Paylaşımlı Kurumsal Sorumlulukta Yeni Bir Çağ Başlatıyoruz

Olumlu küresel etki bırakmaya olan bağlılığımız, dünyadaki her bir insanın hayatını zenginleştiren teknolojiler yaratma amacımızla tümleşiktir.

Dünyadaki Kritik Değişikliklerle Mücadelede İlerleyişi Hızlandırıyoruz

Dünyamız daha önce hiç görmediğimiz zorluklarla karşı karşıya. İklim değişikliği, derin teknolojik uçurum, kapsayıcı olmama ve global pandemiler gibi acil harekete geçilmesi gereken sorunlar, yeni bir paylaşılan sorumluluk çağı gerektiriyor.

RISE Stratejimiz

Teknoloji ve kolektif eylemlerimizin etkisiyle daha sorumlu, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir dünya oluşturmak için diğerleriyle yaptığımız iş birliğinin ölçeğini artırmak üzere kurumsal sorumluluk stratejimizi geliştiriyor ve çıtayı kendimiz yükseltiyoruz.

Sorumlu

Küresel üretim operasyonlarımızda, değer zincirimizde ve ötesinde güvenlik, sağlık ve sorumlu iş uygulamalarını geliştirmede liderlik etmek.

Sorumluluk Bilinciyle Maden Tedarik Edin

On yıldan uzun bir süre çatışma mineralleri konusunda ilerleme sağlamak için çalıştık. 2030'a giden süreçte, etkimizi önemli ölçüde genişleteceğiz ve çok daha geniş bir mineral seti için ek bölgelerde kaynak standartları oluşturulmasını hızlandıracağız.

Intel'in sorumluluk bilinciyle maden tedariki hakkında daha fazla bilgi edinin

Hayat Kurtaran Teknolojileri Standartlaştırın

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, trafik kazaları nedeniyle her yıl 1.35 milyon insan ölüyor. Trafik kazalarını küresel çapta azaltmak için teknolojiden bağımsız güvenlik standartlarının uyarlanmasını sağlamak üzere endüstri ve ekosistem iş ortaklarımızla iş birliği yapacağız.

Sorumluluğa Duyarlı Güvenlik modelimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Sağlıkta ve Güvenlikte Devrim Yaratın

Başkalarıyla çalışarak hastalıklara tedavi aranması sürecini hızlandıracağız ve sağlık hizmetlerinin erişilebilirliğini ve maddi olarak karşılanabilirliğini iyileştirip daha akıllı ve güvenli iş yerleri inşa edeceğiz. Örneğin Pandemiyle Mücadele Teknolojisi Girişimimiz, COVID-19'un tanısını ve tedavisini iyileştirmeyi amaçlar.

COVID-19 zorluklarının nasıl üstesinden geldiğimizi öğrenin

Kapsayıcı

Küresel iş gücümüz ve endüstri genelinde çeşitlilikleri ve kapsayıcı yaklaşımı teşvik ederek fırsatları teknoloji, kapsayıcılık ve dijital hazırlık girişimleriyle başkalarına ulaştırmak.

Küresel İş Gücümüzde Çeşitliliği Geliştirme

Kadınların teknik alanlardaki rol oranını %40'a çıkarıp kadınların ve yetersiz temsil edilen azınlıkların üst düzey liderlikteki rollerini ikiye katlamanın yanı sıra kapsayıcı liderlik uygulamalarının ve sorumluluk duygusunun küresel olarak kültürümüze yerleşmesini sağlayacağız.

Intel'in küresel çeşitlilik ve kapsayıcılık eylemleri hakkında daha fazla bilgi edinin

Yeni Küresel Kapsama Dizini ile Sektör Çapında Eyleme Geçin

Kapsayıcı iş uygulamalarının benimsenmesini hızlandırmak ve ilerlemeyi izlemek için ortak tanımlara ve ölçümlere uyum sağlamak üzere diğer şirketlerle birlikte çalışarak Küresel Kapsama Dizini oluşturacağız.

Teknolojiyi Tamamen Kapsayıcı Hale Getirin ve Dijital Hazırlığı Genişletin

Mevcut ve gelecekteki işler için yapay zeka becerileri eğitimi ile 30 milyondan fazla kişiyi donatmak amacıyla dünya çapında 30 hükümet ve 30.000 kurumla iş ortaklığı kurmayı amaçlıyoruz. Örneğin Intel® AI for Youth programı, öğrencilere kendi sosyal etki projelerini oluştururken öğrenme olanağı verir.

Sürdürülebilir

Sürdürülebilirlikte küresel bir lider olup eylemlerimiz ve teknolojimizle müşterilerimizin ve diğerlerinin çevresel etkilerini azaltmalarını sağlayın.

Sürdürülebilir Küresel Üretim Uygulamaları Geliştirme

2030'a kadar net pozitif su kullanımı,% 100 yenilenebilir enerji, atık sahasında sıfır toplam atık ve ek mutlak karbon emisyonu düşüşleri sağlarken üstelik üretim kapasitemizi artıracağız.

Operasyonel ve tedarik zinciri çevresel hedeflerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

Endüstri Düzeyinde Emisyonları Azaltın

Yarı iletken üretim endüstrisi için emisyonları azaltmak ve küresel imalatta iklime etkileri azaltmak için teknoloji kullanımını artırmak için kolektif bir yaklaşım oluşturacağız.

Karbon Etkisi Olmayan Bilgi İşleme Erişin

Ürünlerin enerji kullanımında dönüşüm yapmak ve bilgi işlemle ilişkili iklim etkilerini küresel ekonomi genelinde azaltmak için teknolojiden faydalanmak üzere müşterilerimizle ve başkalarıyla birlikte çalışacağız. Buna, dünyadaki enerji verimliliği yüksek en sürdürülebilir bilgisayarı inşa etmeleri için bilgisayar üreticileriyle iş birliği yapmak dahildir. Bu, tasarımı ve kullanımı açısından karbon emisyonunu, su kullanımını ve atığı en aza indiren bir bilgisayardır.

Değişimi Sağlama

Yenilikçi teknoloji ile çalışanlarımızın uzmanlığı ve tutkusuyla Intel'de, endüstrimiz ve ötesinde olumlu bir değişim sağlıyoruz.

Kurumsal Sorumluluk Yolculuğumuz

Intel'in iddialı hedefler belirleme ve performansımızı şeffaf bir şekilde raporlama konusunda köklü bir geçmişi vardır. Yıllık Kurumsal Sorumluluk Raporumuzda ilerleyişimiz (geçmişimiz, günümüz ve geleceğimiz) hakkında bilgi edinin.

Raporu alın

Sohbete Katılın

Yeni girişimler hakkında ilk siz bilgi sahibi olun, etkimizi yakından inceleyin ve kurumsal sorumluluk çalışmalarımıza ilişkin görüşlerinizi paylaşın.

Twitter'da Bizi Takip Edin ›

Blogumuzu okuyun ›

Kurumsal sorumluluk ekibimize ulaşın ›

Ahlak veya insan hakları endişelerini bildirin ›

İlgili Kaynaklar

Günümüzün ve Geleceğin Zorluklarının Üstesinden Gelme

Önümüzdeki on yıl içinde üç spesifik küresel zorlukla başa çıkmak için endüstrileri, hükümetleri ve toplulukları birleştirmeye kararlıyız.

Haber bültenini okuyun

Cesur Yeni Bir Rota Çizmek

Bugüne kadarki kurumsal sorumluluk başarılarımızdan gurur duyuyoruz, ancak yeni stratejimiz ve hedeflerimizle hırslarımız hiç bu kadar büyük olmamıştı.

Planlarımız hakkında daha fazla bilgi edinin

CEO'muz Bob Swan'ın Mektubu

Ortak aciliyet, açık işbirliği ve cesur eylemlerden ilham alarak önümüzdeki on yıl için hedeflerimize ulaşabiliriz.

Mektubu okuyun