylaşılan sorumluluk çağı gerektiriyor.

RISE Stratejimiz

Teknoloji ve kolektif eylemlerimizin etkisiyle daha sorumlu, kapsayıcı ve sürdürülebilir  bir dünya oluşturmak  için diğerleriyle yaptığımız iş birliğinin ölçeğini artırmak üzere kurumsal sorumluluk stratejimizi geliştiriyor ve çıtayı kendimiz yükseltiyoruz.

Sorumlu

Küresel üretim operasyonlarımızda, değer zincirimizde ve ötesinde güvenlik, sağlık ve sorumlu iş uygulamalarını geliştirmede liderlik etmek.

Zorunlu ve Bağımlı İşçilikle Savaşıyoruz

Tedarikçilerimiz ile onların işe alma acentesi ve işçi temsilcilerimiz arasında zorla ve borçlandırılarak çalıştırılma risklerini tespit etmek ve ele almak için güçlü bir sistem kurmak için çalıştık. Tedarik zincirimizde ve sektörler genelinde yer alan savunmasız çalışanların insan haklarına saygı göstermek için tedarikçimizin sorumluluk programlarını ölçeklendiriyoruz.

Intel'in zorunlu ve bağımlı işçiliğe yönelik çalışması hakkında daha fazla bilgi edinin

Hayat Kurtaran Teknolojileri Standartlaştırın

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, trafik kazaları nedeniyle her yıl 1.35 milyon insan ölüyor. Trafik kazalarını küresel çapta azaltmak için teknolojiden bağımsız güvenlik standartlarının uyarlanmasını sağlamak üzere endüstri ve ekosistem iş ortaklarımızla iş birliği yapıyoruz.

Sorumluluğa Duyarlı Güvenlik modelimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Sağlıkta ve Güvenlikte Devrim Yaratın

Pandemiye Yanıt Teknolojisi İnisiyatifimiz (PRTI) ile pandemiyle savaşmak için gereken teknolojiye erişimi hızlandırdık. 2021'in başında, Intel RISE Teknoloji Girişiminin teknoloji çözümlerini daha geniş kapsamlı şekilde uygulamasını sağlamak için PRTI'nin kapsamını genişlettik.

Pandemiye yanıtımız hakkında daha fazla bilgi edinin

Kapsayıcı

Küresel iş gücümüz ve endüstri genelinde çeşitlilikleri ve kapsayıcı yaklaşımı teşvik ederek fırsatları teknoloji, kapsayıcılık ve dijital hazırlık girişimleriyle başkalarına ulaştırmak.

Küresel İş Gücümüzde Çeşitliliği Artırma

Kadınların teknik alanlardaki rol oranını %40'a çıkarıp kadınların ve yetersiz temsil edilen azınlıkların üst düzey liderlikteki rollerini ikiye katlamanın yanı sıra kapsayıcı liderlik uygulamalarının ve sorumluluk duygusunun küresel olarak kültürümüze yerleşmesini sağlamak için çalışıyoruz.

Intel'in küresel çeşitlilik ve kapsayıcılık eylemleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Tedarikçi Çeşitliliğini ve Kapsayıcılığı Geliştirin

Çeşitli tedarikçiler, faaliyet yöntemlerimizi iyileştirmek için yeni bakış açıları ve çözümler sunar. 2030'da yıllık 2 milyar dolar hedefimize doğru ilerlemek için 2020 yılında çeşitli tedarikçilerle 1,2 milyar dolarlık harcama yaptık.

Tedarikçi çeşitliliği sağlama taahhüdümüz hakkında daha fazla bilgi edinin

Teknolojiyi Tamamen Kapsayıcı Hale Getirin ve Dijital Hazırlığı Genişletin

Mevcut ve gelecekteki işler için yapay zeka becerileri eğitimi ile 30 milyondan fazla kişiyi donatmak amacıyla dünya çapında 30 hükümet ve 30.000 kurumla iş ortaklığı kurmayı amaçlıyoruz. Örneğin Intel® AI For Youth programı, öğrencilere kendi sosyal etki projelerini oluştururken öğrenme olanağı verir.

Teknoloji erişimi ve dijital hazırlık programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinin

Sürdürülebilir

Sürdürülebilirlikte küresel bir lider olup eylemlerimiz ve teknolojimizle müşterilerimizin ve diğerlerinin çevresel etkilerini azaltmalarını sağlayın.

Sürdürülebilir Küresel Üretim Uygulamaları Geliştirme

2030'a kadar net pozitif su kullanımı,% 100 yenilenebilir enerji, atık sahasında sıfır toplam atık ve ek mutlak karbon emisyonu düşüşleri sağlarken üstelik üretim kapasitemizi artıracağız.

Operasyonel ve tedarik zinciri çevresel hedeflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Teknoloji Sektörü İş Birliklerine Yön Verin

Yarı iletken üretim sektörüne yönelik emisyonları azaltmak ve sürdürülebilir kimya uygulamalarını geliştirmek için ortak bir iş birliği yaklaşımı oluşturacağız.

En yeni rapordan inisiyatiflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Karbon Etkisi Olmayan Bilgi İşleme Erişin

Ürünlerin enerji kullanımında dönüşüm yapmak ve bilgi işlemle ilişkili iklim etkilerini küresel ekonomi genelinde azaltmak için teknolojiden faydalanmak üzere müşterilerimizle ve başkalarıyla birlikte çalışıyoruz. Buna, dünyadaki enerji verimliliği yüksek en sürdürülebilir bilgisayarları inşa etmeleri için bilgisayar üreticileriyle iş birliği yapmak dahildir. Bu sistemler, tasarımı ve kullanımı açısından karbon, su kullanımını ve atığı en aza indiren bir bilgisayarlardır.

Karbon etkisi olmayan hedeflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Değişimi Sağlama

Yenilikçi teknoloji ile çalışanlarımızın uzmanlığı ve tutkusuyla Intel'de, endüstrimiz ve ötesinde olumlu bir değişim sağlıyoruz.

Kurumsal Sorumluluk Yolculuğumuz

Intel'in iddialı hedefler belirleme ve performansımızı şeffaf bir şekilde raporlama konusunda köklü bir geçmişi vardır. Yıllık Kurumsal Sorumluluk Raporumuzda ilerleyişimiz (geçmişimiz, günümüz ve geleceğimiz) hakkında bilgi edinin.

Rapora ulaşın ›

CEO'muzun mektubunu okuyun ›

Sohbete Katılın

Yeni girişimler hakkında ilk siz bilgi sahibi olun, etkimizi yakından inceleyin ve kurumsal sorumluluk çalışmalarımıza ilişkin görüşlerinizi paylaşın.

Twitter'da Bizi Takip Edin ›

Instagram ›

Blogumuzu okuyun ›

Kurumsal sorumluluk ekibimize ulaşın ›

Ahlak veya insan hakları endişelerini bildirin ›