İnovasyon İle VERİ Koruması Sağlama

Bilgi işlem cihazlarına olan bağlılığın hızla artması, işletmelerin ve tüketicilerin kötü amaçlı kodlara, virüslere, siber casusluğa, kötü amaçlı yazılımlara ve veri hırsızlığına maruz kalmalarını önlemek için daha güvenli yazılım ve donanım ürünlerinin geliştirilmesi ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Bu ihtiyaç aynı zamanda, işletmeler ve tüketiciler için bulut bilişim mimarilerindeki hızlı büyümenin arkasındaki itici güçlerden biridir.

Veri merkezi güvenlik zorluklarının üstesinden gelme

Veri merkezlerinin bulut altyapılarında barındırılması ve ölçeklenmesi, işletmeler ve tüketiciler için yeni güvenlik riskleri ve zorlukları yaratmaktadır. Bulut bilişim teknolojileri veri merkezi operasyonlarına hız, çeviklik ve otomasyon getirirken, daha önce BT tarafından gönül rahatlığıyla kullanılan geleneksel güvenlik araçları ve fiziksel denetimlerin sorgulanmasına da yol açıyor. Sunucuların durumunun izlenebilmesi için ve özellikle görev için kritik veya hassas veriler ya da iş yükleri için bulutta ve sanallaştırılmış veri merkezlerinde veri gizliliğinin sağlanması gibi artan güvenlik zorluklarına yanıt verebilecek yeni araçlara gerek duyulmaktadır.

Intel'in güvenlik yaklaşımı

Intel, daha güvenli çalışmaları için sistemleri geliştirmeye devam ediyor. Bu yaklaşımın temel bileşeni, daha sağlam ve güvenlik açıklarına karşı daha dayanıklı platformlar sunmaktır. Intel'in en yeni üç sunucu işlemcisi olan Intel® Xeon® işlemci E3 v3 ailesi, Intel® Xeon® işlemci E5 ailesi ve Intel® Xeon® işlemci E7 ailesi ile en yeni nesil Intel® Core™ vPro™ gibi Intel® işlemcilerde güvenlik özellikleri donanıma entegredir.

Intel® vPro™ teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinin1 >

 

Bununla birlikte Intel® ürünleri, daha güvenli bilgi işlem için yapılanların yalnızca bir kısmıdır. Daha eksiksiz koruma süreçleri için teknoloji ekosisteminin tümüyle etkileşimde olmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bunu göz önünde bulunduran Intel, hem yazılım hem de donanım güvenliği sağlayıcılarıyla tamamlayıcı çözümler geliştirmek için ilişkilerini güçlendirmeye devam ediyor. Intel, genel amaçlı yazılım sağlayıcılarıyla da birlikte çalışarak, güvenli bilgi işlemin daha yüksek düzeyde uygulanmasını destekliyor.

Ürün ve Performans Bilgileri

1

Intel® vPro™ teknolojisi karmaşık bir teknolojidir; kurulması ve etkinleştirilmesi gerekir. Özelliklerin ve sonuçların kullanılabilirliği donanım, yazılım ve BT ortamlarınızın kurulmasına ve yapılandırılmasına bağlı olacaktır. Daha fazla bilgi için http://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/architecture-and-technology/vpro/vpro-technology-general.html sayfasına bakın.