Uzaktan Bakım Nasıl Yapılır

Medical Informatics Corp. Sickbay platformu, COVID-19 ve sonrasında uzaktan bakımın dönüştürülmesine yardımcı olmak için veri görselleştirmeyi ve analizleri kullanıyor.

Öğrendiğimiz Faydalı Bilgiler:

  • Sickbay, Yoğun Bakım Üniteleri için tek ölçeklenebilir FDA onaylı gözetim ve analiz platformudur.1

  • Platform, hastanelerin yüksek kaliteli tedavi sunmalarına ve daha fazla hastaya hizmet vermelerine olanak sağlamanın yanı sıra personeli COVID-19'a maruz bırakma riskinin azaltılmasına yardımcı olur.

  • Klinisyenler, farklı yatak başı cihazlarda hasta verilerini çabucak entegre edebilir ve ayrıntılı hasta bilgilerine uzaktan erişebilirler.

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT

Yoğun bakım üniteleri klinisyenlerin kritik kararlar almak için sadece saniyelerinin olduğu son derece karmaşık ortamlardır. Her hasta için muazzam veri miktarları toplanmasına karşın, bunlar her bir izleme cihazında depolanır. Dr. Emma Fauss ve Dr. Craig Rusin, yeni bir sağlık hizmeti standardına olanak sağlayacak verileri kullanan bir teknoloji platformu Sickbay'i oluşturmak için yoğun bakım ekipleri ile birlikte çalıştı. Yoğun bakım ünitesi ekipmanı genelinde büyük ölçeklerde esnek uzak izlemeye izin verecek hasta verilerini toplar. Ve hastaya özel veri analizlerini kullanarak karar alma geliştirir ve bakım ekiplerinin daha hızlı müdahale edebilmesine yardımcı olur.

Klinik mesafenin korunmasına duyulan ihtiyaç, COVID-19 pandemisinin patlak vermesiyle muazzam seviyede arttı. Bu nedenle, dolup taşan hastaneler bakım ekiplerini maruziyete karşı korumaya ve yoğun bakım yataklarını ve personelini artırmaya yardımcı olmak için Sickbay'i kullanıyorlar.

Daha Fazla Hastaya Güvenli Bir Şekilde Hizmet Verme

Aşırı yükselen hasta sayıları YBÜ'lerin sınırlarını zorlarken hastaneleri kapasite artırmaya mecbur bırakıyor. Sickbay, personelin uyum sağlamasına yardımcı olarak, herhangi bir akut bakım yatağının dakikalar içinde gözlem altındaki bir YBÜ yatağına dönüştürülmesinin kapılarını açıyor. Yoğun bakım ünitesi yatakları sisteme bağlandıktan sonra Sickbay, tüm kalma süresi için hasta geçmişini sağlar. Bu, daha hızlı müdahale etmek, entübasyon işleminden kaçınmak ve ventilasyonda olan hastaların yönetim sürecini geliştirmek için sağlayıcılara ihtiyaç duydukları verilere erişim sağlar. Ve personel azlığı karşısında, hastaneler, sağlayıcılara tek bir ekranda 100'e kadar hastayı izlemek için her bir bilgisayardan, tabletten veya telefondan uzaktan erişim sunarak, personel kapasitesini güçlendirebilirler.

Sağlık Hizmetleri Çalışanlarını Korumaya Yardımcı Olur

COVID-19'un son derece bulaşıcı olması nedeniyle, hastalara doğrudan maruz kalan sağlık çalışanları yüksek risk altındadır. Klinik mesafenin korunması, personelin korunmasına ve virüse maruziyeti sınırlandırmaya yardımcı olabilir. Açık bir Intel mimarisinde çalışan yazılımı kullanan Sickbay platformu, sağlayıcıların hastalara bağlanmasını sağlayarak uzaktan bakım sunmalarına imkan tanır. Yazılım tabanlı izleme cihazları bir konferans odasının, ofisin, evin veya karantinalı alanın güvenliğinden görüntülemeyi mümkün kılarak, webe bağlanabilen her cihazdan monitör ve ventilatör verilerini görselleştirir.

Kıt Kaynakların Doğru Kullanımı

Aşırı yüke maruz kalmış olan hastaneler Sickbay yardımıyla daha fazla yardım alabilir. American Medical Association'ın tahminlerine göre 10.000 emekli hekimin mesleğe her yıl yeniden girme ihtimali bulunmaktadır.2 Gazi İşleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı, yardımcı olmak isteyen emekli sağlık personelinin veri tabanlarını oluşturmaya başlamıştır. Bu doktorlar, yeni mezunlar ve diğer bölgelerdeki uzaktan bakım çalışanları da yardımcı olmak için Sickbay'i kullanarak virüsün en ciddi darbeyi vurmadığı alanlardaki iş yükü fazla olmayan yeteneklerin en verimli şekilde kullanılması sağlanabilir. Kişisel koruyucu ekipmanların (KKE) sınırlı sayıda olduğu düşünüldüğünde Sickbay kullanan hastaneler, hasta bakımından ödün vermeden, kıymetli hastane tedarik malzemelerinin kullanımını da azaltabilir.

Emekli doktorlar, yeni mezunlar ve diğer eyaletlerdeki uzaktan bakım çalışanları Sickbay vasıtasıyla uzaktan yardımcı olabilirler.

Bir Sonraki Pandemiye Hazırlık

COVID-19 bize hastanelere ve sağlık çalışanlarına ne kadar muhtaç olduğumuzu gösterdi. Aynı zamanda ihtiyaç anlarında bu kişilerin ne kadar hızlı adapte olabileceklerinin de altını çizmiştir. Intel ve MIC; Intel'in 50 milyon dolarlık pandemi müdahale planına göre, 100 hastanenin Sickbay platformunu hızlı bir şekilde kurmasına yardımcı olacak Scale to Serve Programı'nı devreye alarak entegrasyon sürecini finanse ediyor ve bunları ilk 90 gün için abonelik ücretinden muaf tutuyor. Uygun hastaneler, aylar süren tedarik çalışması ve kurulumunu atlayabilirler. Hastaneler kurmaya karar verdiklerinde platform, COVID-19 ile mücadele etmeye yardımcı olmak için bir hafta gibi kısa bir sürede kurulabilir.

Sickbay sonraki salgın veya afet durumunda hastanelerin hazır olmalarını destekleyerek daha iyi bakım için temel olacaktır. MIC'nin FDA onaylı Sickbay Platformu'nun nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazlası öğrenmek için buraya tıklayın. Ve Scale to Serve Programına katılmak için uygun olup olmadığınızı görmek için, çevrimiçi başvuru formunu tamamlayın.

Daha fazla hastaya hizmet vermek ve sağlayıcıları korumaya yardımcı olmak harika. Bu harika sonuç, Intel ve MIC gibi iş ortakları sayesinde elde ediliyor.

Bildirimler ve Yasal Uyarılar

Intel üçüncü taraf verilerini kontrol etmez veya denetlemez. Almayı düşündüğünüz ürünün performansını değerlendirmek için diğer kaynaklara başvurmanız gerekir.

Intel teknolojileri; etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir.

Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz.

Maliyet ve sonuçlar farklılık gösterebilir.

© Intel Corporation. Intel, Intel logosu ve diğer Intel markaları, Intel Corporation veya bağlı kuruluşlarının ticari markalarıdır. Diğer adlar ve markalar başkalarının mülkiyetinde olabilir.