Rakuten: Fully Virtualized Cloud-Native Network

Rakuten Mobile is building a network of and for the future that delivers agility, efficiency, and cost benefits to consumers.

At a glance:

  • Rakuten, one of the world’s leading Internet services companies, wants to disrupt communication and how services are offered to consumers in Japan.

  • Rakuten telco cloud platform is 100% based on Intel platforms—from Radio Access Network (RAN) to Core, Packet Core, IP Multimedia Core Network Subsystem (IMS), Rich Communication Services (RCS) and more—all running as Virtual Network Functions (VNFs) on top of Intel® Xeon® platforms.

BUILT IN - ARTICLE INTRO SECOND COMPONENT

Explore Related Products and Solutions

Intel® Xeon® Scalable Processors

Drive actionable insight, count on hardware-based security, and deploy dynamic service delivery with Intel® Xeon® Scalable processors.

Learn more

Intel® Xeon® D Processors

Intel® Xeon® D processors deliver workload optimized performance in space and power constrained environments, from the data center to the intelligent edge.

Learn more

Bildirimler ve Uyarılar

Intel® teknolojilerinin özellikleri ve avantajları sistem yapılandırmasına bağlıdır ve etkinleştirilmiş donanım, yazılım ya da hizmet aktivasyonu gerektirebilir. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak performansta farklılıklar görülebilir. Hiçbir bilgisayar sistemi mutlak güvenlik sağlayamaz. Sistem üreticinize veya satıcınıza danışın ya da https://www.intel.com.tr adresinden daha fazla bilgi edinin. // Performans testlerinde kullanılan yazılımlar ve iş yükleri yalnızca Intel® mikroişlemcilerde performans sağlayacak şekilde optimize edilmiş olabilir. SYSmark ve MobileMark gibi performans testleri belirli bilgisayar sistemleri, bileşenler, yazılımlar, işlemler ve işlevler kullanılarak ölçülür. Bu etkenlerden herhangi birinde yapılacak bir değişiklik, sonuçların da değişmesine neden olabilir. Satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında tam bir değerlendirme yapabilmek için, bu ürünlerin başka ürünlerle birlikte gösterdiği performans gibi bilgilere ve performans testlerine de başvurmanız gerekir. Daha kapsamlı bilgi için https://www.intel.com.tr/benchmarks adresini ziyaret edin. // Performans sonuçları yapılandırmalarda belirtilen tarih itibarıyle gerçekleştirilen testlere dayalıdır ve genel kullanıma açık tüm güvenlik güncellemelerini içermeyebilir. Ayrıntılar için yapılandırma bilgilerine göz atın. Hiçbir ürün veya bileşen mutlak güvenlik sağlayamaz. // Anlatılan maliyet azaltma senaryoları, belirli bir Intel® işlemcili ürünün, belirtilen durumlarda ve yapılandırmalarla, ileride maliyetleri nasıl etkileyebileceğine ve maliyet tasarrufu sağlayabileceğine dair örnekler vermeyi amaçlamaktadır. Koşullar değişebilir. Intel, herhangi bir maliyet ya da maliyet düşüşü garantisi vermez. // Intel üçüncü taraf karşılaştırma verileri ya da burada belirtilen web sitelerini kontrol etmemekte ya da denetlememektedir. Belirtilen web sitesini ziyaret etmeli ve belirtilen verilerin doğru olup olmadığını teyit etmelisiniz. // Bazı denemelerde sonuçlar, şirket içi Intel analizleri veya mimari simülasyonu ya da modellemesi kullanılarak simüle edilmiş veya modellenmiştir ve bilgi amacıyla verilmiştir. Sistem donanımı, yazılımı veya yapılandırılmasındaki herhangi bir farklılık gerçek performansınızı etkileyebilir.